Advertisement
Guest User

Untitled

a guest
Jan 22nd, 2020
127
0
Never
Not a member of Pastebin yet? Sign Up, it unlocks many cool features!
text 5.61 KB | None | 0 0
  1. Zbiór zasad serwera Strefa RP
  2.  
  3. 1) Minimalny wymagany wiek, by móc otrzymać miejsce na Whiteliście, to 16 lat.
  4. 2) Toksyczne zachowanie (zarówno jego zapoczątkowanie, jak i wzniecanie trwającego zajścia) na jakiejkolwiek platformie, w jakikolwiek sposób może spowodować usunięcie Ciebie z naszej społeczności. Jeśli masz jakiś problem, staraj się go rozwiązać jak najbardziej pokojowo, nie tworząc zbędnej dramy. Potrzebujesz mediacji ze strony administracji? Jasne, nie ma sprawy. Daj znać.
  5. 3) Do gry wymagany jest działający mikrofon, o dobrej jakości dźwięku. Nie musisz zaopatrywać się w mikrofon studyjny, ale ważne, by dało się Ciebie zrozumieć bez najmniejszego problemu.
  6. 4) Przenigdy nie opuszczaj strefy IC (In Character) podczas rozgrywki. Jeśli zaistniał poważniejszy problem, albo chcesz złożyć na kogoś skargę, odegraj pierw akcję RolePlay do końca, a dopiero potem zajmij się tym poza rozgrywką. Pamiętaj, by nigdy nie dać się sprowokować zachowaniem innych graczy.
  7. 5) Metagaming, powergaming oraz RDM są surowo zabronione. Objaśnienie terminów:
  8. Metagaming to celowe używanie, bądź przekazywanie informacji, których Twoja postać nie pozyskała podczas rozgrywki. Mowa tu między innymi o czacie na serwerach Discorda, albo czacie u streamerów na Twitchu. Przykład:
  9. Korzystanie z wiedzy nabytej podczas oglądania streamów innych graczy, celem wyprzedzenia naturalnego toku uzyskiwania informacji o np. lokalizacjach narkotyków, wpływowych osobach, itp.
  10. Powergaming to zachowanie na pograniczu RolePlayu i psucia innym zabawy. Do powergamingu zalicza się między innymi odgrywanie w sposób stanowczo wykraczający poza cechy Twojej postaci, nadużywanie mechaniki gry oraz inne zachowania dające Ci nienaturalną przewagę nad innymi. Przykłady:
  11. Natychmiastowe wybieganie lub walka po wyjściu ze szpitala bądź po wybudzeniu przez personel medyczny
  12. Rozmowa z innymi podczas BW (Brutally Wounded)
  13. Odgrywanie odbiegających od rzeczywistości mocy nadprzyrodzonych
  14. Nieużywanie komend /me bądź /do bądź /med celem zatajenia przed innymi graczami informacji o czymś, o czym powinni wiedzieć. Przykład:
  15. Po wypadku samochodowym przyjeżdża SAMS. SAMS korzysta z komendy /med, by spytać się, co Ci dolega, gdzie Cię boli itd. Ty powinieneś im odpowiedzieć używając tej samej komendy, udzielając odpowiedzi na zadane pytanie.
  16. Brak poszanowania życia, brak odgrywania bólu albo strachu. Przykład:
  17. Gangster przykłada nóż do Twojego gardła i grozi Ci, że jeśli nie zaczniesz za chwilę gadać, to nie będzie co po Tobie zbierać. Powinieneś odegrać strach, w końcu masz nóż przy gardle!
  18. Wykonywanie tzw. bunny-hopów, inaczej króliczych skoków - czyli skakanie cały czas, celem zyskania przewagi w szybkości podczas np. ucieczki przed kimś.
  19. Patrz na walory fizyczne swojej postaci. Jeśli odgrywasz postać starszą albo np. otyłą, pamiętaj, że nie będzie ona miała pełnej sprawności fizycznej - nie będzie mogła długo biec, albo po drodze zacznie odczuwać ból. Oczywiście bez przesady.
  20. RDM, inaczej Random Deathmatch to atakowanie innych bez jakiejkolwiek genezy, powodu, RolePlayu prowadzącego do takowej potyczki.
  21. 6) Na serwerze obowiązuje zasada nowego życia. Jeśli zostaniesz powalony i wybierzesz opcję odrodzenia się w szpitalu, Twoja postać zapomina o zdarzeniach, które doprowadziły do utraty przytomności. Nie możesz się odrodzić, jeśli otrzymasz informację, że służby porządkowe są w drodze na miejsce wypadku.
  22. 7) Maxymalnie na akcje jest 10 osób jeżeli atakujecie ale jeżeli się bronicie to w tyle osób ile stoicie.
  23. 8) Na serwerze obowiązują Warunki Korzystania z Usług Twitcha.
  24. 9) Nadużywanie mechaniki gry w jakiejkolwiek postaci jest surowo wzbronione.
  25. Wytyczne rozgrywki na serwerze
  26.  
  27. Gracz
  28. 1) Tworząc postać, nie nadajesz imienia modelowi 3D. Musisz wziąć pod uwagę następujące czynniki:
  29. Jakie są cechy osobowości twojej postaci?
  30. Nieśmiały czy pewny siebie? Pracowity czy leniwy?
  31. Daj swojej postaci mocne i słabe strony i zastanów się, w jaki sposób Twoja postać zareaguje na sytuacje, opierając się na tych cechach.
  32. Jak wygląda historia tej postaci?
  33. Skąd pochodzi?
  34. Mimo że nie musi to być bardzo szczegółowe, przemyślenie tego sprawi, że łatwiej będzie Ci odgrywać swoją postać.
  35. Pamiętaj, aby trzymać się cech charakteru. Odgrywasz życie tej postaci, więc jej doświadczenia powinny pozwolić Twojej postaci iść dalej. Niech konsekwencje Twoich działań będą miały jakikolwiek wpływ na Twoją postać.
  36. Twoja postać nie może być zaangażowana we wszystko. Jeśli jest coś, co chciałbyś wypróbować, a niekoniecznie wpasowuje się w Twoją postać, rozważ stworzenie innej postaci i zbudowanie jej historii. Przykład: Postać nie powinna być prawnikiem-dyrektorem generalnym-gangstero-psycho-rambo, który stara się być zaangażowany we wszystkie grupy przestępcze.
  37. Uważaj na to, jak odgrywasz. Możesz wchodzić w interakcje z ludźmi, aby sprawdzić, czy nadarzy się okazja, ale nie pokazuj się znikąd, próbując wpłynąć na bieżący wątek lub kontrolować go, jeśli twoja historia nie doprowadziła do tego. Przykład: Kilka postaci jest zaangażowanych w fabułę, w której wykonują pracę lub prowadzą interesy, a następnie pojawia się inna postać znikąd i porywa jednego z nich bez jakiegokolwiek celu ani pomysłu.
  38. Gdy twoja postać w pełni osiągnie lub nie osiągnie swoich celów, możesz rozważyć zakończenie historii tej postaci. Być może weź pod uwagę inne nowe postacie, które możesz chcieć zagrać.
  39. resztę można przeczytać w dziale #faq
Advertisement
Add Comment
Please, Sign In to add comment
Advertisement