Advertisement
Guest User

Untitled

a guest
Aug 18th, 2019
101
0
Never
Not a member of Pastebin yet? Sign Up, it unlocks many cool features!
text 5.00 KB | None | 0 0
  1. Cześć Sebastian,
  2.  
  3. Pozwól, że po kolei odpowiem na Twoje pytania.
  4.  
  5. czy jako student drugiego roku informatyki będę w stanie nauczyć się praktycznej wiedzy z zakresu tworzenia gier od strony programistycznej? W opisie przeczytałem, że kurs przeznaczony jest również dla dzieci. Czy to oznacza, że może być dla mnie "zbyt łatwo" czy może przewidziane są również bardziej zaawansowane zajęcia
  6.  
  7. Zajęcia będą się odbywać w różnych grupach zaawansowania. Dla dzieci oczywiście będzie najprościej i nawet dla nich nie potrafię oszacować tempa nauki, bo wszystko zależy od doświadczenia kursantów. Jeśli wcześniej nie mieli styczności z programowaniem to muszą poznać podstawowe zasady - zmienne, pętle, instrukcje warunkowe, tablice i podstawy obiektowości. Jeśli ktoś programował już w jakimkolwiek języku to kursy bardziej nastawione są na praktyczne techniki tworzenia konkretnych rodzajów gier. Pojawiają się też tematy związane z optymalizacją, tak żeby gra działała płynnie na jak największej ilości urządzeń, przygotowaniem elementów (grafiki, sprite'y, zestawy kafelków, animacje 2d), analizą istniejących gier i próbą ich samodzielnej rekonstrukcji. Celem jest samodzielne tworzenie prostych gier już po 1-2 miesiącach. W międzyczasie zadaje proste zadania do wykonania samemu w domu. Jeśli kursant jest w miarę samodzielny to próbujemy zrealizować jakiś poważniejszy projekt tak by wyglądał na tyle dobrze, żeby można było się nim pochwalić. Taka dopieszczona gra wymaga większych nakładów czasowych, więc część tej pracy kursant wykonuje sobie w domu a na zajęciach tylko sprawdzamy postępy. Na przykład zaprojektowanie kilka poziomów gry platformowej może zająć kilkanaście godzin, więc to co nowe , niezrozumiałe omawiamy na zajęciach, a oczywistą powtarzalną resztę można sobie zrobić samodzielnie w domu. Ale wracając do istoty Twojego pytania - czy nie będzie za łatwo. Może być. Zależy od tego co już robiłeś, co potrafisz. Dlatego prosiłbym o 2 słowa - czy już programowałeś, w jakim języku, jak długo i czy masz może jakieś ukończone produkcje do obejrzenia. Być może lepsza dla Ciebie będzie bardziej zaawansowana grupa, która jest tworzona jeśli zgłosi się 6 osób o podobnym poziomie doświadczenia, ale ciągle trwają zapisy i na razie klasyfikuje zapisujących się do odpowiedniego poziomu. Może być tak, że nie utworzy się jeszcze we wrześniu, ale wtedy informuję mailowo jak już będzie gotowa. Rzecz jasna nie ma obowiązku przystąpienia, po prostu informuję, że w razie chęci można dołączyć.
  8.  
  9. Czy kurs trwa cały rok szkolny od września do czerwca? Czy w innych terminach? W jakich mniej więcej godzinach odbywałyby się zajęcia oraz w jakie dni tygodnia?
  10.  
  11. Zajęcia trwają nieprzerwanie, w przyszłe wakacje prawdopodobnie też (zależy od ilości utworzonych grup). Ale nie trzeba zapisywać się na cały rok, czy pół roku. Można w dowolnej chwili zrezygnować, czy zrobić sobie przerwę. Rozliczenia są comiesięczne, więc można się zapisać nawet tylko na miesiąc. Zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku w godzinach 15:00-21:00 i w sobotę od 10:00 do 13:00. Kursant podaje dogodną dla siebie porę i na tej podstawie zostaje przyporządkowany do grupy. Aktualnie ciągle tworzone są nowe grupy, więc wybór jest dość elastyczny.
  12.  
  13. Czy informacje na temat kursu tworzenia gier pokrywają się z kursem front-end? Czy może są jakieś różnice?
  14.  
  15. To 2 różne kursy i pewne elementy są wspólne ale program szkoleń dotyczy raczej odrębnych dziedzin. Jeśli chodzi o tworzenie gier to programowanie zaczyna się praktycznie od zaraz. Przy kursie Front-endu zaczyna się od HTML i CSS - czyli bardzo prostych języków, dopiero później włączany jest Javascript i konkretnie programowanie. W wersji zaawansowanej kursu Front-endu programowanie tez zaczyna się od początku i pozostaje ono w obrębie Javascript i jego pochodnych - jQuery, Node.js. We front-endzie jest więcej nauki technik, sztuczek, narzędzi, automatyzacji pracy itd. Prawdopodobnie szybciej można po tym znaleźć pracę, nawet zdalną. Chociaż ukończone 2-3 gry też często otwierają drzwi na rozmowach rekrutacyjnych. Obydwa kierunki są dobre jeśli chodzi o podniesienie umiejętności programowania, tyle że w wersji dla początkujących nie jest to typowe programowanie od samego początku.
  16.  
  17. Nie wiem, czy udało mi się odpowiedzieć na to co Cie interesuje, bo w zasadzie każda, nawet najprostsza gra wymaga programowania, tyle że udział tego programowania może być mały lub duży. W prostym clickerze będzie go parędziesiąt linijek, w platformówce, strzelaninie już kilka razy więcej. Strategia, gra multiplayer to już typowo programistyczny często projekt z zastosowaniem wzorców projektowych.
  18.  
  19. Przepraszam, że odpisuje z opóźnieniem, ale jestem na wyjeździe i będę stale przy komputerze dopiero po powrocie - 25 sierpnia.
  20.  
  21. Pozdrawiam serdecznie
  22. Michał Rełkowski
Advertisement
Add Comment
Please, Sign In to add comment
Advertisement