Advertisement
Guest User

Untitled

a guest
Aug 23rd, 2019
95
0
Never
Not a member of Pastebin yet? Sign Up, it unlocks many cool features!
text 17.62 KB | None | 0 0
  1.  
  2. Szabályzat
  3. Előszó
  4. Ebben a leírásban olvasható a szerveren érvényes összes szabálypont. Amennyiben valamilyen okból egy szituációra nincs értelmezhető szabálypont, abban az esetben a "józan ész elvét" kell követni.
  5. A one RolePlay lényege, hogy a játék során kellemes tapasztalatokkal gazdagodj és a szerveren való tartózkodás alatt jól érezd magad. További cél, hogy sikerüljön egy egyedi, számodra szórakoztató karakter alakítása. A szervernek nem szándéka a valóság pontos másolása. Ennek oka, hogy ez egy játék és az elsődleges irány a maximális játékélmény nyújtása. A szervernek nem célja a valóság minél pontosabb másolása sem, az előző okokból kifolyólag.
  6. A one RolePlay szerveren nem teszünk szabályzati különbséget az "oldschool" és "new era" RP stílusok között. Amennyiben a stílus a lentebb leírt szabálypontoknak és a "józan ész elvének" is megfelel, a szerveren nem részesül egyik alakítás sem pozitív, sem negatív megkülönböztetésben. A one RolePlay szabályzata a (szerintünk) kezdőknek könnyebben befogadható „oldschool” RP-re épül.
  7. A szabálypontok alól -ha a szabálypont külön nem jelöli, vagy vezetőségi tag külön engedélyt nem ad rá- nincs kivétel, független attól, hogy milyen frakcióban vagy, vagy milyen karaktert alakítasz.
  8. A one RolePlay bizonyos tekintetben az átlagostól eltérő szabályzatot használ, vagy az átlagos kifejezéseket kibővítette, így javasoljuk a pontok alapos átolvasását. A kibővített szabálypontok felismerhetők a nevük mellett látható csillag [*] jelölésről. A nem megszokott szabálypontok megismerhetők a nevükről.
  9. Szerepjáték
  10. A szerepjáték lényege egy általad alakított karakter kidolgozása és az ő életének, tevékenységének, mindennapjainak a szerver és a szabályzat adta lehetőségeken belül történő eljátszása. A lehetőségek száma közel végtelen, bár bizonyos korlátok közé vannak szorítva. Ezen korlátok lényege a játékélmény maximalizálása.
  11. Tilos a szerverszabályzatot azért megszegni, vagy RP szituációt félbeszakítani, mert úgy gondolod, hogy a másik fél nem a szabályzatnak megfelelően járt el.
  12.  
  13. A regisztráció megkezdése előtt erősen javasoljuk, hogy fejben készíts el egy kidolgozott karaktert. Az általad alakított személy külső- és belsőtulajdonságait is dolgozd ki, valamint legyen elképzelésed egy háttértörténetről.
  14. Hogy megkönnyítsük a karaktered kialakítását, a következő dolgokat érdemes előre kigondolni:
  15. Karakternév, nem, kor, bőrszín, személyiség, iskolai végzettségek (ha vannak), családi és baráti háttér.
  16. Fogalmak
  17. In-Character [IC]
  18. Az In-character a szerepen belüli tevékenységeket, történéseket és szituációkat jelenti. Ide tartozik a voice chat használata is.
  19. Out-of-Character [OOC]
  20. Az Out-of-Character a szerepen kívüli tevékenységeket, történéseket és szituációkat jelenti. Mindent amit Te, mint élő ember csinálsz és nem a "karaktered". A szerveren tartózkodás alatt kötelező az OOC használatát a lehető legjobban kerülni.
  21. Deathmatch [DM]*
  22. A deathmatch a megfelelő IC indok nélküli ölést jelenti. Nem minősül megfelelő indoknak a szóbeli bántalmazás [az anyázás sem], valamint az adott jármű eltulajdonítása sem. NEM minősül DM-nek a frakciók közötti leszámolás, abban az esetben, ha az adott személyről a támadó tudja, hogy a rivális frakcióhoz tartozik, háborúban állnak, de nincs más indoka. [Pl.: Pablo Escobar orosz maffiózó tudja, hogy Don Juan a francia maffia tagja. A két szervezet háborúban áll egymással. Pablo Escobarnak ez az indok a szerveren ELÉG arra, hogy megölje Don Juant. Ha Don Juan nem tudja (csak sejti), hogy Pablo Escobar a rivális szervezet tagja, akkor NEM ölheti őt meg, amíg a gyanúja be nem bizonyosodik.] Bár nevéből adódóan nem DM, ha nem hal meg senki, ugyanakkor az egyszerűség kedvéért az indok nélküli támadásra is DM-ként hivatkozunk. Ökölharc és egyéb nem lőfegyverrel történő verekedés minimális indok miatt is kialakulhat [Pl.: Anyázás miatt meg lehet késelni valakit, vagy kocsilopás miatt meg lehet verni.]
  23. Metagaming [MG]*
  24. Out-of-character információ felhasználása in-character. Minden olyan dolog, amit Te, mint valós személy tudhatsz, de a karaktered nem. [Pl.: Másik karakter neve, ha nem mutatkozott be. Milyen frakció tagja, ha nem mondta el/nem derítetted ki.] A szerveren ide tartozik az olyan megtudott információ felhasználása, ami a játék adottságai miatt derültek ki. [Pl.: Úgy deríted ki, hogy egy maffia gyűlése hol van, hogy bemész minden házba. A valóságban sem nézed végig New York összes házát maffiózók után kutatva.]
  25. Revenge Kill [RK]*
  26. Revenge Killnek minősül, ha megöltek és újraéledés után emiatt megölöd a gyilkosod. Bár nevéből adódóan nem minősül RK-nak, ha a halálod után visszamész a tett színhelyére [és nem ölsz meg senkit], de ez ugyanúgy tilos és az egyszerűség kedvéért RK-ként hivatkozunk rá.
  27. Power Gaming [PG]*
  28. Minden olyan cselekedet, amire fizikailag nem vagy képes. [Pl.: Felemelsz egy kamiont.]
  29. Fear RolePlay
  30. Fear RP alatt a karakter félelmét értjük. A szerveren kötelező alapvető félelmet és „életben maradni akarást” RP-ni. Ennek megfelelően tilos bármilyen módon öngyilkosságot elkövetni, vagy olyan tettet végrehajtani, ami csak a játék korlátjai miatt nem jár halállal. Ide tartozik a 3, vagy több lőfegyverrel rendelkező személy előli elmenekülés is, amennyiben azok a fegyvert az áldozatukra szegezik. Nem minősül menekülési lehetőségnek, ha a 3 személyből csak 2 céloz a fegyverrel és a 3. támadó ír. [Hiszen a valóságban nem kell leereszteni a fegyvert azért, hogy „beszélj”.] Ezen szituációk alól kivételt képez, ha egy vezetőségi tag külön engedélyt ad rá. [Pl.: Terrorista cselekmény öngyilkos merénylettel.]
  31. Drive-by [DB]
  32. Tilos szándékosan elütni valakit, vagy többször átmenni a játékoson azzal a céllal, hogy az meghaljon. Nem minősül DB-nek, ha a nem sofőr lő ki a járműből.
  33. Mercy Killing [MK]
  34. Tilos egy alapból sérült személyt azért megölni, hogy a halála meg legyen könnyítve és elkerülhesse a következményeket. Tilos IC és OOC kérni, hogy egy másik játékos öljön meg, csak hogy elkerülhesd a következményeket.
  35. RolePlayt segítő parancsok
  36. /me – Látható, szándékos cselekvés, amit nem tudsz máshogy kifejezni. [Pl.: /me hangosan sóhajt egyet.]
  37. /melow – Ugyanaz, mint a /me, kisebb láthatósági rádiusszal.
  38. /do – Körülötted történő eseményeket, történéseket fejezi ki, vagy a környezet leírására használható. [Pl.: /do John Doe előtt egy tányér leves van.]
  39. /dolow – Ugyanaz, mint a /do, csak kisebb láthatósági rádiusszal.
  40. Szituáció közbeni halál
  41. Abban az esetben, ha egy RP szituáció közben meghaltál, az ahhoz az esethez tartozó dolgokat elfelejtetted, illetve az abból adódó következményekbe, eseményekbe nem kapcsolódhatsz be. [Pl.: Egy bandaleszámolás közben meghalsz. Az újjáéledésed során ez az emlékeid és az ehhez kapcsolódó dolgok /kocsi színe, tettesek, stb./ „elvesztek”. Bármilyen másik dologra, ami nem kapcsolódik közvetlen, vagy közvetve a halálodhoz, emlékezhetsz /a társaid nevére, az esettől független múltheti bankrablásra, stb./. Ha a szervezet vezetője bosszút akar állni érted /vagy más, a halálodhoz köthető esemény történik/, te abban a szituációban semmilyen esetben nem vehetsz részt.]
  42. Fegyverelővétel*
  43. A szerveren a pisztolyoknál nagyobb fegyver elővételét kötelező RP-ni. Amennyiben már fegyvert fognak rád [vagy fegyvert fogtak rád, csak a támadó ír, ezért nem tartja rád jelenleg] és úgy akarsz fegyvert elővenni, kötelező minden esetben [ha pisztoly, vagy kisebb akkor is] RP-ni. Kötelező egy legalább 3 másodperces reakcióidőt hagyni a támadónak a /me beírása után és a fegyver elővétele között. A szabálypont lényege, hogy szimulálni tudjuk azt az esetet, ha a [valóságban] valakire ráfognak egy fegyvert. Ebben az esetben, míg a védekező elővenné bármilyen fegyverét, a támadónak bőven több, mint elég ideje lenne lelőni a védekezőt.
  44. Hergelés
  45. Tilos rendvédelmi szervezet tagját bármilyen módon [akár dudával] hergelni, hogy üldöztesd magad. [Pl.: Rohadt sünök!!!!!, ACAB!!!!] NEM minősül hergelésnek, ha ez nem befolyásolja a körözésedet. [Pl.: Bankrablás közben, autósüldözés közben, lövöldözés közben ezek megengedettek.]
  46. Nem megfelelő interakció
  47. A one RolePlay mindenfajta játékos-közötti interakciót támogat, amíg azok a szerepnek megfelelően vannak eljátszva. Nincs engedélyezve a minőségileg túl alacsony fajta játékos-interakció [Ilyen pl.: Üdv, eladó?, Üdv, mittud?, Üdv, mennyit megy?] Ezek a megfelelő módon a hasonló képen nézhetnek ki (bár több jó megoldás is van):
  48. Játékos1: Jó estét kívánok! Megtetszett az autója, megkérdezhetem, hogy mi van benne?
  49. Játékos2: Jó estét! Örülök, hogy tetszik, ez egy 6 versenyes, sötétített ablakos, cserélt rendszámtáblás, bukócsövezett, kagylóülés szettes, neonos és izzós kocsi.
  50. Játékos1: Nem tervezi eladni? Épp egy ilyet keresek már hetek óta…
  51. Játékos2: De igen, megállapodhatunk egy árban. /Vagy: Nem, nagyon a szívemhez nőtt, de köszönöm az ajánlatát./
  52. Nem megfelelő hirdetés
  53. Nem megfelelő hirdetésnek minősül minden olyan felhívás, ami jelzést ad egy konkrét személynek egy konkrét dolog megcsinálására. [Pl.: John Doe hívjon fel!, vagy orvgyilkosnak üzenet, hogy lőjjön.] Ide tartozik az olyan járműhirdetés, aminek a szövege nem egyértelmű. [Pl.: Full fullos Kuruma eladó!, Fullos T20 eladó! <- Nem mindenki érti ugyanazt a „full fullos”, meg a „fullos” szavak alatt.]
  54. Undorító RolePlay
  55. Undorító RP-nek minősül a közt általánosan megbotránkoztató RP szituáció eljátszása. [Pl.: Fejlevágás, skalpolás, belezés, stb.] Lehetőség van undorító RP-re, ha minden jelenlévő fél OOC beleegyezik.
  56. Voice chat használatára vonatkozó szabályok
  57. A Voice chat In-Character chatnek minősül. Nem Te, mint játékos beszélsz, hanem a „karaktered”. Amit itt mondasz, úgy értendő, hogy a karaktered mondta, tehát nem kell leírni a chatbe.
  58. Minden körülmények között tilos OOC-t használni a Voice chaten. Ez alól 1 kivétel van, amikor adminisztrátor szól, hogy az RP-t szüneteltetni kell. Az adminisztrátornak törekednie kell arra, hogy ezt ne Voice chatbe mondja be, hanem máshogy értesítse a feleket. Legvégső esetben használhatja erre a Voice chatet.
  59. A Voice chatet tilos hanganyag lejátszásra/hallgatásra használni.
  60. Hangtorzító használata a Voice chaten engedélyezett a „józan ész határáig”. Ha úgy érzed, hogy növeli a játékélményedet a hangod ésszerű mélyítése, magasítása, akkor erre van lehetőség, amíg a csatornán a többi játékost nem zavarja.
  61. A Voice chat használata nem kötelező.
  62. Nem kötelező a voice chat használatát RP-ni, kivéve, ha az befolyásolná a szituáció kimenetelét. [Pl.: Fegyvert fog rád valaki és te akarsz a rádión erősítést akarsz hívni. Ekkor kötelező a rádió elővételének az RP-zése és a reagálási idő meghagyása, hiszen a valóságban is meg tudnák ezt állítani.] Nem megfelelő RP, ha rád tartják a fegyvert, le RP-zed, hogy beszélsz a rádióba és egyből beszélsz is. Kötelező legalább 3 másodperces reakcióidőt hagyni a támadónak, hogy megpróbálja-e megakadályozni a rádióba való beszédedet.
  63. /do használata
  64. A szerveren a /do a körülötted történő eseményeket, történéseket fejezi ki, vagy a környezet leírására használható. Lehetőség van a /do-ban való kérdezésre és válaszolásra is.
  65. [Pl.: Bűnügyi helyszínen nyomozás folyik és jelen van az elkövető
  66. Nyomozó: /do hány lövés található a testben?
  67. Elkövető: /do Összesen 6. 2 a lábban, 4 a mellkasban]
  68. /do-ra kötelező válaszolni és kötelező az igazat válaszolni.
  69. /do-ban értelemszerűen csak az eseményeket, történéseket és a környezet állapotát lehet megkérdezni. [Nem megfelelő a : /do Hogy hívnak?, /do Én Andrew vagyok!]
  70. Oldschool és New Era RolePlay
  71. A szerveren lehetőség van a fent megnevezett két stílus használatára. Szigorúan tilos bárkit is negatív színben feltüntetni azért, mert valamelyik lehetőséget használja. [Pl.: Nézd a nokit! „Majd” szót tett a /me-jébe!] Tilos a passzív és aktív feszültségkeltés is. A teljes felelősséget a felbujtó viseli.
  72. Ha valamelyik stílus miatt egy szituáció nem egyértelmű, vagy kétes, hogy engedélyezett-e a szabályzat és a „józan ész elve” érvényesül ebben a sorrendben.
  73. Out-of-Character szidás
  74. A szerveren tilos az OOC szidás. Nem tilos a minősítés. A szidás és a minősítés közti különbséget befolyásolja a kezdeményező szándéka [voice chat esetén a hangsúlya is], a megfogalmazás és a két fél közti OOC kapcsolat is. Ha nem egyértelmű, hogy valami szidás, vagy minősítés, akkor ne mond a másikra. A sérelmezett fél kérheti egy adminisztrátor közbenjárását, aki eldöntheti, hogy a sértés minősítés volt, szidás, vagy egyik sem. Figyelj rá, hogy ami neked minősítés, nem biztos, hogy mindenkinek az!
  75. Out-of-Character kereskedelem
  76. A szerveren szigorúan tilos az OOC kereskedelem minden formája.
  77. Out-of-Character hazugság
  78. A szerveren szigorúan tilos az OOC hazugság. Ez alól egy kivétel van, az OOC ígéret [lásd Out-of-Character ígéret]. Adminisztrátor felé szigorúan tilos hazudni minden esetben.
  79. Out-of-Character ígéret
  80. Tilos bármelyik játékostól OOC ígéretet kérni. Ha ez mégis megtörténik és RP-t befolyásoló dologban kérnek ígéretet, szabad hazudni. [Pl.: Beépült egy rendőr egy maffiába.
  81. Maffiózó OOC: Felveszlek, de ugye nem vagy rendőr?
  82. Nyomozó: Nem, civil vagyok.
  83. Ez a fajta hazugság engedélyezett, hiszen ha a nyomozó őszinte lenne, nagy valószínűséggel nem vennék be a frakcióba.]
  84. Emberrablás
  85. Emberrablás során csak valós személyt lehet túszul ejteni. Tilos hazudni a túszok számáról, tilos azt állítani, hogy rendelkezel fogollyal, ha igazából nem.
  86. Rablás
  87. Tilos hirdetésből rabolni/átverni valakit. Ez alól kivételt képeznek a rendőrségi buktatások.
  88. Frakcióbuktatás
  89. Frakcióbuktatásról beszélünk, ha egy rendőrségi nyomozás olyan előrehaladott állapotban van, hogy egy illegális szervezet összes vezetőjét [az 5 legmagasabb rangú személyt] szervezett bűnözés miatt lecsukják. Kötelező, hogy az 5 személy lecsukása egy nyomozás eredménye legyen. [Tehát, ha a 3. embert bankrablás utáni nyomozás során kapják el, a többit gyilkosság utáni nyomozás során, akkor az nem minősül frakcióbuktatásnak].
  90. Frakcióbuktatást minden esetben legalább Főadminisztrátornak kell engedélyeznie.
  91. Frakcióbuktatáshoz képi bizonyítékok kellenek. A főadminisztrátor bármikor mondhatja, hogy nem elégséges a bizonyíték a teljes szervezet elkapásához.
  92. Illegális szervezetek közötti háború*
  93. Illegális szervezetek közötti háborúról beszélünk, ha két frakciónak megvan az indoka egymás tagjainak kivégzésére.
  94. Háborúhoz két módon lehet engedélyt szerezni:
  95. -Az egyik fél kér Főadminisztrátortól
  96. -Az egyik fél felkeresi a másikat [OOC] és közösen, írásban megegyeznek a háború beálltáról. Erről a megállapodásról kötelező képet készíteni, hogy bármikor bemutatható legyen.
  97. Ha két szervezet háborúban áll, akkor lehetőség van különösebb indok nélkül a másik fél tagjainak bármilyen kivégzésére. Ehhez azonban IC biztosan tudni kell, hogy a kivégzendő személy a másik frakció tagja. [Pl.: Az LCN 3 embere megfenyegette a Yakuzát. Beáll a háború. A Yakuzának nem kell más indok, hogy azt a 3 embert /és akiről még IC tudják, hogy LCN-es/ megöljék. Azonban nem ölhetik meg azt, akinek a tagságában nem 100%-osan biztosak. Az LCN is megölheti azokat a Yakuza tagokat, akikről IC 100%-osan tudják, hogy a szervezet tagjai.]
  98. Azok a személyek, akik a háború során meghaltak, a továbbiakban nem vehetnek részt és nem ölhetők meg még egyszer.
  99. A háború szabályait (ha vannak) IC kell megbeszélni. Ha a két fél elfogadja, hogy egy adott helyen rendezik le a nézeteltéréseiket, akkor erre van lehetőség, ugyanakkor bárki bármikor megzavarhatja őket.
  100. A háborút a két fél közös IC megállapodással, vagy Főadminisztrátor és afeletti vezetőségi tag bármikor lezárhatja.
  101. Háború során lehetőség van saját felelősségre védett helyen is megölni a másik fél embereit. Civil/egyéb játékos semennyire nem sérülhet.
  102. Sokkoló használata
  103. Nem engedélyezett sokkoló használata, ha a másik játékos kezében éles lőfegyver van. Ez alól kivétel, ha a sokkolót tartó személy ráfogja a sokkolót a másik játékosra és az ennek hatására vesz elő fegyvert. Ekkor nem várható el, hogy a sokkolót tartó személy gyorsan fegyvert cseréljen [akár le is RP-ze]. Ilyen esetben a sokkolandó személynek a fegyver elővétel és elsütés között legalább 3 másodperces reakcióidőt kell hagynia.
  104. Frakció elhagyása
  105. Frakciót közös megegyezés nélkül 2 heti aktív tagság után lehet elhagyni. A leaderrel kötött közös megegyezéssel bármikor. Tilos szándékosan azt elérni, hogy a leader rúgjon ki. A leadereknek lehetőségük van CK-ni a kilépő játékost, ha őt a belépés során előre tájékoztatták, hogy a kilépés CK-val jár.
Advertisement
Add Comment
Please, Sign In to add comment
Advertisement