Advertisement
idevpas

90. roky na Slovensku

Feb 17th, 2019
309
0
Never
Not a member of Pastebin yet? Sign Up, it unlocks many cool features!
text 4.56 KB | None | 0 0
  1. 90. roky na Slovensku
  2. ----------
  3. Len naivný človek si mohol myslieť, že po riadenej "revolúcii" v 89 bude na Slovensku transformácia zo socialistickej ekonomiky na kapitalistickú prebiehať čisto a bez svinstiev, hladko, úspešne a navyše s nezištnou podporou zo strany našich západných "partnerov".
  4. Mečiar sa nemohol sám ako Superman postaviť proti mocným globálnym a lokálnym objektívnym procesom/tendenciám silným domácim (a tiež aj zahraničným) tlakom a silám, ktoré si už za socializmu pod pláštikom pseudo-komunizmu brúsili zuby na ohromný národný majetok ľudo ČS a moc, lebo by si tým podpísal svoj vlastný rozsudok smrti!
  5. Mečiar a spol. imho urobili, čo bolo v ich silách a s ohľadom na ich vlastnú mieru morálky, aby to Slovensko po osamostatnení ako-tak zvládlo a nerozpadlo sa.
  6. Málokto si dnes dokáže uvedomiť, o aký v skutočnosti náročnú operáciu a výkon vtedy v išlo.
  7. Snažili sa na Slovensku vytvoriť silnú domácu podnikateľskú vrstvu z toho, čo práve bolo po ruke, ktorá by v nových globálnych podmienkach dokázala aspoň z časti hájiť naše národné záujmy podobne, ako to robí aj kapitalistická "elita" západu.
  8. Proste nič objektívne lepšie sme tu vtedy nemali ("vychýrení" krčmoví, gaučoví a internetoví "manažéri", vtedy ešte len max. ťahali svojho káčera - však prečo dnes títo "odborníci" neriadia tento štát - kde vlastne sú?).
  9. Zato "modrá smršť" dosadená zo zahraničia, Slovensko totálne zarezala výpredajom jeho strategických podnikov a odvetví, a totálnou (neo)liberalizáciou domáceho trhu, čím z veľkej časti zlikvidovala aj našich domácich výrobcov.
  10. Dzurindovci nás zapredali západnej kapitalistickej oligarchii, avšak nemyslím si, že mali vtedy Dzurinda a spol. moc na výber (väčšina z nich to samozrejme robila buď z vlastného ideologického presvedčenia alebo kvôli majetkom a moci), pretože k zrade boli systematicky povzbudzovaní liberálnymi mééédiami a neZiskovkami riadenými určitými vplyvnými silami zo západu, a rôznymi domácimi autoRiťami/"osobnosťami", ktorí permanentne vybľakovali, že nie konkrétni ľudia, ale vraj štát je zlý hospodár.
  11. A tak vznikali na Slovensku aj rôzne paradoxy, keď niektoré zahraničné strategické podniky privatizovali tie naše štátne strategické podniky (ktorých cena bola zámerne znižovaná neefektívnym riadením zvnútra) - podľa princípu, že zahraničný štát je vraj lepší hospodár než Slovensko!
  12. O tom, ako boli Mečiar a spol. sofistikovane určitými západnými silami a ich prisluhovačmi na Slovensku odstavení z čela štátu, už dnes vychádzajú informácie na povrch, ktoré by určite vystačili min. na jednu tlstú knihu.
  13. Dnes totálne nesebestačná neo-kolónia západu zvaná Slovensko je práve jednou takou príznačnou "knihou".
  14. A niekto tu dnes bez hanby tvrdí, že výpredaj našich strategických podnikov cudzincom, nám nejakým spôsobom pomohol?
  15. Takto primitívne mohli liberálni politruci niekoho osprosťovať ešte tak pred pár rokmi, ale nie už dnes, keď si môže každý normálny a kriticky zmýšľajúci človek vyhľadať príslušné informácie na internete!
  16. Tie podniky mali rozhodne zostať v rukách štátu (presne tak, ako ich majú v rukách aj západné krajiny, lebo ich domáce "elity" nie sú sprosté!) a ak tam niečo poriadne nefungovalo, tak sa mali vymeniť, prípadne zabásnuť iba konkrétni ľudia!
  17. Keď tu niekoho zástanci liberalizmu poučujú o vysokej politike a biznise, tak by si si mali najprv sami naštudovať príslušné fakty a teóriu, ako západná kapitalistická oligarchia systematicky a permanentne rozožiera a zotročuje ostatné štáty sveta z vnútra za pomoci súkromných liberálnych mééédií a neZiskoviek riadených práve zo západu, potom pomocou rôznych užitočných idiotov, poskokov v politike a verejných funkciách (ktorí buď zámerne alebo z vlastnej nekompetentnosti realizujú nekvalitné riadenie daného štátu, aby sa ten nemohol brániť cudzím živlom, a aby sa v ňom udržovalo určité sociálne napätie, ktoré by sa neskôr mohlo použiť, ak vláda prestane poslúchať svojho zahraničného pána), a v biznis štruktúrach, a v neposlednom rade tiež pomocou rôznych ekonomických pák (viď liberalizácia trhu, privatizácie, štátny dlh, sankcie, ...), aby sa potom poľahky zmocnila ich materiálnych a ľudských zdrojov alebo strategickej polohy a pod.!
  18. Hovorí liberálom niečo Ukrajina, Sýria alebo dnes Venezuela?
  19. A tých príkladov je už dodnes ohromná spústa!
Advertisement
Add Comment
Please, Sign In to add comment
Advertisement