PatrZDZ

Fikcyjna Polska - Agora SA

Dec 3rd, 2020 (edited)
211
0
Never
Not a member of Pastebin yet? Sign Up, it unlocks many cool features!
text 58.97 KB | None | 0 0
  1. Agora Spółka Akcyjna – polska, publiczna spółka prawa handlowego, notowana na giełdzie w Warszawie, prowadząca działalność mediową. Nazwa spółki pochodzi od greckiego określenia miejsca spotkań. Spółkę założono w mieszkaniu reżysera Andrzeja Wajdy na warszawskim Żoliborzu, umowę spółki podpisali: Andrzej Wajda, Zbigniew Bujak i Aleksander Paszyński.
  2.  
  3. Agora jest obecnie właścicielem dzienników „Gazeta Wyborcza”, „Nowy Dzień” i „Gazetacafe”, 14 ogólnopolskich magazynów i czasopism, sieci kin Helios S.A., Next Film – spółki zajmującej się produkcją i dystrybucją filmową, stacji radiowych Tok FM, Radio Złote Przeboje, Rock Radio, Radio Blue FM i Tok Sport, ogólnopolskiej agencji outdoorowej AMS, portalu internetowego Gazeta.pl, spółki Yieldbird – specjalizującej się w optymalizacji przychodów z reklamy programatycznej, spółki Online Technologies HR Sp. z o.o. – rozwijającej aplikację HRLink.pl klasy ATS oferowaną pracodawcom i agencjom rekrutacyjnym w modelu SaaS. HRlink.pl służy do prowadzenia rekrutacji, automatycznego multipostingu ogłoszeń rekrutacyjnych oraz zarządzania bazą kandydatów, spółki Hash.fm – która oferuje usługi z zakresu influencer marketingu, spółki ROI Hunter – dostawca platformy marketingowej umożliwiającej firmom z branży e-commerce promowanie i sprzedaż produktów za pośrednictwem Google’a i Facebooka dzięki zaawansowanym narzędziom do kreacji kampanii i analizy danych, spółki GoldenLine – spółka prowadząca jeden z największych serwisów rekrutacyjnych w Polsce, spółki Agora Poligrafia (drukarnie w Warszawie, Tychach i Pile), portalu muzycznego tuba.pl oraz radia internetowego tuba.fm, księgarni internetowej (e-booki, audiobooki i e-prasa) Publio.pl oraz kulturalnysklep.pl, Wydawnictwa Agora – wydającego książki, muzykę oraz filmy i seriale na DVD, oraz sieci lokali gastronomicznych Papa Diego.
  4.  
  5. ===
  6. Radio Tok FM – polska ponadregionalna stacja radiowa o charakterze informacyjno-publicystycznym, nadawana w kilkudziesięciu miastach Polski, a także za pośrednictwem Internetu i jako niekodowana z satelity Hot Bird. Rozgłośnia pierwotnie miała swoją siedzibę w Śródmieściu Warszawy przy ulicy Wspólnej 61. Obecnie redakcja Tok FM mieści się przy ulicy Czerskiej 8/10 w Warszawie, w biurowcu Agory.
  7.  
  8. Rozgłośnia otrzymała koncesję w 1996 roku, ale rozpoczęła nadawanie dopiero w marcu 1998 roku, pod nazwą Inforadio. Przez pierwsze miesiące istnienia była radiem, w którym główną część programu zajmowały serwisy informacyjne, bloki krótkich wiadomości politycznych i gospodarczych.
  9.  
  10. Pod koniec 1998 roku nazwę stacji zmieniono na Tok FM. Jednocześnie wprowadzono nową formułę nadawania, która była promowana pod hasłem Rozmowy niekontrolowane. Stacja przyjęła profil informacyjno-dyskusyjny. Zrezygnowano z lektorów zastępując ich prezenterami komentującymi na żywo aktualne wydarzenia w Polsce i na świecie. Na antenie mogli także wypowiadać się dzwoniący słuchacze. Dyskusje połączono z pojawiającym się co 15 minut serwisem informacyjnym.
  11.  
  12. 3 marca 2003 Tok FM ponownie zmieniło formułę programową. Przyjęto nową ramówkę i hasło Pierwsze Radio Informacyjne – całość programu wypełniona została przez serwisy informacyjne emitowane co 15 minut. Wprowadzono również pasma publicystyczne z udziałem znanych dziennikarzy i publicystów.
  13.  
  14. Stacja kilkukrotnie zmieniła właścicieli. Pierwotnie należała do spółki Inforadio Sp. z o.o., której udziałowcami byli m.in.: Res Publica Press, GWR, Polityka – Spółdzielnia Pracy i Fundacja Batorego; w 1998 udziały w spółce objęła Agora SA. Od 2005 roku właścicielem radia jest Agora SA.
  15.  
  16. Radio Tok FM to radio słowa. Słowo stanowi w około dziewięćdziesiąt procent naszego programu, na który składają się Informacje Radia Tok FM (od poniedziałku do piątku od 05:00 do 20:00 oraz w weekendy od 07:00 do 20:00 nadawane co kwadrans, w pozostałych godzinach co pół godziny), programy publicystyczne i magazyny tematyczne. Muzyka jest tylko tłem dla słowa, gramy mainstream jazzu, funky, soul, trochę folku.
  17.  
  18. Radio Tok FM adresowane jest do słuchacza zainteresowanego rzetelną, wyczerpującą informacją o Polsce i świecie, oraz pogłębianiem tej wiedzy, poprzez najwyższej próby profesjonalną publicystykę.
  19.  
  20. Informacje Radia Tok FM przygotowuje zespół kilkudziesięciu dziennikarzy w centrali oraz reporterów w regionach. Współpracujemy z korespondentami zagranicznymi Gazety Wyborczej.
  21.  
  22. Żadne radio w Polsce nie przeznacza na serwisy informacyjne aż osiemnastu minut w godzinie, żadne nie nadaje ich z częstotliwością co piętnaście minut, taka ilość czasu antenowego i taka częstotliwość pojawiania się wiadomości stwarzają nam niepowtarzalne warunki do prezentowania bogatej w treść, wyczerpującej, pogłębionej, rzetelnej i zawsze aktualnej informacji.
  23.  
  24. Treści informacyjne zawarte w serwisach są poszerzane, omawiane, analizowane przez ekspertów, analityków i publicystów, którzy są gośćmi programu publicystycznego "Poranek Radia Tok FM" od poniedziałku do piątku, od 07:00 do 09:00. "Poranek Radia Tok FM" prowadzą wybitni dziennikarze - Dominika Wielowieyska, Rafał Ziemkiewicz, Dorota Gawryluk, Katarzyna Kolenda-Zaleska, Jacek Żakowski.
  25.  
  26. Komentarze publicystów i ekspertów pojawiają się też na naszej antenie pomiędzy Informacjami Radia Tok FM od poniedziałku do piątku, od godz. 10:00 do 16:00, prowadzą je Wojciech Muzal i Jakub Janiszewski. "Komentarze" mają służyć prezentowaniu jak najszerszego wachlarza opinii dotyczących wszystkich ważnych wydarzeń, we wszystkich interesujących słuchaczy dziedzinach - w polityce krajowej i międzynarodowej, w gospodarce, kulturze, sporcie. Dzięki długiej liście ekspertów i komentatorów, reprezentujących różne dziedziny życia publicznego, a także różne opcje polityczne, odmienne punkty widzenia, słuchacze otrzymają bogaty, pluralistyczny obraz poglądów w pełni ilustrujący skomplikowaną rzeczywistość współczesnego świata.
  27.  
  28. Po południu, od 16:00 do 20:00 pojawia się na naszej antenie pasmo "Popołudnie Radia Tok FM". Sprawy o tej porze zaczynają znajdować swój finał. Relacjonujemy je, analizujemy, komentujemy. Mówimy o tym, co najważniejsze, najciekawsze, najbardziej zaskakujące w polityce, gospodarce, kulturze i sporcie. Program prowadzi Bartosz Dąbrowski.
  29.  
  30. Od poniedziałku do piątku od godz. 20:00 do północy pojawia się na naszej antenie pasmo "Wieczór Radia Tok FM" - to autorskie programy, w których obok publicystyki politycznej dużo miejsca poświęcamy kulturze i sprawom społecznym. "Wieczór Radia Tok FM" od poniedziałku do piątku prowadzą: Karolina Lewicka, Paweł Sulik, Agnieszka Lichnerowicz, Michał Ogórek, Dorota Wellman.
  31.  
  32. Od poniedziałku do piątku o 09:00 Marek Tejchman zaprasza na program "EKG - Ekonomia, Kapitał, Gospodarka", a w nim - przegląd prasy gospodarczej, wywiady z ludźmi biznesu, dyskusje ekspertów i publicystów ekonomicznych. Natomiast o 12:15 i 14:15 - "Wywiad gospodarczy" Tomasza Setty - wszystko, co dotyczy naszych portfeli i nie tylko. Podsumowanie dnia w "Popołudniu Radia Tok FM" o 16:45. W sobotę o 11.00 Dominika Wielowieyska wprowadza słuchaczy w meandry ekonomii swoim programem "Po pierwsze gospodarka!".
  33.  
  34. W piątek o godz. 10:30 w "Kulturze na weekend" i w niedzielę o godz. 19:00 w "Kulturze na tydzień" Marta Perchuć-Burzyńska i Patrycja Wanat poradzą jak kulturalnie spędzić czas. O filmie w piątki o godz. 12:45 opowiada Wiesław Kot w programie "Kino Kota", a w każdą sobotę o godz. 12:00 Patrycja Wanat i Artur Gortych powiedzą, na co warto pójść do kina. W sobotnie wieczory, tuż po godz. 18:00, Kamil Wróblewski zaprasza na magazyn międzykulturowy "Multi Kulti".
  35.  
  36. O tym co na stadionach, boiskach i halach można posłuchać w "Informacjach sportowych" 11 razy dziennie od poniedziałku do piątku i 8 razy dziennie w weekendy, a także w magazynie "Jeszcze więcej sportu" od poniedziałku do piątku o 18:45 oraz w programie Przemysława Iwańczyka "Przy niedzieli o sporcie" w niedziele po 19:00.
  37.  
  38. "Gadanie na śniadanie" rozpoczyna weekend w radiu Tok FM, w każdą sobotę i niedzielę tuż po godz. 07:00, zaprasza Karolina Głowacka. W soboty po godz. 09:00 gorące debaty z politykami prowadzi Anna Wacławik-Orpik w programie "Ranni politycy". W sobotę od 13:00 do 17:00, i w niedzielę od 11:00 do 15:00 Ewa Podolska prowadzi pasmo "Weekend dla ducha i ciała". W sobotnie wieczory o godz. 19:00 Marzena Mazur rozmawia z osobistościami biznesu w "Strefie Szefa", o godz. 20:00 porozmawiamy ze słuchaczami w programie "Let's TOK", po godz. 22:00 Jacek Balkan zaprasza na swój autorski magazyn motoryzacyjny, a tuż po 23:00 Maciej Zakrocki zaprasza na "Historię Polski". W niedziele o 21:00 Michał Janczura i Cezary Łasiczka prowadzą program satyryczny "Woobie Doobie". Tuż po 23:00 Anna Grzywacz w programie "Lepiej późno niż wcale" rozmawia o problemach mniejszości seksualnych.
  39.  
  40. ===
  41. Radio Złote Przeboje – multiregionalna sieć rozgłośni radiowych powstała w listopadzie 1997 roku. Nadaje program w formacie muzycznym Oldies. Właścicielem marki jest Grupa Radiowa Agory Sp. z o.o. wchodząca w skład spółki Agora SA.
  42.  
  43. W 2007 sieć przeszła proces centralizacji, nadając ogólnopolski sygnał z Warszawy. Dzięki systemowi rozszczepień antenowych występują lokalne (Białystok, Bydgoszcz, Częstochowa, Gdańsk, Jelenia Góra, Katowice, Kraków, Lublin, Łódź, Nowy Sącz, Opole, Poznań, Rzeszów, Szczecin, Tarnów, Wałbrzych, Warszawa, Wrocław, Zamość, Zielona Góra, Wetlina) bloki reklamowe, wiadomości, pogoda oraz bieżące informacje dla kierowców. Taki zabieg miał na celu redukcję kosztów działalności poszczególnych stacji.
  44.  
  45. Radio Złote Przeboje to sieć 24 lokalnych stacji należących do Grupy Radiowej Agory, które nadają m.in. w Warszawie, Katowicach, Krakowie, Łodzi, Poznaniu, Trójmieście i Wrocławiu. Można w nich usłyszeć największe zagraniczne i polskie przeboje lat 60, 70, 80 i 90-tych, dobrane zgodnie z hasłem pozycjonującym stacji - "Więcej muzyki, którą kochasz". To muzyka, która przetrwała próbę czasu, jest znana niemal przez wszystkich, bez trudu można ją zanucić lub zaśpiewać i właściwie nie trzeba jej zapowiadać, ponieważ wykonawcy i piosenki są rozpoznawalne.
  46.  
  47. Prezenterzy w Radiu Złote Przeboje to przede wszystkim zawsze uśmiechnięci ludzie o sympatycznym głosie. Nie przeszkadzają w słuchaniu Twoich ulubionych piosenek. Nie mówią, gdy gra muzyka. Dyskretnie przypominają tytuły piosenek i nazwiska wykonawców tak, abyś zawsze wiedział, co jest grane!
  48.  
  49. Radio kieruje swój program do kobiet i mężczyzn w wieku od 25 do 50 lat mieszkających w większości w dużych miastach. W tej grupie odbiorców cieszy się największą popularnością, ale wyniki badań słuchalności wskazują na duże zainteresowanie również w innych grupach wiekowych.
  50.  
  51. Radio Złote Przeboje jest stacją lokalną, dlatego oprócz muzyki przekazuje swoim słuchaczom codzienne najważniejsze informacje o wydarzeniach dotyczących życia ich regionu. Wizytówką naszej stacji jest doskonały program poranny. Zawsze rano najwięcej Złotych Przebojów oraz dobry nastrój na początek dnia gwarantują swoim słuchaczom Joanna Kruk i Zygmunt Chajzer, którzy dbają o to, by wszystkim mieszkańcom dobrze się wstawało i aby nie spóźniali się do pracy.
  52.  
  53. Radio Złote Przeboje jest stacją wyjątkową. Swoim programem realizuje oczekiwania odbiorców i dzięki temu może liczyć na liczną grupę wiernych słuchaczy przekonanych o wyższości tej stacji nad innymi polskimi stacjami radiowymi.
  54.  
  55. ===
  56. Rock Radio (do 31 stycznia 2014 Radio Roxy, również: Roxy FM) – sieć stacji radiowych o charakterze muzyczno-informacyjno-kulturalnym. Właścicielem marki jest Grupa Radiowa Agory Sp. z o.o. wchodząca w skład spółki Agora SA. Rozgłośnia uruchomiona została 8 października 2005 roku. W chwili obecnej sieć liczy trzynaście rozgłośni (w Bydgoszczy, Gdańsku, Katowicach, Kielcach, Krakowie, Lublinie, Łodzi, Olsztynie, Opolu, Poznaniu, Szczecinie, Warszawie, Wrocławiu i w Zielonej Górze).
  57.  
  58. Sieć Rock Radia uruchomiona została 8 października 2005 roku na bazie czterech stacji spod znaku Blue FM, a także Rock Radia Wielkopolska i Radia 103,7 Klasyka FM. 10 lipca 2006 do sieci dołączyła ponadto stacja w Opolu. Od marca 2008 roku, za sprawą nowo pozyskanej koncesji, program nadawany jest także w Gdańsku, Zielonej Górze, Kielcach, Lublinie, Olsztynie, Szczecinie i Łodzi.
  59.  
  60. Rock Radio jest radiem o profilu lifestyle'owym, oferującym dobrą muzykę w klimacie rockowym i podążającym za zainteresowaniami swojego odbiorcy, przede wszystkim w obszarze kultury. Radio dociera przede wszystkim do młodych odbiorców (20-35 lat) z dużych aglomeracji - ludzi dobrze sytuowanych, ambitnych, ciekawych świata.
  61.  
  62. Rock Radio jest radiem z charakterem, oferującym atrakcyjną treść w dynamicznej formie. Polem szczególnego zainteresowania Rock Radia jest szeroko rozumiana kultura - rozgłośnia chce uczestniczyć i intensywnie wspierać najważniejsze i najciekawsze wydarzenia kulturalne, regionalne i ogólnopolskie. Dlatego na antenie stacji wypowiadają się ciekawe osobowości, a gośćmi audycji są znane postaci ze świata kultury. W ramówce znajduje się także miejsce dla młodych artystów prezentujących swoje fascynacje muzyczne.
  63.  
  64. Rock Radio wyróżnia się profilem muzycznym nadaje muzykę "w rockowym klimacie", bliską sympatykom gitarowego brzmienia. Na antenie tej rozgłośni pewno nie usłyszymy disco czy rapu. Rock Radio nie jest jednak stacją rockową. Na playliście Rock Radia, poza przebojami pojawiają się również ambitne, ciekawe utwory, którym nie udało się przedrzeć na czołówki list przebojów.
  65.  
  66. Rock Radio jest także organizatorem wyjątkowych wydarzeń z cyklu "Najmniejsze Koncerty Świata Rock Radia". Koncerty są oryginalnymi przedsięwzięciami promocyjnymi przygotowywanymi dla 20 widzów - wybranych słuchaczy rozgłośni. Pierwszy z nich odbył się w maju 2006 roku, a jego gwiazdą była grupa Myslovitz.
  67.  
  68. ===
  69. Radio Blue FM – sieć radiowa należąca do Grupy Radiowej Agory, działająca od grudnia 2002 roku. Aktualnie sieć Radia Blue FM liczy cztery rozgłośnie, działające w Warszawie, Krakowie, Poznaniu i Opolu.
  70.  
  71. Radio Blue FM to muzyczna stacja Agory, nadająca w czterech miastach: Krakowie, Poznaniu, Opolu i Warszawie. Jesteśmy w pełni sformatowaną stacją grająca polską i zagraniczną muzykę "pop". Swoją propozycję programową Radio Blue FM kieruje do kobiet i mężczyzn w wieku 18-35 lat.
  72.  
  73. Włączając Radio Blue FM o każdej porze dnia i nocy można usłyszeć największe hity lat 80-tych i 90-tych z gatunku muzyki "pop". Utwory znajdujące się w bazie muzycznej to sprawdzone hity ze szczytów list przebojów w Niemczech, Hiszpanii, Włoszech, Czechach czy Francji. Wszystkie piosenki są grane w całości, od początku do końca. Zawsze podajemy na antenie tytuły oraz wykonawców naszych przebojów. Poza sprawdzonymi hitami gramy również najnowsze, jeszcze gorące przeboje.
  74.  
  75. Na antenie Radia Blue FM znaleźć można największe przeboje wielu znanych wykonawców polskich oraz zagranicznych. W doborze piosenek pomagaja nam nasi słuchacze, stad najlepiej wiemy jakie przeboje powinny pojawić się na naszej antenie. Nasi prezenterzy nie mówią na muzyce i nie wtrącają zbędnych komentarzy.
  76.  
  77. Radio Blue FM jest stacją lokalną i poza ogromną dawką muzyki informuje o sprawach lokalnych. Podaje najważniejsze informacje dotyczące ich regionu m.in. prognozę pogody, informacje dla kierowców, propozycje kulturalne i najważniejsze informacje z życia lokalnej społeczności. Szczególnie ważny dla Radia Blue FM jest program poranny, który od poniedziałku do piątku w godzinach 6:00-9:00 zapewnia słuchaczom doskonałe budzenie i świetny nastrój na początek dnia. Dla Radia Blue FM najważniejsze są dwie rzeczy: słuchacze i muzyka. Dlatego przy tworzeniu programu opieramy się na specjalistycznych badaniach przeprowadzonych na mieszkańcach czterech miast. Również przy wyborze muzyki pytamy o zdanie naszych słuchaczy, którzy pomagają tworzyć swoje ulubione radio.
  78.  
  79. ===
  80. Tok Sport – polska stacja radiowa o charakterze sportowym, nadająca w Warszawie na częstotliwości 100,6 MHz oraz w Krakowie na częstotliwości 91,8 MHz. Właścicielem stacji jest Grupa Radiowa Agory Sp. z o.o. wchodząca w skład spółki Agora SA. Emisję programu rozpoczęła 31 lipca 2009 roku o 7:00.
  81.  
  82. Radio emituje swój program na żywo od godziny 7:00 do 0:00. Można go też słuchać w Internecie. Tok Sport zamieszcza także na swojej stronie internetowej, w formie podcastów, obszerne fragmenty audycji nadawanych wcześniej.
  83.  
  84. W ofercie programowej stacji znajdują się informacje, wywiady, relacje na żywo oraz opinie i analizy. Radio emituje sportowe serwisy informacyjne co 20 minut. Program jest podzielony na trzy pasma, a w każdym z nich nadawane są audycje na żywo.
  85.  
  86. Tok Sport - to radio dla ludzi, którzy chcą wiedzieć o sporcie jak najwięcej. Nieważne czy jesteś kobietą, czy mężczyzną, czy jesteś młody(a), czy w kwiecie wieku, ważne abyś lubił(a) sport. Chcemy, abyś o najważniejszych wydarzeniach sportowych oraz ważnych wynikach dowiedział się pierwszy.
  87.  
  88. Tok Sport powstało, aby towarzyszyć Ci w ciągu dnia. Nie chcemy Ci przeszkadzać i odwracać Twojej uwagi od rzeczy dla Ciebie ważnych. Jeśli włączysz Tok Sport to poinformujemy Cię pierwsi, o tym co ważne w sporcie. Bez głośnych piosenek, będąc z boku, pamiętając, że masz na głowie rzeczy ważniejsze. Jednak nie oznacza to, że będziemy nudni.
  89.  
  90. Zapewniamy, że podamy Ci staranie dobrane i przygotowane informacje w formie, jakiej jeszcze nie słyszałeś. W porannym paśmie w humorystyczny sposób wprowadzimy Cię w nowy dzień. W południe przypomnimy najważniejsze wydarzenia z jakże bogatej historii sportu. Wieczorem na żywo będziemy przekazywali Wam wyniki meczów i zawodów, a także komentowali to, co przyniesie każdy dzień.
  91.  
  92. Zdajemy sobie sprawę, że jeszcze wiele powinniśmy zmienić w Tok Sport. Jednak tu liczymy na wasze sugestie i propozycje. To ma być radio sportowe dla Was i zachęcamy Was do współtworzenia pierwszego w Polsce radia sportowego. Piszcie do nas w każdej sprawie, która dotyczy sportu. Zapewniamy, że każdy e-mail będzie przeczytany i ustosunkujemy się do niego na antenie Tok Sport.
  93.  
  94. ===
  95. Gazeta Wyborcza – ogólnopolski dziennik opiniotwórczy społeczno-polityczny o profilu centro-liberalnym, wydawany od 1989 w Warszawie przez spółkę Agora; redaktorem naczelnym dziennika od początku jego istnienia jest Adam Michnik.
  96.  
  97. „Gazeta Wyborcza” powstała na podstawie uzgodnień Okrągłego Stołu jako organ prasowy Komitetu Obywatelskiego „Solidarność” w kampanii wyborczej przed wyborami parlamentarnymi w 1989 roku. Po zerwaniu współpracy przez związek kontynuowała działalność jako niezależny dziennik.
  98.  
  99. Siedziba redakcji „Gazety Wyborczej” mieści się w siedzibie spółki Agora, wzniesionej w latach 2000–2002 według projektu zespołu architektów biura architektonicznego JEMS Architekci.
  100.  
  101. Gazeta Wyborcza powstała zgodnie z ustaleniami Okrągłego Stołu, jako organ prasowy Komitetu Obywatelskiego „Solidarność” w kampanii wyborczej przed wyborami parlamentarnymi w 1989 roku. Początkowo dziennik miał nosić nazwę Gazeta Codzienna, zaś przymiotnik „wyborcza” miał funkcjonować tylko w czasie kampanii wyborczej. Pierwszy ośmiostronicowy numer ukazał się 8 maja 1989, w nakładzie 150 tysięcy egzemplarzy. Przygotowało go 20 dziennikarzy – większość z nich było wcześniej związanych z podziemnym Tygodnikiem Mazowsze. Redaktorem naczelnym został Adam Michnik, który przekonał do swojej kandydatury Lecha Wałęsę i został przez niego mianowany na tę funkcję. Jego zastępcami zostali Helena Łuczywo i Ernest Skalski. Gazeta była drukowana w drukarni Domu Słowa Polskiego w Warszawie. Siedziba redakcji mieściła się w budynku dawnego żłobka przy ul. Iwickiej 19.
  102.  
  103. Dziennik, występując wówczas jako pismo całego ruchu obywatelskiego, uzyskał bardzo dużą liczbę czytelników. 26 maja 1989 lokal Wyborczej poświęcił biskup Bronisław Dąbrowski.
  104.  
  105. Po obradach Okrągłego Stołu w czasie kryzysu prezydenckiego 3 lipca 1989 na łamach Wyborczej ukazał się artykuł Adama Michnika zatytułowany „Wasz prezydent, nasz premier”, w którym autor opowiedział się za wyborem prezydenta z rekomendacji Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej i jednoczesnym powierzeniem misji utworzenia rządu przedstawicielowi solidarnościowej opozycji, postulując „sojusz demokratycznej opozycji z reformatorskim skrzydłem obozu władzy”. Propozycja ta jest odczytywana współcześnie jako świadectwo wyczucia dążeń obozu solidarnościowego do przejęcia większej władzy niż było to ustalone przy Okrągłym Stole, jednak oficjalnie spotkała się ze sprzeciwem. Mimo to została faktycznie zrealizowana: o ile stanowisko prezydenta objął dotychczasowy I sekretarz KC PZPR Wojciech Jaruzelski, to opozycja dzięki głosom dawnych sojuszników partii komunistycznej utworzyła pierwszy niekomunistyczny rząd w Europie Wschodniej z Tadeuszem Mazowieckim jako premierem.
  106.  
  107. Od drugiej połowy 1989 roku środowisko skupione w redakcji Wyborczej sympatyzowało z rządem Tadeusza Mazowieckiego, a jednocześnie było w konflikcie z przedstawicielami Tygodnika Solidarność. Antagonizmy te korelowały z konfliktem politycznym zwanym „wojną na górze”, podczas którego Wałęsa sprzymierzył się z frakcją Komitetu Obywatelskiego reprezentowaną przez braci Lecha i Jarosława Kaczyńskich przeciwko Mazowieckiemu. Adam Michnik wsparł środowisko premiera, wskutek czego we wrześniu 1990 Komisja Krajowa „Solidarności” podjęła uchwałę zmierzającą do odebrania Wyborczej prawa do zamieszczania przy winiecie znaczka „Solidarności”. Argumentowano to „tendencyjnością artykułów, które mają na celu zdyskredytowanie, jak i również ośmieszenie przewodniczącego kol. Lecha Wałęsę” oraz wyjaśnieniem, że „Gazeta nie jest organem informacyjnym »S«, tylko spółką prywatną”. W tym czasie Tygodnik Solidarność, którego redaktorem naczelnym był wówczas Jarosław Kaczyński, publikował felietony publicystów takich jak Romuald Szeremietiew, którzy zarzucali gazecie manipulowanie informacjami, w tym przemilczanie zdarzeń. W wyniku tego dziennik utracił prawo do posługiwania się logo związku i hasłem „Nie ma wolności bez Solidarności”. Ponadto Wałęsa zażądał dymisji Michnika (od lipca 1990 należącego do partii Ruch Obywatelski Akcja Demokratyczna) z funkcji redaktora naczelnego. Michnik ustąpił ze stanowiska, lecz jego rezygnacja nie została przyjęta przez członków redakcji, w związku z czym pozostał na stanowisku. Z redakcji odeszła grupa wcześniejszych opozycjonistów związanych z Lechem Wałęsą, co było wynikiem uwidocznienia się sporu w ramach redakcji z grupą środowiska postsolidarnościowego reprezentującego inne poglądy.
  108.  
  109. W kolejnych latach działalności publikacje dziennikarzy Wyborczej stanowiły często przyczynek do ujawnienia wydarzeń społeczno-politycznych w Polsce, w tym afer. Dziennik rozpoczął śledztwo dziennikarskie w sprawie tzw. afery żelatynowej z 1997 roku – przekrętu monopolistycznego z udziałem przedsiębiorcy Kazimierza Grabka. 27 grudnia 2002 dziennikarz Wyborczej Paweł Smoleński opublikował na łamach dziennika artykuł „Ustawa za łapówkę, czyli przychodzi Rywin do Michnika”, związany z próbą przekupstwa redaktora naczelnego gazety przez producenta filmowego Lwa Rywina. Celem działań Rywina, który przedstawiał się jako przedstawiciel „grupy trzymającej władzę”, było skłonienie Michnika do poparcia przygotowanej przez rządzący wówczas Sojusz Lewicy Demokratycznej ustawy uniemożliwiającej ekspansję koncernów medialnych na media elektroniczne. Artykuł Smoleńskiego zapoczątkował aferę Rywina, owocującą powołaniem sejmowej komisji śledczej. Wespół z innymi aferami korupcyjnymi nękającymi kraj afera Rywina pogrążyła rząd Leszka Millera, jednak samego Michnika – również prześwietlanego przez komisję pod względem powiązań biznesowych z Agorą – spotkała fala krytyki ze strony innych mediów.
  110.  
  111. Za przyczyną artykułu w dzienniku z 23 stycznia 2002 została ujawniona afera „łowców skór”, dotycząca zabijania pacjentów przez pracowników łódzkiego pogotowia ratunkowego i sprzedaży informacji o zgonach zakładom pogrzebowym. Natomiast publikacja z 5 kwietnia 2004 ujawniła nieprawidłowości związane z zatrzymaniem przez Urząd Ochrony Państwa prezesa PKN Orlen Andrzeja Modrzejewskiego i pozbawienia go stanowiska w lutym 2002, zapoczątkowując aferę Orlenu. Sejmowa komisja śledcza wykazała niejasne interesy przy zachodzącej wówczas próbie prywatyzacji Orlenu, a odpowiedzialny za zatrzymanie Modrzejewskiego szef UOP Zbigniew Siemiątkowski został skazany prawomocnym wyrokiem za nadużycia władzy. W wyniku artykułu z 4 grudnia 2006 pod tytułem „Praca za seks w Samoobronie” autorstwa Marcina Kąckiego wybuchł kolejny skandal polityczno-obyczajowy, tzw. seksafera. Kącki ujawnił, że Andrzej Lepper, prezes partii Samoobrona RP i urzędujący wicepremier, miał zatrudniać młode kobiety w biurach partyjnych w zamian za seks.
  112.  
  113. Od momentu powstania Gazety Wyborczej do końca 1989 roku jej średni nakład sięgał miliona egzemplarzy. W 1994 roku nakład dziennika sięgał 511 tysięcy egzemplarzy, z czego sprzedawanych było przeciętnie 418 tysięcy. Później nakład i sprzedaż spadała przez dwa lata, by od 1997 rosnąć. Sprzedaż dzienna wydania papierowego od początku 2020 roku wynosi niespełna 480 tys. egzemplarzy.
  114.  
  115. Zespół redakcyjny "Gazety" to około 900 osób, w tym 360 dziennikarzy w całym kraju, 11 korespondentów za granicą i 60 fotoreporterów. Wśród nich są znawcy wszystkich specjalności. Wielu dziennikarzy poznało dziedzinę swoich zainteresowań od podszewki - jako pracownicy uniwersytetów, szkół, szpitali, przedsiębiorstw. Dzięki osobistemu doświadczeniu piszą swoje artykuły ze znawstwem, a dzięki talentowi i poczuciu misji - ciekawie i zrozumiale dla wszystkich. Próbują nie tylko opisywać i analizować świat, lecz również go zmieniać. Z nadzieją na poprawę warunków życia w swoich miastach i w całej Polsce podejmują wiele akcji, które przynoszą wymierne efekty - najgłośniejsze z nich to "Rodzić po ludzku" oraz "Grasz o staż". Zespół Gazety to jednak nie tylko piszący i fotografujący dziennikarze. To drukarze, którzy pracują przy najnowocześniejszych maszynach w Polsce, to specjaliści od kolportażu, analiz, promocji, finansiści, kadrowcy... Od ludzi Gazety zależy jej sukces - chcą i potrafią go budować. Najlepsi z nich są wyróżniani co roku tytułem wybitnych i prawem do preferencyjnego zakupu akcji pracowniczych.
  116.  
  117. Szczególna formuła "Gazety" jako dziennika ogólnokrajowego z lokalnymi stronami okazała się bardzo atrakcyjna dla czytelników i reklamodawców. Każdy egzemplarz "Gazety" składa się przynajmniej z trzech części: ogólnopolskiego grzbietu głównego przygotowywanego przez redakcję w Warszawie, stron lokalnych przygotowywanych przez jedną z 20 redakcji lokalnych oraz krajowo-lokalnego dodatku tematycznego.
  118.  
  119. Główne wydanie "Gazety Wyborczej" to dziennik europejskiego kalibru, przygotowywany przez znakomitych, doświadczonych redaktorów. Jego autorami są najwybitniejsi dziennikarze i fotograficy, laureaci wielu krajowych i międzynarodowych nagród. Osobiście zdobywają najświeższe informacje, weryfikują je i podają w czytelnej, atrakcyjnej formie.
  120.  
  121. Na pierwszych stronach publikujemy i komentujemy doniesienia o najważniejszych wydarzeniach. Kolejne działy to: Świat, Kraj, Nauka, Kultura, Opinie (z reportażami i debatami). Istotną część "Gazety" stanowi Gospodarka z komentarzami i diagnozami znakomitych ekonomistów, analizami rynku, notowaniami i kursami walut oraz Sport, który zyskał rangę odrębnego dodatku pod postacią "Gazety Sport". Wiedzę dotyczącą każdej dziedziny przekazujemy w sposób, który zjednuje nam czytelników zarówno wśród specjalistów, jak zwykłych obserwatorów.
  122.  
  123. Najbardziej użyteczne i najgorętsze wiadomości lokalne znajdują swoje miejsce na specjalnie wydzielonych stronach Gazety Wyborczej. Czytelnik dostaje więc Gazetę Wyborczą z wiadomościami z kraju i ze świata oraz informacjami lokalnymi wraz z pełną, krajową i lokalną ofertą ogłoszeniową. Na stronach lokalnych znajdują się też: program telewizyjny, pogoda, ogłoszenia drobne, nekrologi, odesłania do lokalnych lub krajowych dodatków branżowych Gazety, takich jak np. Gazeta Praca, Gazeta Dom, Gazeta Komputer, Gazeta Auto-moto i innych, ukazujących się w poszczególne dni tygodnia.
  124.  
  125. Każdego dnia, razem z wydaniem głównym Gazety Wyborczej ukazują się również co najmniej dwa dodatki tematyczne. Wydajemy je zarówno dla czytelników zainteresowanych publikacjami o charakterze branżowym i dla reklamodawców - dzięki precyzyjnie wyodrębnionej problematyce każdej wkładki mogą oni kierować swoje oferty bezpośrednio do osób zainteresowanych odpowiednią tematyką. Ciągle poszerzamy naszą ofertę w nadziei, że każdego dnia czytelnicy znajdą w Gazecie coś dla siebie. Respektujemy rytm tygodnia - w poniedziałek najbardziej myślimy o pracy, a im bliżej końca tygodnia, tym bardziej lekki charakter dodatków dla wszystkich członków każdej rodziny.
  126.  
  127. Dodatki:
  128. Gazeta Praca (poniedziałek)
  129. Poniedziałkowa Gazeta Praca, ogólnopolski i lokalny dodatek Gazety Wyborczej, jest największą giełdą zatrudnienia w Polsce. Co tydzień swoje oferty zamieszczają w niej firmy i agencje doradztwa personalnego, poszukujące kandydatów o różnych specjalnościach i aspiracjach. Każde wydanie Gazety Praca otwieramy blokiem artykułów przydatnych zarówno pracodawcom, jak i pracownikom. Niektóre z naszych materiałów redakcyjnych można śmiało określić mianem hitów. Szczególnie cenionym cyklem jest coroczna Polska Lista Płac - obszerne zestawienie miesięcznych zarobków Polaków.
  130.  
  131. Gazeta Sport (poniedziałek, piątek)
  132. Od marca 2001 Gazeta Sport ukazuje się dwa razy w tygodniu jako dodatek Gazety Wyborczej. Piątkowe i poniedziałkowe wydania mają nieco różny charakter. Przedweekendowa edycja ma formę sportowego magazynu - dostarcza ciekawych lektur kibicom, którzy chcą znać nie tylko rezultaty rozgrywek, lecz również źródła sukcesów i porażek, tajemnice wybitnych sportowców i mechanizmy rządzące światem sportu. Natomiast wydanie poniedziałkowe ma charakter depeszowy - drukujemy w nim wyniki weekendowych wydarzeń, publikujemy gorące relacje z aren sportowych i na bieżąco podsumowujemy klasyfikacje sportowców i drużyn. Wielkim atutem Gazety Sport są materiały o sportowych wydarzeniach lokalnych.
  133.  
  134. Gazeta Komunikaty (Wtorek)
  135. Gazeta Komunikaty - ukazuje się we wtorki w wydaniu krajowym i w wydaniach lokalnych - to najlepsze miejsce do zamieszczania komunikatów, ogłoszeń o przetargach, walnych zgromadzeniach wspólników, decyzjach syndyków i likwidatorów oraz prospektów emisyjnych. Jest pismem skierowanym do przedstawicieli małych i średnich przedsiębiorstw, do osób pełniących funkcje kierownicze i podejmujących decyzje finansowe w urzędach i firmach. Obok informacji o nowych przetargach, które opracowujemy na podstawie Biuletynu Zamówień Publicznych, drukujemy relacje z już dokonanych rozstrzygnięć. Omawiamy też zmiany przepisów i prezentujemy zapowiadane inwestycje. Jako że znaczna część przetargów dotyczy branży budowlanej, wiele uwagi poświęcamy także rynkowi nieruchomości. W rubryce "kalendarz przedsiębiorcy" przypominamy o nadchodzących terminach rozliczenia podatków, zobowiązań wobec ZUS oraz o innych datach ważnych dla firm. W "niezbędniku przedsiębiorcy" podajemy przydatne wskaźniki, informacje o oprocentowaniu i stawkach podatkowych, wysokość różnych opłat i odsetek ustawowych oraz inne niezbędne zestawienia. Co tydzień drukujemy również stały felieton wybitnego doradcy podatkowego z renomowanej firmy doradczej. W rubryce "poprawianie prawa" i w towarzyszących jej tekstach omawiamy nowe i znowelizowane ustawy oraz anonsujemy nadchodzące zmiany w przepisach. Publikujemy też m.in. rozporządzenia i komunikaty GUS, uzasadnienia Trybunału Konstytucyjnego, jak również interpretacje Ministerstwa Finansów.
  136.  
  137. Gazeta Komputer (Wtorek)
  138. Gazeta Komputer, wtorkowy dodatek Gazety Wyborczej, jest tygodnikiem zarówno dla zawodowców, jak i dla zwykłych użytkowników komputera: dla tych, którzy przy jego pomocy pracują, bawią się i podróżują po sieci. Co tydzień, na łamach Gazety Komputer, prezentujemy nowości sprzętowe, informujemy o zmianach cen podzespołów komputerowych (m.in. twardych dysków, procesorów, napędu CD/DVD) oraz podajemy przykładowe konfiguracje komputera. Ponadto, recenzujemy multimedialne programy edukacyjne, podręczniki do gimnazjum, programy do nauki języków, encyklopedie multimedialne czy komputerowe atlasy samochodowe. Doradzamy co warto kupić, zwracamy uwagę na potencjalne problemy w obsłudze programów, prezentujemy ich mocne i słabe strony zarówno pod względem technicznym jak i merytorycznym. Zamieszczamy również szerokie omówienia nowości na rynku gier komputerowych. Internautom polecamy ciekawe strony, które warto odwiedzić, zamieszczamy opisy wyszukiwarek i serwisów internetowych oraz pokazujemy jakie informacje można znaleźć przez Internet. Ponadto, na bieżąco informujemy o zmianach na rynku usług dostępu do Internetu i w prawie telekomunikacyjnym.
  139.  
  140. Kujon Polski (wtorek)
  141. "Kujon" zadebiutował jesienią 2001 roku jako nowy dodatek "Gazety Wyborczej" o tematyce edukacyjnej. Wydanie "Kujona" było naturalną konsekwencją naszych społecznych poczynań. Zebraliśmy wszystkie edukacyjne projekty i tak powstała cotygodniowa wkładka. Adresujemy ją do uczniów ostatnich klas podstawówki, gimnazjalistów, licealistów i kandydatów na uczelnie pomaturalne. Próbujemy przygotować młodzież, rodziców i nauczycieli na czekające ich trudy. Drukujemy testy kompetencyjne z różnych przedmiotów i na różnych poziomach, listy od uczniów i nauczycieli, oraz porady.
  142.  
  143. Gazeta Dom (środa)
  144. Gazeta Dom ukazuje się co środę w zasięgu ogólnopolskim oraz lokalnie. Nasz dodatek:
  145. - rzetelnie opisuje rynek budowlany i mieszkaniowy;
  146. - publikuje interwencyjne reportaże ku przestrodze, opisując budowlane afery lokalne i ogólnopolskie, liczone w milionach dolarów i "zaledwie" w tysiącach złotych;
  147. - doradza, jak i z czego zbudować dom, jak kupić, wyremontować i zamienić mieszkanie, gdzie wziąć kredyt, jak zlustrować dewelopera i jak sobie najkorzystniej odliczyć od podatku mieszkaniowe wydatki;
  148. - publikuje poradniki architektów, pokazuje, jak uczłowieczyć wielką płytę i przy okazji akcji "Mieszkanie jak nowe" modernizuje za darmo mieszkania czytelników;
  149. - w rozmaitych cyklach, takich jak: "Materiały wykończeniowe" czy "Instalacje" nawet o specjalistycznych problemach pisze językiem zrozumiałym dla każdego
  150. - podsuwa pomysły, jak ładnie i funkcjonalnie urządzić wnętrze, pokazuje meble słynnych projektantów, ciekawe przedmioty codziennego użytku;
  151. - zajmuje się mieszkaniami dla niepełnosprawnych - wydaje specjalne numery o barierach architektonicznych.
  152.  
  153. Murowany Rynek (ostatnia środa miesiąca)
  154. Murowany Rynek jest ogólnopolskim, dwujęzycznym (polsko-angielskim) miesięcznikiem Gazety Wyborczej, rozpowszechnianym głównie wśród prenumeratorów. Od ponad roku opisuje wszystko, co wiąże się z nieruchomościami komercyjnymi w całej Polsce. Jego siłą są świetne teksty, wysokiej jakości zdjęcia oraz rzetelne informacje o inwestycjach w całym kraju. Pisaliśmy na przykład o sposobach przekształcania terenów poprzemysłowych, o powstaniu największego osiedla w rejonie Wrocławia w niewielkiej wsi Wysoka, o projekcie sopockiego portu jachtowego w formie sztucznego atolu, o luksusowych apartamentach w Juracie na Półwyspie Helskim... Dzięki znakomitym tłumaczeniom tekstów cudzoziemcy mają nie tylko łatwy dostęp do informacji z naszego rynku, ale mogą je czytać z prawdziwą przyjemnością.
  155.  
  156. Gazeta Auto-moto (czwartek)
  157. Gazeta Auto-moto - czwartkowy dodatek Gazety Wyborczej - jest jednocześnie tygodnikiem ogólnopolskim i lokalnym. Publikuje informacje ważne dla użytkowników samochodów, zamieszcza motowieści z kraju i ze świata, szczegółowe opisy pojazdów, porady specjalistów oraz testy o awaryjności używanych aut. Nasi dziennikarze odwiedzają i relacjonują najważniejsze samochodowe targi świata, prezentują nowości na rynku motoryzacyjnym.
  158.  
  159. Duży Format (czwartek)
  160. Tygodnik o tematyce społeczno-kulturalnej, ukazujący się co czwartek razem z ogólnopolskim wydaniem Gazety Wyborczej. Magazyn Gazety Wyborczej jest ujęty w rytm stałych rubryk drukowanych na początku, w środku i na końcu każdego numeru. W blokach tych znajdują się m.in. "gorące" relacje Włodzimierza Kalickiego z wydarzeń historycznych, opowieści kryminalne Michała Fajbusiewicza, satyryczne felietony Michała Ogórka o polskim wkładzie w bogactwo zjednoczonej Europy oraz prywatna historia muzyki Wojciecha Manna. Obok okienek pojawiają się fotograficzne portrety ciekawych ludzi i dobrze znane propozycje Magazynu, jak krzyżówka "Jolka" (z rozwiązaniami), literackie zabawy Probierczyka i kolejne odcinki "Encyklopedii". Pomiędzy stałymi blokami czytelnicy znajdą dłuższe artykuły, wywiady, szkice, reportaże, rysunki i zdjęcia, przygotowywane by cieszyć, poruszać, dawać do myślenia i zapadać w pamięć. Raz w miesiącu, do środka numeru jest wszywany literacki i wydawniczy dodatek Gazety, którego nazwa - Książki w Dużym Formacie - dostosowana jest do nazwy i jakości czwartkowego magazynu.
  161.  
  162. Gazeta Telewizyjna (piątek)
  163. Gazeta Telewizyjna - tygodnik ukazujący się w każdy piątek razem z ogólnopolskim wydaniem Gazety Wyborczej. Ze wszystkich weekendowych dodatków Gazety Wyborczej, wśród których każdy członek rodziny może coś dla siebie znaleźć, Gazeta Telewizyjna jest najbardziej uniwersalna. Czytana przez dzieci i dorosłych, doskonale znosi próbę wytrzymałości dzięki eleganckiej, magazynowej okładce. Osią naszego tygodnika jest oczywiście bieżący program telewizyjny. Po ofertach dziewięćdziesięciu nadawców prowadzimy czytelników jak za rękę. Wyróżniamy najciekawsze pozycje, dalej zamieszczamy omówienia kilkudziesięciu filmów z ocenami, rekomendacjami lub ostrzeżeniami. Gazeta Telewizyjna to nie tylko bieżący program dla telewidzów - to również pasjonujący magazyn dla czytelników. Stałym elementem naszego dodatku jest duży blok felietonów, gdzie swoimi tekstami bawią Jacek Fedorowicz, Krzysztof Piasecki i Szymon Majewski. W każdym numerze telewizyjne reklamy gani lub chwali Jarosław Mikołajewski, czytelnicy wybierają "Diamenty telewizyjne miesiąca". Co tydzień publikujemy też rozmowy z pierwszoplanowymi aktorami i reżyserami. W rubryce "prawda czasu, prawda ekranu" ironiczne obserwacje publikują Michał Ogórek, Monika Piątkowska i Leszek K. Talko. Na miłośników rozrywek umysłowych w każdym numerze niezawodnie czeka też krzyżówka.
  164.  
  165. Gazeta Co Jest Grane (piątek)
  166. To miejski przewodnik kulturalno - rozrywkowy, który ukazuje się z "Gazetą Wyborczą" w 14 lokalnych wersjach. W naszym piątkowym dodatku zapowiadamy kulturalne wydarzenia weekendu i nadchodzącego tygodnia. Piszemy o premierach filmowych i teatralnych, koncertach, wystawach, prezentujemy restauracje i kluby.
  167.  
  168. Komiksowo (piątek)
  169. Pewnego dnia doznaliśmy olśnienia: Gazeta jest dla dorosłych, dla młodzieży, dla miłośników sportu, wielbicieli telewizji, dla kobiet i mężczyzn. A co z dziećmi? I tak 25 lutego 2000 roku powstało Komiksowo dopełniając rodzinny charakter piątkowego wydania Gazety. Dzieci nas lubią, a rodzice są nam wdzięczni. Za co? Za różne komiksy, opowieści Adama Wajraka o zwierzętach, opowiadania, krzyżówki i łamigłówki oraz zabawy z językiem angielskim.
  170.  
  171. Gazeta Turystyka (sobota)
  172. W kwietniu 1999 roku nasz sobotni dodatek zaczął ukazywać się w całym kraju i znalazł się w internetowym wydaniu Gazety Wyborczej. Od tego czasu pokazaliśmy naszym czytelnikom wszystkie kontynenty, zabraliśmy ich w podróż do dziesiątek państw i setek miast. Nie poprzestajemy na wrażeniach - podajemy informacje praktyczne, przydatne podróżującym zarówno za granicą jak i w kraju. Wszystko, o czym piszemy w Gazecie Turystyka doświadczyliśmy na własnej skórze. Oprócz pomysłów na spędzenie długiego urlopu, dla amatorów wycieczek przygotowujemy też propozycje weekendowych spacerów. Zapowiadamy ciekawe imprezy w całym kraju i opisujemy targi turystyczne. Szanujemy gusty zarówno zwolenników tradycyjnych form wypoczynki, jak i amatorów mocnych wrażeń. W Gazecie Turystyka swoje oferty zamieszczają biura podróży, przewoźnicy, gminy, hotele i pensjonaty. Reklamodawcy oferują wypoczynek aktywny i bierny, w metropoliach i na odludziu, w kraju i za granicą, z nauką jazdy, nurkowania... Razem z nimi tworzymy dobry klimat do udanych podróży.
  173.  
  174. Wysokie Obcasy (sobota)
  175. Tygodnik adresowany do kobiet, ukazujący się w każdą sobotę razem z ogólnopolskim wydaniem Gazety Wyborczej. Swoim pojawieniem się na rynku wydawniczym w kwietniu 1999 roku, Wysokie Obcasy od razu zwróciły uwagę. Odważnym doborem tematów i niezgodą na banał dokonały wyłomu w typowym wizerunku pism przeznaczonych dla kobiet. Dla wielu pań stały się ważną i regularną lekturą, a wielu mądrych mężczyzn uwolniły od stereotypowego wizerunku płci przeciwnej. Portrety i twarze niezwykłych kobiet, niekonwencjonalne sesje mody, Kuchnia Artystyczna i Kuchnia Świata, czyli przepisy kulinarne redagowane przez Martę Gessler i Agnieszkę Kręglicką, Wychowanie, Styl Życia, a w nim oryginalne wnętrza, wywiad z ciekawym mężczyzną - zdobyły stałe grono oddanych czytelniczek.
  176.  
  177. Wnętrza (sobota)
  178. Wnętrza - dodatek Gazety Wyborczej poświęcony urządzaniu wnętrz. Pismo dla miłośników piękna i komfortu, pełne porad, jak wyposażyć dom zgodnie z trendami i tanim kosztem. Wnętrza ukazują się w nakładzie około 360 tysięcy egzemplarzy razem z sobotnią Gazetą Wyborczą w zasięgu jej siedmiu wydań: stołecznego, poznańskiego, wrocławskiego, krakowskiego, katowickiego, trójmiejskiego i łódzkiego.
  179.  
  180. Dodatki ukazujące się wyłącznie w zasięgach lokalnych:
  181. Teatry (piątek)
  182. Dodatek z repertuarami warszawskich scen, który ułatwia zaplanowanie wypraw na spektakle na miesiąc z góry. Reklamodawcy mają możliwość zamieszczania ogłoszeń w najbardziej odpowiedniej dla siebie formie afisza teatralnego.
  183.  
  184. Tylko Zdrowie (piątek)
  185. W dodatku "Tylko Zdrowie" piszemy, jak dbać o kondycję fizyczną, jak unikać chorób, jak walczyć z alergiami, prezentujemy nowe produkty kosmetyczne i parafarmaceutyczne. Na naszych stronach ogłaszają się przychodnie lekarskie, kliniki, lecznice, salony kosmetyczne, fryzjerskie itd.
  186.  
  187. Wieża Ciśnień (piątek)
  188. Wieża Ciśnień ukazuje się w piątki na terenie wydania wrocławskiego. Dodatek ma charakter magazynowy. Piszemy w nim o ciekawych dolnoślązakach, o odkrywaniu nieznanego oblicza miasta, a także o nowościach kulinarnych oraz nowych trendach w modzie.
  189.  
  190. Supermarket (piątek)
  191. Supermarket ukazuje się w piątki na terenie łódzkiego wydania Gazety. Dodatek ma charakter przewodnika po sklepach i centrach handlowych. Można tu znaleźć informacje o nowościach, trendach w modzie, przecenach i promocjach.
  192.  
  193. ===
  194. Nowy Dzień – ogólnopolski dziennik wydawany przez wydawnictwo Agora S.A. od 14 listopada 2005 roku. Jego redaktorem naczelnym jest Jerzy Wójcik. W zamyśle redaktorów dziennik jest gazetą środka (tj. połączeniem dziennika opinii z tabloidem). Nad gazetą pracuje ponadstuosobowa redakcja.
  195.  
  196. Dziennik ukazuje się sześć dni w tygodniu, od poniedziałku do soboty. W numerze czwartkowym dołączany jest program telewizyjny (gazeta jest wówczas droższa). Pierwszy numer „Nowego Dnia” ukazał się na rynku 14 listopada 2005; nakład wyniósł 812 180 egzemplarzy, natomiast sprzedaż 398 813 egzemplarzy. Jej średnia objętości wynosi ok. 30 stron. W 2019 rozpowszechnianie płatne dziennika wyniosło 417 740 egzemplarzy przy nakładzie w wysokości 564 825 egzemplarzy.
  197.  
  198. "Nowy Dzień" jest dziennikiem adresowanym do wszystkich Polaków poszukujących treści znacznie ambitniejszych niż oferowane przez prasę bulwarową. Jest żywszy od gazet politycznych i nowocześniejszy od gazet lokalnych. Piszemy dla Polaków oczekujących prasy przejrzystej, ciekawej i dynamicznej. Prasy, która rzetelnie i kompetentnie wybiera i opisuje wydarzenia z kraju i ze świata. Prasy, która dostarcza czytelnikom rozrywki, w której bez obaw może uczestniczyć cała rodzina.
  199.  
  200. ===
  201. Gazetacafe – ogólnopolska bezpłatna gazeta codzienna, wydawana od 1998, skierowana głównie do czytelników wielkomiejskich. Jej wydawcą jest Agora.
  202.  
  203. Dziennik ukazuje się od poniedziałku do piątku w 19 największych miastach Polski (Białystok, Bydgoszcz, Częstochowa, Katowice, Kielce, Kraków, Lublin, Łódź, Olsztyn, Opole, Poznań, Radom, Rzeszów, Toruń, Trójmiasto, Szczecin, Wrocław, Warszawa, Zielona Góra). Wydania różnią się między sobą nieznacznie dla poszczególnych miast (m.in. lokalnymi reklamami, które publikuje gazeta).
  204.  
  205. „Gazetacafe” dystrybuowana jest przez kilkuset kolporterów w najruchliwszych punktach miast oraz na skrzyżowaniach, docierając zarówno do pieszych, jak i kierowców. Sieć dystrybucji obejmuje dodatkowo stojaki w niektórych miastach, rozmieszczone m.in. w centrach handlowych, kawiarniach, restauracjach McDonald’s, urzędach, szkołach i domach studenckich oraz dworcach kolejowych.
  206.  
  207. „Gazetacafe” to gazeta niezależna, nowoczesna, dynamiczna, tworzona przez młodych ludzi. Sięgają po nią czytelnicy ciekawi świata - tacy, którzy chcą szybko zapoznać się z najważniejszymi wydarzeniami.
  208.  
  209. ===
  210. Auto+ – polski miesięcznik o tematyce motoryzacyjnej, wydawany od 2003 przez koncern Agora SA. Jest to pierwszy na polskim rynku magazyn motoryzacyjny o wybitnie doradczym charakterze. Średni nakład miesięcznika wynosi 97 tys. egzemplarzy.
  211.  
  212. "Auto+" dostarcza wszelkich informacji, porad i opinii o samochodach oferowanych w Polsce. Publikuje różnorodne porównania i testy, dane o modelach, które właśnie trafiają do sprzedaży i o premierach najbliższych miesięcy. Pomaga wybrać najlepszy sposób finansowania zakupu, radzi, jak ubezpieczyć samochód. Ocenia stacje obsługi i akcesoria motoryzacyjne. Informuje o zmianach przepisów prawnych obowiązujących kierowców. Wszystkie publikowane materiały uwzględniają polskie realia i są rzetelnie weryfikowane.
  213.  
  214. Unikalną, stałą częścią magazynu jest obszerna, 40-stronicowa tabela zawierająca szczegółowe informacje o wszystkich aktualnie dostępnych na polskim rynku markach, modelach i wersjach.
  215.  
  216. ===
  217. Avanti – polski magazyn dla kobiet, wydawany przez koncern mediowy Agora SA. W miesięczniku prezentowane są modne ubrania, buty i dodatki z aktualnych kolekcji dostępnych w polskich sklepach sieciowych, nowości kosmetyczne, porady stylistów i wizażystów.
  218.  
  219. Pierwszy na polskim rynku magazyn dla kobiet z segmentu tzw. pism shoppingowych. zadebiutował w marcu 2004 roku. Średni nakład miesięcznika wynosi 250 tys. egzemplarzy. Tematyka "Avanti" związana jest z modą i urodą. Miesięcznik prezentuje modne ubrania, buty i dodatki z najnowszych kolekcji dostępnych w polskich, sieciowych sklepach. Wszystkie produkty opatrzone są ceną i nazwą sklepu. Dodatkową atrakcją są informacje o wyprzedażach, promocjach i kupony rabatowe.
  220.  
  221. Pismo skierowane jest do kobiet w wieku 18-30 lat, mieszkanek miast, aktywnych, pewnych siebie, zadbanych, zainteresowanych nowymi trendami w modzie i urodzie, zdrowym trybem życia i lubiących robić zakupy.
  222.  
  223. ===
  224. Cztery Kąty – polski miesięcznik o charakterze poradnikowym, ukazujący się od 1991.
  225.  
  226. Jego pierwszym wydawcą było wydawnictwo Prószyński i S-ka, od 2002 właścicielem czasopisma jest koncern mediowy Agora SA. W miesięczniku poruszana jest tematyka dekoratorska i budowlana, najwięcej zaś miejsca poświęcone jest urządzaniu wnętrz. Początkowo miesięcznik nosił tytuł „Cztery Kąty czyli jak mieszkać”.
  227.  
  228. Obecnie tytuł ukazuje się w nakładzie 141 tys. egzemplarzy. "Cztery Kąty" to jeden z najbardziej poczytnych poradników dla osób dbających o wystrój i wygodę w swoim domu. Czytelnikami "Czterech Kątów" są osoby zainteresowane samodzielnym urządzaniem i remontowaniem domów oraz mieszkań, otwarte na nowości, poszukujące ciekawych pomysłów na zaaranżowanie swojego otoczenia.
  229.  
  230. Magazyn "Cztery Kąty" jest inspiracją dla wszystkich tych, którzy chcą mieć przytulne, wygodne i atrakcyjne mieszkanie, wykorzystują oryginalną architekturę i sprawdzone pomysły.
  231.  
  232. ===
  233. Dziecko – polski miesięcznik dla rodziców, wydawany od 1995 przez wydawnictwo Prószyński i S-ka, a w 2002 prawa do jego wydawania zakupił koncern Agora SA.
  234.  
  235. Średni nakład miesięcznika wynosi 155 tys. egzemplarzy. Poradnik adresowany jest do rodziców, zarówno tych młodych, niedoświadczonych, jak i starszych, którzy chcą stworzyć atmosferę miłości i wsparcia dla swoich dzieci. Siłą magazynu jest żywy i bliski kontakt z czytelnikami, a jego przesłaniem - szczęśliwe dzieciństwo. Bliska interakcja z czytelnikami realizowana jest również dzięki strony internetowej e-Dziecko, która jest najpopularniejszym serwisem parentingowym w polskim internecie.
  236.  
  237. Miesięcznik jest inicjatorem i współorganizatorem wielu ważnych akcji społecznych: m.in. "Rodzić po ludzku" i "Mieć dziecko w Polsce?", plebiscytu "Firma przyjazna mamie", czy plebiscytu produktów dla dzieci "Najlepsze dla dziecka".
  238.  
  239. ===
  240. Kuchnia – polski miesięcznik o tematyce kulinarnej, wydawany od 1995 przez wydawnictwo Prószyński i S-ka, a w 2002 prawa do jego wydawania zakupił koncern Agora SA.
  241.  
  242. "Kuchnia" to magazyn dla smakoszy, ceniących oryginalne przepisy kulinarne, zainteresowanych zwyczajami kulinarnymi w różnych zakątkach świata i decydujących się na eksperymenty w kuchni. Miesięcznik ukazuje się od stycznia 1995 roku; jego średni nakład wynosi 46 tys. egzemplarzy Grono wiernych czytelników miesięcznika to głównie smakosze, którzy nie tylko lubią gotować i smacznie zjeść, ale także mówić i przede wszystkim czytać o jedzeniu.
  243.  
  244. ===
  245. Kwietnik – miesięcznik o roślinach doniczkowych i tematyce ogrodniczej, wydawany od 1995 przez wydawnictwo Prószyński i S-ka, a w 2002 prawa do jego wydawania zakupił koncernowy Agora SA.
  246.  
  247. Magazyn "Kwietnik" jest poradnikiem skierowanym do miłośników roślin ozdobnych. Każdy amator zieleni znajdzie tu propozycje dekorowania wnętrza kwiatami, urządzania ogrodu oraz zapozna się z nowościami rynku ogrodniczego. "Kwietnik" ukazuje się co miesiąc w nakładzie 88 tys. egzemplarzy.
  248.  
  249. ===
  250. Logo – ilustrowany magazyn przeznaczony dla mężczyzn. Poruszający tematy stylu życia, mody, artykułów spożywczych i kosmetycznych, elektronik użytkowej oraz sprzętu sportowego. Magazyn doradza w ich praktycznym wykorzystaniu oraz w wyborze, cenach i miejscach zakupu. Pierwotnie Logo ukazywało się jako kwartalnik, od marca 2006 jest miesięcznikiem.
  251.  
  252. Miesięcznik "Logo" jest jedynym w Europie cyklicznym wydawnictwem dla mężczyzn, którego formuła jest połączeniem pisma poradnikowego i przewodnika po zakupach. Obecnie średni nakład miesięcznika wynosi 150 tys. egzemplarzy.
  253.  
  254. "Logo" adresowane jest do mężczyzn w wieku 25-40 lat, mieszkających w miastach, pracujących, o dochodach powyżej średniej krajowej i którzy dbają o siebie, uprawiają sporty, interesują się nowościami, cenią produkty dobrej jakości. W piśmie są rubryki poświęcone odzieży, elektronice, sprzętowi sportowemu, motoryzacji, kosmetykom, kuchni i alkoholom.
  255.  
  256. ===
  257. Lubię Gotować – polski miesięcznik o tematyce kulinarnej, wydawany od 1997 przez wydawnictwo Prószyński i S-ka, a w 2002 prawa do jego wydawania zakupił koncern Agora SA.
  258.  
  259. Każdy numer "Lubię Gotować" zawiera około czterdziestu atrakcyjnych, łatwych przepisów kulinarnych na jeden temat. Kolejne numery pisma składają się na obszerną wielotematyczną i poręczną książkę kucharską.
  260.  
  261. ===
  262. Ładny Dom – polski miesięcznik o tematyce budowlanej, wydawany od 1998 przez wydawnictwo Prószyński i S-ka, a w 2002 prawa do jego wydawania zakupił koncern Agora SA.
  263.  
  264. "Ładny Dom" to poradnik budowlany ukazujący się co miesiąc od 1998 roku. Skierowany jest do osób planujących budowę własnego domu lub remont mieszkania, pragnących stworzyć niepowtarzalny styl wnętrza i ogrodu. Ekspertami "Ładnego Domu" są zarówno przedstawiciele branży budowlanej jak i sami czytelnicy, którzy chętnie dzielą się z innymi swoimi doświadczeniami budowlanymi. Średni nakład miesięcznika wynosi 91 tys. egzemplarzy.
  265.  
  266. ===
  267. Ogrody – polski miesięcznik o tematyce ogrodniczej, wydawany od 1998 przez wydawnictwo Prószyński i S-ka, a w 2002 prawa do jego wydawania zakupił koncern Agora SA.
  268.  
  269. Poradnik "Ogrody" to pismo adresowane do właścicieli ogrodów oraz architektów krajobrazu i zieleni miejskiej. Pierwszy numer miesięcznika ukazał się w maju 1999 roku, a jego średni nakład wynosi obecnie 45 tys. egzemplarzy.
  270.  
  271. ===
  272. Poradnik Domowy – miesięcznik poradnikowy, wydawany od października 1990 przez wydawnictwo Prószyński i S-ka, a w 2002 roku prawa do jego wydawania zakupił koncern mediowy Agora SA. Zawiera artykuły poświęcone kulinariom, zdrowiu, modzie, urodzie, wyposażeniu i dekoracji domu.
  273.  
  274. "Poradnik Domowy" jest jednym z najpopularniejszych tytułów poradnikowej prasy kobiecej. Promuje wizerunek kobiety nowoczesnej: dbającej o rodzinę, spełnionej zawodowo, inwestującej we własny rozwój i wygląd. Zaufanie i lojalność czytelniczek (najwięcej prenumeratorów w Polsce) zdobył publikacjami wyłącznie sprawdzonych porad i informacji. Obecnie jego nakład wynosi 604 tys. egzemplarzy.
  275.  
  276. ===
  277. Świat Motocykli – polski miesięcznik o tematyce motoryzacyjnej, wydawany od 1993 przez wydawnictwo Prószyński i S-ka, a w 2002 prawa do jego wydawania zakupił koncern Agora SA.
  278.  
  279. "Świat Motocykli" jest wiodącym polskim miesięcznikiem o tematyce motocyklowej. Przedstawia on szerokie spektrum życia motocyklowej subkultury. Od testów najnowszych jednośladów po porady techniczne dotyczące używanych motocykli. Od informacji ze świata po relacje z krajowych imprez motocyklowych. Do tego stały kącik historyczny. W każdym numerze aktualne informacje ze świata sportu, tego rangi mistrzostw świata i tego z poziomu ligi okręgowej. Ponadto porady prawno-ubezpieczeniowe a także dotyczące bezpieczeństwa i przepisów ruchu drogowego. Autorami "Świata Motocykli" są aktywni motocykliści, co stanowi o jego autentyczności i dobrym odbiorze wśród czytelników.
  280.  
  281. ===
  282. Bukiety – kwartalnik o tematyce kwiaciarskiej, wydawany od 1998 przez wydawnictwo Prószyński i S-ka, a w 2002 prawa do jego wydawania zakupił koncern Agora SA.
  283.  
  284. Sukces miesięcznika "Kwietnik" zainspirował redakcję do rozwinięcia tematu kwiatów i wydania nowego tytułu magazynowego "Bukiety". Pierwszy numer kwartalnika "Bukiety" ukazał się latem 1998 roku. To wyjątkowe kompendium sztuki układania kwiatów i bukieciarstwa. Prezentuje zarówno tradycyjne, jak i nowoczesne kompozycje, przedstawia najnowsze światowe trendy.
  285.  
  286. ===
  287. Motocykle Świata - rocznik o tematyce motoryzacyjnej, wydawany od 1998 przez wydawnictwo Prószyński i S-ka, a w 2002 prawa do jego wydawania zakupił koncern Agora SA.
  288.  
  289. Katalog "Motocykle Świata" jest corocznym przeglądem światowej produkcji jednośladów ze szczególnym uwzględnieniem polskich realiów. Przedstawione są w nim wszystkie aktualnie produkowane modele motocykli i skuterów. Nowości opatrzone są dodatkowym komentarzem. Motocykle i skutery usystematyzowane są według ich własności użytkowych. Krótki, treściwy opis traktuje o historii każdego z modeli i opatrzony jest zdjęciem i danymi technicznymi.
  290.  
  291. Z zamysłu jest to przewodnik dla potencjalnego nabywcy jednośladu pozwalający w nieskomplikowany zapoznać się z nową dla niego tematykę, a entuzjaście umożliwiający uzupełnienie wiedzy o nowościach i zmianach w aktualnie produkowanych modelach. Uzupełnieniem części katalogowej są wyczerpujące dane techniczne, ceny i adresy krajowych importerów i przedstawicielstw motocyklowych.
  292.  
  293. ===
  294. Gazeta.pl – polski portal internetowy, masowe medium informacyjno-rozrywkowe z rozbudowaną społecznością użytkowników oraz szeroką grupą serwisów tematycznych, narzędzi i usług zaspokajających codzienne potrzeby: informacji, porad, wymiany opinii, komunikacji, rozrywki, zapełnienia czasu. Serwisy grupy Gazeta.pl odwiedza miesięcznie 11,14 mln użytkowników. Gazeta.pl dostępna jest za pomocą tradycyjnego www, wersji mobilnej oraz za pośrednictwem aplikacji na urządzenia mobilne i na Smart TV. Wydawcą portalu Gazeta.pl jest Agora SA.
  295.  
  296. Doświadczenia internetowe Agory zaczęły się od prościutkiej witryny "Gazety Wyborczej", która została uruchomiona w 1995 roku. W 2001 roku powstał portal Gazeta.pl. Oprócz usług internetowych - takich jak poczta, fora dyskusyjne, blogi - o jego sile stanowi kilkadziesiąt serwisów informacyjnych i tematycznych, w większości budowanych wspólnie z mediami Agory ("Gazeta Wyborcza", "Gazetacafe", Tok FM, czasopisma).
  297.  
  298. Gazeta.pl posiada serwisy tematyczne oferujące informacje z najważniejszych i najpopularniejszych kategorii, m.in. rozrywka czy sport. Do serwisów tematycznych Gazeta.pl znajdujących się w domenie portalu zaliczają się m.in. Wiadomości, Pieniądze, Technologie, Kultura, Kobieta, Zdrowie czy Podróże. W ramach portalu działają również serwisy regionalne w 31 miastach Polski oraz serwisy społecznościowe dla Polaków mieszkających w Londynie i Dublinie.
  299.  
  300. Pozadomenowe serwisy tematyczne wchodzące w skład grupy Gazeta.pl to:
  301. Sport.pl – największy serwis sportowy w Polsce (stan na listopad 2014)
  302. Plotek.pl – serwis rozrywkowy, prezentujący informacje o gwiazdach i celebrytach
  303. Lula.pl – serwis o modzie, urodzie, stylu i gwiazdach
  304. Foch.pl – serwis lifestylowy dla kobiet
  305. eDziecko.pl – serwis dla rodziców
  306. Ugotuj.to – serwis kulinarny
  307. Polygamia.pl – serwis o grach komputerowych
  308. Deser.pl – serwis rozrywkowy
  309. Moto.pl – serwis motoryzacyjny
  310. Edulandia.pl – serwis poświęcony edukacji
  311.  
  312. Gazeta.pl udostępnia użytkownikom darmową pocztę elektroniczną w domenie gazeta.pl, która oparta jest na własnym systemie e-mailowym. W ofercie grupy Gazeta.pl znajduje się kilka serwisów ogłoszeniowych, w tym serwis rekrutacyjny GazetaPraca.pl, motoryzacyjny Autotrader.pl, związany z rynkiem nieruchomości Domiporta.pl oraz serwis z ogłoszeniami dotyczącymi przetargów, licytacji nieruchomości i ruchomości oraz ofert biznesowych Komunikaty.pl.
Add Comment
Please, Sign In to add comment