Advertisement
miklis

Prezentacijų įrankiai

Jul 19th, 2017
117
0
Never
Not a member of Pastebin yet? Sign Up, it unlocks many cool features!
text 7.42 KB | None | 0 0
  1. http://www.danielallington.net/2016/09/the-latex-fetish/
  2. https://www.facebook.com/groups/1884749128403634/permalink/1953803274831552/
  3.  
  4. Kokį įrankį paprastai naudojate rengti pristatymams? Aišku, kad PowerPoint… PowerPoint yra ilgiausiai naudojamas prezentacijų kūrimo įrankis, gerai pažįstamas ir…labai nuobodus. O jeigu dar pranešėjas į savo prezentaciją privaro daug teksto, o jei jį dar skaito, o jei savo pranešimo laiką padvigubina, tai auditorija po jo pranešimo jam karštai ploja, dėkodama, kad pagaliau šita kančia pasibaigė…
  5. Viename seminare girdėjau pasakojimą apie tai, kad dėl 1986 metais sausio 28 d. įvykusios erdvėlaivio Challenger katastrofos buvo kaltas…PowerPoint. Atseit, vienas inžinierius komandai techninę problemą aiškino taip ilgai ir pasitelkęs PowerPoint, kad komanda tiesiog snaudė ir į problemą neatkreipė dėmesio. Tikiuosi, kad tai tik legenda, bet ji puikiai iliustruoja PowerPoint poveikį auditorijai.
  6.  
  7. Į kiekvieną savo prezentaciją mes įdedame sielą ir širdį ir todėl norime, kad ji padarytų įspūdį, kad visi suprastų, kaip ilgai ir sunkiai mes dirbome ir kokių puikių rezultatų pasiekėme. Todėl, gal jau pats laikas nulipti nuo PowerPoint ir pasidairyti įdomesnių ir geresnių prezentacijų įrankių. Tuo labiau, kad jų daug yra tiesiog internete, prezentacijos saugomos debesyse, jų niekada neprarasite, net jeigu koks virusas sunaikins visą jūsų medžiagą, esančią kompiuteryje, o ir einant į konferenciją nereikės karštligiškai galvoti, ar nepamiršote pasiėmti atmintuko su savo pristatymu.
  8.  
  9. Vienas mano mėgstamiausių pristatymo įrankių šiuo metu yra Sway. Sway priklauso Microsoft Office, yra nemokamas ir leidžia kurti interaktyvius pristatymus ir dalintis jais. Kai pradedate kurti savo pristatymą, jūs gaunate paprastas korteles, į kurias galite įkelti pavadinimą ir savo sekcijas (panašių skaidrių rūšis).
  10. Į Sway galite įkelti nuotraukas, vaizdo įrašus ir kitą turinį tiesiai iš prijungtų programų (įskaitant "OneDrive", "Facebook", "YouTube", "Bing" ir "Twitter") ir lengvai pridėti kitą išdėstymą savo kūriniui. "Sumanumo" funkcija leidžia greitai formatuoti ir pritaikyti stilius per šablonus. Kai baigiate kūrimą, galite publikuoti savo darbą ir tada jį galės peržiūrėti internete kiekvienas, turintis nuorodą. Paprastai aš įsikeliu savo Sway nuorodą į Symbaloo ir konferencijoje tiesiog prisijungiu prie Symbaloo ir atsidarau pristatymą.
  11.  
  12. Esu išbandžiusi ir Slides įrankį. Jis atsirado rinkoje 2014 metais, tačiau jau patraukė pristatymų kūrėjų dėmesį. Slides yra labai paprastas įrankis, tačiau leidžia sukurti iš tikro svaiginantį ir profesionalų pristatymą per trumpą laiką.
  13.  
  14. Prezi yra įrankis, orientuotas į konferencijų ir švietimo rinką. Prezi grindžiamas idėja žavėti auditoriją padidinat tam tikrus pristatymo momentus. Įrankis yra nemokamas ir grįstas debesų technologijomis. Kai pradėjau jį naudoti, buvau labai sužavėta. Bet vėliau pastebėjau, kad būtent tos padidinimo ir sukiojimo galimybės konferencijos metu žiūrovus tiesiog vargina. Kaip pasakė viena konferencijos dalyvė, pažiūrėjusi Prezi pristatymą, – nuo to begalinio sukiojimo ir nuotolinimo bei artinimo man sukosi galva ir pradėjo pykinti. Tačiau vaikai šį įrankį labai mėgsta, todėl gal geriau į rimtas konferencijas eiti su kitu įrankiu, o Prezi naudojimu apsiriboti tik pamokose. Ir geriausia ne pačiam mokytojui kurti Prezi pristatymus, bet skatinti tai daryti mokinius. Jie sukuria iš tikro šedevrus.
  15.  
  16. Tie, kas turi Mac kompiuterius arba iPadus, gali naudoti pristatymų kūrimui Keynote programėlę. Ji savaime nėra revoliucinga arba supakuota su daugybe įdomių funkcijų, išskiriančių ją nuo savo konkurentų, tačiau ji turi gražią vartotojo sąsają, turi gražius šablonus ir per daugelį metų yra įrodyta, kad ji yra puiki alternatyva "PowerPoint" programai. Kadangi savo kabinete aš turiu iPadus, tai mano vaikai su malonumu kuria trumpučius pristatymus, prideda į juos visokių efektų, ugdosi tuo būdu kūrybinius gebėjimus ir mokosi kalbėti prieš auditoriją.
  17.  
  18. Kartais konferencijų organizatoriai leidžia dalyvauti nuotoliniu būdu. Tokiu atveju jums reikia atsiųsti tik savo prezentaciją. Tokiai prezentacijai yra įrankis Present.me. Jums reikia susikurti prezentaciją su PowerPoint, įsikelti ją į Present.me, tada atsisėsti prieš kompiuterį ir įrašyti savo vaizdą ir balsą. Konferencijos dalyviai matys jūsų skaidres, prezentacijos kamputyje matys jus ir girdės jūsų balsą. Jūs sudarysite įspūdį, kad tiesiog gyvai dalyvaujate konferencijoje. O kadangi kalbėsite (arba skaitysite tekstą prieš kamerą), tai į prezentaciją galite kelti tik nuotraukas ir mažai teksto, todėl jūsų pristatymas bus šaunus ir nenuobodus.
  19.  
  20. Dar vienas superinis įrankis yra PowToon. Tai vienas geriausių įrankių kurti animuotiems pristatymams. 2012 m. keturi draugai susitiko kavinėje, kad išspręstų problemą: kaip pristatyti pranešimą, kad auditorija nemiegotų arba pranešimo metu nelandžiotų į savo Facebook’ą? Sprendimas buvo paprastas – reikia kurti animacinius filmus. Tačiau darbas su animacine studija gali užtrukti kelias savaites ir kainuoti tūkstančius. Todėl tie keturi draugai nusprendė sukurti įrankį, kurį kiekvienas paprastai gali naudoti. Taip gimė PowToon. Tikrai kurti animuotus video su šiuo įrankiu labai smagu, išbandykite.
  21.  
  22. Parašiau apie kelis įrankius, kurie yra patikrinti ir kuriuos nuolat naudoju pati. Išbandykite bent vieną iš jų, nueikite į konferenciją ir sužavėkite savo pranešimu auditoriją. Arba nors vaikus klasėje...
  23. Ir parašykite, kokias alternatyvas PowerPoint naudojate jūs.
  24.  
  25. ----------------------------------------------------------------------------------
  26.  
  27. Šeštadienį ruošiausi pamokoms ir norėjau aštuntokams pristatyti naujo skyriaus sąvokas naudodama žodžių debesį. Prisiminiau dvi programėles, kurias naudodavau anksčiau – Wordle ir Tagxedo ir… jų nebepavyko panaudoti, Wordle reikalauja įsidiegti Java, kuri seniai nebenaudojama, Tagxedo netinka Chromo naršyklei ir dar turi kitų problemų…
  28. Tada paieškojau internete kitų programėlių, radau dešimt geriausių, peržiūrėjau, dauguma iš jų mums netinka, nes nepalaiko lietuvių kalbos arba žodžių debesys gaunasi skurdūs, arba reikia daug laiko sugaišti nustatymams.
  29. Kadangi tokius dalykus reikia daryti greitai ir paprastai, išsirinkau dvi programėles, kurios atitinka šiuos kriterijus.
  30. 1. WordItOut nereikalauja registracijos, iš karto atidaro langą, į kurį galima surašyti žodžius, tereikia tik paspausti mygtuką generate ir žodžių debesis gatavas. Jei nepatinka rezultatas, galima spaudyti mygtuką generate tol, kol pamatysite jus patenkinantį variantą. Norint sukurtą debesį atsisiųsti į kompiuterį, reikia daryti ekrano nuotrauką.
  31. 2. AbcYa programėlė yra skirta pradinukams, tačiau ji taip pat iš karto atidaro langą, kuriame galima surašyti žodžius, paspausti create ir sugeneruotą žodžių debesį galima iš karto siųstis į kompiuterį nuotraukos formatu.
  32. Abiejų programėlių sukurti žodžių debesys nėra labai įspūdingi, bet greitam naudojimui jos yra visai tinkamos.
  33. Prikabinu savo rezultatus – pirmoje nuotraukoje žodžių debesis, sukurtas su WordItOut, antroje – su AbcYa.
  34. Gal galite pasidalinti jūsų naudojamomis žodžių debesies kūrimo programėlėmis?
Advertisement
Add Comment
Please, Sign In to add comment
Advertisement