Not a member of Pastebin yet?
Sign Up,
it unlocks many cool features!
- Vraag 1:
- Een soort mijnveger spelletje maken. Je kreeg servlet-dispatcher.xml, en een klasse Game.
- Eerst wordt een form getoond, waar je 1 getal moet invullen (het aantal bommen voor het mijnvegerspel).
- Minimum 6, maximum 20, en als je een string ingeeft moet er ook een aangepaste error-msg komen. Ik heb dit verpakt in een klasse Number, en daarin validation-tags gezet, het is ook deze klasse die werd doorgegeven aan controller<->view-form.
- In de handlePost van deze form moet je aan een instantie van de klasse Game het aantal bommen meegeven,
- en een lijst opvragen uit Game met het aantal bomlocaties (ik heb Array.toList(game.getShow()) gedaan, maar mss
- mag dit ook een ruwe String[] zijn, dunnoes). Je bindt deze lijst aan het model, en geeft het door aan de volgende view.
- In de volgende view zie je een lijst met de "bommen", in volgende vorm:
- <hyperlink>1</hyperlink> ?
- <hyperlink>2</hyperlink> ?
- ...
- Het is de bedoeling dat als je op een hyperlink drukt, er tervoorschijn komt of er een bom op die locatie zat of niet.
- In de hyperlink doe je dus een href naar /game/id, en in de controller haal je dit id eruit, om het aan de klasse Game.play(int id)
- te geven. Deze methode geeft terug of je veloren of gewonnen bent, of als je gewoon op een veilige locatie geklikt hebt. Je bent pas gewonnen als enkel de bom overblijft.
- Ik heb dit als volgt gedaan: een attribute isWon en isLost meegegeven aan het model.
- De view zag er dan +- als volgt uit (nadat je bent gewonnen/verloren moeten de hyperlinks weg, en moet er een "Play Again" link komen):
- if is lost or is won
- <lijst>
- locaties, maar zonder hyperlink
- </lijst>
- <if won> GEWONNEN,</if>
- <if lost> VERLOREN,</if>
- <hyperlink>Speel opniew (href naar het eerste form)</hyperlink>
- else
- <lijst>
- locaties mét klikbare hyperlink
- </lijst>
- Goed oppassen dat je, nadat je op 1 safe locatie bent, je het correcte model opnieuw meegeeft, anders resetten de locaties.
- Vraag 2:
- Je maakt een soort van "simulatie", maar deze oefening is vooral opnieuw op validation gericht.
- Je eerste view is een form:
- - Aantal vlakken (min/max, niet null)
- - Aantal worpen (min/max= moet kleiner zijn dan aantal vlakken -> custom validator voor maken!)
- - ExamenString (nietempty, maxlenght, hier w niets mee gedaan)
- - ExamenCijfer(nietnull, moet volgens pattern formaat, ik had hier moeite mee om het id view in een input-field te krijgen, zeker eens opzoeken)
- Ik heb opnieuw dat allemaal verpakt in een klasse Simulation, met validation tags.
- Na de validatie van al die fields, en het maken vd custom validator, gebruik je de waarden in de klasse ExamenPunten ofzo. Basicly roep je gewoon 2 setters aan in die klasse, die aantalVlakken en aantalWorpen instelt, op basis daarvan geeft die klasse een % terug (in Integervorm, raar, je moest niet de fancy fmt:percentage gebruiken denkik)
- In de resultview geef je dan aantalWorpen en aantalVlakken nog eens terug, dat berekende percentage, en ExamenCijfer volgens het pattroon (met JSTL, fmt)
- ----
- Algemene indruk examen: goed te doen, en 100% nadruk op validation en forms, niets van security, AOP, servlets, en al da ander getrut.
Advertisement
Add Comment
Please, Sign In to add comment