idevpas

Postrehy k antigénovým testom na SARS-2/COVID-19

Oct 28th, 2020 (edited)
51
0
Never
Not a member of Pastebin yet? Sign Up, it unlocks many cool features!
text 5.97 KB | None | 0 0
  1. Zopár postrehov k antigénovej metóde testovania v súvislosti s korona-vírusom SARS-2, resp. s chorobou COVID-19
  2. -------------------------------------------------------------
  3. https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/567137-virolog-klempa-negativny-test-nie-je-dokazom-neinfekcnosti/
  4. Niečo podobné Klempa (a mnohí iní) tvrdí aj o PCR testoch, napr.:
  5. https://www.webnoviny.sk/vzdravotnictve/pozitivny-test-na-covid-19-este-neznamena-ze-clovek-siri-koronavirus-vysvetluje-virolog/
  6. A čo sa týka antigénových rýchlo-testov na potvrdenie infekcie korona-vírusom SARS-2, tak tie je výhodné/opodstatnené použiť v situácii, keď potrebujeme u nejakého jedinca (ideálne aj s evidentnými príznakmi choroby COVID-19), o ktorom predpokladáme, že sa mohol nakaziť iba pred pár dňami (ideálne max. pred 5-7 dňami), rýchlo zistiť na základe masívnejšej vírusovej záťaže/nálože/kvantity, že či bol alebo nebol infikovaný korona-vírusom SARS-2.
  7. Rovnako aj rýchlo-testy na zistenie proti-látok v krvi a PCR testy majú svoje optimálne podmienky použitia, pričom PCR testy, ktoré pracujú s viac než 30 multiplikačnými cyklami, sú až príliš citlivé a vtedy vykazujú falošnú pozitivitu (presnejšie detegujú aj klinicky nepodstatné množstvo vírusu v tele, prípadne už mŕtve/neaktívne neškodné vírusové častice), podľa niektorých štúdií údajne až v 90% zo všetkých pozitívnych testov/prípadov.
  8. Ak referenčná metóda pre stanovenie senzitivity a špecifity antigénových rýchlo-testov pozostáva práve zo spomínaných PCR testov, tak tie výstupné hodnoty je nutné brať s rezervou.
  9.  
  10. PCR testy, ktoré pracujú s viac než 30 multiplikačnými cyklami, sú až príliš citlivé a vtedy vykazujú falošnú pozitivitu (presnejšie detegujú aj klinicky nepodstatné množstvo vírusu v tele, prípadne už mŕtve/neaktívne neškodné vírusové častice), podľa niektorých štúdií až v 90% zo všetkých pozitívnych testov/prípadov.
  11. Ak referenčná metóda pre porovnanie senzitivity a špecifity antigénových rýchlo-testov pozostáva práve zo spomínaných PCR testov, resp. ak sa tieto využijú ako porovnávací etalón (podľa tohto článku tomu tak bolo - https://www.fnmotol.cz/odbor-komunikace/tiskovy-servis/tiskove-zpravy/archiv-2020/27102020-antigenni-testy-nejsou-spolehlive-ukazuje/?fbclid=IwAR1C_g_QMlAdozUwmRT_ebg6IBbESQOJ5im-ACSd6gBKvF1zZ8mU-EZSZWM - nezisťoval som, že aký presne typ antigénových testov bol použitý v tej štúdii, resp. pri tomto pokuse, lebo existujú aj laboratórne antigénové testy, ktoré sú presnejšie než "domáce" antigénové rýchlo-testy), tak tie výstupné hodnoty je nutné brať s rezervou.
  12. Čiže ide len o odhad a nie je to exaktné zistenie.
  13. Prízvukujem, že každý typ testu je vhodné používať tam, kde to pôvodne zamýšľal jeho vynálezca/výrobca, teda vôbec nejde/nešlo o úplné nahradenie PCR testov za antigénové testy (ako sa účelovo dezinterpretuje) - iba o to, aby sa každý typ testu používal tam, kde je to adekvátne, kľudne aj v príslušnej kombinácii.
  14.  
  15. Všetci hospitalizovaní pacienti v ťažkom stave údajne kvôli chorobe COVID-19, ktorí majú ísť ležať na JISku, by mali byť ihneď po prijatí do nemocnice podrobení okrem PCR testovania aj antigénovému testovaniu na prítomnosť aktívneho/živého vírusu SARS-2 v tele (teda testovaniu na základe masívnejšej kvantity tohto vírusu, ktorá je už klinicky relevantná), aby sa viac-menej vylúčila nákaza inými vírusmi (napr. chrípkovými vírusmi).
  16. Pretože negatívny výsledok antigénového testu by nás oprávňoval predpokladať, že PCR testy mohli u týchto ľudí vykázať iba falošné pozitivity.
  17. My už predsa vieme, že PCR testy, ktoré pracujú s viac než 30 multiplikačnými cyklami (a na území slovenského polygónu sa podľa Bukovského bežne používa vraj až 35 cyklov, čo je ďaleko za hranicou odporúčaného horného limitu), sú až príliš citlivé a vtedy vykazujú falošnú pozitivitu (presnejšie povedané, detegujú aj klinicky nepodstatné množstvo vírusu v tele, prípadne už mŕtve/neaktívne neškodné vírusové častice - ak antigénové testy dokážu naopak identifikovať iba živý/aktívny vírus, tak to má svoje výhody), podľa niektorých štúdií údajne až v 90% zo všetkých pozitívnych testov/prípadov.
  18. Vypadá to (podľa tohto synchronizovaného silnejšieho útoku proti antigénovým testom - hoci v skutočnosti nejde až o tak silnú operáciu, ako sa ju niektoré mas-mééédea snažia ovciam účelovo vykresliť a v podstate ide len o klasickú mas-mééédea-lnu ilúziu masívnosti, ako je aj práve dnešná globalizačná mystifikácia s COVID-19), že toto celoplošné testovanie u nás pomocou zámerne nakúpených antigénových rýchlo-testov nižšej kvality (mimochodom existujú aj presnejšie laboratórne antigénové testy) má pravdepodobne za cieľ do určitej miery zdiskreditovať antigénovú metódu testovania v spojitosti s chorobou COVID-19 (táto metóda sa mimochodom používa aj na nepriamu diagnostiku nádorových ochorení /viď rakovinové "markery"/ a v podstate i potvrdenie choroby AIDS, resp. vírusu HIV v tele /hoci tu sa hľadajú špecifické protilátky v krvi na antigén "p24"/) a tým okrem iného (lebo ide o mnoho-úrovňový proces, kde každá riadiaca úroveň sleduje svoje vlastné priority) nahrať práve neadekvátne používaným a precitliveným PCR testom (aby sa i naďalej využívali ako tzv. zlatý štandard, čo je akurát chyba, avšak pre niekoho zámer), na ktorých stojí a padá celá táto nechutná "plandémia" COVID-19.
  19. Bohužiaľ, nejaké sily si zvolili SR za testovací polygón, ktorý poslúžil zlému cieľu a ľudia znova naleteli, a doplatia na svoju neznalosť vecí a prílišnú dôverčivosť v niektoré autorit(k)y.
  20. Ale aj napriek tomu sa nezúčastním celoplošného antigénového testovania, pretože tie testy nie sú pôvodne určené pre takýto účel.
Add Comment
Please, Sign In to add comment