SHARE
TWEET

piskacek

a guest Jul 30th, 2016 7,712 Never
Not a member of Pastebin yet? Sign Up, it unlocks many cool features!
 1. Pane Piskáčku…kolegyně a kolegové,
 2.  
 3. v Economii jsem od chvíle, kdy do jejího vlastnictví přešlo Centrumholdings, tedy zhruba dva a půl roku. Změna to byla velká: začal jsem pracovat v prostoru, který svými parametry odpovídá tovární hale, řada mých kolegů z Aktuálně.cz, po jejichž boku jsem jako novinář profesně vyrůstal, odešla, prvně jsem se z vašich úst dozvěděl, že lidé jsou položky, které není problém škrtnout nebo nahradit a nastavila se „progresivní“ koncepce sdíleného obsahu. Poznal jsem také nové lidi, často výborné novináře a kolegy, kteří svoji profesi vnímají jako poslání, ne jen zdroj peněz nebo společenské prestiže.
 4.  
 5. Fabrika s mottem „Obsah rozhoduje“ se rozjela. Vzrušení z nového, ale netrvalo dlouho. Nadšení ubila redakční byrokracie, stereotypní přístup k práci a rostoucí ztráta novinářské identity. Hospodářské noviny se až na výjimky změnily ve snadno přehlédnutelný soubor článků bez větší kreativity ve zpracování a Aktuálně.cz skončilo jako sběrač drobků, které spadly ze stolu novinovým editorům. V redakci se také začaly šířit případy vašich zásahů do článků, někdy dokonce bez vědomí autora. Někteří redaktoři/ky na to reagovali výpovědí, jiní tento novinářský faul se skřípěním zubů přešli. Rozhovor s Jančurou je jen střípkem do této mozaiky.
 6.  
 7. Odchod čtveřice prvotřídních novinářů Stuchlíková, Dolejší, Kubík, Nohl a Šídlo není z mého pohledu jen nenahraditelným oslabením redakce, ale předně důkazem o selhání manažerského vedení Economie, kde tráva už delší dobu žloutne, neboť usychá. Stíní jí strom, který zasadil kozel zahradník.
 8.  
 9. Závěrem bych proto chtěl touto cestou oznámit, že v pondělí podám na HR výpověď.
 10.  
 11. Díky za pozornost,
 12.  
 13. Michal Štůsek
 14.  
 15. Editor domácí rubriky Aktuálně.cz
 16.  
 17. pozn.: Dopis vyjadřuje názory končícího člena newsroomu, které mohou být pro ostatní inspirativní, a proto s nimi naložte, jak uznáte za vhodné.
RAW Paste Data
Top