PatrZDZ

Fiktiv Czech - Media Bohemia

Nov 14th, 2020 (edited)
67
0
Never
Not a member of Pastebin yet? Sign Up, it unlocks many cool features!
text 11.98 KB | None | 0 0
  1. Media Bohemia a.s. je jedna z nejvýznamnějších českých mediálních společností provozující rozhlasové vysílání. Jejími vlastníky a zároveň zakladateli jsou Daniel Sedláček a Jan Neuman. Vlastní skupinu Hitrádií (Hitrádio City, Hitrádio City 93,7 FM, Hitrádio Černá Hora, Hitrádio Dragon, Hitrádio Faktor, Hitrádio FM, Hitrádio FM Plus, Hitrádio Orion, Hitrádio Vysočina, Hitrádio Zlín), Rádio Blaník, Rock Rádio, Oldies Radio a Fajn Rádio.
  2.  
  3. Stanice v jednotlivých celcích si zachovávají samostatnost. Každé rádio je řízeno lokálním managementem, který vytváří vlastní programovou podobu a rozhoduje o marketingové strategii stanice. Moderátoři přinášejí ve vysílání aktuální informace o dění v regionu.
  4.  
  5. ===
  6. Hitrádio je název sítě regionálních rozhlasových stanic. Vznikla v roce 2005 jako součást portfolia společnosti Stamford Managing (dnes Media Bohemia). Zaměřuje se na posluchače ve věku 25–45 let, hudební formát je Hot AC.
  7.  
  8. Členové sítě:
  9. Hitrádio Magic (Jihomoravský kraj, primárně Brno a okolí)
  10. Hitrádio City 93,7 FM (Praha a okolí)
  11. Hitrádio Černá Hora (Královéhradecký kraj, část Pardubického kraje a Středočeského kraje)
  12. Hitrádio Dragon (Karlovarský kraj, část Plzeňského kraje)
  13. Hitrádio Faktor (Jihočeský kraj, část kraje Vysočina)
  14. Hitrádio FM – společné vysílání stanic Hitrádio FM Crystal, Hitrádio FM Labe a Hitrádio FM Most (Ústecký kraj a Liberecký kraj, část Středočeského kraje)
  15. Hitrádio FM Plus (Plzeňský kraj, část Středočeského kraje a Karlovarského kraje)
  16. Hitrádio Orion (Moravskoslezský kraj a Olomoucký kraj, část Zlínského kraje)
  17. Hitrádio Vysočina (kraj Vysočina)
  18. Hitrádio Zlín (Zlínský kraj)
  19.  
  20. Až do roku 2020 vysílalo každé z Hitrádií vlastní regionální program, společný byl jen hudební playlist. Počátkem roku 2020 přistoupil majitel k centralizaci části vysílání. Zpočátku to bylo odpolední vysílání a podvečerní hudební pořad Tajemný rok. Od změny majitel očekával přilákání významných zadavatelů reklamních kampaní, kterým může poskytnout téměř celoplošní prostor ve vysílání. V červenci bylo odpolední vysílání změněno opět na regionální verze a společně se začala vysílat ranní show pod názvem Snídaně šampionů. Centrálně je také vysílán večerní drive v čase 19:00 až 23:00.
  21.  
  22. Hitrádio je hudební stanice pro lepší náladu! Velký důraz klademe na výběr hudby, kterou hrajeme. Slyšet u nás můžete největší hity z 80. a 90. let i let nedávno minulých, které tvoří základ naší hudební nabídky. Tu doplňují i pečlivě vybírané novinky. Celý program se snaží vytvářet příjemnou atmosféru a být dobrým společníkem ve všech oblastech vašeho života.
  23.  
  24. Samozřejmostí je také aktuální zpravodajství, zahrnující rychlé, stručné a výstižné informace především o regionálním dění a nejrychlejší dopravní informace. Hitrádio má k dispozici kromě dalších zdrojů také každodenní letecký monitoring a všech příjezdových komunikací. O chod Hitrádia se stará profesionální tým moderátorů a zpravodajů.
  25.  
  26. ===
  27. Rádio Blaník je česká rozhlasová stanice, která kromě pravidelných krátkých zpráv vysílá směs hudby středního proudu jak zahraničních, tak českých interpretů. Je nově podle průzkumu ze srpna 2021 3. nejposlouchanější celoplošnou stanicí v České republice. Cílovou skupinou jsou posluchači ve věku 30+.
  28.  
  29. Stanice začala vysílat v červnu 1999 jako lokální středočeská rozhlasová stanice, která nahradila původní Radio VOX. Během krátké doby získalo její vysílání mezi posluchači velkou oblibu. Stanice postupně rozšířila síť pozemních vysílačů a v pokrývala prakticky celé území Čech, jižní Moravu a Valašsko. S rádiem ve východních Čechách spolupracovalo Radio OK, které 1. července 2010 zaniklo a stalo se součástí Blaníku. Již dříve bylo pohlceno Rádio Vranov ve Znojmě a Radio TEP v Teplicích, stejný osud potkal i chebské Rádio Egrensis nebo v květnu 2020 zaniklé brněnské Rádio Petrov. Od 7. listopadu 2020 vysílá na frekvenci Rádia Helax, a na frekvencích Radia Rubi. Od 6. září 2021 vysílá z vysílače Ještěd na frekvenci 104,1 FM v okruhu 80 km od vysílače mutaci Rádio Blaník Liberec - místo Radia Contact Liberec. Od této doby pokrývá Rádio Blaník Čechy, Moravu i Slezsko.
  30.  
  31. Rádio Blaník je především hudební stanice. Hrajeme české i zahraniční klasické hity popu, folku a country od 80. let až po současnost. Zjednodušeně řečeno, hrajeme všechno, co chcete slyšet a co se Vám líbí. Rádio Blaník se stará o to, aby Vaše nálada byla vždy dobrá. Ostatně, stačí se podívat na naše sluníčko a hned Vám to bude jasné.
  32.  
  33. Rádio Blaník vysílá 24 hodiny denně. V každou denní i noční hodinu se můžete spolehnout, že Vás přítel (= rádio) nenechá ve štychu. Speciálním živočišným druhem v rádiu jsou moderátoři. Bez nich by bylo rádio poloviční. Samozřejmě nesmíme zapomenout na náš zpravodajský tým. Jestli někdo opravdu ví, co se děje ve Vaší ulici nebo městě, tak jsou to právě oni.
  34.  
  35. ===
  36. Rock Rádio je česká rozhlasová stanice, která se specializuje na rockovou hudbu. Stanice začala vysílat 1. prosince 2008 přetransformováním stanic Rádio Gold, Rádio Prácheň a Rádio Šumava. Od 1. března 2021 rozšířila skupina Media Bohemia pokrytí i na Olomoucký kraj a Zlínský kraj.
  37.  
  38. Hudební páteří Rock Rádia je rock. Pojem rocku, pro skalní fanoušky, znamená v počátcích něco z bluesové scény, přes Rock and Roll ke country scéně a od konce 70 let pak spoustu vzniklých odnoží rocku (hard rock, blues rock, jazz rock, country rock, punk roc, soft rock, folk rock, heavy metal, pop rock, atd.).
  39.  
  40. Rock Rádio chce připomenout a hrát všechno, co s rockem souvisí. Tomu odpovídá i programové rozložení podle žánru. Posluchači tak na frekvenci Rock Rádia uslyší blues, rock and roll, country, jazz i hlavní rockové proudy včetně současných trendů.
  41.  
  42. Rock Rádio je regionálním rádiem. Vedle regionální muziky a třeba podpory místních akcí, je to hlavně zpravodajství, které se každou hodinu věnuje především místním událostem.
  43.  
  44. ===
  45. Oldies Radio je česká rozhlasová stanice, která se zaměřuje na vysílání převážně angloamerické (v menší míře i české) hudební produkce vznikající v letech 60., 70. a 80. Na vlnách FM vysílá pro Prahu (103,7) a Tábor (106,8), digitální vysílání zprostředkovává přes internetový server abradio.cz. Začalo vysílat pod názvem Radio Olympic 16. března 2001 zprvu pouze na pražské frekvenci. Plynule navázalo na původně countryově laděné vysílání radia Melody, změnilo ovšem hudební formát a cílovou skupinu svého vysílání. Od roku 2007 na rozhlasovém trhu vystupuje pod názvem Oldies radio.
  46.  
  47. Rádio Olympic se začalo formovat začátkem roku 2002 v návaznosti na změnu formátu nepříliš úspěšného country radia Melody (1999–2002), spadající pod společnost První rozhlasová s.r.o. Zprvu byla v lednu 2002 žádost o změnu názvu zamítnuta Radou pro rozhlasové a televizní vysílání s odvoláním, že je název Olympic příliš spjatý se stejnojmennou skupinou. Vlastníci se proto obrátili na hudebníka Petra Jandu, který písemně potvrdil, že proti použití názvu nemá žádných námitek. 16. března 2001 proto začalo vysílat Radio Olympic pod novým názvem, hlavním sloganem stanice bylo heslo: „Radio Olympic, hudba především!“ a žánrově byl formát naplněn hudbou 60. - 90. let. Ředitelem se stal Petr Král, který v rozhovoru pro web radiotv.cz řekl: „Chceme dál rozvíjet a obohacovat hudební podobu stanice zejména o zapomenuté a dlouho nehrané věci, které se zaškatulkovaly svým způsobem do šuplíčku menšinových žánrů…“ Rádio se orientovalo na posluchače ve věkové hranici 30-69 let.
  48.  
  49. Rádio Olympic vysílalo v Praze v letech 2002–2003 rockový formát, od roku 2003 se transformovalo na časově omezený „oldies“ formát, hudbu 50. – 60. let. Šlo zejména o angloamerickou produkci a v menší míře českou scénu, v noci vysílalo divadelní a jiné mluvené scénky v češtině. Ve svém vysílání kladlo důraz i na pravidelné pořady a rubriky věnované hudební historii (Hity oblíbené Brity, Hit 2× jinak apod.). Slogan rádia zněl: „Rádio Olympic, jediné oldies rádio v Praze!“ Mezi nejčastější interprety patřili The Beatles, The Rolling Stones, Elvis Presley, Jerry Lee Lewis, Chuck Berry, The Monkees, The Kinks, The Beach Boys, Bob Dylan aj. Staniční upoutávky pro rádio namluvily i některé hudební legendy ze skupin The Byrds (Roger McGuinn), The Yardbirds (Chris Dreja a Jim McCarty) nebo The Hollies (Bobby Elliott).
  50.  
  51. V roce 2007 se za mediální kampaně změnilo zprvu na Oldies Radio Olympic, posléze zkráceně pouze na Oldies Radio. Změna spočívala ve větší srozumitelnosti názvu a také v posunu cílové skupiny posluchačů (muži 40-59), zatímco Olympic vysílal hudbu 50. - 60. let, Oldies se posunulo do éry 60. - 70. let. Jeho slogan zněl: "Klasické hity 60. a 70. let!" Posléze byl hudební formát rozšířen i na dekádu 80. let s interprety, kteří stylově navazují na předešlé éry jako Police, Genesis, Paul McCartney, Traveling Wilburys, Dire Straits nebo Tom Petty. S tím proběhly související změny (logo, slogan, jingly), moderátorské zázemí ani vedení se v rádiu nezměnilo. Majitel Petr Dvořák obsah vysílání charakterizoval slovy: „Je samozřejmě ve svém záběru přirozeně vymezen rustikálním popem Blaníku a hard and heavy agrorockem Beatu. Ambicí Oldies Radia Olympic je oslovit spíše muže ve věku 40 až 59 let produktem, který bych pracovně nazval metropolitní, či ještě spíše „Post-totalitní Urban feelgood radio“.
  52.  
  53. Od roku 2010 rádio vysílá i v Táboře (106,8 FM). Obsah vysílání je jednotný pro obě frekvence s výjimkou zpravodajství a kulturních víkendových tipů, které jsou vysílané rozděleně pro oba regiony. V září 2012 změnilo Oldies image s novým logem a novými webovými stránkami, kam přibyla např. možnost posluchačům psát blogy. Rádio spustilo také mobilní aplikaci poslechu s možností číst informace o právě hrajícím interpretovi.
  54.  
  55. Ve všední den rádio nabízí každou hodinu (ráno každou půlhodinu) aktuální zpravodajství (6:00 – 11:00, 14:00 – 18:00), o víkendech připravují redaktoři kulturní a společenskou rubriku Víkendové tipy. Moderátoři často nabízejí také soutěže o kulturní projekty (nová CD, DVD, vstupenky na koncerty, do kin, divadel apod.), vždy v nějaké návaznosti na profil rádia. Podle průzkumu poslechovosti Radioprojekt (2012) poslouchá Oldies Radio 59.000 posluchačů týdně.
  56.  
  57. ===
  58. Fajn Rádio je soukromá rozhlasová stanice s hudebním formátem CHR zaměřená zejména na mladé posluchače (cílová skupina 14-29 let), s pokrytím i v regionu východních Čech. Dominantním prvkem ve vysílání Fajn Rádia kromě hudebního mixu jsou zábava, soutěže, informace a zajímavosti o dění nejen v Praze (kluby, kina, akce…) a zpravodajství (regionální, dopravní i všeobecné).
  59.  
  60. Jsme moderní multimediální stanice pro mladé posluchače ve věku 12-35 let s dynamickým životním stylem. Přátelští moderátoři, energie, blízkost moderátorů a nejlepší a nejaktuálnější songy, nejslavnější hlasy, nejzářivější stars světové hudební scény. Fajn Rádio vytváří z písniček hity.
  61.  
  62. Hrajeme nejen spoustu hitů, ale vysíláme aktuální informace regionální, domácí, světové, kulturní včetně speciálního dopravního zpravodajství z ulic vašeho města. Krom toho přinášíme vždy to nejnovější v multimediálním obsahu, trendech, soutěžích a promo akcích.
Add Comment
Please, Sign In to add comment