Advertisement
Guest User

Anime w najlepszej jakości na komputerze by Dennoss

a guest
Jun 5th, 2016
368
0
Never
Not a member of Pastebin yet? Sign Up, it unlocks many cool features!
text 3.38 KB | None | 0 0
  1. Poradnik oglądania anime w najlepszej możliwej jakości na komputerze by Dennoss:
  2.  
  3. 1. Odcinki ściągamy zazwyczaj z torrentów (polecam stronę http://nyaa.se albo http://bakabt.me) bądź z tzw. klienta IRC (polecam program KVIrc, tutaj macie instrukcję konfiguracji owego programu: http://pokazywarka.pl/pobieranie_anime_3/). W ostateczności możemy pobrać odcinek z jakiegoś darmowego hostingu w Internecie, ale nie polecam tego rozwiązania, gdyż prędkości są często niezadowalające, a znaczna większość interesujących nas tytułów znajduje się i tak w wyżej wymienionych stronach bądź botach (IRC).
  4.  
  5. 2. Jeżeli mamy jakiekolwiek kodeki wideo, to usuwamy je i uruchamiamy ponownie komputer. Można dodatkowo przeczyścić rejestr CCleanerem.
  6.  
  7. 3. Pobieramy kodeki z playerem stąd: http://haruhichan.com/forum/showthread.php?7545-KCP-Kawaii-Codec-Pack (wersja stabilna czy beta nie ma większego znaczenia, jeżeli mamy problem z jakością napisów, to możemy pobrać betę, gdyż zawiera XySubFilter, który wyświetla suby w rozdzielczości takiej, w jakiej mamy ustawiony monitor, w jakości bezstratnej).
  8.  
  9. 4. W czasie instalacji KCP wyświetli się wybór tzw. „presetu”. Jeżeli mamy dość wydajny komputer, to możemy ustawić na highest. Jak zobaczycie jakiekolwiek artefakty bądź frame dropy, to wchodzicie w Start -> Wszystkie programy -> KCP -> Edit KCP Settings i tam zmieniacie preset na niższy. Jak zobaczyć, czy mamy frame dropy podczas oglądania? Odpalacie jakiś odcinek, najlepiej w 1080p, potem przełączacie na pełny ekran, następnie klikacie Ctrl + J, żeby wyświetlić szczegółowe informacje, i Ctrl + R, aby wyzerować informację o "dropped frames". No i potem obserwujecie (najlepiej podczas openingu albo endingu), czy licznik wzrasta. Taka drobna informacja: gdy przełączacie się między trybem okienkowym a pełnym ekranem albo pauzujecie wideo, to zawsze kilka klatek zostanie opuszczonych (dlatego pisałem o Ctrl + R).
  10. Dodatkowo w ustawieniach KCP możemy zaznaczyć Smooth Motion, ale pamiętajmy, żeby pozostałe dwie opcje mieć odznaczone!
  11.  
  12. 5. Gdy już mamy zainstalowane kodeki KCP i dołączony do nich odtwarzacz MPC-HC, to przyszła pora na pobranie odpowiednich subów do posiadanej wersji anime. Oczywiście jeśli jesteście biegli w angielskim, to macie tutaj pełną dowolność, czy oglądać po angielsku, czy po polsku. Jeśli zdecydowaliście się na polskie napisy, to wchodzicie na http://animesub.info i wyszukujecie interesujący was tytuł. I teraz dwie uwagi: tłumacze/grupy prawie zawsze podają w opisach napisów synchro do danej grupy/grup angielskich, więc zwracajcie na to uwagę, bo inaczej timing subów może się rozjechać w czasie oglądania. Druga uwaga to czcionki. „Onlajny” bardzo często pomijają pobieranie ich, przez co odcinki na ich stronach mają rozjechany wygląd napisów albo karaoke. Uszanujmy pracę tłumacza/grupy i jak już pobieramy od nich napisy, to przynajmniej oglądajmy je tak, jak sobie by życzyli. W opisach napisów na animesub (pot. ANSI) macie link do czcionek, wystarczy je pobrać, rozpakować, zaznaczyć wszystkie i kliknąć PPM -> Zainstaluj. I tyle.
  13.  
  14. 6. Ostatnia rzecz: żeby zewnętrzne napisy się wyświetlały w MPC-HC, nazwa pliku wideo i nazwa pobranych napisów musi być taka sama, np.: [Underwater] Gangsta - 01 (720p).mkv i analogicznie napisy: [Underwater] Gangsta - 01 (720p).ass
Advertisement
Add Comment
Please, Sign In to add comment
Advertisement