Advertisement
Guest User

Untitled

a guest
May 29th, 2017
233
0
Never
Not a member of Pastebin yet? Sign Up, it unlocks many cool features!
E 3.85 KB | None | 0 0
  1. 2a.
  2.     Jeden rabin powie, że som. Drugi, że nie som.
  3.  
  4. 2b.
  5.     Rezystancja wyjściowa generatora:
  6.         Nie, rezystancja wyjściowa nie będzie miała wpływu na wzmocnienie napięciowe układu. Będzie miałą natomiast wpływ na wzmocnienie skuteczne układu wzmcaniacza operacyjnego.
  7.  
  8.     Wzmocnienie wzmacniacza w otwartej pętli:
  9.         Tak, wzmocnienie wzmacniacza w otwartej pętli ma wpływ na pomiar wzmocnienia. Związane jest to z wartością częstotliwości granicznej, która zależy od wzmocnienia wzmacznia w otwartej pętli A_0. Im większa jest ta wartość [ A_0], tym większe jest pasmo wzmocnienia. Wpływ ten objawia się tym, że pomiar wartości wzmocnienia może zostać wykonany na większym przedziale częstotliwości.
  10.  
  11.     Rezystancja wejściowa i wyjściowa wzmacniacza operacyjnego:
  12.        
  13.         Tak, rezystancje te mają wpływ na pomiar wzmocnienia wzmacniacza operacyjnego. Im większa rezystancja wyjściowa, tym mniejsze wzmocnienie. Z kolei rezystancja wejściowa nie wiem jaka jest, lol.
  14.  
  15.  
  16.     Rezystancje użytych oporników:
  17.         Tak, rezystancje użytych oporników mają wpływ na wzmocnnienie badanego układu. Wpływ tych oporników na wartość wzmocnienia można przedstawić zależnościa: [tu zależność].
  18.  
  19.  
  20.  
  21.  
  22. 3a.
  23.     Górna częstotliwość zależy od wzmocnienia k_uf. To z kolei zależy bezpośrednio od użytych rezystancji. Rozrzut wartośći tych rezystancji może wwpływać na wartość górnej częstotliwości f_gf.
  24.  
  25. 3b.
  26.     Bo tak, kurwo.
  27.     Górną częstotliwość mierzy się, ponieważ w badanym układzie jest onajedyną specjalną wartością w... charakterystyce częstotliwościowej wzmacniacza. Wyznacza częstotliwość od której będzie następował spadek wzmocnienia o 20 dB na każdą dekadę. Jeśli dopierdolimy kundziołki w odpowiedni sposób, tj. otrzymamy układ różniczkujący lub całkujący (w końcu jakieś poważne zagadnienia), to dojdą inne wartości specjalne danej charakterystyki jak częstotliwość dolna f_d. Elo.
  28.  
  29. 4a.
  30.     Wydaje mi się, że powinna być taka, aby nie wpierdolić się w slew-rate. Wpierdolenie to pojawia się przy amplitudach o wartości co najmniej 50 mv. Powyżej tych wartości dzieje się rzecz straszna - układ różnicowy, który jest pierwszym stopniem wzmacniacza operacyjnego wychodzi ze strefy aktywnej.
  31.  
  32.  
  33. 4b.
  34.     Nie mam wyników xD
  35.  
  36. 4c.
  37.     własny czas narastania:
  38.         tak, własny czas narastania mógł mieć wpływ na pomiar tego parametru.
  39.  
  40.     czas narastania zbocza sygnału:
  41.         tego nie wiem.
  42.  
  43. 4d.
  44.     Nie mierzyłem tego, ale zakładam, że ustawisz w okolicach 50 mV. Dzięki temu będzie można zauważyć przy jakiej wartości pojawia się ten efekt.
  45.  
  46.  
  47.  
  48. 5a.
  49.     Udało się?
  50.     Jeśli się nie udało, to pewnie za duża amplitudka albo częstotliwość sygnału z generatora. Sad butt.
  51.  
  52.  
  53. 6a.
  54.     Poza tym, że wystąpienie slew-rate zależy od amplitudy doprowadzanego sygnału to zależy również od jego "kształtu", tj. przebiegu. Slew-rate definiuje się jako maksymalną prędkość zmian napięcia wyjściowego w pracy t.zw. wielkosygnałowej. No, a z kolei miarą prędkości zmian jakiegokolwiek przebiegu funkcyjnego jest pochodna (o ile istnieje).
  55.  
  56. 6b.
  57.     Kształt tego sygnału strasznie się zmienia. Sinusoida zamienia się w sygnał trójkątny. Dr Czuba mówił o tym kiedy jest to najbardziej zauważalnei wydaje mi się, że... w czasie osiągania punktu przegięcia? Dla małych kątów to chuj, bo wtedy sinusoidę można dość dobrze aproksymować prostą, no, ale później jest już nieco gorzej.
  58.  
  59.  
  60. 6c.
  61.     O, to ciekawe xD Wydaje mi się, że można. Dla trujkonta, który nie wpierdala się w slew-rate, można zmierzyć czas narastania. Powinien być on inny od czasu narastania dla trujkonta, który w ten slew-rate wejdzie.
  62. Chyba nie da się łatwo określić, gdzie to będzie najszybsze.
  63.  
  64. 6d.
  65.     Zachodzi znana i szanowana nierówność: 2*pi*f_sygnału*amplituda < SR
Advertisement
Add Comment
Please, Sign In to add comment
Advertisement