Advertisement
Savorski

Pomysły Mele

Jun 17th, 2019
63
0
Never
Not a member of Pastebin yet? Sign Up, it unlocks many cool features!
text 6.06 KB | None | 0 0
 1. 1. Umundurowanie policjanta: Jak wiadomo każdy policjant już samym strojem musi wzbudzać szacunek i strach wśród bandytów. Zwykle policjanci ubierają się w pochodne koloru niebieskiego (Dlaczego? Odsyłam do wikipedii, ale historia jest dość prosta i związana z ówczesnymi mundurami Królestwa Brytyjskiego) i takie też proponowałbym na serwerze w przypadku policjantów pełniących służbę na ulicach miasta. Takie proste, wzorowane na tych używanych przez polskich mundurowych. Fajnie by było gdyby działało to na zasadzie zbroi, a nie skina, bo większe możliwości są wtedy edycji tego wszystkiego. Jeśli przewidujemy jakąś akademię i rekrutów policyjnych to ich umundurowanie nie różni się specjalnie od tego regularnego, na rękawie można dodać ewentualnie napis KADET wzorując się na systemie chociażby amerykańskim.
 2. ---
 3. 2. Uzbrojenie policjanta: Niestety w życiu tak bywa, że często dobre chęci stróżów prawa mające na celu zapewnić ochronę lokalnej społeczności spotykają się z wrogą odpowiedzią elementu społecznego. Wtedy do gry wchodzi - jedna z najlepszych rzeczy jaką wymyśliła ludzkość - coś takiego jak środki przymusu bezpośredniego. Polećmy standardem, kajdanki, pałka, paralizator i do tego broń osobista. Jeśli chodzi o model pistoletu to w policji króluje Walther P99, ale sporą popularnością cieszy się też chociażby Glock 17. Broń ma prosty i kompaktowy wygląd więc nie powinna być problemem dla modelarzy. Oczywiście kadeci nie mogą używać broni. Co do całkiem ciekawych pomysłów jeśli chodzi o wyposażenie może to być tarcza, strój ochronny stosowany np. przez policję prewencyjną (biały kask :kappa~8: z przyłbicą, ochrona korpusu, ochrona nóg i buty wojskowe/taktyczne, można też coś pomyśleć o dodaniu broni gładkolufowej czyli takiej, której celem nie jest zabicie, a obezwładnienie napastnika, a sprawnie w tej roli sprawdzają się gładkolufowe strzelby).
 4. ---
 5. 3. Pojazdy policji: Policja musi posiadać różne pojazdy, bo czasem trzeba szybko dojechać do miejsca zdarzenia. Proste radiowozy z napisem POLICJA czy tam MPD :kappa~8:, a jeśli się da to dołożyłbym duże radiowozy przeznaczone do przewożenia większej ilości aresztowanych, motory policyjne i oddanie policji na użytek koni tylko trzeba by było teksturkę zbroi jakąś fajną zrobić, bo czasem nawet policyjne konie dostają przyłbice. Nie wiem czy planujemy się bawić w helikoptery i łodzie, ale jeśli tak to wersja policyjna obowiązkowa.
 6. ---
 7. 4. Obowiązki policji: Policja powinna zapewniać bezpieczeństwo i porządek na ulicach miast i poza też i w ogóle wszędzie. Myślę, że żeby działało to efektywnie musimy spisać coś 'la kodeks karny, który pozwoli policjantom podejmować decyzję Podejmujemy interwencję czy nie?. W takim kodeksie powinny być m.in zapisy o łapaniu piratów drogowych, osób wywołujących bójki, dokonujących kradzieży, handlujących narkotykami itd. Takie wykroczenia policjanci powinni wyłapywać w czasie rutynowych patroli wykonywanych w różnych strefach mapy. Oprócz tego osoba np. okradziona czy pobita ma prawo zgłosić się na komisariat, a policja powinna pomóc jej rozwiązać problem. O sposobach rozwiązywania tych problemów potem.
 8. ---
 9. 5. Prawa policji (głównie chodzi o zasady używania broni): To byłoby całkiem zabawne gdyby policja na interwencję dot. bójki wyskakiwała z bronią palną i faszerowała ołowiem napastników. A jeszcze zabawniej by było jakby dostało się samemu poszkodowanemu - ot tak, prewencyjnie. Dlatego muszą panować jakieś zasady, że policjant broni palnej może użyć tylko w przypadku bezpośredniego ataku na życie swoje lub innej osoby itp. Proponuję zawrzeć to w jakimś jednym dokumencie z tym co policjanci ścigają (statut jakiś czy coś :thinking:).
 10. ---
 11. 6. Hierarchia policji: No generalnie to na start jesteś sobie rekrutem/kadetem, potem zwyczajnym funkcjonariuszem (można wprowadzić system stopni policyjnych). Policją steruje Komendant Główny Policji (komendant komendy znajdującej się w stolicy naszego fikcyjnego kraju), a niżej jak w normalnej policji.
 12. ---
 13. 7. Rzeczy, które fajnie byłoby zobaczyć: Nie wiem czy wymienione za chwile rzeczy są możliwe do zrobienia, ale byłyby spoko. Podsłuch - działałby tak, że osoba go nosząca "przekazywałaby" wiadomości z czatu lokalnego do osoby operującej podsłuchem. Kontrola prędkości - gdyby wprowadzić prędkość w pojazdach i zrobić "suszarkę*, którą można by było zmierzyć prędkość to można łapać za przekroczenie prędkości. Oprócz tego wszelkie kontrole dokumentów, połączenie z bazą danych policyjną itp. Żeby można było po PESELu sprawdzić czy ktoś jest poszukiwany i w ogóle
 14. ---
 15. 8. CBŚP (CBŚ) :oncoming_police_car:: coś czego nie ma nigdzie indziej. Wydział podlegający pod policję zajmujący się poważniejszymi sprawami (porwania, morderstwa, przestępczość zorganizowana itp.), policjanci tam pracujący raz działaliby jako śledczy/detektywi czyli przyjazd na miejsce zdarzenia, oględziny (fajne by było zbieranie odcisków palców - da się ustalić czy gracz zniszczył dany blok/zbudował dla celów administracyjnych to czy dałoby się ustalić czy go dotknął dla celów policyjnych? :thinking:), a raz wskakują w buty taktyczne i jako antyterroryści chronią świat Elemelecraft :kappa~8:. Dla detektywów przewiduję ubiór 'la agenci FBI czyli casualowe ubrania i na to kurtka granatowa i na plecach napis CBŚ (albo CBŚP jak tam bardziej pasuje), dla antyterrorystów oliwkowe kombinezony z czarną kamizelką, czarnym hełmem i ew. jakieś dodatki jak np. ochraniacze na kolana. Na kamizelkach z tyłu taki sam napis, a jeśli by się dało to zamiast oliwkowego kombinezonu strój w kamuflażu multicam. Co do uzbrojenia to pistolety takie same, ale dodatkowo granaty hukowe, młot do rozwalania zamkniętych drzwi i broń długa - pistolet maszynowy MP5 i karabin G36. Co do wozów to nieoznakowane osobówki i małe vany jak np. vw transporter.
 16.  
 17. Dzięki za przeczytanie i pozdrawiam cieplutko! Czołem! :cop:
Advertisement
Add Comment
Please, Sign In to add comment
Advertisement