Advertisement
PatrZDZ

Fikcyjna Polska - Ringier Axel Springer

Dec 2nd, 2020 (edited)
237
0
Never
Not a member of Pastebin yet? Sign Up, it unlocks many cool features!
text 28.48 KB | None | 0 0
  1. Ringier Axel Springer Polska – spółka prawa handlowego, wydawca prasy i mediów internetowych. Istnieje od 1994 (do 2010 jako Axel Springer Polska Sp. z o.o.), należy do grona największych wydawców prasy oraz firm mediowych w Polsce. Od 2010 spółka jest częścią międzynarodowej grupy mediowej Ringier Axel Springer Media AG (z siedzibą w Zurychu), która oprócz Polski działa również na Węgrzech, w Czechach, na Słowacji, w Serbii, na Litwie, Łotwie i w Estonii. Właścicielami Ringier Axel Springer Media AG są: niemiecko-amerykański koncern mediowy Axel Springer SE (50% udziałów) i szwajcarska spółka mediowa Ringier AG (50% udziałów).
  2.  
  3. ===
  4. Dziennik Polska-Europa-Świat – polska gazeta codzienna o zasięgu ogólnokrajowym, wydawana przez firmę Ringier Axel Springer Polska, część koncernu mediowego Axel Springer SE. Ukazuje się od 18 kwietnia 2006.
  5.  
  6. W zamyśle wydawcy ma być gazetą zbliżoną w profilu do czasopism takich jak niemiecki "Die Welt" i brytyjski "The Guardian". Współtworzona przez znanych polskich dziennikarzy pracujących wcześniej m.in. w "Newsweeku", "Rzeczpospolitej", "Forbesie" i "Fakcie" stanowi najpoważniejszą konkurencję dla "Rzeczpospolitej" i "Gazety Wyborczej".
  7.  
  8. Ukazuje się sześć razy w tygodniu w objętości 48 lub 40 stron, ma pięć stałych dodatków tematycznych oraz codzienny dodatek regionalny „Warszawa”. Nakład 800 000 egz. W maju 2006 sprzedaż wyniosła 259,039 egzemplarzy plasując ją na trzecim miejscu wśród konkurencji. Od pozostałych gazet ogólnopolskich różni się krótszymi tekstami, rozbudowanymi, informacyjnymi tytułami i bardzo dużymi zdjęciami, a także częstym podawaniem pod artykułami adresów stron internetowych z materiałami źródłowymi.
  9.  
  10. W "Dzienniku" informacje o najważniejszych wydarzeniach politycznych i ekonomicznych znajdują się w działach "Polityka" i "Ekonomia". Aktualne wiadomości z kraju, z Europy i świata pojawiają się w kolumnach "Wydarzenia" i "Świat". Nie zabraknie analitycznych tekstów i komentarzy znanych publicystów w dziale "Opinie". Pozostałe informacje będzie można znaleźć np. w działach: "Nauka", "Styl", "Rozrywka", "Telewizja" czy "Sport". Warszawskie wydanie “Dziennika” wzbogacone jest o dodatkowe 8 stron, które zawierają aktualności stołeczne, zarówno gospodarczo–społeczne jak i kulturalne i sportowe.
  11.  
  12. Szata graficzna jest wzorowana na niemieckim "Die Welt kompakt", ale czerpie też z brytyjskiego "Guardiana", "Independent", amerykańskiego "New York Times" czy "Wall Street Journal". Gazeta jest "sprzedawana" jako tzw. 48-stronicowy grzbiet główny, podzielony na działy: polityka, świat, wydarzenia, ekonomia, nauka, opinie, kultura. W poniedziałek "Dziennikowi" towarzyszy dodatek sportowy, w środę - publicystyczny Europa, w piątek - kulturalny Kultura&TV oraz z rekomendacjami kulturalnymi na cały tydzień 7 Dni, w sobotę - lifestyle'owy Życie jest piękne.
  13.  
  14. ===
  15. Fakt – ogólnopolski dziennik wydawany od 2003 w Warszawie przez wydawnictwo Ringier Axel Springer Polska, część koncernu mediowego Axel Springer SE; lider rynku prasy codziennej w Polsce.
  16.  
  17. Gazeta wzorowana jest na niemieckim „Bild” i należy do gazet typu tabloid. Od początku istnienia gazety jej redaktorem naczelnym był Grzegorz Jankowski, od 1 czerwca 2014 do 3 września 2018 tę funkcję pełnił Robert Feluś, a od 19 grudnia 2018 redaktorem naczelnym jest Katarzyna Kozłowska.
  18.  
  19. W sierpniu 2020 został uruchomiony płatny serwis subskrypcyjny dziennika oraz specjalna aplikacja na smartfony. Każdy subskrybent posiada dostęp m.in. do aktualnego i archiwalnych numerów „Faktu” w formacie PDF oraz wszystkich treści dostępnych na stronie internetowej tabloidu.
  20.  
  21. Fakt jest gazetą popularną, szybko, wyczerpującą temat, niezależną. W jasny i prosty sposób opisuje wydarzenia i zjawiska społeczne. Przekazuje czytelnikom informacje z szerokiego spektrum zagadnień: od polityki po wydarzenia kulturalne i sport, w sposób pozbawiony sprawozdawczości, oparty na nieszablonowych pomysłach.
  22.  
  23. Fakt dzisiaj to nowoczesna marka zawsze blisko czytelnika, bezkompromisowo opisująca rzeczywistość. Misją Faktu jest być ambasadorem zwykłego człowieka, interweniować, działać, pytać, wyjaśniać. Fakt to także regularne dodatki, jak Fakt TV, Fakt Gwiazdy, Fakt Auto, czy Fakt Praca, a także serwis i aplikacja Fakt24. Gazeta ukazuje się również z dodatkami lokalnymi w Warszawie, Katowicach, Wrocławiu, Lublinie, Poznaniu, Trójmieście, Bydgoszczy, Białymstoku, Łodzi, Krakowie, Rzeszowie i Szczecinie.
  24.  
  25. ===
  26. Przegląd Sportowy – najstarszy polski dziennik sportowy, założony – jako tygodnik – w maju 1921 w Krakowie. Jego pierwszy numer ukazał się w sobotę, 21 maja 1921.
  27.  
  28. Pomysłodawcami pisma była grupa sportowych działaczy krakowskich: Ignacy Rosenstock, J. Billig, Aleksander Dembiński, Józef Szkolnikowski, Leon Gleissner i Tadeusz Synowiec. Pierwszym redaktorem naczelnym został Ignacy Rosenstock (pełnił tę funkcję do listopada 1921). W winiecie pierwszego numeru widniała informacja, iż „PS” jest organem krakowskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej. Od 23 lipca 1921 stał się oficjalnym organem Polskiego Związku Piłki Nożnej i równocześnie czterech piłkarskich związków okręgowych – krakowskiego, warszawskiego, łódzkiego oraz lwowskiego. Od numeru 1 z 6 stycznia 1922 ukazywał się w piątek, później także w inne dni tygodnia. W kolejnych latach pojawiała się także informacja, iż jest oficjalnym organem Polskiego Związku Narciarskiego, Polskiego Związku Tenisowego (1922), Polskiego Związku Lekkiej Atletyki (1923).
  29.  
  30. Od 1925 ukazywał się w Warszawie, od 1929 dwa razy w tygodniu. Siedziba redakcji i drukarnia „Przeglądu” znajdowały się w Domu Prasy przy ul. Marszałkowskiej 3/5.
  31.  
  32. Pierwszy numer powojenny ukazał się w Łodzi 12 lipca 1945. Od czerwca 1946 redakcja ponownie znalazła się w Warszawie. Od 1957 na łamach „PS” ukazuje się piłkarski Skarb Kibica najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce. W stanie wojennym pismo zostało zawieszone (podobnie jak większość prasy) do 1 marca 1982.
  33.  
  34. 24 lipca 1992 na inaugurację Igrzysk Olimpijskich w Barcelonie ukazało się pierwsze kolorowe wydanie. 6 października 2000 ukazał się pierwszy numer piątkowego dodatku – „Magazynu Sportowego”. Obecnie wydawany w Warszawie – do 2 listopada 2007 przez Marquard Media Polska Sp. z o.o., a od 3 listopada 2007 przez Axel Springer Polska. Do końca marca 2000 ukazywał się pięć razy w tygodniu (od poniedziałku do piątku), zaś od 1 kwietnia 2000 – sześć razy (dodatkowo w soboty w tzw. wydaniu weekendowym sobotnio–niedzielnym). Po połączeniu się z krakowskim dziennikiem „Tempo”, co piątek ukazuje się wraz z magazynem sportowym „Tempo”, jako jego dodatek ze zmienioną formułą (od 12 września 2008).
  35.  
  36. Oprócz wydania codziennego, wraz z „Przeglądem Sportowym” cyklicznie ukazują się dodatki (w cenie gazety):
  37. „Ligowy Weekend” (od września 2013 r.) – 16 stron, zwykle w piątek podczas trwania ligowego sezonu piłkarskiego. Zawiera zapowiedzi wszystkich meczów piłkarskiej ekstraklasy;
  38. „PS Reportaż” (od czerwca 2017 r.) – 16 stron, nieregularnie, raz w miesiącu. Zawiera reportaże poświęcone tematyce sportowej;
  39. „Magazyn Lig Zagranicznych” (od listopada 2017 r.) – 12 stron, zawsze w sobotę. Zawiera zapowiedzi meczów najbliższych kolejek pięciu, najsilniejszych lig piłkarskich Europy (Anglia, Hiszpania, Niemcy, Włochy i Francja);
  40. „Przegląd Sportowy Historia” (od października 2018 r.) – 12 stron, zawsze w czwartek. Zawiera teksty dotyczące największych wydarzeń i postaci w historii polskiego sportu. Treści poparte są odniesieniami do starych wydań „Przeglądu Sportowego”.
  41.  
  42. Niemal od samego początku dziennikarze tej gazety byli inicjatorami wielu doniosłych wydarzeń w historii polskiego sportu, m.in. utworzenia ogólnokrajowej rodzimej ligi piłkarskiej, wyścigu Tour de Pologne, a od 1926 regularnie organizują plebiscyt na najlepszego polskiego sportowca roku.
  43.  
  44. ===
  45. Newsweek Polska – tygodnik społeczno-polityczny o profilu konserwatywno-liberalnym wydawany od 2001 w Warszawie, polska mutacja amerykańskiego tygodnika „Newsweek”.
  46.  
  47. „Newsweek Polska” wydawany jest od 3 września 2001 przez Ringier Axel Springer Polska na licencji Newsweek Inc. i jest jedną z obcojęzycznych mutacji amerykańskiego tygodnika „Newsweek”.
  48.  
  49. Wśród polskich tzw. tygodników opinii zajmował długo trzecie miejsce pod względem sprzedaży (za „Polityką” i „Wprost”) – sprzedaż w IV 2008 wyniosła 123 tysięcy egzemplarzy. Od 2009 r. awansuje na drugie miejsce za „Polityką”, okresowo wysuwa się w tym rankingu na miejsce pierwsze (np. w kwietniu 2010 roku, z nakładem 177 354 egz.).
  50.  
  51. Newsweek Polska jest jedną z nieanglojęzycznych edycji amerykańskiego czasopisma, które od dziesięcioleci wyznacza światowe standardy dziennikarstwa. Polskie wydanie już na początku swojego istnienia spotkało się ze znakomitym przyjęciem ze strony czytelników. Sukces polskiej edycji zachęcił wydawców do tworzenia kolejnych wydań Newsweeka w innych krajach.
  52.  
  53. Newsweek Polska to wysokiej jakości publicystyka, za którą stoi redaktor naczelny Tomasz Lis i zespół znanych dzienikarzy i felietonistów. W centrum zainteresowania Newsweeka są sprawy społeczne, polityka, szeroko rozumiana kultura i trendy. Newsweek to także serwis online oraz regularne dodatki poszerzające horyzonty: Newsweek Historia, Newsweek Psychologia. Tygodnik przygotowuje także liczne programy edukacyjne skierowane do szkół ponadpodstawowych - "Temat: Newsweek", "Junior Newsweek", "Między Wierszami", "Let's Newsweek'' - oraz cykliczne rankingi liceów, szkół języka angielskiego, szkół wyższych i szpitali. Newsweek jest również organizatorem prestiżowych konferencji i rankingów biznesowych, np. Przyjazny Bank Newsweeka.
  54.  
  55. ===
  56. Auto Świat – czasopismo motoryzacyjne, tygodnik wydawany od 1995 roku przez Ringier Axel Springer Polska. Jest odpowiednikiem niemieckiego Auto Bild.
  57.  
  58. Auto Świat to magazyn dla pasjonatów motoryzacji. Czytelnicy znajdą w tygodniku prezentacje najnowszych samochodów, opisy jazd testowych, a także raporty o sprawach ważnych dla kierowców np. zmianie przepisów ruchu drogowego. Każdy numer tygodnika zawiera testy samochodów, porównania wybranych modeli, porady dotyczące eksploatacji auta i odpowiedzi ekspertów na pytania czytelników. W każdy ostatni poniedziałek miesiąca z tygodnikiem ukazuje się dodatek Market – gdzie zamieszczane są m.in. ogłoszenia dotyczące kupna i sprzedaży samochodów oraz praktyczne artykuły poświęcone rynkowi samochodów nowych i używanych.
  59.  
  60. Tygodnik Auto Świat jest również organizatorem ogólnopolskich konkursów i plebiscytów dla czytelników. Jednym z nich jest Narodowy Auto Test - kompleksowe badanie opinii polskich kierowców na temat posiadanych przez nich samochodów. Wyniki testu pokazują stan polskiej motoryzacji oraz preferencje i oczekiwania kierowców wobec swoich aut.
  61.  
  62. Co roku organizowany jest również konkurs "Złota Kierownica", w którym czytelnicy zgłaszają swoje nominacje i wybierają najlepszy samochód roku. Samochody oceniane są w kliku kategoriach: subkompakty, kompakty, klasa średnia, klasa wyższa, MPV, SUV i sportowe.
  63.  
  64. Oprócz tygodnika Auto Świat w portfolio magazynów motoryzacyjnych Ringier Axel Springer Polska obecne są także miesięczniki Auto Świat Poradnik i Auto Świat Sport, dwumiesięczniki Auto Świat 4x4 i Auto Świat Extra, a także wydania specjalne - Auto Świat Katalog i Wielka Księga Porad.
  65.  
  66. ===
  67. „Pani Domu” – wydawany od 31 sierpnia 1994 tygodnik skierowany do kobiet. Każde jego wydanie zawiera artykuły poświęcone: urodzie, modzie, zdrowiu i gotowaniu, reportaże oraz krzyżówki.
  68.  
  69. Pani Domu to najpopularniejszy w Polsce tygodnik kobiecy o charakterze poradnikowym. To poradnik z prawdziwego zdarzenia! Nie tylko pomaga swoim czytelniczkom dbać o dzieci, zdrowie, urodę i dom, ale także informuje, jak rozwiązywać problemy prawno-finansowe czy jak nie zagubić się w gąszczu ofert rynkowych. Dostarcza inspiracji kulinarnych, podsuwając konkretne rozwiązania. Zapewnia też rozrywkę i jest ceniona za świetne reportaże. Wywiązuje się ze swoich zadań doskonale, o czym świadczy fakt, że Panią Domu czyta co czwarta kobieta w Polsce!
  70.  
  71. ===
  72. TV Okey! – tygodnik telewizyjny wydawany od 2004 roku przez wydawnictwo AMERCOM SA, a w 2011 roku prawa do jego wydawania zakupił koncern Ringier Axel Springer Polska. Liczy 68 stron i zawiera program 89 stacji telewizyjnych. Do każdego numeru dołączona jest płyta DVD z odcinkiem serialu.
  73.  
  74. Przejrzysty podział na pasma dnia ułatwia odnaleźć się w gąszczu programów i audycji telewizyjnych o każdej porze dnia. Na 67 stronach opisano 87 programów na każdy dzień - przejrzysty układ i opisy najlepszych pozycje dnia, które naprawdę są warte obejrzenia.
  75.  
  76. ===
  77. TV8 – tygodnik o tematyce telewizyjnej, wydawany w Polsce od 2002 roku przez Ringier Axel Springer Polska. Jest to pierwsza gazeta z programem telewizyjnym robiona na szwajcarskiej licencji.
  78.  
  79. TV8 to najbardziej wszechstronny przewodnik po programach telewizyjnych w Polsce. TV8 dostosowuje się do rozwoju telewizji, ale pozostaje wierny swoim korzeniom jako gęsty, ciekawy i innowacyjny tygodnik. TV8 przywiązuje dużą wagę do dobrej historii i zapewnia swoim wiernym czytelnikom najwyższy komfort czytania. TV8 to coś więcej niż program telewizyjny - to nieodzowny tygodnik dla wszystkich miłośników telewizji i filmu, ale także tygodnik o prawdziwych ludziach, który dzięki dziennikarzowi obszernie relacjonuje gwiazdy filmowe.
  80.  
  81. Oprócz ramówek 84 stacji tygodnik zawiera wybór filmów tygodnia i rekomendacje programowe. W swoich artykułach nasi dziennikarze przyglądają się telewizyjnemu krajobrazowi i jego twórcom, czasem niedyskretnie, czasem radośnie, czasem kąśliwie. Ponadto TV8 oferuje swoim czytelnikom wskazane recenzje premier kinowych, wywiady, reportaże oraz dział „Twarze seriali”, który informuje o wszystkim, co dotyczy amerykańskich, angielskich czy polskich seriali telewizyjnych.
  82.  
  83. ===
  84. Komputer Świat – dwutygodnik, poświęcony tematyce informatycznej i nowym technologiom. Przeznaczony jest dla początkujących użytkowników komputerów. Jest odpowiednikiem niemieckiego Computer Bild. Czasopismo zawiera informacje na temat sprzętu komputerowego, a także innych akcesoriów elektronicznych oraz oprogramowania. Wydawany w Polsce przez Ringier Axel Springer Polska od 1998 roku. Obok magazynu działa serwis komputerswiat.pl.
  85.  
  86. Komputer Świat to czołowe pismo prasy komputerowej skierowane zarówno do początkujących, jak i średnio zaawansowanych użytkowników komputerów. Jest źródłem przystępnej wiedzy na temat szeroko rozumianej techniki multimedialnej (komputery, telefonia komórkowa, DVD, aparaty fotograficzne, technika audiowizualna).
  87.  
  88. Precyzyjnie dobrana zawartość merytoryczna czasopisma, poradnikowy charakter i przystępny język, szeroka gama prezentowanych produktów i rozwiązań oraz atrakcyjna cena sprawiają, że Komputer Świat stał się najpopularniejszym pismem komputerowym w Polsce.
  89.  
  90. Magazyn jest również obecny w internecie pod adresem: komputerswiat.pl. Witryna ta oferuje między innymi codziennie aktualizowane informacje o nowych programach i sprzęcie komputerowym, a także bardzo bogaty dział download, za pomocą którego można ściągnąć pliki i programy komputerowe.
  91.  
  92. ===
  93. Na żywo – dwutygodnik wydawany przez Ringier Axel Springer Polska od 1995 roku. Magazyn jest poświęcony życiu polskich i zagranicznych gwiazd.
  94.  
  95. Na żywo jest dwutygodnikiem przeznaczonym dla kobiet ciekawych doniesień ze świata show-biznesu, faktów z życia gwiazd oraz sławnych ludzi, a także informacji dotyczących trendów w modzie czy też nowości kosmetycznych. Fotografia stanowi w magazynie równie ważną rolę informacji jak teksty. Dlatego też w Na żywo publikowane są zdjęcia tylko najbardziej aktualne, ciekawe oraz wykonane przez najlepszych fotoreporterów.
  96.  
  97. ===
  98. Forbes (Polska) – polska edycja międzynarodowego dwutygodnika „Forbes”, wydawana w Polsce co miesiąc przez Ringier Axel Springer Polska.
  99.  
  100. W Polsce pismo ukazuje się od 16 grudnia 2004. Opisuje najważniejsze wydarzenia gospodarcze w kraju i na świecie oraz strategie biznesowe.
  101.  
  102. Forbes jest miesięcznikiem gospodarczym, skierowanym do menedżerów wyższego i średniego szczebla, biznesmenów, osób dynamicznych, aktywnych, otwartych na światowe trendy. Forbes koncentruje się na rodzimej przedsiębiorczości, ale w kontekście trendów światowych. Stanowi on źródło inspirującej wiedzy, która pomaga osiągać cele, przedstawia i tłumaczy różne zjawiska zachodzące w świecie biznesu. Istotna część magazynu to unikalne rankingi, opinie, analizy i komentarze najwybitniejszych postaci światowego biznesu, zaczerpnięte z amerykańskiej edycji pisma.
  103.  
  104. Forbes (Polska) co roku publikuje Ranking 100 Najbogatszych Polaków oraz inne, liczne rankingi np. Miasta Przyjazne dla Biznesu, Bankowiec Roku, Najbogatsi Ludzie Świata. Cyklicznie przygotowuje rankingi, między innymi 100 najbogatszych Polaków, czy 100 najcenniejszych gwiazd polskiego show-biznesu. Od 2018 roku Forbes przygotowuje również rankingi Forbes "30 Under 30" dla 30 wschodzących gwiazd polskiego biznesu oraz Forbes "25 Under 25" dla wschodzących gwiazd młodego pokolenia w Polsce.
  105.  
  106. ===
  107. Komputer Świat Gry – czasopismo o tematyce gier komputerowych wydawane przez Ringier Axel Springer Polska od 2000 roku jako miesięcznik.
  108.  
  109. Komputer Świat Gry to miesięcznik dla fanów gier komputerowych. W każdym wydaniu magazynu Komputer Świat Gry czytelnicy znajdą opisy przedpremierowych nowości, wyczerpujące testy nowych gier, przegląd sprzętu, a także rankingi, zapowiedzi rynkowych premier i porady dla graczy. Do każdego numeru dołączana jest płyta DVD z pełną wersją gry. Nakładem wydawnictwa ukazuje się także wydanie specjalne magazynu - Komputer Świat Gry Extra.
  110.  
  111. ===
  112. Play – czasopismo komputerowe zajmujące się grami komputerowymi, ukazujące się co miesiąc. Z początku poświęcone było rynkowi gier na komputery osobiste i konsole, z czego w 2002 roku zrezygnowano porzucając tematykę konsoli.
  113.  
  114. Magazyn Play ukazuje się od 2000 roku. Jest bogato ilustrowanym pismem poświęconym grom komputerowym dla średniozaawansowanych i zaawansowanych graczy. Magazyn koncentruje się na nowościach z rynku gier komputerowych, znany jest z materiałów na wyłączność. Do każdego numeru pisma dołączona jest podwójna płyta DVD z pełnymi wersjami gier. W Play pojawia się również specjalny zeszyt o grach konsolowych.
  115.  
  116. ===
  117. Cienie i Blaski – miesięcznik skierowany do kobiet, wydawany w Polsce od 1995 roku przez Ringier Axel Springer Polska.
  118.  
  119. Miesięcznik „Cienie i Blaski” powstał z myślą o osobach, które lubią i chcą czytać, lecz nie zawsze starcza im czasu na czytanie powieści. Po pismo sięgają przede wszystkim kobiety w wieku od 15 do 44 lat, z wykształceniem średnim i zawodowym.
  120.  
  121. Krótka forma, jaką jest opowiadanie, bardzo im odpowiada. Zainteresowane są ludzkimi losami, a wiedzę o życiu chcą czerpać z doświadczeń innych ludzi. Teksty zamieszczane w „Cieniach i Blaskach” poruszają tematy bliskie codziennym doświadczeniom przeciętnej Polki. Dodają otuchy i podpowiadają, jak radzić sobie w trudnych, czasem dramatycznych sytuacjach.
  122.  
  123. Proponujemy jednak naszym czytelniczkom nie tylko opowiadania. W każdym numerze „Cieni i Blasków” znajdą one również publicystykę o tematyce kobiecej, dowiedzą się, jak pielęgnować urodę i co jest ważne dla zdrowia. A za pośrednictwem rubryki Szukam przyjaciela nasi czytelnicy nawiązują przyjaźnie i znajdują bratnie dusze. Rubryka ta cieszy się ona ogromnym powodzeniem zarówno wśród osób młodych, jak i nieco starszych. Amatorzy szaradziarstwa w każdym numerze znajdą krzyżowki z nagrodami – czyli porcję dobrej rozrywki.
  124.  
  125. ===
  126. Olivia – polski miesięcznik należący do gatunku prasy kobiecej, wydawany od maja 1998 roku przez Ringier Axel Springer Polska.
  127.  
  128. Olivia to elegancki miesięcznik adresowany do kobiet ciekawych życia i świata, szukających pomysłów i inspiracji. Elegancki przejrzysty layout, nowocześnie redagowane teksty, znakomita jakość papieru i druku sprawia, iż po magazyn sięgają wymagające czytelniczki. Szczególne miejsce w magazynie obok mody i urody ma szeroko rozumiana kultura i psychologia. Dotyczy ona wszystkich sfer życia kobiety - partnerstwa i seksu, pracy i stosunków z innymi ludźmi, rodziny i dzieci.
  129.  
  130. ===
  131. Sekrety serca – polski miesięcznik należący do gatunku prasy kobiecej, wydawany od 1996 roku przez Ringier Axel Springer Polska.
  132.  
  133. „Sekrety serca” to miesięcznik czytany przede wszystkim przez kobiety w wieku od 15 do 45 lat, z wykształceniem średnim i zawodowym. Jego główną bohaterką jest miłość. Każdy numer to kilkanaście ciekawych, osadzonych w polskich realiach historii miłosnych. Pismo ma charakter rozrywkowy, pozwala oderwać się od rzeczywistości, przeżyć chwile wzruszenia. Na ogłaszane co cztery miesiące konkursy przychodzą setki opowiadań pisanych przez zwykłych ludzi. Najciekawsze publikujemy, a ich autorzy otrzymują honoraria. Ponadto czytelnicy znajdą w Sekretach Serca psychozabawy oraz krzyżówki.
  134.  
  135. ===
  136. Dziewczyna – magazyn dla nastolatek wydawany co miesiąc przez Ringier Axel Springer Polska. Znajdują się w nim plotki ze świata show-biznesu, a także sesje modowe oraz dział poświęcony urodzie. Na łamach pisma psycholodzy udzielają również porad czytelniczkom przysyłającym do nich listy i e-maile. Każde wydanie ma około 84 stron.
  137.  
  138. Dziewczyna to magazyn dla nastolatek i młodych kobiet, ciekawych świata, otwartych na nowe trendy i aktualne style. W każdym numerze czytelniczki znajdą informacje o modzie, wskazówki dotyczące makijażu i fryzury, zapowiedzi nowych trendów, a także reportaże, wywiady z gwiazdami i fachowe porady psychologów.
  139.  
  140. ===
  141. Popcorn – miesięcznik o charakterze okołorozrywkowym dla nastolatków wydawany w Polsce przez Ringier Axel Springer Polska. Pierwszy numer ukazał się w 1990 roku.
  142.  
  143. Popcorn to miesięcznik skierowany do nastolatków, którzy interesują się muzyką, filmem i życiem gwiazd show biznesu. Czytelnicy znajdą w magazynie recenzje płyt, relacje z premier filmowych, wywiady z gwiazdami i ciekawe reportaże. W każdym numerze plakaty popularnych zespołów muzycznych, znanych aktorów i czołowych postaci świata rozrywki. W ciągu roku ukazuje się również kilka numerów specjalnych magazynu: Popcorn Stars, poświęconych gwiazdom muzyki i sportu.
  144.  
  145. ===
  146. Komputer Świat Twój Niezbędnik – dwumiesięcznik komputerowy poświęcony programom komputerowym. Do każdego numeru zostaje dołączona płyta z pełnymi wersjami aplikacji z okładki oraz pozostałe programy, uznawane przez redakcję czasopisma jako najlepsze w swojej kategorii.
  147.  
  148. Komputer Świat Twój Niezbędnik ukazuje się co dwa miesiące. Każdy numer magazynu zawiera płytę, na której zamieszczone są pełne, komercyjne wersje najlepszych programów i gier, starannie dobranych przez redakcję pisma. Aplikacje pomagają między innymi usprawnić pracę komputera i zwiększyć wygodę korzystania z peceta. W magazynie znaleźć można szczegółowe opisy większości dołączonych aplikacji.
  149.  
  150. Nakładem wydawnictwa ukazuje się także wydanie specjalne magazynu - Komputer Świat Twój Niezbędnik EXTRA. Każde wydanie poświęcone jest innej tematyce. Do tej pory ukazały się wydania poświęcone następujących tematom: Internet, fotografia, audio i wideo, komórki, laptopy, smartfony, bezpieczeństwo oraz przyśpieszanie i tuning.
  151.  
  152. ===
  153. Onet – portal internetowy założony w 1996 roku przez spółkę Optimus (obecnie CD Projekt), od 2012 kontrolowany przez koncern Ringier Axel Springer Polska; największy polskojęzyczny portal internetowy, najbardziej opiniotwórczy i najpopularniejszy w kategorii informacji i publicystyki.
  154.  
  155. Ryszard Garnczarski został zaproszony do współpracy z przedsiębiorstwem Optimus SA w 1995 jako wiceszef oddziału krakowskiego (szefem oddziału krakowskiego był Leszek Kotula). Dział krakowski miał zająć się telekomunikacją i wystąpić w przetargu o koncesję na GSM (w którym wystartowały Era i Plus). Jednakże z tej działalności zrezygnowano. Roman Kluska (założyciel Optimus SA) w 1995 lub 1996 spotkał się z Robertem Konstantym, ówczesnym członkiem zarządu. Podczas tej rozmowy Roman Kluska został przekonany, że Internet jest przyszłością i postanowił w to zainwestować. Realnie spółka zaczęła działać trzy miesiące przed uruchomieniem serwisu Optimus Net.
  156.  
  157. Strona została uruchomiona 2 czerwca 1996. Portal początkowo nosił nazwę OptimusNet, jednakże wtedy trudno nazywać go było portalem, był raczej katalogiem stron www. Głównym celem było katalogowanie polskich stron internetowych. Domena Onet.pl pojawiła się z inicjatywy administratora Zbigniewa Zycha jako skrót domeny OptimusNet w 1997, w tym samym roku portal zaczął nabierać charakteru informacyjnego.
  158.  
  159. Od 1995 istniała Optimus Pascal Multimedia SA, wspólne przedsięwzięcie nowosądeckiej Optimus SA (założonej i kierowanej przez Romana Kluskę) i bielskiego wydawnictwa Pascal (założonego i kierowanego przez Tomasza Kolbusza i Piotra Wilama), specjalizujące się w produkcji i dystrybucji materiałów edukacyjnych i gier na nośnikach CD-ROM (tak zwanych wówczas „Multimediów”). W 1998 roku przeprowadzono proces konsolidacyjny (formalnie zakończony wiosną 1999): z Optimusa wydzielono Oddział Kraków (nieformalnie, ale powszechnie znany pod marką „Departament Internetu Optimus SA” albo „OptimusNET”) i przeniesiono do OPM SA, która przejęła też udziały Wydawnictwa Pascal. W połączonym przedsiębiorstwie 75% akcji miał Optimus SA, a 25% założyciele wydawnictwa Pascal (Kolbusz i Wilam). Następnie Optimus Pascal Multimedia SA zmieniła nazwę na OptimusPascal SA, a w kolejnym roku (2000) na Onet SA.
  160.  
  161. Po sprzedaży pakietu kontrolnego w Optimus SA przez Romana Kluskę dokonano podziału spółki-matki na Optimus Technologie SA (z czasem zmieniła nazwę na Optimus SA) i właściwą Optimus SA, która z czasem wchłonęła Onet SA (tak więc np. Optimus SA zachowała numer NIP po pierwszym Optimusie, będąc formalnie jego kontynuatorem).
  162.  
  163. Zarządzanie prezesów Kolbusza i Wilama (którzy w ramach dwuosobowego Zarządu wymieniali się stanowiskami prezesa i wiceprezesa) wpłynęło na rozkwit medialny Onetu. W tym okresie powstawały serwisy informacyjne takie jak wiadomości, biznes, sport, muzyka, film, turystyka. Do 2001 roku przedsiębiorstwo kilkukrotnie się powiększyło (z 30 osób do 150).
  164.  
  165. W 2012 spółka CD Projekt SA zdecydowała o sprzedaży 75,98% akcji niemiecko-szwajcarskiemu koncernowi medialnemu Ringier Axel Springer Polska za 968,75 mln zł. Oznacza to wycenę Onetu na ok. 1,275 mld PLN. 26 kwietnia 2017 roku koncern Ringier Axel Springer Media wykupił od CD Projekt SA pozostałe 25% udziałów w Grupie Onet.pl.
  166.  
  167. Onet to najchętniej i najczęściej odwiedzany portal internetowy w Polsce oraz jeden z największych portali w Europie pod względem oglądalności. Imponująca rozpiętość i szeroki zakres tematyczny treści udostępnianych przez Onet, a co za tym idzie ogromna popularność i rosnąca liczba użytkowników, pozwala pojmować rolę Onetu w kategorii multimedium. Na stronach Onetu dostępne są również coraz bardziej popularne treści tworzone przez użytkowników.
  168.  
  169. Onet cieszy się ogromną popularnością, rosnącą liczbą użytkowników oraz nieprzerwanie utrzymuje silną pozycję lidera zarówno pod względem świadczonych usług internetowych jak i udostępnianych treści. Portal jest liderem pod względem liczby użytkowników także w wielu innych głównych kategoriach tematycznych: biznes, finanse, prawo; informacje, publicystyka, media; sport; turystyka.
  170.  
  171. Onet dostarcza newsy, ciekawostki, porady i inspiracje. Dzisiaj Onet pomaga użytkownikom odnaleźć się w informacyjnym chaosie tak, aby nic ważnego ich nie ominęło. Krótkie, aktualne treści, autorskie formaty wideo i znani dziennikarze pozwalają szybko się dowiedzieć, zrozumieć i zaufać informacjom jakie znajdują się na portalu. Oprócz serwisu, Onet to także poczta email kilku milionów Polaków, a także nagradzana na świecie aplikacja mobilna z komendą głosową "Onet, czytaj!". Onet to najsilniejsza marka internetowa w Polsce.
Advertisement
Add Comment
Please, Sign In to add comment
Advertisement