Advertisement
Guest User

Untitled

a guest
Jan 25th, 2020
120
0
Never
Not a member of Pastebin yet? Sign Up, it unlocks many cool features!
text 1.44 KB | None | 0 0
  1. Dzięki temu programowi, byliśmy wstanie przetestować jak działa system przerwań. Kod zaczyna się od komendy ljmp etyk, służy to do ominięcia kodu systemu przerwania, który jest zawarty w dwóch następnych liniach. Komenda setb służy do ustawiania wartości bitu na 1, w przypadku systemu przerwania ustawia wartości pinu portu P3.2 na 1. Komenda reti używa się po wykonaniu wszystkich operacji po wystąpieniu przerwania. Komenda ta powraca do momentu programu, w którym wystąpiło przerwanie.
  2. Linia – mov 0a8h# 81h ustawia na podanym adresie wartość 1000 0001, dzięki czemu działa system przerwań zewnętrznych.
  3. Linia anl 088h,#0feh polega na wykonaniu iloczynu logicznego wartości z adresu 088h oraz wartości 0feh, a następnie zapisanie tego w podanym adresie.
  4. Komenda clr służy do wyzerowania danej wartości, np. wartości na pinie portu.
  5. Komenda jb, jest o komenda warunkowa, jeśli wartość wynosi 1, to wykonuje dane polecenie.
  6.  
  7. Komenda jnb jest to także komenda warunkowa, który sprawdza czy dana wartość wynosi 0, następnie wykonuje dalsze polecenia. Program zapętlał nam się w dwóch miejscach. Pierwsze z nich jest to powrot2:, w tym miejscu sprawdzany jest pin p1.6 czy występuje tam 0. Wcześniej ten pin został ustawiony na 1, więc żeby program mógł się dalej wykonać należało ręcznie zmienić wartość na 0. Następne zapętlenie występowało w miejscu powrót3:, ten sam przypadek jak z powrót2.
Advertisement
Add Comment
Please, Sign In to add comment
Advertisement