Guest User

Untitled

a guest
Jun 2nd, 2017
70
Never
Not a member of Pastebin yet? Sign Up, it unlocks many cool features!
  1. cz.2.
  2. co do świadków Jehowy
  3. - Przez presję otoczenia oraz autorytet 'starszych' i ww. sztuczki i wiele innych izolujemy taką osobę od znajomych, przyjaciół 'spoza' sekty - oni są 'źli' są 'ze świata', są 'negatywni', 'nie kroczą w prawdzie', itd.
  4. Wzmacniamy kontrolę, autorytet, hierarchię i sprawiamy by teraz ta osoba sama nakłaniała do wstąpienia w szeregi organizacji.
  5. Taki trochę marketing wirusowy z niebezpieczną wkładką psychomanipulacyjną. Wejść nie jest trudno - łatwo i przyjemnie. Wyjść - bardzo ciężko.
  6. Jak pisałem - mieszkałem z b. ŚJ i opowiedział że odizolowali go bardzo dyskretnie (sam był człowiekiem wysoce inteligentnym i zdziwił się że dał się nabrać na tak proste sztuczki). Kiedy wyszedł z ŚJ zorientował się że nie ma ŻADNYCH znajomych poza organizacją, a oni 'najwięksi przyjaciele' nawet zerwali z nim kontakt i nawet nie mówili mu 'dzień dobry' na ulicy. To ogromna presja i większość osób ulega i wraca na 'łono organizacji'.
  7. Dodam jeszcze, że poznając ich 'od środka' - to najbardziej hipokrycka organizacja. Często zarzuca się hipokryzję kościołowi katolickiemu, ale naprawdę w porównaniu do ŚJ to nic. Poznałem kilka środowisk ŚJ w wielu częściach Polski i w porównaniu do katolików to naprawdę festiwal hipokryzji. Z tym że ukrytej przed 'starszymi zboru'. Ilość zdrad, rozbitych nieszczęśliwych rodzin, alkoholizmu jest doprawdy ogromna.
RAW Paste Data

Adblocker detected! Please consider disabling it...

We've detected AdBlock Plus or some other adblocking software preventing Pastebin.com from fully loading.

We don't have any obnoxious sound, or popup ads, we actively block these annoying types of ads!

Please add Pastebin.com to your ad blocker whitelist or disable your adblocking software.

×