Guest User

Untitled

a guest
Apr 20th, 2018
98
0
Never
Not a member of Pastebin yet? Sign Up, it unlocks many cool features!
text 4.32 KB | None | 0 0
  1. Maištingas paauglio pasaulis
  2. (remiantis Dž. Selindžerio “Rūgiuose prie bedugnės”)
  3.  
  4. Taigi! Paauglystė. Kas per velnias ta paauglystė? Visi jūs čia sėdintieji prieš mane esate paaugliai, norite to ar ne. Su šiuo žodžiu susiduriame dažnai, dažnai esame vadinami paaugliais, bet ne visad susimąstome, kas ta paauglystė ir ką ji reiškia. Ir koks paauglystės santykis su maištu? Ar paaugliškas maištas – tai tik langų daužymas, neturint ką veikti? O gal kažkas daugiau, kažkas gilesnio?
  5.  
  6. Aš pasirinkau temą “Maištingas paauglio pasaulis”, ja kalbėdamas remsiuosi Džeromo Selindžerio romanu “Rugiuose prie bedugnės’. Manau, kad ši tema aktuali visiems, nes maištingi paaugliai yra toks reiškinys, su kuriuo susiduriama, na, tikrai dažnai, o ir neretai maištas pasireiškia kaip agresija. Ši tema aktuali tiek patiems paaugliams, siekiant geriau suprasti save, tiek suaugusiesiems, trokštantiems palaikyti gerus santykius su savo atžalomis ar tiesiog jaunais žmonėmis savo aplinkoje.
  7.  
  8. Paauglystė – dažnam sudėtingas ir komplikuotas gyvenimo tarpsnis. Dažniausiai būtent paauglystėje žmonės pridaro netikėčiausių ir kvailiausių dalykų. Neretai paaugliui būna sunku suvokti savo vietą šiame pasaulyje, kamuoja ateities baimė, vidiniai konfliktai, svetimumas, noras būti suprastam ir priimtam ne tik tarp bendraamžių, bet ir tarp suaugusiųjų.
  9.  
  10. Paauglystėje individui didesnę nei bet kada įtaką daro draugai ir bendraamžiai, jais tikima ir pasitikima. Paauglystė yra laikas, kai žmogus jau išėjęs iš vaikų pasaulio, bet vis dar nepriimamas į suaugusiųjų. Tai vis dar nuo vaikystės jautriam ir guviam, naivumą išsaugojusiam paaugliui gali sukurti įtampos, netikrumo ir nesaugumo kupiną atmosferą, ypač stokojant palaikymo ir šilumos iš draugų ir šeimos.
  11.  
  12. Dažniausiai maištingais tampa problemų santykiuose su tam tikrais žmonėmis turintys paaugliai.
  13.  
  14. Paauglio, kuris į pasaulį žvelgė maištaujančiu žvilgsniu, pavyzdį surasime jau minėtame Dželindžerio romane “Rugiuose prie bedugnės”, jame septyniolikmetis Holdenas pasakoja apie save šešiolikos. Holdenas - protingas ir jautrus, bet pasakoja cinišku, ironišku balsu. Jis mano, kad visas pasaulis yra veidmainiškas, nedoras ir toks atgrąsus, kad sunku jį pakęsti.
  15.  
  16. Nepaisant skeptiško Holdeno požiūrio ir elgesio pasaulio atžvilgiu, romano eigoje išaiškėja, kad šis nėra tiesiog Holdeno asmenybės bruožas ar charakterio ypatybė. Toks Holdeno elgesys išsivystė palaipsniui ir autorius mums galiausiai atskleidžia, kad Holdenas tokiu, koks yra tapo todėl, kad jį kiek ankščiau stipriai paveikė jo brolio mirtis. Būtent ši mirtis ir patirtas šokas padarė Holdeną šaltu ir užsidariusiu savyje, t
  17.  
  18. Psichologai, kalbėdami apie paauglių maištą, dažnai akcentuoja, kad šis nekyla iš niekur, dažnai yra pasėkmė įvairių praieties įvykių ir neatskleistų, pasąmoningų vidaus konfliktų.
  19.  
  20. Dažnai neadekvačiai maištingais tampa paaugliai, turintys sunkumų bendraujant su tėvais. Paauglys eidamas periodą, kuris jam sunkus ir problematiškas, iš tėvų vienu metu tikisi tiek paramos ir supratimo, tiek laisvės, daugiau laisvės, nei jam būdavo duodama iki šiol. Ne visi tėvai susidoroja su padidėjusiais paauglių poreikiais, tiek socialiniais, tiek finansiniais. To pasekoje kyla konfliktai. Ypač jie būdingi konservatyvesniems, griežtesniems tėvams, kurie linkę kontroliuoti ir nesugeba suprasti savo atžalos pokyčių.
  21.  
  22. Kartais tėvams auginant paauglį pasaulis staiga tampa itin pavojinga vieta, tad jaučiamas poreikis apie tai perspėti savo jaunus, naivius ir nepatyrusius vaikučius. Pasitaiko, kad tėvai, savo laiku patys nuklydę į kairę ir patyrę įvairias negandas laiko savo pareiga varžyti ir pačius nekalčiausius jaunųjų eksperimentus.
  23.  
  24. Paauglys, dažnai, vis dar neturėdamas savų vertybių, nėra linkęs tiesiog priimti tas, kurias jam perduoda visuomenė, bendruomenė ar tiesiog aplinka. Todėl, kad šios vertybės yra jam svetimos, o ir neretai jaunuoliai siekia individualumo. Gyvendami, stebėdami pasaulį jie patys susikuria vertybes, keičiasi jų požiūris į pasaulį ir neretai šis požiūris nesutampa su tuo, jau nusistovėjusiu visuomenėje, ar su senosiomis vertybėmis, kurios vyrauja šeimoje, kurioje paauglys užaugo.
Add Comment
Please, Sign In to add comment