Guest User

Untitled

a guest
Sep 6th, 2017
286
Never
Not a member of Pastebin yet? Sign Up, it unlocks many cool features!
 1. Vážení členovia ITAS, sme takisto členovia a dovoľte aby sme sa na vás obrátili s naliehavou záležitosťou, zatiaľ anonymne. Všetci vieme v akej krajine žijeme.
 2.  
 3. V júni na mimoriadnom valnom zhromaždení sa do nášho vedenia intrigami prepracoval Jozef Chamraz a dali sme mu na starosti e-government. Bola to obrovská chyba. K tomu, prečo sme ho tam zvolili sa ešte vrátime.
 4.  
 5. Chamraz zohral kľúčovú úlohu pri poslednom škandále, aj na slovenské pomery nebývalého rozsahu, s eurofondami na ministerstve školstva https://dennikn.sk/.../policia-vedela-o-podozreniach-z.../ a priznajme si, že mnohých z nás to ani neprekvapilo. Poznáme biznis model Anextu a signály z trhu boli jasné.
 6.  
 7. V tejto súvislosti vyšlo najavo, že „Polícia už minimálne rok disponuje vážnymi podozreniami a informáciami o tom, že pri prerozdeľovaní eurofondov na ministerstve školstva môže dochádzať ku korupcii prepojenej aj na politikov“ (Denník N, 24. 8. 2017) a konkrétne - „Podozrenia hovoria o konkrétnych osobách a hlavne o firme Anext ...“ (tamtiež).
 8.  
 9. Zjednodušene povedané, Chamraz spoločne s istým Melasom sa dohodli s Dankom na tom, že z pozadia zorganizujú obe predmetné výzvy dohromady za cca 600 miliónov Eur. Zorganizujú znamená, že vyberú „vhodných“ prijímateľov a nastavia schémy na vyvedenie úplatkov. Samozrejme, že desiatky miliónov si cez spriaznené firmy mienil uliať aj sám Chamraz.
 10.  
 11. Kto je vlastne Chamraz, čo nás má reprezentovať pred vládnym sektorom?
 12.  
 13. Zopakujme, čo všetci vedia. Založil Anext v roku 2009. Vďaka tomu, že ide v skutočnosti o firmu J. Počiatka, táto firma začala extrémne zarábať vo verejnom sektore v prvej fáze ako dobrovoľne-nedobrovoľne nanútený subdodávateľ a neskôr aj samostatne. Keby Anext nemal politické krytie, nemá nič.
 14.  
 15. Od posledných volieb začali byť viacerí naši členovia s tradične silnými zákazkami vo verejnom sektore nepokojní, lebo biznis ( z rôznych dôvodov, ich rozobratie by si vyžadovalo väčší priestor) sa výrazne znížil.
 16. Medzi nami sú rozliční členovia. Sú takí, ktorých väčšinu obratu tvorili štátne zákazky. Máme členov bez štátnych zákaziek.
 17.  
 18. Podstatné je však, že väčšina z nás sú kompetentné IT firmy s dlhou históriou na trhu a chceme síce zarobiť ale robiť férový biznis. Aj so štátom. Faktom je, že tí, čo realizovali štátne zákazky sa často v minulosti stretli s tým, že ich politickí „vybavovači“ nútili navyšovať rozpočty a odvádzať prostredníctvom premyslených schém peniaze tým „správnym“. Vyskytovali sa aj platby v „keši“.
 19.  
 20. Nikto to však nerobil rád, ak však firmy chceli ekonomicky žiť (vrátane nadnárodných spoločností) museli tieto nechutné praktiky akceptovať.
 21. Je ale medzi nami aj niekoľko členov, ktorí v IT brandži fungujú v biznise zo štátom výlučne preto, že fakticky patria niektorému z politikov alebo ľudom s napojením na sponzorov. Absolútne najtypickejším prípadom takejto firmy je Anext.
 22.  
 23. Chamrazovi sa podarilo mnohých z nás presvedčiť, že práve on bude tým najlepším predstaviteľom ITAS na komunikáciu zo štátom. Mnohí sme mu uverili, veď sme videli ako rozprávkovo začal zarábať. Anext sa z večera do rána stal firmou, ktorá mala biznis v mnohých rezortoch.
 24.  
 25. Mohlo sa tak diať len preto, že mal mimoriadne politické krytie a väčšina z nás uverila, že práve toto je tá najlepšia kvalifikácia, aby nás v komunikácii s vládou reprezentoval ako viceprezident. A niektorí z nás vedia, že má skutočne „nadštandardný“ vzťah s kľúčovou IT EÚ fondovou Pellegriniho úradníčkou D. Žilákovou. Tak sme ho zvolili.
 26.  
 27. O čo ide Chamrazovi a prečo nemôže zostať viceprezidentom ITAS?
 28.  
 29. Chamrazovi v skutočnosti vôbec nejde o dobrú reputáciu IT sektora v prípade e-governmentu. Sám totiž žiadnu dobrú povesť nemá a ako ukazuje škandál na ministerstve školstva, ide mu ako vždy len o vlastný biznis.
 30.  
 31. Chamraz sa po prevalení tohto škandálu úplne oprávnene konečne stal takzvanou „závadovou“ osobou. Teda človekom (vždy ním bol), ktorý je dôvodne podozrivý, že ak sa vyskytne pri nejakom biznise so štátom, okamžite vzniká podozrenie z niečoho nekalého. A týka sa to každého, kto s ním bude spolupracovať.
 32.  
 33. Chamraz skutočne (aj vďaka Žilákovej) chodil v posledných mesiacoch na Pellegriniho úrad „vybavovať“ rozličné veci. Po zverejnení faktov o jeho angažovaní sa vo „vede a inováciách“ ako aj informáciách, že ho ako podozrivého preveruje polícia, to však skončilo. Kto z Vás si myslí, že Pelle je taký blázon aby sa s ním ďalej na úrade stretával?
 34. To sa skutočne nenájde medzi nami profesionál ale zároveň aj slušný človek, ktorého poveríme aby za nás komunikoval s vládou? Lebo osoba, ktorá je oprávnene podozrivá z takých (aj trestnoprávnych) vecí ako Chamraz, nemôže v žiadnom prípade ďalej zastávať pozíciu nášho viceprezidenta. Jeho zotrvávanie vo funkcii závažným spôsobom poškodzuje ITAS.
RAW Paste Data