PatrZDZ

Fikcyjna Polska - Czech Media Invest

Aug 15th, 2021 (edited)
150
0
Never
Not a member of Pastebin yet? Sign Up, it unlocks many cool features!
text 21.64 KB | None | 0 0
  1. Eurozet – działający w Polsce od 1993 roku holding mediowy, należący przez wiele lat do francuskiej korporacji Groupe Lagardère, a z dniem 8 marca 2018 roku, sprzedany Czech Media Invest. 29 czerwca 2018 roku zgodę na transakcję wydał polski Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumenta. Skupia spółki funkcjonujące na rynku radiowym i koordynuje ich działalność.
  2.  
  3. ===
  4. Radio Zet (nazwa stylizowana Radio ZET) – polska komercyjna stacja radiowa, należąca do holdingu Eurozet, założona 28 września 1990.
  5.  
  6. Od 2 do 8 maja 1990 roku w Warszawie nadawano okazjonalnie sygnał polskiej wersji Radio France Internationale, nadającej normalnie na falach krótkich. Ostatniego dnia emisji zapowiedziano, że 8 maja RFI podpisało umowę z wydawcą Gazety Wyborczej odnośnie do wspólnego przedsięwzięcia radiowego i otworzenia nowej stacji radiowej. Nowe radio powstało dzięki poparciu Adama Michnika, pomocy finansowej francuskiej organizacji Euro Libe oraz pomocy technicznej RFI – które użyczyło sprzęt nadawczy i studyjny na początkowy okres działalności.
  7.  
  8. Radio Zet rozpoczęło nadawanie pod nazwą „Radio Gazeta” 28 września 1990 roku. W chwili uruchomienia emisji było drugą stacją prywatną w Warszawie (po Radiu S) i pierwszą komercyjną. Pomysłodawcą, założycielem i pierwszym prezesem Radia Zet był Andrzej Woyciechowski. Współzałożycielami byli Leszek Stafiej, wiceprezes rozgłośni i Janusz Weiss. Pierwszy w historii program poprowadził Rafał Korsak, a pierwszą w historii piosenką zagraną w rozgłośni była "Wuthering Heights" Kate Bush.
  9.  
  10. Wśród pierwszych współpracowników Radia znaleźli się także Maria Wiernikowska, Barbara Włodarczyk, Małgorzata Moszczeńska, Marzena Chełminiak, Agata Niewiarowska, Dorota Jovanka Ćirlić i Jagna Skoczylas oraz Krzysztof Skowroński i Piotr Krzyżanowski (Dział Reklamy).
  11.  
  12. Nadajnik umieszczony na ostatnim piętrze Hotelu Marriott nadawał w nocy audycje RFI po francusku – w ciągu dnia w programie znajdowały się również serwisy i reklamy w językach obcych. W pierwszych dniach emisji poradą techniczną służył radiu inżynier Leszek Michniewicz, wówczas pracownik Trójki. Wkrótce techniczną obsługę przejęli Michał Silski i Andrzej Kijanowski.
  13.  
  14. Kompozytorem pierwszego sygnału dźwiękowego „Radio Gazeta” był Andrzej Staszyński. Natomiast autorem pierwszego logotypu Radia Zet z lat 1990–2000 był student warszawskiej ASP, Leszek Wilk, zwycięzca otwartego konkursu na znak graficzny radia.
  15.  
  16. W pierwszych tygodniach działalności rozgłośni można było usłyszeć hasło i sygnał (identyfikator) dźwiękowy „Radio Gazeta”. W okresie kampanii wyborczej 1990, w celu zachowania niezależności politycznej, założyciele rozgłośni postanowili zmienić jej nazwę na Radio Zet (celowo zachowując akcentowaną sylabę nazwy pierwotnej).
  17.  
  18. Początkowo głównym udziałowcem (90%) spółki Radio Gazeta była spółka Agora. Następnie Agora zachowała 10% udziałów, a pozostałe 90% udziałów rozdzielono wśród współzałożycieli. Niebawem większość udziałów rozgłośni przejęła nowa spółka Andrzeja Woyciechowskiego powiązana z francuskim koncernem medialnym Lagardère, właścicielem m.in. francuskiej stacji Europe 1.
  19.  
  20. Początkowo stacja wynajmowała pomieszczenia w ówczesnej siedzibie Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego przy Nowy Świat 49 w Warszawie. Wiosną 1992 roku przeprowadziła się i zajęła dwa piętra budynku przy Pięknej 66a. Od połowy 2001 radio mieści się w biurowcu przy ulicy Żurawiej 8. Pierwszą częstotliwością Radia Zet była 67 MHz w paśmie UKF.
  21.  
  22. Na początku 1994 roku Radio Zet i RMF FM otrzymały koncesje ogólnopolskie. Stacja z Krakowa rozpoczęła emisję ogólnopolską jako pierwsza, co rozpoczęło rywalizację między nadawcami.
  23.  
  24. Na początku 2018 roku holding Lagardère wystawił na sprzedaż grupę Eurozet, właściciela między innymi Radia Zet. Nabywcą w kwietniu 2018 stała się grupa Czech Media Invest, należąca do Daniela Kretinsky'ego.
  25.  
  26. Radio Zet to jedna z najpopularniejszych rozgłośni w Polsce. Program nadawany jest przez całą dobę. Jest adresowany przede wszystkim do słuchaczy w wieku 25-44 lat, o wykształceniu średnim i wyższym. Muzyka stanowi około 60% programu Radia Zet. Radio Zet gra największe przeboje ostatnich trzydziestu lat oraz piosenki, które obecnie zdobywają czołówki list przebojów.
  27.  
  28. Radio Zet jest jedną z najpopularniejszych rozgłośni w Polsce. Program nadawany jest przez 24 godziny na dobę, adresowany jest do ludzi w wieku 25-44 lat, o wykształceniu średnim i wyższym, głównie mieszkających w miastach, aktywnych zawodowo, o co najmniej średnim dochodzie.
  29.  
  30. Radio Zet cieszy się opinią jednego z najlepiej poinformowanych i najbardziej opiniotwórczych mediów w Polsce. Na antenie Radia Zet wygłaszane są - komentowane i cytowane później wielokrotnie - opinie polityków i osób z pierwszych stron gazet. Wiadomości, które pojawiają się w serwisach polskich i światowych agencji prasowych często podawane są najpierw w Radiu Zet. Jest to efekt codziennej pracy kilkudziesięciu dziennikarzy radia w Polsce i na świecie. Radio Zet jest jedyną polską rozgłośnią, która ma prawo do wykorzystywania w swoich serwisach materiałów sieci informacyjnej CNN. Dzięki temu nasi słuchacze mogą liczyć na relacje z każdego zakątka świata, w którym dzieje się coś ciekawego - nawet, gdy nie ma tam żadnego polskiego korespondenta.
  31.  
  32. Radio Zet podaje tylko sprawdzone informacje. Dodatkowym źródłem informacji radia jest Czerwony Telefon - linia dla słuchaczy szybszych od dziennikarzy. Reporterzy Radia Zet zjawiają się natychmiast wszędzie tam, gdzie dzieje się coś ważnego. Wiadomości nadawane są przez całą dobę co pół godziny, a rano co kwadrans. Radio Zet przerywa swój program zawsze, gdy zdarzy się coś ważnego, by powiedzieć o tym swoim słuchaczom. Prognozę pogody przygotowuje dla Radia Zet kilkadziesiąt stacji meteorologicznych w całej Polsce.
  33.  
  34. Dziennikarze Radia Zet - Michał Dzienyński, Wojtek Jagielski, Monika Olejnik, Joanna Komolka, Bogusław Wołoszański, Szymon Majewski, Marzena Chełminiak, Beata Pawlikowska - to osobowości cieszące się popularnością w całej Polsce. Najpopularniejsze audycje Radia Zet to, między innymi: poranny program "Dzień dobry bardzo", "Gość Radia Zet", "Dzwonię do Pani, Pana w bardzo nietypowej sprawie", "Siódmy dzień tygodnia", "Świat według blondynki", "Rozmowy rolowane" czy "Sponton". W ciągu dnia dziennikarze Radia Zet przeprowadzają wywiady z ludźmi z pierwszych stron gazet, gwiazdami polskiego i światowego show-biznesu, kultury i sportu.
  35.  
  36. Zachowując wizerunek stacji informacyjnej, Radio Zet dużą uwagę przywiązuje do muzyki, która wypełnia około 40% programu i jest najwyżej oceniana przez słuchaczy w docelowej grupie wiekowej. Radio Zet codziennie daje milionom słuchaczy dokładne to, czego potrzebują – energetyczną, optymistyczną muzykę dobraną w wyjątkowy sposób. Radio Zet gra piosenki ze szczytów list przebojów oraz największe hity ostatnich lat, odkrywa najnowsze trendy, kreuje nowości muzyczne.
  37.  
  38. ===
  39. Chilli Zet – polska ponadregionalna rozgłośnia radiowa z siedzibą w Warszawie, należąca do holdingu Eurozet. Radio posiada profil muzyczno-kulturalny.
  40.  
  41. Radio rozpoczęło nadawanie 6 grudnia 2008 na wcześniejszych częstotliwościach Jazz Radia oraz katowickiego radia NRJ FM, której miejsce formalnie zajęło.
  42.  
  43. Chilli Zet to ponadregionalna stacja radiowa skierowana do dorosłych, wykształconych, mieszkańców największych polskich miast, którzy szukają alternatywy dla mainstreamowych stacji radiowych.
  44.  
  45. Chilli Zet to starannie wyselekcjonowana muzyka w klimacie chilloutowo – jazzowym, codzienna porcja ważnych informacji i poczucie humoru, które nie obraża niczyjej inteligencji.
  46.  
  47. Przez 24 godziny na dobę oferuje słuchaczom relaks, rozmowy o szeroko rozumianej kulturze i stylu życia, a wszystko w towarzystwie wysmakowanych brzmień muzycznych. Częstymi gośćmi stacji są muzycy, pisarze, aktorzy i inne osoby związane z szeroko pojętą kulturą. Tematy polityczne są poza sferą zainteresowań redakcji.
  48.  
  49. Chilli Zet patronuje inspirującym wydarzeniom związanym z muzyką i kulturą. Promuje warte polecenia płyty znanych wykonawców sceny chilloutu, soulu i jazzu oraz odkrywa produkcje niekomercyjnych artystów.
  50.  
  51. ===
  52. Planeta FM – ponadregionalna rozgłośnia radiowa, adresująca swój program głównie do ludzi młodych, prezentując szeroko rozumianą muzykę taneczną. Aktualnie w zasięgu Planety FM znajduje się dwadzieścia dużych polskich miast. Właścicielem Planety jest holding Eurozet.
  53.  
  54. Radio Planeta FM powstało 1 lutego 2002 roku z przekształcenia bytomskiego Radia SBB Rodło – z chwilą przejęcia stacji przez grupę radiową Ad.point – i początkowo funkcjonowało jako rozgłośnia lokalna. W niedługim czasie nazwę Planeta FM przybrały jednak również kolejne stacje Ad.pointu: Radio Flash w Opolu i Krakowie (krakowska nadawała do 2007 roku, gdy przyłączono ją do projektu Antyradio) oraz Radio Delta z Bielska-Białej. Natomiast w 2006 roku nadawanie rozpoczęła nowa rozgłośnia sieci w Kielcach, w odróżnieniu jednak od pozostałych emitująca program o bardziej uniwersalnym charakterze – skierowany nie tylko do młodzieży.
  55.  
  56. 10 sierpnia 2007 roku grupa radiowa Ad.point została przejęta przez holding Eurozet, który podjął decyzję o rozszerzeniu zasięgu Planety FM poprzez jej połączenie z inną stacją ze swego portfolio – ponadregionalną Radiostacją. Powiększona o nadajniki w kilkunastu miastach Polski sieć rozpoczęła działalność 1 marca 2008 roku. Tego samego dnia nadawanie pod marką Planeta FM rozpoczęły również stacje Radia Flash z Konina i Słupcy, od listopada 2007 emitujące program analogiczny jak Radio Planeta Kielce.
  57.  
  58. 30 czerwca 2013 o północy na dotychczasowych lokalnych koncesjach Planety FM w Katowicach, Bielsku-Białej, Opolu, Kielcach, Koninie i Słupcy pojawiło się Meloradio, adresujące swój program głównie do dojrzałego odbiorcy.
  59.  
  60. Planeta FM jest jedyną, prawdziwie młodzieżową, komercyjną stacją radiową w Polsce, nastawioną na młodzież. Bez zahamowań gramy najnowszą muzykę z gatunków soul & dance dla wszystkich ceniących nowoczesne brzmienie przez całą dobę.
  61.  
  62. Planeta FM to wyłącznie młodzi duchem i ciałem. Nie dbają o społeczne formy i marketingowe normy. Znani z nieujarzmionego charakteru. Dają się we znaki w audycjach, takich jak: „Insomnia”, „Hit Mix” czy „Poranek XXL”.
  63.  
  64. Młodzi z Planety FM mają niesamowitego nosa do hitów. To dzięki nim na Planecie FM swój pierwszy raz mają kawałki, które za chwilę zdobędą sceny klubowe: Warszawy, Londynu, Amsterdamu i Nowego Jorku.
  65.  
  66. Hasło „100% Imprezowych Hitów!” w pełni oddaje muzyczne brzmienie Planety FM. „Formuła I” z gatunków soul & dance i muzyczne bolidy, które z prędkością światła zdobędą sceny klubowe na całym świecie. Wszystko zmiksowane przez najlepszych DJ-ów.
  67.  
  68. ===
  69. Antyradio – polska komercyjna rozgłośnia radiowa o ponadregionalnym zasięgu, należąca do holdingu Eurozet. Radio rozpoczęło działalność 1 czerwca 2005 roku.
  70.  
  71. Antyradio powstało 1 czerwca 2005 roku w wyniku fuzji Radia 94, nadającego w Warszawie od 2002 roku, z Radiem Flash – najstarszą komercyjną rozgłośnią w Katowicach, powstałą w 1992 roku.
  72.  
  73. Od 6 sierpnia 2007 Antyradio słyszalne było także w Krakowie, gdzie zastąpiło tamtejsze Radio Planeta (nadające wcześniej pod nazwą Radio Flash Kraków w formacie bliskim obecnemu Antyradiu).
  74.  
  75. 13 lutego 2015 Antyradio rozpoczęło emisję swojego programu w 17 miastach Polski. Do poszerzenia zasięgu rozgłośni grupa Eurozet otrzymała koncesję w 12 miastach. Następnie, z początkiem 2015 roku, odświeżone zostało logo rozgłośni.
  76.  
  77. Antyradio nadaje muzykę w formacie alternative rock. Zgodnie z koncesją program posiada charakter uniwersalny. Na antenie obecne są m.in. audycje tematyczne i autorskie, codzienna lista przebojów oraz koncerty muzyki rockowej. W ciągu dnia Antyradio prezentuje wydania serwisów informacyjnych „Prawda w Antyradiu” i regularne doniesienia o sytuacji drogowej.
  78.  
  79. W województwie śląskim (częstotliwości w Zabrzu, Będzinie i Bielsku-Białej) oraz w Krakowie Antyradio działa na podstawie odrębnej, lokalnej koncesji. Rozgłośnie - obok programu ponadregionalnego - emitują lokalne serwisy informacyjne.
  80.  
  81. Antyradio to silnie opiniotwórcze medium z prawdziwym i bezkompromisowym spojrzeniem na rzeczywistość. Program kieruje do wszystkich chodzących własnymi ścieżkami, niepoddających się masowej popkulturze i lubiących odważnie patrzeć prawdzie w oczy.
  82.  
  83. Słuchacz znajdzie tu cały przekrój najlepszej polskiej i zagranicznej muzyki rockowej – od klasyki po nowości godne uwagi, od reggae po hard rock. Oprócz tematów muzycznych Antyradio dużo miejsca poświęca motoryzacji i piętnowaniu absurdów otaczającej nas rzeczywistości.
  84.  
  85. Antyradio to wyłącznie silne osobowości antenowe, które nie silą się na tanie komplementy, nie przyjmują skarg i zażaleń. Znane z kontrowersyjnych audycji, takich jak: Ostry Dyżur, Odjechani czy Gastrofaza, w których goście, muszą wykazać się szybkim refleksem i ciętą ripostą.
  86.  
  87. Co roku Antyradio organizuje "Antyfest Antyradia", czyli konkurs dla młodych, utalentowanych rockowych zespołów, które dotąd nie miały szansy zaprezentowania się szerszej publiczności. Jego celem jest pomoc w estradowym starcie. Pierwsza edycja konkursu odbyła się w 2009 roku. Od 2005 roku wręcza również "Płytę Ro(c)ku Antyradia" dla najlepszych polskich i zagranicznych artystów rządzących rockową sceną.
  88.  
  89. ===
  90. Meloradio - sieć dziewiętnastu lokalnych stacji radiowych, nadających w dwudziestu czterech miastach Polski. Swój program – w formacie muzycznym Soft AC – adresuje głównie do dojrzałych słuchaczy. Sieć należy do holdingu Eurozet.
  91.  
  92. Radio rozpoczęło nadawanie 1 marca 2004 roku jako lokalna rozgłośnia radiowa w Warszawie. 25 lipca 2008 do sieci Meloradia włączono rozgłośnie spółki Lagardère nadające dotychczas pod innymi markami: cztery stacje Radia WaMa, Radio Pogoda z Łodzi, Radio Brawo z Torunia, Radio AS z Inowrocławia oraz Radio RMI FM z Poznania.
  93.  
  94. 30 czerwca 2013 Meloradio pojawiło się na częstotliwościach zajmowanych dotychczas przez Planetę FM w Katowicach, Bielsku-Białej, Opolu, Kielcach, Koninie i Słupcy oraz Radio Traffic FM z Wrocławia. 10 września 2014 roku Meloradio przejeło częstotliwość po Radiu Sudety z Dzierżoniowa, zaś 1 lutego 2015 roku stacja pojawiła się na częstotliwościach Radia Mazury z Ostródy.
  95.  
  96. 4 września 2017 roku zmienił się format muzyczny rozgłośni. Miejsce dotychczasowego formatu classic hits (głównie przeboje lat 70., 80. i 90.) zajął format Soft AC – znany wcześniej z anteny Radia Plus.
  97.  
  98. Meloradio to sieć radiowa nadająca w 24 miastach Polski. Rozgłośnia powstała z myślą o tych, którzy każdego dnia poszukują odprężenia i wytchnienia od natłoku codziennych zajęć. To stacja dla lubiących zwolnić tempo, aby poczuć się dobrze.
  99.  
  100. Muzyka stacji to połączenie przebojów z ostatnich pięciu dekad ze współczesnymi utworami, idealnie pasującymi do różnych momentów dnia i nastroju. Utrzymanych w przyjaznym, średnim tempie, prezentowanych na antenie w nienachalny i ciepły sposób. To pierwszy tego typu profil muzyczny radia w Polsce, określany jako easy listening. Meloradio harmonijnie łączy warstwę muzyczną i programową: antena nie jest przeładowana zbędnymi elementami i nieistotnymi wypowiedziami, pozostawiając miejsce najważniejszemu składnikowi - muzyce i przyjemności z jej słuchania.
  101.  
  102. Na program Meloradia składają się głównie pasma prezenterskie. Ramówkę uzupełniają bloki muzyczne i pojedyncze audycje autorskie. Meloradio oferuje lokalne wiadomości, serwisy kulturalne i drogowe. W godzinach wczesnoporannych i wieczornych nadawane są obszerniejsze magazyny reporterskie. Lokalnie produkowane są również poranne i popołudniowe pasma prezenterskie. Rozgłośnie na Śląsku (Katowice, Opole, Bielsko-Biała), Dolnym Śląsku (Wrocław, Dzierżoniów), Kujawach (Toruń, Inowrocław), Warmii i Mazurach (Olsztyn, Iława, Mrągowo, Giżycko, Ostróda) oraz w zachodniej Wielkopolsce (Konin, Słupca) emitują wspólne pasma o regionalnym zasięgu.
  103.  
  104. ===
  105. Radio Plus – sieć stacji radiowych zrzeszonych w holdingu Eurozet. W skład sieci wchodzą głównie rozgłośnie diecezjalne, które weszły z Eurozetem w spółkę (Spółka Producencka Plus) bądź podpisały z nim umowę franczyzową. Holding Eurozet jest producentem programu dla całej sieci i właścicielem marki Radio Plus.
  106.  
  107. Sieć Radia Plus nadaje program o charakterze społeczno-religijnym. Format muzyczny stacji to classic hits (utwory lat 70., 80. i 90.). W ofercie znajdują się m.in. audycje o charakterze informacyjnym, publicystycznym, poradnikowym oraz muzyczno-rozrywkowym. Programy lokalne nadawane są przede wszystkim w godzinach 13:00 – 16:00.
  108.  
  109. Radio Plus rozpoczęło nadawanie 5 września 1992, jako rozgłośnia archidiecezji gdańskiej, choć emisja próbnego sygnału odbyła się już 28 sierpnia. Program nadawany wówczas przez tę stację odpowiadał ofercie rozgłośni komercyjnych. Cztery lata później, 18 listopada 1996 format i nazwę gdańskiej stacji przyjęło krakowskie Radio Mariackie. Zaczęto wówczas myśleć o utworzeniu sieci radiowej – w tym celu, rok później powołano do życia Spółkę Producencką Plus, która miała na celu produkcję wspólnego programu dla rozgłośni diecezjalnych i rozpowszechnianie ich drogą satelitarną. W czerwcu 1998 na bazie wielu stacji pod marką Radio Plus zaczęto emisję programu w Warszawie, Szczecinie, Gryficach, Lipianach i w Legnicy, a trzy miesiące później, 1 września, podobnie w Bydgoszczy, Gnieźnie, Gorzowie Wielkopolskim, Zielonej Górze, Głogowie, Płocku, Ciechanowie, Katowicach, Gliwicach, Łodzi, Opolu, Kielcach, Lublinie i na warszawskiej Pradze. W późniejszym czasie doszły też stacje w Łowiczu, Poznaniu, Koszalinie, Tarnowie, Białymstoku i w Elblągu.
  110.  
  111. Radio Plus za cel stawiało sobie konkurowanie z Radiem Zet i RMF FM, w rozgłośni działali dziennikarze, którzy byli określani jako pampersi. Program przez nich tworzony nie przyniósł oczekiwanej słuchalności, wkrótce potem rozgłośnia wpadła w kłopoty finansowe, przez co pracownicy mieli problemy z wypłatą wynagrodzeń, a produkcja programu została przeniesiona do Gdańska i Katowic. W 2002 próbę ratowania sieci Radia Plus podjął Dresdner Kleinwort Capital, dzięki czemu we wrześniu tego samego roku rozgłośnia zmieniła format muzyczny na CHR, a ich linerem było Twoja nowa muzyka, najlepsza muzyka na dziś. Zmiana formatu spotkała się z protestem strony kościelnej, wobec czego od 10 marca 2003 zaczęto emitować muzykę w formacie soft AC, prezentując od tej pory „łagodne przeboje”.
  112.  
  113. Lata 2001-2004 to czas opuszczania sieci przez kolejne stacje - w tym przede wszystkim obie rozgłośnie warszawskie (ostatecznie dla stolicy pozyskano nową koncesję). Na samodzielną działalność zdecydowały się również stacje w Katowicach, Poznaniu i Tarnowie.
  114.  
  115. Wejście niemieckiego udziałowca nie zakończyło też problemów finansowych sieci - tworzące ją spółki ostatecznie postawiono w stan likwidacji. W styczniu 2005 roku nowym producentem programu Plusa, a zarazem właścicielem znaku towarowego, została spółka Ad.point.
  116.  
  117. Zasięg sieci istotnie zwiększył się w 2006 roku, gdy Plus ponownie poszerzył się o południową Małopolskę i Poznań. W tym samym czasie pod marką Plus zaczęły nadawać stacje w Toruniu i Wrocławiu. W 2007 roku grupa radiowa Ad.point stała się częścią holdingu Eurozet. Jednocześnie zasięg Plusa poszerzył się o Podkarpacie - współpracę z siecią rozpoczęło sanockie Radio Bieszczady.
  118.  
  119. 4 września 2017 roku, Radio Plus i Meloradio zamieniły swoje formaty muzyczne – od tej chwili rozgłośnia nadaje muzykę w formacie classic hits, wcześniej znanym z Meloradia.
  120.  
  121. Na początku 2018 roku holding Lagardère wystawił na sprzedaż stacje radiowe w Polsce, Czechach, Rumunii i na Słowacji. Nabywcą w kwietniu 2018 stała się grupa Czech Media Invest.
  122.  
  123. Radio Plus to ponadregionalna sieć rozgłośni lokalnych, nadających program wprawiający w pozytywny nastrój niezależnie od pory roku, dnia tygodnia czy godziny. Słuchacze znajdą tu niezapomniane piosenki, które okupowały szczyty list przebojów w latach 70-tych, 80-tych i 90-tych.
  124.  
  125. Historia Radia Plus sięga 1992 roku. Wtedy swoje nadawanie rozpoczęła gdańska rozgłośnia o tej nazwie. Była to jedna z pierwszych stacji komercyjnych w Polsce. W 1997 roku powstała sieć kilkudziesięciu lokalnych rozgłośni radiowych, które przyjęły nazwę Radio Plus. Dziś w jej skład wchodzi 30 stacji lokalnych nadających w największych miastach Polski.
  126.  
  127. Swój program kieruje do dojrzałego, pozytywnie nastawionego do życia odbiorcy, chcącego lepiej poznać i zrozumieć świat i drugiego człowieka, dla którego ważne są wartości rodzinne. Charakter stacji najlepiej oddaje jej hasło: „Zasłuchaj się”. To ponadregionalne przesłanie, połączone z najświeższymi informacjami z regionów, tworzy radio najbardziej przyjazne ze wszystkich.
  128.  
  129. Ludzie Radia Plus to wyłącznie optymiści. Pomagają z dystansem przyjrzeć się najtrudniejszej nawet rzeczywistości, wynajdą radosne i dobre strony życia, pokażą wartości i zasady, dzięki którym świat staje się lepszy. Dzięki nam uwierzysz, że można iść przez życie swoją drogą z uśmiechem i w dobrym nastroju.
Add Comment
Please, Sign In to add comment