Advertisement
Guest User

Untitled

a guest
Apr 28th, 2017
66
0
Never
Not a member of Pastebin yet? Sign Up, it unlocks many cool features!
text 15.50 KB | None | 0 0
  1. CAPD (01) - Głównym i najważniejszym trzonem Red County Police Department jest CAPD (skrót od pełnej nazwy dywzji). Jednostka zrzesza największą ilość funkcjonariuszy i odpowiada za codzienne wezwania i problemy obywateli miasta. Central Area Patrol Division odpowiedzialne jest za zapewnienie bezpieczeństwa w zachodniej części miasta, jednakże do obszarów patrolowanych zalicza się również pobliskie miasteczka takie jak Dilimore, Palomino Creek, Montgomery oraz Blueberry. Obszary patrolowane przez oficerów należą do najbardziej bezpiecznych w mieście, jednakże funkcjonariusze każdego dnia muszą być gotowi na wyzwania. Do tej dywizji trafiają również młodzi, niedoświadczeni członkowie departamentu, którzy mają za zadanie wykazać się przed społeczeństwem oraz stanąć czoła codzienności z którą styka się codziennie każdy z oficerów. Zaraz po ukończeniu procesu RCPA (akademia) trafia się do ów dywizji.
  2.  
  3. Highway Patrol (02) - zajmuje się wypadkami drogowymi oraz zabezpieczaniem terenu. Działa w całym stanie, a jej głównym założeniem od zawsze było bezpieczeństwo na drogach, prowadzenie czynności operacyjnych oraz działań charytatywnych, promocyjnych oraz społecznych powiązanych stricte z ruchem drogowym. Funkcjonariusze wewnątrz dywizji wyróżniają się mundurem w barwach pustynnych, bądź jak kto woli: khaki, przez spodnie przechodzi również niebieski pasek z ciemno niebieskimi elementami, a koszula mundurowa zawsze posiada długie rękawy, na ramionach możemy zauważyć charakterystyczne naszywki w kolorze niebieskim i żółtym, które widać z dalszej odległości, a na nich znajduje się zwyczajny napis "Highway Patrol". Nacisk kładziony jest na zachęcanie kierowców, głównie młodych do bezpiecznej jazdy, lecz nie zawsze przez karanie mandatami oraz zakładanie blokad bądź zabieranie pojazdów, głównie przez interakcje z kierowcami, rozmawianie z nimi, zachęcanie do przestrzegania przepisów oraz sprawdzanie za każdym razem trzeźwości osób za kółkiem. W związku z tym, że rozwój grup zmotoryzowanych w całym stanie jest dość duży, stąd też wszyscy oficerzy prowadzą ściśle określone teczki pojazdów, kartoteki kierowców oraz prowadzą czynności operacyjne w wozach nieoznakowanych, wyłapując pojazdy o dużej wartości majątkowej bądź powiązane z danymi grupami. Zajmują się również nielegalnymi wyścigami, które bardziej obserwują niż reagują na nie, chyba, że odbywają się w mieście, wtedy wszyscy kierowcami zostają spisani, podobnie jak samochody - dywizja nie jest nastawiona na zamykanie osób za wybryki na drogach, bardziej do interakcji z nimi.
  4.  
  5. Detective Bureau (03) - poruszają się radiowozami nieoznakowymi. Taką jednostkę wzywamy w przypadku znalezienia ciała czy też łusek. Prowadzą śledztwa głównie aby znaleźć poszukiwaną osobę. Znane również jako DB (skrót od pełnej nazwy dywizji) jest jednostką składającą się z wydziałów detektywistycznych odpowiedzialnych za prowadzenie śledztw, niwelowanie przestępczości w Los Santos oraz Red County i dodatkowo jest zobowiązana z ograniczeniem i zwalczaniem gangów oraz przestępczości zorganizowanej. Wyszkoleni śledczy z Detective Bureau zapewniają bezpośrednie, profesjonalne i zróżnicowane podejście przy prowadzeniu śledztw i eliminowaniu przestępczości, wykorzystując zaawansowane i tradycyjne techniki dochodzeń kryminalnych.
  6.  
  7. Gang Unit (12) - zajmuje się głównie rozpatrywaniem gangów, starają się zebrać od wszystkich jak najwięcej informacji o danej osobie. Interweniują przy strzelaninach, bójkach również i nierzadko przy pościgach. Działają prewencyjnie na SC'.
  8.  
  9. SWAT (61) - elitarna grupa, która jest dostępna 24/h, będąc w stanie reagować do wszelakiej maści wezwań o charakterze terrorystycznym oraz sytuacji wysokiego ryzyka, takich jak pościgi za uzbrojonymi, czy przeszukiwanie mieszkań niebezpiecznych dzielnic miasta, na sytuacjach z zakładnikami kończąc. Obecnie łączna ilość przeprowadzonych akcji szacuje się na ponad 224. Każdy operator posiada przeszkolenie w zakresie działań w zamkniętych pomieszczeniach (CQB), na który kładziony jest największy nacisk, w terenach zurbanizowanych (MOUT), oraz działań w środowisku wodnym jak i w mniejszym stopniu terenie otwartym, poza standardowym zakresem taktyk, operator szkolony jest również ze strzelectwa dynamicznego, strzelectwa w "stresie", oraz samej dyscypliny ogniowej.
  10.  
  11. Riot Control (62) - Jedna z dywizji podlegająca pod skrzydła całej struktury Red County Police Department, zbierająca w sobie funkcjonariuszy jednostki SWAT oraz kilku innych dywizji, opierając się na ściśle określonych taktykach, w walce z osobami strajkującymi na terenie miasta Los Santos. W ich głównych założeniach leży jak najszybsze zwalczanie zamieszek w mieście, protestów i ochrona publicznych wydarzeń, w których udział biorą ważne osobistości, pokroju CEO Los Santos, Chief of Police i tym podobne. Funkcjonariusze podlegający pod Riot, mają na wyposażeniu radiowozu sprzęt, który jest niezbędny do szybkiej kontroli tłumów, wliczając w to ciężkie kamizelki, hełmy czy rozsuwane batony, które są dłuższe od zwykłych pałek teleskopowych. W kwaterze stacjonują stali operatorzy, którzy są gotowi na wyjazd do takich wydarzeń, mając w specjalnych pojazdach ekwipunek, pozwalający na rozpoczęcie walki z agresywnymi protestantami, którzy rzucają kamieniami, butelkami, bądź innymi przedmiotami. Funkcjonariusze działający w Riot Control atakują dopiero w momencie, gdy tłum zaczyna rzucać butelkami, kamieniami w innych ludzi, lokale, pojazdy i tym podobne. Jednostka często mobilizowana jest na tereny South Central, gdzie pomagają podczas różnego rodzaju ustawek między grupami, obławami na dzielnice i jej mieszkańców oraz tego typu działań. Działania funkcjonariuszy są z reguły dość brutalne, jednak na tyle skuteczne, że wszystkie próby wzniecenia jakichkolwiek zamieszek kończą się na kilku minutowym proteście. Jeżeli różne zgromadzenia mają charakter pokojowy, Riot Control wspiera tłumy, chroni ich i przeprowadza przez całe miasto w przypadku gdy władze miasta wyrażą na to zgodę.
  12.  
  13. -------------------------------------------------------------------------------PRZESTĘPSTWA-----------------------------------------------------------------------------------
  14.  
  15. CAPD - Zajmują się domowymi przestępstawi, typu bójki, kłótnie, wandalizm.
  16. HP - Zajmują się przestępstwami na tle zmotoryzowanym - ucieczki z miejsca wypadków, nielegalne wyścigi, pijani kierowcy.
  17. DB - Poważne przestępstwa, np. napady z bronią w ręku, porwania, morderstwa, wymuszenia, haracze na tle zorganizowanych grup przestępczych
  18. GU - Zajmują się zbieraniem dowodów ze współpracą z DB.
  19.  
  20. Mundur służbowy, klasa B - dywizja patrolowa
  21. Koszula mundurowa w kolorze granatowym/khaki (długi lub krótki rękaw).
  22. Granatowa kurtka patrolowa (w wypadku, gdy potrzebne).
  23. Granatowa bluza patrolowa (w wypadku, gdy potrzebne).
  24. Spodnie w kolorze granatowym.
  25. Czarne skarpety.
  26. Pas taktyczny z oprzyrządowaniem.
  27. Baretki (w wypadku, gdy posiadane)
  28. Medal strzelecki (w wypadku, gdy posiadane)
  29. Taktyczne obuwie koloru czarnego, bez widocznych znaków firmowych.
  30. Mundur rekruta, klasa B - Police Officer I
  31. Koszula mundurowa w kolorze granatowym (długi rękaw)
  32. Granatowa kurtka patrolowa (w wypadku, gdy potrzebne).
  33. Granatowa bluza patrolowa (w wypadku, gdy potrzebne).
  34. Spodnie w kolorze granatowym.
  35. Czarne skarpety.
  36. Pas taktyczny z oprzyrządowaniem.
  37. Taktyczne obuwie koloru czarnego, bez widocznych znaków firmowych.
  38. Mundur galowy, klasa A - wszyscy funkcjonariusze
  39. Kapelusz (Campaign Hat) w kolorze czarnym.
  40. Koszula mundurowa z długim rękawem.
  41. Czarny krawat.
  42. Czarna marynarka mundurowa (tzw. "Ike jacket").
  43. Spodnie w kolorze granatowym.
  44. Czarne skarpety.
  45. Czarne obuwie taktyczne, bez widocznych znaków firmowych.
  46. Białe rękawiczki (w wypadku, gdy potrzebne)
  47. Pas taktyczny z oprzyrządowaniem.
  48. Medale i baretki (w wypadku, gdy posiadane)
  49.  
  50. 3.1 Informacje dot.umundurowania
  51. Każdy funkcjonariusz (za wyjątkiem osób do tego upoważnionych) w trakcie pełnienia służby musi posiadać pełne umundurowanie danego typu.
  52. Dopuszcza się posiadanie okularów przeciwsłonecznych z czarnymi szkiełkami.
  53. Z prywatnej biżuterii dopuszcza się posiadania tylko:
  54. zegarka.
  55. maksymalnie dwóch obrączek (ich kształt nie może stanowić zagrożenia dla funkcjonariusza jak i osób trzecich)
  56. spinek bądź klamer w kolorze włosów.
  57. kolczyków, które:
  58. są koloru srebrnego bądź złotego.
  59. nie wystają poza obszar ucha.
  60. nie zwisają swobodnie.
  61. swoim kształtem nie stanowią zagrożenia dla funkcjonariusza/osób trzecich.
  62. Insygnia służbowe korpusu terenowego (SGT) eksponowane są na ramionach, natomiast wyższych stopniem funkcjonariuszy (Lieutenant, Captain, Chief of Police) na kołnierzu koszuli mundurowej.
  63. Każdy funkcjonariusz musi posiadać tabliczkę z nazwiskiem (tzw. "nametag" bądź "nameplate"), noszoną na prawej piersi.
  64. W wypadku wszelakich kombinezonów ma ona postać nadruku naszytego na mundur w tym samym miejscu.
  65. Odznaka powinna być eksponowana na lewej piersi, niezależnie od posiadanego rodzaju umundurowania (nie dotyczy nieumundurowanych funkcjonariuszy oraz tych w ubraniu specjalnym).
  66. Paski starszeństwa (tzw. "Seniority stripes") powinny być umiejscawiane na środku lewego przedramienia. Przeznaczone są dla funkcjonariuszy patrolowych (oficerów i sierżantów) oraz poruczników.
  67. Każdy jeden pasek starszeństwa oznacza 3 miesiące służby. Można posiadać ich maksymalnie 5.
  68. Medale powinny być umiejscawiane tylko i wyłącznie na służbowej marynarce poniżej odznaki.
  69. Medali nie można eksponować jednocześnie z baretkami (wyjątek stanowią medale strzeleckie)
  70. Funkcjonariusze nie powinni nosić pod koszulą koszulek (widocznych w obrębie szyi), które swoim kolorem odbiegają od białej barwy.
  71. W wypadku kobiet włosy powinny być spięte w kok.
  72. Kamizelki taktyczne, kabury udowe oraz kombinezony typu Battle Dress Uniform są przeznaczone tylko i wyłącznie dla funkcjonariuszy Special Operations Bureau.
  73.  
  74. 3.2 Ekwipunek osobisty
  75. Stab vest - kamizelka zapewniająca ochronę w obrębie tułowia przed pchnięciami ostrymi narzędziami/bronią białą.
  76. Pas taktyczny
  77. Broń palna krótka
  78. Naszywka z imieniem i nazwiskiem funkcjonariusza
  79. Pokrowiec ze stalowymi kajdankami
  80. Karteczka z prawami mirandy
  81. Notes
  82. Pałka teleskopowa wraz z pokrowcem dla niej
  83. Gwizdek
  84. Latarka
  85. Radio
  86. Gaz pieprzowy
  87. 3.3 Broń służbowa
  88.  
  89. Obecnie każdy oficer posiada broń służbową, wszystkie modele, które przeznaczone są do odgrywania:
  90. Glock 17, 9mm
  91. Beretta 92FS, 9mm
  92. Beretta 92F, 9mm
  93. Beretta 845F, .45 caliber
  94. Glock 21, .45 caliber
  95. Glock 22, .40 caliber
  96. Glock 23, .40 caliber
  97. Glock 19, 9mm
  98. Glock 26, 9mm
  99. Glock 36, .45 caliber
  100. Smith & Wesson, model 4506, .45 caliber
  101. Smith & Wesson, model 4566, .45 caliber
  102. Smith & Wesson, model 4516, .45 caliber
  103. Smith & Wesson, model 3914, 9mm
  104. Kimber Custom II, .45 caliber
  105. Kimber Classic, .45 caliber
  106. 3.4 Wyposażenie radiowozu
  107.  
  108. Standardowe wyposażenie:
  109. Less Lethal Shotgun (Beanbag)
  110. Remingtona M870 Marine
  111. Urban Police Rifle (HK416) (Dostępne tylko dla sierżantów oraz upoważnionych funkcjonariuszy)
  112. Wyposażenie w bagażniku:
  113. Pachołki (/blokada 7)
  114. Stojak z kierunkiem ruchu (/blokada 6)
  115. Taśmy (/blokada 3 i 4)
  116. Megafon (/m [text])
  117. Apteczka
  118. Koło zapasowe
  119. Kanister
  120. Linka holownicza
  121. Baterie zapasowe
  122. Zapasowy tazer M26c
  123. Dodatkowa amunicja do Remingtona i HK416
  124. Dodatkowe kajdanki
  125. Blokady na koło (/kolo)
  126. Torba z ekwipunkiem dodatkowym (WARBAG)
  127. Dodatkowe magazynki do broni
  128. Testy narkotykowe
  129. Maska uniemożliwiająca plucie/gryzienie (Restraint Protection Mask)
  130. Butelki z wodą pitną
  131. Dodatkowe kajdanki plastikowe zip-cuffs
  132. Apteczka z medykamentami
  133.  
  134. Poziom 1 użycia siły - Współpraca
  135. Zachowanie celu.
  136. Współpraca i słuchanie komend oficera.
  137. Autoryzowane użycie siły.
  138. Używanie zwrotów takich jak “proszę” i “dziękuję”.
  139. Oferowanie pomocy i zachowanie cierpliwości.
  140. Poziom 2 użycia siły - Opór
  141. Zachowanie celu.
  142. Znieważanie, wrogie nastawienie, wulgarny język.
  143. Autoryzowane użycie siły.
  144. Komendy takie jak STOP, RUSZAJ SIĘ, TERAZ, etc.
  145. Poziom 3 użycia siły – Nasilony opór
  146. Zachowanie celu.
  147. Zaczyna przemieszczać się, możliwie stawiać opór fizycznie.
  148. Cel nie ucieka lecz zaczyna przeciwstawiać się poleceniom funkcjonariusza.
  149. Autoryzowane użycie siły.
  150. Wezwanie posiłków na miejsce; większa ilość funkcjonariuszy może zbudzić strach i współpracę.
  151. Kontynuacja użycia werbalnych poleceń do uzyskania współpracy.
  152. Eskalacja między poziomem 3, a 4 może skończyć się użyciem kajdanek.
  153. Poziom 4 użycia siły – Agresywne zachowanie
  154. Zachowanie celu.
  155. Może próbować atakować funkcjonariusza lub cywila.
  156. Próbuje uciekać.
  157. Wyciąga broń lub podnosi przedmiot, który może być użyty jako broń.
  158. Autoryzowane użycie siły.
  159. Paralizator.
  160. Gaz.
  161. Przemieszczenie celu do pojazdu, zakutego w kajdanki.
  162. Wyciągnięcie broni bez użycia.
  163. Poziom 4-5 - Eskalacja
  164. Cel może wyjąć broń; funkcjonariusz wyciąga swoją jak tylko cel zacznie celować w kogokolwiek.
  165. Poziom 5 - Zabójczy
  166. Zachowanie celu.
  167. Oddaje strzały.
  168. Autoryzowane użycie siły.
  169. Użycie siły zabójczej w celu powstrzymania podejrzanego.
  170.  
  171. Broń może zostać użyta w przypadkach:
  172. Jeżeli inne środki przymusu bezpośredniego (tj. tazer, pałka policyjna, siła fizyczna) nie są wystarczające, bądź z uwagi na okoliczności oficer nie może ich zastosować.
  173. Jeżeli ścigany odda w stronę funkcjonariusza bądź innego obywatela ogień.
  174. Ścigany celuje do obywatela bądź funkcjonariusza z zamiarem zabicia.
  175. Prowadzony jest ostrzał w stronę radiowozu z pojazdu uciekającego.
  176. Ścigany jest zbiegiem z wyrokiem i może stanowić poważne zagrożenie.
  177. Podejrzany nie reaguje na wezwanie oficera do pozbycia się broni (dwukrotnego)
  178. Podejrzany wsiada do samochodu z zamiarem dalszej ucieczki, można w szczególnych przypadkach (gdy podejrzany jest pod wpływem jakichkolwiek środków odurzających, co może doprowadzić do niebezpiecznych sytuacji podczas pościgu; gdy jest uzbrojony i/lub niebezpieczny) oddać strzał w oponę, aby uniemożliwić dalszą ucieczkę.
  179. Nieupoważnionym użyciem broni jest:
  180. Sytuacją, w której wobec cywila zostaje użyty paralizator, mimo że sam cywil nie sprawiał problemów.
  181. Sytuacja, w której podejrzany ucieka do pojazdu jak i samym pojazdem.
  182. Postrzelenie osoby uciekającego pieszo, a nie posiadającej broni palnej.
  183. Sytuacja, w której ścigany posiada broń, jednakże nie stanowi zagrożenia (broń nie jest wycelowana bezpośrednio w drugiego człowieka.
  184. W przypadku, gdy podejrzany celuje do innej osoby również należy wstrzymać się z oddaniem strzału. Jeśli jednak stan emocjonalny podejrzanego może świadczyć o tym, że wszystko zmierza do postrzelenia osoby, do której celuje, funkcjonariusz ma prawo zlikwidować zagrożenie, strzelając aby zabić.
  185. Shoot to kill (strzelać, by zabić, Deadly Force) - zasada ta dotyczy sytuacji, w których to funkcjonariusz oddaje strzał, w celu pełnego unieszkodliwienia przestępcy, napastnika. Wówczas strzelacie tak długo, aż osoba wklepie animkę /ranny, bądź do BW.
  186. Podejrzany gwałtownie wyceluje do oficera policji bądź cywila.
  187. Podejrzany odda strzał w kierunku oficera policji bądź cywila.
  188. Podejrzany stwarza poważne zagrożenie.
  189. Podejrzany jest zbiegiem z listą poważnych przestępstw, bądź jest uzbrojony i/lub bardzo niebezpieczny.
Advertisement
Add Comment
Please, Sign In to add comment
Advertisement