Advertisement
Guest User

Untitled

a guest
Mar 22nd, 2018
148
0
Never
Not a member of Pastebin yet? Sign Up, it unlocks many cool features!
text 3.84 KB | None | 0 0
  1.  
  2. Lida Jelinek‎Podnikatelé a živnostníci - výměna zkušeností
  3.  
  4. Pokud chcete expandovat do Německa:
  5.  
  6. - udělejte si rešerši konkurence, jejich cen a velikosti firem. V Německu je dnes půl televizní reklamy zaměřeno na internetové projekty, proti firmám tohoto kalibru většinou nemáte šanci.
  7.  
  8. - cenovou hladinu prověřujte podle e-bay, pokud je to možné, tam je dumping a obvykle nejnižší cena na trhu. Nemusíte prodávat za dumping, pokud pojedete přes SEO, reklamu, nový produkt, ale s cenou to nepřehánějte, Němci jsou bohatí, ale ne blbí. Milujou slevy.
  9.  
  10. - pokud nevyrábíte vlastní produkt, vyhněte se Amazonu. Většina značek už na Amazonu je, navíc Amazon podráží ceny o 15% a prodává sám, vy jen zaplatíte provizi a nevyděláte nic. Můžete prodávat např. Přes https://www.otto.de – ale tam je vysoké procento vratek, je zaměřený na starší generaci, nebo např. Přes https://www.moebel.de, ale jen když máte zboží skladem, jinak vás okamžitě vyhodí.
  11.  
  12. - porovnejte design. Ty slovanské oblé tvary nemají v Německu valnou šanci. Pokud nemáte design, přizpůsobte jej. Udělejte si průzkum na internetu mezi domorodci. A znovu jej přizpůsobte.
  13.  
  14. - najímejte si domorodce. Těžko byste koupili z bulharského shopu, který překládal Bulhar, co žil 5 let v Praze. Totéž platí pro shopové systémy, reklamu a další. Bez rodilého mluvčí nedáte kvalitně dohromady ani keywords. Největší burza na texty: https://www.textbroker.de V Německu běží většina shopů na Magentu. Má automatické exporty do e-bay, Amazonu, paypal a hromadu dalších modulů, které budete potřebovat. Náklady na reklamu násobte 5-10, u některých oborů i více.
  15.  
  16. - srovnávače jsou za zenitem, nemá moc cenu řešit, největší je https://www.idealo.de.
  17.  
  18. - pokud chcete prodávat kosmetiku, oblečení, nábytek, jdete proti desítkám let zavedených firem a nákupní zvyklostí. Němci milují značky, hlavně ty německé. Budovat značku je drahé, ale i to jde. V oděvech jdete proti koncernům jako https://www.zalando.de nebo https://www.aboutyou.de/. Pokud jsou vaší konkurencí (prodávají stejné zboží), zapomeňte na to, pokus o expanzi jsou vyhozené peníze.
  19.  
  20. - zákaznický servis – absolutní základ je hodnocení, používejte pouze a jedině https://www.trustedshops.de, jsou levné kopie, ale ty jsou irelevantní. Mějte zákaznický telefon uveden na titulní stránce, pokud možno německý. A najděte si dobře německy hovořícího telefonistu. Adresu na titulní stránku nedávejte, zbytečně zákazníka upozorňujete, že nejste německý shop, dejte ji jen do Impressa a obchodních podmínek (AGB), součástí obchodních podmínek je tzv. Widerruf.
  21.  
  22. - zajistěte si logistiku. Pošta bez hranic, etc. hlavně expedujte včas. Připravte se na reklamace. V oděvech jsou reklamace až 30%. V Německu se moc neprodává na dobírku. Nebalte do plastu, Němci jsou hrozní ekologové. Vše ekologické má vždy jasný bonus plus.
  23.  
  24. - prověřte si legislativu. Němci jsou posedlí pravidly, na vše existuje nějaký zákon. Zákony naleznete zde: https://www.gesetze-im-internet.de
  25.  
  26. - zakládání pobočky není v první chvíli nutné, ale samozřejmě záleží na projektu. Základní přehled forem společností, poplatky a daňové věci naleznete zde: https://www.fuer-gruender.de
  27.  
  28. - cíle a zpětná vazba – obrat záleží na investicích do reklamy, konkurenci atd. Připravte se na to, že se projekt může první rok jen rozbíhat. Němci velmi dají na osobní doporučení, tichou poštu. Nevzdávejte to a poskytujte stále stejný kvalitní servis, ono se vám to vrátí.
  29.  
  30. - Rakousko zasáhnete pohodlně z Německa, opačně nikoli. Z Německa se dá zasáhnout i Švýcarsko, ale připravte se na celní papíry.
  31.  
  32. Pokud máte dotazy, ptejte se.
Advertisement
Add Comment
Please, Sign In to add comment
Advertisement