Guest User

AiO

a guest
May 7th, 2018
2,322
Never
Not a member of Pastebin yet? Sign Up, it unlocks many cool features!
 1. 1.to podstawa - dla tych co uważali na fizycę - woda ma dużo wyższą pojemność cieplną i przez to wolniej się nagrzewa i dużo wolniej chłodzi ... z tego powodu standardowe procedury testowe z nagrzewaniem 15 do góra 30 minut nie sprawdza się w wypadku AiO o chłodnicach większych niż 120mm i zawyża ich wydajność , bo temperatury jeszcze by wzrosła . Z tego właśnie powodu znaczna większość testów to głupoty na które nawet nie powinniśmy zwracać uwagi a te chłodzenia wcale nie są aż tak wydajne jak się mówi . Z tego samego powodu po dłuższym obciążeniu posiadacz może się ździwić mając na przykład 50 stopni na pulpicie :p
 2. 2.Gwarancja takich chłodzeń obejmuje CHŁODZENIE , nie uszkodzenia sprzętu w razie awarii np rozszczelnienia pompy lub węża .
 3. 3.AiO przez brak przepływu powietrza w okolicach procesora powoduje znacznie mocniejsze nagrzewanie się zwłaszcza VRM {sekcji zasilania} ,pamięci ram w mniejszym stopniu i ewentualnie dysku m.2 jeżeli mamy nad portami PCI jak np w msi x370 sli plus .
 4. 4.ŻADNE AIO nie będzie bezgłośne , dźwięk pompki jest nie do uniknięcia , kwestia tylko jak bardzo będzie nam przeszkadzał ten charakterystyczny dźwięk.
 5. 5.Dla zachowania wydajności konieczność stosowania wentylatorów o wysokim ciśnieniem statycznym na dość wysokich obrotach .
 6. 6.Zamontowanie takiego chłodzenia na przodzie wprowadza spore ilości dodatkowego ciepła do środka obudowy i podgrzewa również kartę graficzną
 7. 7.Istnieje dość spore ryzyko zapowietrzenia się układu co powoduje większą głośność - charakterystyczne bulgotanie , i skraca żywotność chłodzenia .
 8. 8.Odparowywanie cieczy pomimo zamkniętego układu , a po odparowaniu zbyt dużej ilości jeżeli nie dolejemy{co nie wiele AiO umożliwia} to zatrzemy pompę .
 9. Podsumowując : Chłodzenia te nie są warte swojej ceny , są ryzykowne i mogą spowodować sporo problemów , schłodzić samo CPU ale kosztem reszty zestawu oraz nie nadają się dla wymagających ciszy . Główną ich zaletą jest łatwiejszy montaż i design , mimo to nie polecam stosować tego typu chłodzeń w domowych PC . Nadają się raczej do PC pokazowych lub dla testerów sprzętu gdzie często zmieniany jest procesor / platforma .
 10.  
 11. Przykłądy "konkretnie" wadliwych AiO :
 12. -DeepCool MaelStrom 240T - zaciera się pompa
 13. -Be Quiet SilentLoop - cała seria - pernamentnie się zapowietrzają i trzeba często zmieniać płyn bo inaczej szybko je zajedziemy , oraz nie może pracować na innych niż maxymalne obroty pompy - trzeba koniecznie podłączać pod 12V - najlepiej na sztywno z zasilacza .
 14. -Rajintek Tritton - cała seria - pęka blokopompka , najczęściej po 150 godzinach pracy .
 15. -Corsair H110i GT - pod wpływem ujemnej temperatury pękały uszczelki bloku i dochodziło do wycieku . Wystarczyło że chłodzenie przeleżało kilka dni na magazynie .
 16. -EKWB Predator - cała seria - plaga wycieków i padających nawet po miesiącu pomp .
RAW Paste Data