Advertisement
Guest User

Untitled

a guest
Dec 14th, 2017
57
0
Never
Not a member of Pastebin yet? Sign Up, it unlocks many cool features!
text 3.02 KB | None | 0 0
  1. Спочатку авторські права на комп'ютерну програму належать її автору. Автор - це фізична особа, творчою, інтелектуальний працею якої створено твір, в нашому випадку - програма.
  2. Так як визначення творчої праці в чинному законодавстві немає, то залишається відкритим питання - чи буде кодувальник (людина, яка пише код з детального технічного завдання, самостійно при цьому не приймаючи рішень) автором програми. Однозначно на це питання не можна дати відповідь, не вивчивши детально ситуацію. Головним критерієм у даному випадку буде наявність або відсутність творчості в його праці. Для того, щоб спірних ситуацій не виникало, краще до початку розробки програми, укласти договір, в якому чітко обумовити питання авторства, творчої праці, авторських прав.
  3. Багато програм створюються не творчою працею однієї особи, а цілою командою. У даному випадку ми говоримо про співавторство. Авторське право на програму, створену у співавторстві, належить всім співавторам спільно, незалежно від того, є програма нерозривним цілим чи складається з частин, кожна з яких має ще і самостійне значення, наприклад, модуль, який може використовуватися самостійно.
  4. Кожен із співавторів зберігає за собою авторське право на створену ним частину програми, яка має самостійне значення.
  5. Авторське право на програму створену у співавторстві, незалежно від частин, які мають самостійне значення, належить співавторам спільно, якщо інше не передбачено угодою між ними. Законодавство не дає визначення слову "спільно". Вважається, що якщо авторські права належать спільно, то будь-який із співавторів може використовувати програму самостійно, але передати майнові права без згоди один одного вони не можуть.
Advertisement
Add Comment
Please, Sign In to add comment
Advertisement