Advertisement
PatrZDZ

Fikcyjna Polska - ZPR Media

Dec 1st, 2020 (edited)
518
0
Never
Not a member of Pastebin yet? Sign Up, it unlocks many cool features!
text 41.20 KB | None | 0 0
  1. ZPR Media S.A. (dawniej Murator S.A.) - polskie przedsiębiorstwo medialne wchodzące w skład holdingu ZPR S.A. Spółka prowadzi działalność wydawniczą, jest właścicielem stacji radiowych, telewizyjnych i portali internetowych. Od grudnia 2004 roku spółka notowana jest na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.
  2.  
  3. Działalność Grupy ZPR Media obejmuje większość segmentów rynku medialnego, w tym media elektroniczne (internet, telewizję, radio) oraz rynek prasowy. Działalność wydawnicza (ogólnopolski dziennik Super Express oraz kilkanaście czasopism specjalistycznych) oraz telewizyjna skupione są w spółce ZPR Media S.A. Powiązana spółka Time S.A. koordynuje działalność radiową (rozgłośnie Eska, Eska Rock, Radio Wawa, Gold FM i SEfm). Grupa ZPR Media jest także wydawcą serwisów internetowych, w większości powiązanych z projektami prasowymi, telewizyjnymi i radiowymi. Działa również na rynku reklamowym, fonograficznym oraz jako organizator wydarzeń.
  4.  
  5. ===
  6. Nowa TV - polska stacja telewizyjna o charakterze uniwersalnym, która wystartowała 1 czerwca 2006 roku. Stacja wchodzi w skład Grupy ZPR Media (Zjednoczone Przedsiębiorstwa Rozrywkowe).
  7.  
  8. W listopadzie 2005 roku Grupa ZPR Media otrzymał koncesję Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji (KRRiT) na nadawanie programu o charakterze uniwersalnym pod nazwą TV Spektrum.
  9.  
  10. Testy stacji rozpoczęły się 14 maja 2006 roku – emitowano planszę z nazwą stacji i sygnałem kontrolnym. Nadawanie rozpoczęto 1 czerwca 2006 roku o 6:00 rano. Stacja w naziemnej telewizji cyfrowej na terytorium Polski jest dostępna bezpłatnie. Przekaz satelitarny z początku był niekodowany, aż do 1 lipca 2006, kiedy sygnał został zakodowany. Dostępny jest też w platformach satelitarnych i telewizjach kablowych.
  11.  
  12. Nowa TV to ogólnodostępna, bezpłatna telewizja skierowana do całej rodziny. W swojej ofercie posiada programy o charakterze rozrywkowym, informacyjnym oraz seriale i filmy fabularne, jak również atrakcyjne propozycje dla dzieci. Nowa TV jest stacją blisko widza, oferującą rozrywkę na najwyższym poziomie, a tematy podejmowane w programach publicystycznych oraz informacyjnych dotyczą najważniejszych kwestii, interesujących widzów z każdego zakątka Polski.
  13.  
  14. 24 Godziny
  15. Poniedziałek-Niedziela: 18:30
  16. Nasi dziennikarze będą przybliżać widzom świat. Będą go opisywać. Na pewno nie będą mówili ludziom, co mają myśleć. Pokażemy różnorodne zjawiska (społeczne, gospodarcze, kulturalne), a ich ocenę pozostawimy widzowi. Program informacyjny rządzi się swoimi prawami, a jego scenariusz pisze życie. To prawda. Ale to zespół redakcyjny decyduje, które elementy z gąszczu informacji wybrać do szpigla. Najważniejszym punktem odniesienia będzie dla nas człowiek. Chcemy, aby nasi widzowie każdego dnia byli na bieżąco z wydarzeniami, które mogą mieć wpływ na ich życie. Położymy akcent na tematy, których dzisiaj brakuje w głównych serwisach informacyjnych. Polska nie zaczyna się i nie kończy na rogatkach Warszawy. A to, co dzieje się w budynku przy ulicy Wiejskiej nie zawsze musi lądować na „jedynce” w wydaniu. Zbyt często polityczny spór przesłania naprawdę realne sprawy. Zlikwidowana szkoła czy brak połączenia kolejowego są ważniejsze od tego, co jeden polityk właśnie powiedział o drugim. Siłą redakcji informacyjno-publicystycznej będą nasi reporterzy w terenie. Blisko 100 lokalnych dziennikarzy wie, czym naprawdę żyje Polska, co trapi, drażni czy też bawi przeciętnego Kowalskiego. Telewizja to emocje. Bez nich człowiek przechodzi obok programu obojętnie. W naszych wydaniach ich nie zabraknie. Będziemy informowali, będziemy opisywali ciekawych ludzi i niebanalne zjawiska. Telewizja to wreszcie osobowości. Program będzie przygotowywał zespół świetnych dziennikarzy, którzy mają bogaty zawodowy dorobek, doświadczenie, mnóstwo pozytywnej energii, a przede wszystkim ogromną pasję.
  17.  
  18. Tu i Teraz
  19. Poniedziałek-Piątek: 19:00
  20. W programie „Tu i teraz” emitowanym zaraz po 24 Godzinach zaproszeni do studia goście będą komentować bieżące wydarzenia. Na przemian Hanna Lis, Iwona Kutyna, Kamil Durczok i Weronika Korol będą rozmawiać z politykami, a przede wszystkim z ekspertami z różnych dziedzin.
  21.  
  22. Super Temat
  23. Środa: 20:00
  24. „Super Temat” to program interwencyjny, współtworzony przez dziennikarzy „Super Expressu” oraz reporterów działu publicystyki i informacji Nowa TV. Interwencyjny program „Super Temat” składać się będzie z dwóch części: w pierwszej (reportażowej) widzowie poznają bohaterów oraz problem, z którym się borykają. W drugiej części Iwona Kutyna prowadzić będzie dyskusję z bohaterami oraz ekspertami w dziedzinach dotyczących danego tematu.
  25.  
  26. Proste Pytanie
  27. Sobota: 19:00
  28. W programie „Proste pytanie” Jakub Jankowski nie komplikuje rzeczywistości, nie rozszarpuje na kawałki i nie przypiera do muru polityka tylko zadaje… proste pytania, bo ludzie mają proste pytania do polityków i oczekują prostej odpowiedzi. - Wystarczy sięgnąć dwa, może trzy lata wstecz i poszukać wypowiedzi któregokolwiek z polityków. Oni najbardziej nienawidzą sytuacji, w której przypominamy ich stare wypowiedz, kompletnie nie korespondujące z tym co teraz sadzą. To najbardziej ich wyprowadza z równowagi to są te proste pytania – zapewnia Jakub Jankowski, gospodarz programu.
  29.  
  30. Teraz ja
  31. Niedziela: 19:00
  32. „Teraz Ja!” to autorski przegląd wydarzeń tygodnia Tomasza Sekielskiego. Wspólnie z zaproszonymi gośćmi szczerze, bez znieczulenia będzie rozmawiał na najważniejsze tematy, którymi żyje Polska i świat. Nie będzie to jednak kolejna audycja telewizyjna z gadającymi głowami tylko połączenie klasycznego wywiadu z programem typu „one man show” oraz reporterskimi relacjami z kraju.
  33.  
  34. ===
  35. 8TV, Ósemka TV – polskojęzyczna stacja telewizyjna o charakterze muzyczno-rozrywkowym która rozpoczęła nadawanie 19 grudnia 2011 roku. Stacja wchodzi w skład Grupy ZPR Media (Zjednoczone Przedsiębiorstwa Rozrywkowe).
  36.  
  37. Stację prezentuje najnowsze utwory muzyczne, głównie muzykę pop, pop-rock i dance oraz najbardziej znane piosenki z lat 80. i 90. XX wieku. Obok audycji muzycznych emitowane są programy rozrywkowe, poradnikowe, programy typu reality i seriale.
  38.  
  39. ===
  40. SEtv – polska stacja telewizyjna o profilu informacyjno-rozrywkowym, utworzona 1 września 2006 roku. Stacja wchodzi w skład Grupy ZPR Media (Zjednoczone Przedsiębiorstwa Rozrywkowe). W założeniach miała być to telewizja rozrywkowa, a jej program miał opierać się na sensacji.
  41.  
  42. Stacja rozpoczęła nadawanie 1 września 2006 o 20:00. Ideą twórców stacji było stworzenie telewizyjnego tabloidu. Początkowo zatem kanał emitował sensacyjne reportaże, informował dużo o życiu gwiazd ze świata mediów oraz obszernie relacjonował różnego rodzaju afery kryminalne. Stopniowo jednak SEtv zmieniała swój profil wprowadzając do ramówki tematykę społeczno-polityczną i zapraszając do współpracy znanych dziennikarzy politycznych.
  43.  
  44. SEtv to telewizja informacyjno - rozrywkowa adresowana do osób aktywnych, ciekawych świata, szukających aktualnych informacji, publicystyki, rozrywkowych treści oraz programów o zwykłych ludziach. SEtv to gwarantowane 24 godziny emisji, w tym codziennie ponad 18 godzin programu na żywo, bez powtórek. SEtv jest jedyną telewizją tematyczną, której tylko w ciągu roku udało się zbudować tak duży zasięg. Naszą telewizję tworzy zespół ludzi z wieloletnim doświadczeniem oraz ludzi młodych, doskonalących swoje umiejętności.
  45.  
  46. Już o szóstej "Dzień dobry" mówią gospodarze programu "Dzień dobry Polsko". Codziennie przekazują oni informacje z kraju i ze świata, przeglądają prasę... W południe dowiadujemy się o najważniejszych wydarzeniach dnia. Prezenterzy i ich goście w odważny i niekonwencjonalny sposób opowiadają o najważniejszych i najbardziej gorących wiadomościach dnia w programie Raport. Popołudnie to czas Tea Time, w którym prezenterzy zapraszają nas na aromatyczną herbatę i gorące wiadomości. Następnie Superstudio - pełne ekspresji i siły wywiady, gorące interwencje oraz pełne emocji i wzruszeń reportaże, bo do akcji wkraczają nasi reporterzy z całego kraju. Finałem dnia jest wybuchowe pasmo i wywiady z politykami, rekinami biznesu i gwiazdami dziennikarstwa. Ostre komentarze i konkretne pytania. Audycje zamyka podsumowanie całego dnia. Niekoniecznie całkiem serio... A w weekend spotykamy się z ludźmi z pierwszych stron gazet, z czołowymi polskimi dziennikarzami. Gospodarze zapraszają nas do rozmów na tematy polskie z zagranicznymi korespondentami.
  47.  
  48. Najchętniej oglądanym przez widzów programem jest "Redakcja". Gośćmi audycji Wojciecha Mazowieckiego są znani publicyści i komentatorzy polityczni. Wojciech Mazowiecki jest nie tylko prowadzącym, ale także recenzentem i surowym krytykiem poruszanych tematów oraz wygłaszanych opinii. Dużą popularnością cieszą się również spotkania Elizy Michalik ze znanymi politykami i publicystami w programie do "Do Elizy". W audycji "Rezonans" toczone są rozmowy dotyczące bieżących problemów, spraw politycznych i społecznych z udziałem widzów. Często pojawiają się zaskakujące sytuacje i wypowiedzi, a cały show zwykle kończy krótki, bieżący komentarz autora - Mariusza Ziomeckiego.
  49.  
  50. Przemysław Witkowski, gospodarz programu "Słoń a sprawa polska" oczami zagranicznych korespondentów pokazuje jak nas widzą i oceniają obywatele innych krajów. Program "Bez ograniczeń" to czas, kiedy każdy może zadzwonić do studia i wyrazić swoje zdanie na poruszane tematy. Wszystkich opinii wysłucha Jacek Zimnik. "W punkt" to magazyn o gospodarce. W każdym wydaniu: filmowy przegląd najważniejszych wydarzeń, felietony i rozmowy z gośćmi - ekspertami, politykami, ludźmi biznesu. Wszystko opowiedziane z uśmiechem i dystansem. Gospodarze programu "Czarno na białym" - w ironiczny sposób rozmawiają z politykami i gwiazdami show biznesu. W każdym odcinku bohater programu odpowiada na kontrowersyjne pytania i dowiaduje się, co myślą o nim inni.
  51.  
  52. SEtv serwuje ogromną dawkę najświeższych i najważniejszych informacji oraz miłą rozrywkę. Myślisz, że widziałeś już wszystko...?
  53.  
  54. ===
  55. Fokus TV – polskojęzyczna stacja telewizyjna o charakterze o charakterze edukacyjno-poznawczym która rozpoczęła nadawanie 28 kwietnia 2014 o godzinie 6:00. Stacja wchodzi w skład Grupy ZPR Media (Zjednoczone Przedsiębiorstwa Rozrywkowe).
  56.  
  57. Fokus TV proponuje swoim widzom szerokie spektrum programów o tematyce dotyczącej: aktualnych zjawisk społecznych zachodzących w Polsce i na świecie, globalnych problemów, wydarzeń wpływających na życie każdego, faktów z historii współczesnej, sekretów medycyny, przyrody i nowoczesnej technologii. Pogłębia wiedzę, poszerza horyzonty, zaraża nowymi pasjami, pomaga w poznawaniu świata. Odkrywa mocne strony życia – nie obawia się poruszać trudnych tematów, pokazywać kontrowersyjnych wydarzeń, zjawisk i niezwykłych ludzi. Dba o najwyższą jakość realizacji audycji wykorzystując nowoczesną formę przekazu, bogatą w rekonstrukcje komputerowe, efektowną grafikę i oprawę. Gwarantuje rozrywkę i odpoczynek. Zapewnia każdego dnia moc wrażeń i emocji.
  58.  
  59. ===
  60. Eska TV – polskojęzyczna stacja telewizyjna o charakterze muzycznym, będąca rozwinięciem multimedialnej platformy internetowej Radia Eska. Eska TV nadaje swój program za pośrednictwem Internetu oraz w przekazie satelitarnym, drogą satelitarną i kablową, a także drogą naziemną poprzez DVB-T2 od 3 lipca 2015.
  61.  
  62. Kanał Eska TV prezentuje na swojej antenie klipy muzyczne artystów znanych z anteny radiowej Eski, wywiady i informacje ze sceny muzycznej. Prezenterami stacji są dziennikarze znani z radiowej anteny Eski.
  63.  
  64. Eska TV to stacja telewizyjna o charakterze muzycznym, która wystartowała 8 sierpnia 2008 roku. Dzięki atrakcyjnej ofercie i szerokiemu zasięgowi jest liderem na rynku telewizyjnych kanałów muzyczno-rozrywkowych, dedykowanych młodym ludziom. Kanał ten został stworzony w oparciu o Radio Eska – największą w Polsce sieć lokalnych stacji radiowych realizujących format CHR – Contemporary Hit Radio, czyli Hity na Czasie. Podobny profil muzyczny reprezentuje Eska TV, w której znaleźć można najnowsze klipy artystów, znanych z anteny Radia Eska, a także ekskluzywne wywiady, plotki o gwiazdach światowego show biznesu, informacje o muzycznych imprezach i atrakcyjne programy.
  65.  
  66. ===
  67. Polo TV – polskojęzyczna stacja telewizyjna o charakterze muzycznym, należąca do Grupy ZPR Media. Emituje głównie muzykę disco polo i dance oraz muzykę biesiadną, muzykę folkową, country, cygańską i zagraniczną muzykę dyskotekową. Poza teledyskami w ramówce obecne są programy rozrywkowe i relacje z imprez. Stacja rozpoczęła nadawanie 11 kwietnia 2011.
  68.  
  69. Polo TV to muzyczny kanał telewizyjny, prezentujący głównie muzykę disco polo i dance, a także muzykę biesiadną i zagraniczne hity dyskotekowe. Na antenie stacji nadawane są zarówno najnowsze wideoklipy artystów, reprezentujących te nurty, jak i ich niezapomniane przeboje. Polo TV jest obecnie liderem wśród kanałów muzycznych. Oprócz teledysków w ramówce stacji znajdują się także cykliczne programy rozrywkowe, relacje z najlepszych festiwali i koncertów oraz wywiady z gwiazdami.
  70.  
  71. ===
  72. Hip Hop TV – polskojęzyczna stacja telewizyjna o charakterze muzycznym, należąca do Grupy ZPR Media. Jest to pierwszy polski kanał telewizyjny poświęcony muzyce hip-hop. Kanał rozpoczął działalność 23 marca 2016 roku po godz. 18:00.
  73.  
  74. Hip Hop TV to pierwszy polski kanał telewizyjny dedykowany muzyce hiphopowej. Emituje pasma teledysków z polskim hiphopem - zarówno nowe, jak i starsze, z ostatnich 18 lat. Profil muzyczny stacji obejmuje muzykę miejską (Urban Music), czyli hip-hop, reggae, dancehall, R’n’B i dubstep, a także pasma tematyczne dedykowane znanym polskim wytwórniom, a także gatunkom hip-hopu.
  75.  
  76. ===
  77. Eska Rock TV (zapis stylizowany: Eska ROCK TV) – polski kanał telewizyjny o charakterze muzycznym, należący do ZPR Media. Rozpoczął nadawanie 1 września 2017 roku o godz. 6:00.
  78.  
  79. W ofercie programowej kanału znalazły się utwory muzyczne utrzymane w stylach mainstreamowy pop-rock, classic rock oraz muzyka alternatywna, a także pasma tematyczne.
  80.  
  81. ===
  82. Radio Eska – największa polska sieć rozgłośni radiowych, wchodząca w skład Grupy Radiowej Time zorganizowanej wokół Zjednoczonych Przedsiębiorstw Rozrywkowych. Siedziba stacji mieści się w Warszawie. Obecnie sieć Radia Eska tworzą 44 lokalne rozgłośnie.
  83.  
  84. Radio Eska, nazywane początkowo Radiem S, rozpoczęło nadawanie 12 lutego 1991 roku. Jego korzenie są jednak znacznie starsze – Eska wywodzi się bezpośrednio z tajnego Radia „Solidarność”, nadającego nielegalnie w latach PRL. Do 1998 roku Radio Eska nadawało wyłącznie w Warszawie, Poznaniu oraz Wrocławiu. Początkowo emitowany program posiadał charakter muzyczno-informacyjno-publicystyczny.
  85.  
  86. Gdy na początku 1993 roku stacje Radia Eska przejęły Zjednoczone Przedsiębiorstwa Rozrywkowe, rozpoczęto starania o zbudowanie na bazie posiadanych rozgłośni ogólnopolskiej sieci radiowej. Pierwszym krokiem w tę stronę było utworzenie sieci Super FM zrzeszających kilkanaście stacji lokalnych. Rozgłośnie zachowały początkowo samodzielność programową i dotychczasowe nazwy, a współpraca ograniczała się głównie do nadawania wspólnych serwisów informacyjnych. W latach 90. XX wieku radio nadawało głównie lżejszą muzykę rock i muzykę pop oraz audycje z popularną wtedy w Polsce muzyką disco polo. W styczniu 2000 roku stacje działające pod szyldem Radio S przyjęły nazwę Radio Eska, przez co nastąpiło ujednolicenie nazw.
  87.  
  88. Jako sieć radiowa Eska działa od 1998 roku. Powstała na bazie trzech stacji nadających wcześniej jako Radio Eska oraz sukcesywnie przejmowanych rozgłośni lokalnych, w których wprowadzano nową nazwę, wspólną playlistę i sieciowe pasma programowe.
  89.  
  90. Od 2005 sieć organizuje cykl letnich imprez z gwiazdami muzyki – Hity Na Czasie (transmitowana przez TVP2), wakacyjną zabawę – Eska Summer City, a także wręcza nagrody muzyczne Eska Music Awards (transmisja TVP1).
  91.  
  92. Radio Eska nadaje program adresowany przede wszystkim do słuchacza w wieku 15–40 lat. Formatem muzycznym jest CHR (Contemporary Hits Radio) - na antenie usłyszeć można nowości muzyki popularnej: pop, dance, r'n'b, soul, house.
  93.  
  94. Rozgłośnie sieci Eska nadają głównie program sieciowy produkowany w Warszawie, uzupełniając go lokalnymi serwisami informacyjnymi. Stacje w Poznaniu, Wrocławiu, Katowicach, Łodzi i Gdańsku emitują ponadto własne, lokalne pasma popołudniowe (godz. 15-18).
  95.  
  96. ===
  97. Eska Rock – rozgłośnia radiowa działająca w ramach Grupy Radiowej Time, wchodzącej w skład Zjednoczonych Przedsiębiorstw Rozrywkowych. Radio nadaje w formacie muzycznym Active Rock i prezentuje głównie utwory z kręgu "nowej rockowej rewolucji". Stacja nadaje w 18 miastach Polski.
  98.  
  99. Eska Rock rozpoczęła nadawanie 22 listopada 2004 roku jako lokalna stacja w Poznaniu. Kolejne dwie rozgłośnie – w Łodzi i Warszawie – uruchomiono 5 września 2005. Czwarta, krakowska, ruszyła 20 marca 2006.
  100.  
  101. Od 2 czerwca 2008 Eska Rock funkcjonuje jako rozgłośnia o zasięgu ponadregionalnym, nadająca w 18 miastach Polski. Plan zwiększenia zasięgu Eski Rock poprzez przekazanie jej dotychczasowych częstotliwości ponadregionalnego Gold FM ogłoszony został przez Grupę Time w grudniu 2007 roku. 8 kwietnia 2008 roku KRRiT wyraziła zgodę na zmianę nazwy programu nadawanego przez spółkę International Communication z "Gold FM" na "Eska Rock". Zamiana sieci Gold FM i Eski Rock nastąpiła 2 czerwca kilkanaście minut po północy. Gold FM stało się wówczas rozgłośnią lokalną dostępną wyłącznie w Warszawie i Łodzi.
  102.  
  103. Eska Rock to ponadregionalna sieć radiowa dostępna w 18 miastach Polski, grająca największe hity muzyki rockowej – od „klasyków” po najnowsze utwory z kręgu modern rocka, indie rocka czy rocka alternatywnego. Nasi wyluzowani prezenterzy nie unikają trudnych tematów nurtujących polską młodzież, a muzyczne audycje autorskie codziennie przyciągają do odbiorników tysiące lojalnych słuchaczy. Eska Rock wspiera młodych lokalnych twórców w programie DEMOnter, gdzie każdy rockowy wykonawca może umieścić swoje nagrania. W serwisach informacyjnych nie boimy się tematów ważnych, ale zawsze bliskich naszym słuchaczom. Stacja skierowana jest do słuchaczy w wieku 30-49 lat, głównie mężczyzn, lubiących szeroko pojętą muzykę rockową, chcących odpocząć od dominującego w innych stacjach gatunku pop.
  104.  
  105. ===
  106. Radio Wawa (własna pisownia marketingowa Radio WAWA) – jedna z pierwszych polskich komercyjnych stacji radiowych, obecnie ponadregionalna rozgłośnia radiowa. Znana głównie z programów „DeDektyw Inwektyw”, „Przebojowe małżeństwo”, czy „6 po 6:00”. Aktualnie radio gra pod hasłem „Gramy po Polsku” (na jego format muzyczny składają się wyłącznie utwory w języku polskim). Radio Wawa swój program adresuje przede wszystkim do słuchaczy w wieku 25–45 lat. Właścicielem stacji jest Grupa Radiowa Time, wchodząca w skład Zjednoczonych Przedsiębiorstw Rozrywkowych.
  107.  
  108. Początki Radia Wawa sięgają roku 1991, kiedy to stacja nadawała przez kilka dni piracki program radiowy.
  109.  
  110. Oficjalne rozpoczęcie emisji stacji nastąpiło 1 lutego 1992 roku (w początkowym okresie radio nadawało tylko w samej Warszawie na częstotliwości 69,8 MHz, a następnie 89,8 FM). Pierwszym prezesem był Wojciech Reszczyński, wiceprezesem i dyrektorem technicznym Krzysztof Kilian.
  111.  
  112. W początkowych latach działalności stacja prezentowała głównie muzykę z gatunku rocka klasycznego (ang. classic rock). Wśród prezenterów stacji w pierwszym okresie działania znaleźli się muzycy znani z zespołów rockowych (Ryszard Wojciul – dyrektor muzyczny stacji, Adam Romanowski – dyrektor programowy, Paulus von Kinsky, Kuba Jabłoński).
  113.  
  114. 17 października 1997 roku miała miejsce pierwsza zmiana formatu stacji, radio odeszło od klasycznie rockowego grania, a pojawiły się w nim głównie utwory pop i soft rock lat 80. i 90. (tzw. format AC).
  115.  
  116. W 1998 roku Wawa otrzymała koncesję na nadawanie w 13 dużych miastach Polski. 1 lutego 1998 roku wyszła poza Warszawę; początkowo można było jej słuchać w Gdańsku (104,4 MHz), Krakowie (107,0 MHz) i Szczecinie (95,7 MHz), natomiast od 1 kwietnia 1998 roku również w Białymstoku (88,6 MHz), Gdyni (105,6 MHz), Kielcach (95,5 MHz), Koszalinie (95,4 MHz), Lublinie (106,1 MHz), Olsztynie (94,7 MHz), Płocku (90,4 MHz), Rzeszowie (97,1 MHz), Siedlcach (91,3 MHz) i Zielonej Górze (95,3 MHz).
  117.  
  118. Od 24 września 2004 roku sygnał docierał również do Katowic (95,5 MHz), od dnia następnego (25 września) do Wrocławia (101,5 MHz), a od 31 października 2006 także do Łodzi (90,1 MHz). W kolejnych latach, zgodnie z zapowiedziami, Radio Wawa stopniowo poszerzała swój zasięg.
  119.  
  120. 15 listopada 2004 roku strata udziałów w rynku na rzecz konkurencyjnych nadawców zmusiła zarząd rozgłośni do kolejnej zmiany formatu muzycznego. Pod nazwą „Nowe Radio WAWA – Zawsze Polska Muzyka” rozgłośnia zaczęła prezentować tylko utwory polskich artystów. Pomysłodawcą i twórcą nowatorskiego na polskim rynku radiowym formatu był jej ówczesny dyrektor programowy Jarosław Paszkowski (kierował stacją w latach 1999–2010).
  121.  
  122. We wrześniu 2007 roku rozgłośnia stała się częścią Grupy Radiowej Time. Odkupiła ona całość udziałów w spółce WAWA S.A. od dotychczasowego inwestora - niemieckiego Eurocast Rudfunk.
  123.  
  124. Radio Wawa, promujące się hasłem "Gramy po Polsku", to jedyna stacja w Polsce grająca wyłącznie polską muzykę. Nadawanie w tym formacie rozpoczęła 15 listopada 2004 roku, a pierwszym wyemitowanym utworem był "Nie pytaj o Polskę" Grzegorza Ciechowskiego. W Radiu Wawa usłyszycie utwory polskich wykonawców z ostatnich 25 lat, przede wszystkim z gatunków pop i pop-rock. Nie zawiodą się miłośnicy innych nurtów, którzy w Radiu Wawa również znajdą coś dla siebie.
  125.  
  126. Poza polską muzyką, stacja nadaje najważniejsze informacje z kraju i ze świata, informuje o wydarzeniach lokalnych, pogodzie i utrudnieniach na drogach. Słuchacze znajdą w niej także wieści ze świata kultury, rozrywkę, plotki i dużo dobrej zabawy. Program stacji adresujemy głównie do 25-45 latków mieszkajacych w dużych miastach naszego kraju, oczekujących od radia humoru i relaksu. Radia Wawa można słuchać w 23 miastach Polski, a dzięki satelicie i transmisji w Internecie jesteśmy dostępni w całej Europie.
  127.  
  128. ===
  129. Gold FM – sieć lokalnych rozgłośni radiowych o profilu muzyczno - kulturalnym należąca do Grupy Radiowej Time, wchodzącej w skład Zjednoczonych Przedsiębiorstw Rozrywkowych. Historia Gold FM sięga 2003 roku.
  130.  
  131. Gold FM rozpoczęło działalność 2 czerwca 2003 – początkowo nadawała swój program w Poznaniu na 107,4 FM. Zastąpiła ona w eterze Radio Super FM, które na poznańskim rynku pojawiło się w miejscu akademickiego Radia Fan na początku 2001 roku.
  132.  
  133. Wraz z rozwojem lat nadawca Radia Gold FM sukcesywnie rozbudowywał sieć o kolejne nadajniki. Od 30 czerwca 2003 roku sygnał docierał również do Torunia (96,7 FM – wcześniej Radio Toruń), od 18 sierpnia 2003 do Warszawy (104,4 FM), a od 1 stycznia 2004 także do Oławy (105,5 MHz – wcześniej KKM Radio BOS-S). 3 maja 2004 do już działających rozgłośni w 4 miastach dołączyła stacja w Łodzi (97,9 FM – wcześniej TKM FM).
  134.  
  135. Od wiosny 2005 roku do naziemnej emisji Radia Gold FM dołączyło jedenaście nowych miast: Białystok, Katowice, Lublin, Kraków, Szczecin, Koszalin, Płock, Rzeszów, Siedlce, Wrocław i Zielona Góra.
  136.  
  137. W połowie grudnia 2007 właściciel rozgłośni, Grupa Radiowa Time, podjęła decyzję o rozpoczęciu emisji na niektórych dotychczasowych częstotliwościach Radia Gold FM programu Eska Rock. 8 kwietnia 2008 roku KRRiT pozytywnie rozpatrzyła wniosek spółki International Communication o zmianę nazwy nadawanego programu z „Gold FM” na „Eska Rock”, wyrażając jednocześnie zgodę na to, aby spółki dotychczas emitujące program pod nazwą Eska Rock w Warszawie i Łodzi mogły nadawać jako Gold FM. Zamiana sieci częstotliwości nastąpiła 2 czerwca 2008 roku.
  138.  
  139. 23 lutego 2010 stacja zakończyła nadawanie z Oławy, a częstotliwość jej przeniesiona została do Wrocławia. 18 kwietnia 2011 rozpoczęto emisję programu w Opolu na częstotliwości 105,7 MHz.
  140.  
  141. 31 lipca 2012 Radio Gold FM ponownie rozpoczęło emisję w Szczecinie – tym razem, jak w przypadku pozostałych stacji, na podstawie koncesji na program o zasięgu lokalnym. Gold FM nadaje swój program na częstotliwości 93,2 MHz.
  142.  
  143. Kolejne rozgłośnie, dzięki nowo pozyskanym częstotliwościom, uruchomiono m.in. w Skawinie pod Krakowem, Nowym Sączu, Rzeszowie, Gdańsku oraz Kielcach.
  144.  
  145. W sierpniu 2016 roku Gold FM poszerzyło zasięg o Radom i okolice, co było możliwe dzięki przejęciu przez Time S.A. regionalnego Radia Mazowsze. Równo dwa lata później do sieci dołączyło Radio GO z Gorzowa Wielkopolskiego (programowo powiązane z Gold FM od początku istnienia).
  146.  
  147. Radio Gold FM rozpoczęło emisję swojego programu 2 czerwca 2003 roku. Nadajemy w osiemnastu miastach Polski. Hasło przewodnie rozgłośni to „Złote lata, złote hity”. Jego format muzyczny to classic hits. Grupę docelową radia Gold FM stanowią słuchacze w wieku 25-45 lat.
  148.  
  149. Gramy dla naszych słuchaczy cudowna muzykę z cudownych lat sześćdziesiatych, siedemdziesiątych i osiemdziesiatych, czasami także z dziewięćdziesiatych. Co godzinę mamy dla Was pół godziny Cudownej Muzyki Non Stop. W dni powszednie o 10.00 rozpoczynamy Cudowną Dziesiątkę o Dziesiątej - to 10 przebojów z jednego roku. Wtorki to w radiu Gold FM czas na Wtorkową Powtórkę. Gramy wtedy po dwa przeboje Waszych ulubionych wykonawców. Piątkowy i sobotni wieczór to czas na taneczną zabawę podczas "Złotej Prywatki".
  150.  
  151. Chcemy, aby nasi słuchacze byli "zawsze w dobrym nastroju", dlatego brzmienie muzyki, którą gramy jest bardzo lekkie i przyjemne. Taka muzyka towarzyszy Wam w codziennych zajęciach od wczesnych godzin porannych do późnych godzin wieczornych.
  152.  
  153. Radio Gold FM to przede wszystkim znakomita, wprawiająca w dobry nastrój muzyka. Ten dobry nastrój potęgują pogodni i zawsze uśmiechnięci (choć tego nie widać) prezenterzy. Ważnym elementem naszego programu są informacje. Przez cały dzień zapewniamy Wam serwis najświeższych wiadomości ze świata, z kraju i z regionu. W radiu Gold FM znajdziecie też wiele informacji o bieżących wydarzeniach kulturalnych. Jesteśmy tam gdzie dzieje się coś ciekawego. Jesteśmy (mamy taką nadzieję) stacją sympatyczną, czasami sentymentalną, ale zawsze słuchaną z przyjemnością.
  154.  
  155. ===
  156. SEfm – rozgłośnia radiowa działająca w ramach Grupy Radiowej Time, wchodzącej w skład Zjednoczonych Przedsiębiorstw Rozrywkowych. Stacja nadaje swój program lokalnie w Warszawie, na częstotliwości 87,8 MHz.
  157.  
  158. Stacja została uruchomiona 2 grudnia 2013 roku – na ramówkę stacji składają się głównie serwisy informacyjne nadawane co 15 minut oraz relacje reporterskie. Grupą docelową radia są głównie ludzie w wieku 25–45 lat.
  159.  
  160. SEfm to radio informujące o problemach i sprawach zwykłych ludzi oraz trzymająca rękę na pulsie wydarzeń w kraju i na świecie. Nadajemy szybko, nie nudzimy, błyskawicznie zmieniamy tematy. Mówimy głośno, nie owijamy w bawełnę, nie boimy się. Reporterzy naszego radia są zawsze tam, gdzie rozgrywają się sprawy wagi państwowej: w Sejmie, Senacie, ministerstwach, oraz w każdym zakątku Polski gdzie dzieje się coś wyjątkowego i niepowtarzalnego, o czym chciałbyś usłyszeć natychmiast.
  161.  
  162. Co kwadrans na antenie SEfm podajemy najważniejsze informacje z kraju i ze świata przygotowane przez reporterów w całej Polsce, a także korespondentów w największych stolicach Europy i świata. Resztę programu wypełniamy relacjami i reportażami, w których doniesienia są analizowane i naświetlane ze wszystkich stron. Polityka, ekonomia, kultura i sport − w wymiarze regionalnym, krajowym i międzynarodowym.
  163.  
  164. Schemat godzinowy:
  165. xx:00 Serwis informacyjny z kraju i ze świata
  166. xx:13 Traffic
  167. xx:14 Pogoda
  168. xx:15 Skrót informacji
  169. xx:16 Sport
  170. xx:19 W szczegółach (materiały publicystyczne, analizy i komentarze)
  171. xx:28 Traffic
  172. xx:29 Pogoda
  173. xx:30 Serwis informacyjny z kraju i ze świata
  174. xx:43 Traffic
  175. xx:44 Pogoda
  176. xx:45 Skrót informacji
  177. xx:46 Biznes (pn-pt)
  178. xx:49 Stolica i Mazowsze
  179. xx:58 Traffic
  180. xx:59 Pogoda
  181.  
  182. ===
  183. Super Express – wydawany w Warszawie od 1991 roku dziennik o charakterze sensacyjno-rozrywkowym. Jego pierwszy zespół dziennikarski stanowiła w przeważającej większości dotychczasowa obsada „Expressu Wieczornego”. Format tabloidowy. Właścicielem dziennika jest Grupa ZPR Media.
  184.  
  185. Zasłynął publikacjami dotyczącymi afer politycznych i obyczajowych. Przed wyborami w 1993 i 1995 roku złamał obowiązującą media ciszę przedwyborczą, publikując wyniki sondaży przedwyborczych. W 1999 roku dziennik opublikował dane z PIT-u ówczesnego wicepremiera i ministra finansów Leszka Balcerowicza, następnie kontynuując tę akcję, co stało się w efekcie powodem uchwalenia w 2001 roku ustawy o jawności poselskich oświadczeń majątkowych. Głośnym echem odbiło się również opublikowanie przez dziennik zdjęć ciała zastrzelonego w Iraku korespondenta TVP, Waldemara Milewicza oraz fotomontażu przedstawiającego trenera Leo Beenhakkera z odciętymi głowami trenera Niemiec Joachima Löwa i piłkarza Michaela Ballacka.
  186.  
  187. Se.pl, czyli Super Express w wersji internetowej jest jedną z pierwszych witryn gazet w Polsce (istnieje od 1995 roku). W czerwcu 2012 roku wydawca oddał do użytku nową wersję serwisu se.pl, która stała się portalem rozrywkowo-informacyjnym. Według badania Megapanel/PBI za kwiecień 2012 se.pl ma 2,847 mln prawdziwych czytelników, co daje mu pierwsze miejsce wśród witryn polskich gazet.
  188.  
  189. Super Express to jeden z największych dzienników ogólnopolskich, pierwszy polski tabloid (na rynku prasowym od 1991 roku). Są w nim zamieszczane artykuły zarówno o polityce, jak i o życiu gwiazd. Szybko reaguje na bieżące wydarzenia w kraju i za granicą, porusza tematy bliskie każdemu Polakowi, angażując się w ważne kwestie społeczne, a przy tym dostarcza rozrywki, organizując liczne konkursy i loterie. Pełni także funkcję edukacyjną poprzez dodatki tematyczne, wydania specjalne i cykle artykułów.
  190.  
  191. Super Express towarzyszy swoim czytelnikom 6 dni w tygodniu. Nasi Czytelnicy to przedstawiciele wszystkich grup społecznych, zawodowych i wiekowych w całym kraju. Wśród nich zdecydowaną większość stanowią osoby w okresie największej aktywności życiowej (15 - 44 lata).
  192.  
  193. Krajowe oddziały naszej gazety znajdują się w Gdańsku, Katowicach, Krakowie, Łodzi, Olsztynie, Wrocławiu. Mamy stałych korespondentów zagranicznych i współpracowników w Rosji, USA, Niemczech, Francji, Anglii, Włoszech.
  194.  
  195. Pod marką dziennika ukazują się także publikacje książkowe oraz albumy, poświęcone znanym i ważnym postaciom oraz wydarzeniom z polskiej historii i kultury. Wydawane są także cykle książek poradnikowo-hobbystycznych na tematy związane z różnymi dziedzinami życia, na przykład ogrodnictwem, wyposażeniem wnętrz, wędkarstwem, a także poradniki kulinarne. Publikacje można kupić niezależnie od wydań „Super Expressu” w punktach sprzedaży oraz w sklepie internetowym.
  196.  
  197. dodatki ogólnopolskie:
  198. Poniedziałek: Sport
  199. Wtorek: Super Auto
  200. Środa: Zdrowie, Super Rock, Super Odlot
  201. Czwartek: Dom, Super Expressik
  202. Piątek: Weekend, Super Express TV
  203. Sobota: Krzyżówki, Bliżej Świata, Super Baba
  204.  
  205. dodatki lokalne:
  206. Poniedziałek: Kariera (wyd. warszawskie, katowickie)
  207. Środa: Komputer (wyd. warszawskie)
  208. Czwartek: Promocje (wyd. warszawskie, katowickie)
  209. Piątek: Pilot (wyd. warszawskie, gdańskie, katowickie, krakowskie, wrocławskie), Informator 7 dni (wyd. łódzkie, olsztyńskie)
  210. Sobota: Turystyka (wyd. warszawskie)
  211.  
  212. ===
  213. Murator – najpopularniejszy i najstarszy poradnik remontowo-budowlany w Polsce. Wydawcą miesięcznika jest Grupa ZPR Media. Pismo adresowane jest do osób zainteresowanych tą tematyką zarówno zawodowo jak i prywatnie.
  214.  
  215. Murator to najpopularniejszy miesięcznik poradnikowy o tematyce budowlanej – kompendium fachowej wiedzy niezbędnej do budowy domu lub remontu. Od ponad 35 lat pomaga w budowie nowoczesnych, funkcjonalnych, trwałych i zdrowych domów. Jest synonimem rzetelności i fachowości. W każdym numerze znajdują się praktyczne porady, inspiracje, przeglądy materiałów i projekty domów oraz opisy wybranych zagadnień związanych z budową, wykańczaniem i remontem.
  216.  
  217. Tytuł „Murator” pochodzi od staropolskiego określenia budowniczego – mistrza, który łączył umiejętności praktyczne z wiedzą i wyobraźnią techniczną, architekta i rzemieślnika w jednej osobie. Jak pisała redakcja w pierwszym numerze pisma, wydanym w 1983 roku: „Murator był fachowcem i to, co robił robił solidnie, na chwałę swoich czasów i ku podziwowi potomnych.”
  218.  
  219. „Murator” organizuje wiele akcji i konkursów – w 1995 roku ogłoszono pierwszy Konkurs Dom Dostępny, którego celem była popularyzacja nowoczesnego budownictwa jednorodzinnego. Do tej idei nawiązują kolejne konkursy: Dom Ekologiczny czy Energooszczędny Dom Dostępny. Pod marką tytułu ukazują się Numery Specjalne Muratora (do dziesięciu w roku) oraz Poradnik Zrób to Sam (cztery razy w roku).
  220.  
  221. ===
  222. Architektura-Murator – polski miesięcznik architektoniczny wydawany przez Grupę ZPR Media, ukazujący się w Warszawie od października 1994 i kontynuujący tradycję czasopisma SARP „Architektura”.
  223.  
  224. Architektura-Murator to najważniejszy i najbardziej wpływowy magazyn architektoniczny w Polsce, specjalizujący się przede wszystkim w profesjonalnej prezentacji współczesnej architektury polskiej i światowej. Na łamach „Architektury-Murator” od początku jej istnienia, czyli 1994 roku, przedstawiono około 3000 budowli zrealizowanych w naszym kraju. W organizowanym przez czasopismo konkursie Życie w Architekturze, w którym są przyznawane jedne z najbardziej prestiżowych nagród architektonicznych w Polsce, rywalizowało ponad 2600 budynków i przestrzeni publicznych.
  225.  
  226. „Architektura-Murator” organizuje spotkania, konferencje, konkursy i wystawy związane z tematyką architektoniczną. Otrzymała 25 nagród i wyróżnień za szatę graficzną, a w 2014 roku Honorową Nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za szczególny wkład w upowszechnianie kultury. Odbiorcami tytułu są pracownie architektoniczne, architekci i projektanci, inwestorzy, władze samorządowe, uczelnie wyższe i studenci.
  227.  
  228. Cztery razy w roku do magazynu jest dodawana specjalna publikacja „Architektura od Wnętrza". Prezentowane są w niej trendy we wzornictwie, relacje z targów i wystaw, najnowsze produkty i technologie stosowane w projektach i realizacjach wnętrz mieszkalnych i komercyjnych (biurowych, hotelowych, gastronomicznych, użyteczności publicznej).
  229.  
  230. ===
  231. Moje Mieszkanie – polski miesięcznik wnętrzarski wydawany przez Grupę ZPR Media.
  232.  
  233. Moje Mieszkanie to magazyn wnętrzarski, który nie tylko inspiruje i zachęca do zmian w domu, ale także podpowiada, jak to zrobić zgodnie z dewizą: maksymalny efekt niewielkim kosztem. W każdym numerze są prezentowane sesje zdjęciowe z mieszkań czytelniczek „Mojego Mieszkania”, pokazujące ich kreatywność i pasję tworzenia, oraz dodatki, dzięki którym dom zyskuje niepowtarzalny klimat.
  234.  
  235. Zawiera porady, jak wygodnie i ładnie się urządzić oraz co robić, aby domowe życie stało się łatwiejsze. Co miesiąc są prezentowane nowości ze sklepów z poradami, jak uniknąć błędów m.in. przy kupnie mebli i AGD. Projektanci i styliści współpracujący z „Moim Mieszkaniem” dbają, by propozycje „Mojego Mieszkania” były zarówno efektowne, jak i praktyczne.
  236.  
  237. Pod egidą pisma działa „Klub Kobiet z Pasją” – jedyny w swoim rodzaju, otwarty dla każdego, kto ma pomysł na ciekawe życie, odkrył w sobie talent. Redakcja przygotowuje również wydania specjalne „Najpiękniejsze dekoracje domu".
  238.  
  239. ===
  240. M jak Mieszkanie – polski miesięcznik wnętrzarski wydawany przez Grupę ZPR Media.
  241.  
  242. Miesięcznik „M jak mieszkanie" to magazyn poradnikowy o urządzaniu wnętrz. Inspiruje do zmian, jest źródłem wiedzy o tym, jak ładnie i wygodnie mieszkać. Pomaga dopasować kolorystykę i elementy wyposażenia wnętrza. Prezentuje piękne polskie wnętrza: mieszkania, kuchnie, łazienki i pokoje dziecięce.
  243.  
  244. Dzięki poradom projektantów i stylistów miesięcznik podpowiada, jak tworzyć przyjazną przestrzeń do życia. W prosty i zrozumiały sposób doradza także w zakresie remontu i wyboru wyposażenia. Sprawia, że urządzanie mieszkania staje się przyjemnością.
  245.  
  246. ===
  247. Dobre Wnętrze – polski miesięcznik wnętrzarski wydawany przez Grupę ZPR Media.
  248.  
  249. Dobre Wnętrze to inspirujący magazyn o urządzaniu domu, rzeczach z pasji i radości życia. Miłośnicy ciekawych wnętrz znajdą w nim wszystko, co najważniejsze: prezentacje mieszkań, apartamentów i domów. Nowe, warte uwagi wzornictwo, pomysłowe zestawienia przedmiotów, wywiady z czołowymi projektantami, recenzje prestiżowych imprez wnętrzarskich.
  250.  
  251. Ważny jest też kontekst wnętrz: sztuka, barwne tradycje, dobra kuchnia, moda, książki i filmy. Niemniej ważni są ludzie, którzy dzielą się z redaktorami pisma przyjemnością mieszkania. Atutami magazynu są własne sesje autorskie, szlachetna grafika i wysoka jakość wydawnicza.
  252.  
  253. ===
  254. M jak mama – polski miesięcznik z poradami dla rodziców wydawany przez Grupę ZPR Media.
  255.  
  256. M jak mama to miesięcznik dla kobiet w ciąży, planujących macierzyństwo oraz początkujących mam. Skupia się na kwestiach prawidłowego przebiegu ciąży, porodu i połogu, a także opieki nad dzieckiem. Porusza tematykę zdrowotną, psychologiczną, odnosi się do codziennych problemów mam. Przedstawia najnowsze odkrycia medyczne i zalecenia specjalistów.
  257.  
  258. Miesięcznik prezentuje produkty poprawiające komfort życia mamy i dziecka. Podpowiada, wyjaśnia, radzi, chce wspierać i dodawać otuchy. W gronie współpracowników znajduje się wielu wybitnych lekarzy.
  259.  
  260. ===
  261. Zdrowie – polski miesięcznik o zdrowiu wydawany przez Grupę ZPR Media.
  262.  
  263. Zdrowie to magazyn tworzony wspólnie z wybitnymi specjalistami - lekarzami, dietetykami, farmaceutami, psychoterapeutami. Zawiera informacje oraz porady ekspertów, które pomagają poprawić jakość życia, unikać wielu chorób, dbać o linię, czuć się zdrowo i pięknie. Skierowany jest przede wszystkim do kobiet, ponieważ to one najczęściej troszczą się o zdrowie własne i swoich rodzin.
  264.  
  265. ===
  266. Podróże – polski miesięcznik o podróżach wydawany od lipca 1998 roku. Premierowy numer ukazał się wyjątkowo na dwa miesiące (nr 1-2, lipiec-sierpień 1998) Od lipca 1998 do października 2008 wychodził jako magazyn turystyczny, a od listopada 2008 do marca 2012 z podtytułem – przewodnik po nowym stylu życia. Wydawcą miesięcznika jest Grupa ZPR Media.
  267.  
  268. Miesięcznik tworzony z myślą o tych, którzy szukają inspiracji do wyjazdów, nie tylko wakacyjnych. Prezentuje miejsca warte odwiedzenia, reportaże z wypraw, wywiady z globtroterami i innymi osobami, dla których podróże stanowią kwintesencję życia.
  269.  
  270. Publikuje przydatne porady, adresy, informacje praktyczne, rekomendacje osób, które mieszkają w danym mieście, co warto zobaczyć, gdzie zjeść i gdzie spać. Zapowiada wyjątkowe wydarzenia i festiwale, na które warto się wybrać. Radzi, jak aktywnie wypocząć i pokazuje, jak to robią zapaleńcy. Redakcja miesięcznika przygotowuje również wydania specjalne „Podróże Polecają”.
  271.  
  272. ===
  273. Żagle – ilustrowany magazyn, wydawany w cyklu miesięcznym od 1959 roku. Porusza tematy związane z żeglarstwem (regaty żeglarskie, jachting, nawigacja, szkutnictwo i kulturą żeglarską). Wydawcą miesięcznika jest Grupa ZPR Media.
  274.  
  275. Żagle to najstarszy i największy magazyn sportów wodnych w kraju o ugruntowanej, wysokiej pozycji w środowisku żeglarskim. W każdym numerze publikuje artykuły dotyczące pływania po morzu i śródlądziu oraz o nowościach współczesnej techniki i technologii jachtowej. Czytelnicy i przemysł jachtowy od wielu lat bardzo cenią profesjonalne testy nowych konstrukcji jachtów żaglowych i motorowych oraz poradniki z zakresu doboru i użytkowania osprzętu jachtowego. Niezwykle popularne są locje i przewodniki po morskich i śródlądowych szlakach żeglarskich.
  276.  
  277. Magazyn jest partnerem i współorganizatorem targów żeglarskich Wiatr i Woda w Warszawie i Gdyni oraz patronuje największym cyklom regat o Puchar Polski Jachtów Kabinowych, Polish Match Tour, Sopot Match Race i Volvo Gdynia Sailing Days. Redakcja przyznaje prestiżowe nagrody: od 1973 roku nagrodę im. Leonida Teligi, od 1994 roku Gwóźdź Targów Wiatr i Woda oraz od 2010 Jacht Roku w Polsce. Realizuje i wspiera liczne projekty dla dzieci i młodzieży, których celem jest edukacja młodych żeglarzy.
Advertisement
Add Comment
Please, Sign In to add comment
Advertisement