Guest User

AiO

a guest
May 7th, 2018
2,210
Never
Not a member of Pastebin yet? Sign Up, it unlocks many cool features!
 1. 1.to podstawa - dla tych co uważali na fizycę - woda ma dużo wyższą pojemność cieplną i przez to wolniej się nagrzewa i dużo wolniej chłodzi ... z tego powodu standardowe procedury testowe z nagrzewaniem 15 do góra 30 minut nie sprawdza się w wypadku AiO o chłodnicach większych niż 120mm i zawyża ich wydajność , bo temperatury jeszcze by wzrosła . Z tego właśnie powodu znaczna większość testów to głupoty na które nawet nie powinniśmy zwracać uwagi a te chłodzenia wcale nie są aż tak wydajne jak się mówi . Z tego samego powodu po dłuższym obciążeniu posiadacz może się ździwić mając na przykład 50 stopni na pulpicie :p
 2. 2.Gwarancja takich chłodzeń obejmuje CHŁODZENIE , nie uszkodzenia sprzętu w razie awarii np rozszczelnienia pompy lub węża .
 3. 3.AiO przez brak przepływu powietrza w okolicach procesora powoduje znacznie mocniejsze nagrzewanie się zwłaszcza VRM {sekcji zasilania} ,pamięci ram w mniejszym stopniu i ewentualnie dysku m.2 jeżeli mamy nad portami PCI jak np w msi x370 sli plus .
 4. 4.ŻADNE AIO nie będzie bezgłośne , dźwięk pompki jest nie do uniknięcia , kwestia tylko jak bardzo będzie nam przeszkadzał ten charakterystyczny dźwięk.
 5. 5.Dla zachowania wydajności konieczność stosowania wentylatorów o wysokim ciśnieniem statycznym na dość wysokich obrotach .
 6. 6.Zamontowanie takiego chłodzenia na przodzie wprowadza spore ilości dodatkowego ciepła do środka obudowy i podgrzewa również kartę graficzną
 7. 7.Istnieje dość spore ryzyko zapowietrzenia się układu co powoduje większą głośność - charakterystyczne bulgotanie , i skraca żywotność chłodzenia .
 8. 8.Odparowywanie cieczy pomimo zamkniętego układu , a po odparowaniu zbyt dużej ilości jeżeli nie dolejemy{co nie wiele AiO umożliwia} to zatrzemy pompę .
 9. Podsumowując : Chłodzenia te nie są warte swojej ceny , są ryzykowne i mogą spowodować sporo problemów , schłodzić samo CPU ale kosztem reszty zestawu oraz nie nadają się dla wymagających ciszy . Główną ich zaletą jest łatwiejszy montaż i design , mimo to nie polecam stosować tego typu chłodzeń w domowych PC . Nadają się raczej do PC pokazowych lub dla testerów sprzętu gdzie często zmieniany jest procesor / platforma .
 10.  
 11. Przykłądy "konkretnie" wadliwych AiO :
 12. -DeepCool MaelStrom 240T - zaciera się pompa
 13. -Be Quiet SilentLoop - cała seria - pernamentnie się zapowietrzają i trzeba często zmieniać płyn bo inaczej szybko je zajedziemy , oraz nie może pracować na innych niż maxymalne obroty pompy - trzeba koniecznie podłączać pod 12V - najlepiej na sztywno z zasilacza .
 14. -Rajintek Tritton - cała seria - pęka blokopompka , najczęściej po 150 godzinach pracy .
 15. -Corsair H110i GT - pod wpływem ujemnej temperatury pękały uszczelki bloku i dochodziło do wycieku . Wystarczyło że chłodzenie przeleżało kilka dni na magazynie .
 16. -EKWB Predator - cała seria - plaga wycieków i padających nawet po miesiącu pomp .
RAW Paste Data

Adblocker detected! Please consider disabling it...

We've detected AdBlock Plus or some other adblocking software preventing Pastebin.com from fully loading.

We don't have any obnoxious sound, or popup ads, we actively block these annoying types of ads!

Please add Pastebin.com to your ad blocker whitelist or disable your adblocking software.

×