idevpas

Tržné hospodárstvo funguje iba na tržnici...

Nov 15th, 2019
128
0
Never
Not a member of Pastebin yet? Sign Up, it unlocks many cool features!
text 5.73 KB | None | 0 0
  1. Tržné hospodárstvo funguje iba na tržnici...
  2. -------------------
  3. Tržné hospodárstvo v ponímaní kapitalistických rojkov funguje tak leda niekde na tržnici, ale nie v globálnom kapitalizme, kde tvrdou rukou prostredníctvom úžery trh ovládajú globálne banky (konkrétne ide o globálne "banksterské" rodinné klany prevažne judaistickej proveniencie).
  4. https://www.youtube.com/watch?v=sGXYBhgKG_E
  5. Čo sa týka pozitív socializmu, tak nám min. priniesol sociálne a životné istoty a väčší životný kľud (a tým aj zdravie a možnosť rozvíjať sa), ako-tak nás ochránil pred liberálnym neo-marxistickým experimentom realizovaným už dekády (a)sociálnymi inžiniermi na západe za účelom jeho likvidácie, aby sa hlavne oddialila globálna biosférno-ekologická katastrofa, ktorej generátorom je práve konzumný kapitalizmus západu a jeho preteky v nekontrolovanej nad-spotrebe.
  6. To preto je dnes západ v totálnom morálnom a kultúrnom rozklade, keď tam hrozí, že ho za cca 25 rokov zožerú cudzo- kultúrne a náboženské národy a rasy.
  7. Ďalej nám socializmus priniesol veľmi vysokú sebestačnosť a tým aj pomerne vysokú SKUTOČNÚ národnú/štátnu suverenitu, a nie ako dnes iba na papieri, lebo za socializmu nás určite ZSSR nezdieral do takej miery ako dnešné západné trans-nacionálne banky a korporácie.
  8. Dnes sme len zdrojový prívesok západu bez vlastného národo-hospodárskeho komplexu s lacnou pracovnou silou a s mizernými vyhliadkami do budúcna.
  9. Snáď ani za Rakúska-Uhorska sme neboli až v takej riti, ako sme dnes.
  10. Veľmi dobre si uvedomujem, že (pseudo)socializmus na báze "mrak-sizmu" bol do veľkej miery experimentom určitých globálnych kruhov, ktoré sa snažili pomocou neho vo svete vytvoriť nízko-konzumnú a skryto davo-"elitárnu" spoločnosť (niečo podobné dnes existuje aj napr. na Kube, v Číne, alebo sa kultivuje v Sev. Kórei, kde sa ale vôbec nedá hovoriť o skryte davo-"elitárnej" spoločnosti. - veď napr. v Číne vládne ešte otvorenejšie a tvrdšie kapitalistické otroctvo než u nás), avšak (a)sociálnym experimentom - a to omnoho brutálnejším - je i konzumný kapitalizmus, ktorý sa pod dohľadom globalistov vyvíjal na ideologickej osnove buržoázneho liberalizmu, ktorý na západe existuje už zhruba 200 rokov, a kde sa v posledných desaťročiach globalisti systematicky snažia ľudí zvrátiť na akési mravne a rozumovo zdegenerované zveri v ľudskej koži.
  11. Treba si uvedomiť, že v kontraste k prakticky otvorene vykorisťovateľskej kapitalistickej ideológii, socializmus naopak prišiel s ideológiou, podľa ktorej sú si ľudia navzájom rovní, a v rámci ktorej človek nie je človeku vlkom - ale naopak sú-druhom!
  12. A takýto pohľad na svet a predstavy o ľudskej spoločnosti boli v tej dobe neľudského kapitalizmu revolučné.
  13. Zato dnes naopak žijeme v spoločnosti, v ktorej je väčšina poctivo pracujúcich ľudí ožobračovaná súkromným (zväčša nad-národným) kapitálom, ktorý ju drží pod krkom a vydiera.
  14. Ja navrhujem postupné (lebo k tomu je nutné najprv vychovať kvalitné a morálne riadiace kádre, a tiež aj samotných ľudí) a skutočné (t. j. nie ako za "socializmu", keď síce oficiálne všetok národný majetok akože patril pracujúcemu ľudu, avšak skryte na ňom parazitovala marxistická verchuška) prevzatie všetkých strategických odvetví národného hospodárstva štátom (energia, poľnohospodárstvo a potravinárstvo, voda, pôda, lesy, čiastočne priemyselná výroba, zdravotníctvo, a pod.), vrátane bankovníctva (minimálne musí existovať jedna štátna banka, ktorá bude ľuďom poskytovať bez-úročné úvery za rozumný poplatok na esenciálne záležitosti, ako je napr. bývanie alebo vybavenie domácnosti, a pod., ktoré si ľudia nedokážu sami zabezpečiť z vlastného platu - to samozrejme predpokladá aj zavedenie domácej meny pre vnútroštátne platby).
  15. Poďalšie, štát musí v budúcnosti prevziať na seba aj väčšiu časť výroby demograficky podmienených základných životných potrieb človeka (ktoré sú pre všetkých +- rovnaké), ako je napr. jedlo, oblečenie, mydlo, základná elektronika, a pod, a potom tieto výrobky predávať ľuďom za rozumné ceny (ktoré pokryjú iba náklady) a bez nároku na kapitalistický zisk (lebo štát nemá parazitovať na vlastných občanoch, ktorí ho vlastne tvoria).
  16. Samozrejme, že malé a stredné súkromné podniky, aj niektoré veľké súkromné podniky musia byť zahrnuté do národo-hospodárskeho komplexu štátu cez verejné štátne tendre a zákazky, aby dopĺňali, inovovali, konkurovali a pružne reagovali na požiadavky a zmeny trhu v rámci národného hospodárstva štátu, lebo všetko sa naplánovať nedá, ale základ sa rozhodne musí.
  17. Čo sa týka paraziticky-degradačných potrieb, ako sú chľast, cigarety, a ostatné životne nepotrebné veci, alebo nadštandardné potreby (napr. luxusné bývanie, autá, oblečenie hodinky, a pod.), tak to nech vyrábajú iba súkromníci, a kto chce, nech si to kupuje (samozrejme rozumná regulácia napr. chľastu a pod. je logická a pre zachovanie zdravia spoločnosti veľmi potrebná), ale štátna banka nebude nikomu na to poskytovať pôžičky.
  18. Je nutné zahodiť do koša ekonomické dogmy/mantry neo-liberálnych agentov, ktorí v žolde súkromného nad-národného kapitálu postavili štát do role údajne neschopného hospodára (pričom nie štát, ale ľudia v ňom hospodária!) a plán proti trhu (ktorý slúži len ako prostriedok na realizáciu daných plánov a sám o ničom nerozhoduje!), pričom títo kolaborantskí prašivci veľmi dobre vedia, že (min. na roky dopredu) plánujú aj tie najväčšie súkromné globálne banky a korporácie!
Add Comment
Please, Sign In to add comment