SHARE
TWEET

Untitled

a guest Jan 24th, 2019 407 Never
Not a member of Pastebin yet? Sign Up, it unlocks many cool features!
 1. «Järelikult ei ole ta inimene, ta on loom. Ja see loom tuleb hukata»
 2.  
 3. Vilja Kiisler
 4. erikorrespondent
 5. 24. jaanuar 2019, 9:14
 6. Kliki, et vaadata tervet videot
 7. «Järelikult ei ole ta inimene, ta on loom. Ja see loom tuleb hukata»
 8. 24. jaanuar 2019 9:14
 9. JAGA FACEBOOKIS
 10. Eesti Konservatiivse Erakonna juht Mart Helmel on valmis plaan juhuks, kui valitsuse peaksid tegema Keskerakond ja Reformierakond. Oravad tõmbavad endale aastaga vee peale, tuleb teha uus valitsus – ja see ei pääse EKREst ei üle ega ümber.  Juttu tuli peale aktuaalse poliitika nii EKRE vanadest kui ka uutest teemadest.
 11.  
 12. Miks teist lauljat ei saanud? Paar aastat tagasi laulsite ERRis oma „Suurlinna tulesid“ – no täitsa pidasite ju viisi?
 13.  
 14. Viisi pean ma hästi, olen väga musikaalne. Aga kui ma 1964 koolibändis mängimist ja laulmist alustasin, oli ikkagi amatööride aeg. Muusikahuvi kõrval on mul alati olnud ka muud huvid, ja ülikooli ajal hakkasid muud prevaleerima. Fixist lahkudes kujutasin ette, et ma enam muusikaga ei tegele. Aga tuli perekond ja lapsed, oli vaja raha teenida – tuli uuesti bändi tegema hakata. Mu muusikaharidus ja käsitööoskus jäi siiski ebapiisavaks, ja see häiris mind. 1986. aastal otsustasin, et lõpetan.
 15.  
 16. Miks te ei kasuta lauluoskust valimiskampaanias? Edgar Savisaar näiteks laulis küll, kuigi ta on teist poole kehvem laulumees.
 17.  
 18. No mitte poole kehvem, vaid kordades kehvem. Aga ma ei taha lihtsalt.
 19.  
 20. Teid on muide Savisaarega võrreldud – kuivõrd kohane see on?
 21.  
 22. Ei ole absoluutselt. Esiteks on meie karjäärid väga erinevad. 90ndate alguses, kui kõik poliitikasse tormasid, ütlesin mina, et ma ei lähe. Ei olnud mingit kutsumust või tahtmist. See on otsitud võrdlus, meie poliitilised arusaamad on täiesti erinevad, samuti sellest, missugune peab olema Eesti koht maailmas. Tema ehk tõesti vaatas ida poole, meie ei vaata. Kõik need väited, et me ei varjagi enam Kremli kaarti, ei pea paika. Me oleme Ungari ja Poolaga sarnasel kursil – rahvusriikide Euroopa, suveräänsete riikide liit.
 23.  
 24. Kui palju saate kampaania ajal Suure-Lähtrus olla?
 25.  
 26. Tuli on rummus kogu aeg, kogu aeg sõidus. Olen nii palju, kui saan. Sel nädalavahetusel teen kampaaniat Põhja-Pärnumaal, eks ma põikan Suure-Lähtrust ka läbi.
 27.  
 28. Kuidas Suure-Lähtrul äriliselt läheb? Palju kliente jagub?
 29.  
 30. Me oleme selle äri jää peale pannud. OÜ Suure-Lähtru tegevust pole me peatanud, esitame ikka deklaratsioone. Aga külalisi… Jõuluajal oli meil kolm-neli kontserti, aga tõsisemat ärilist tegevust ei ole.
 31.  
 32.  
 33. Mart Helme, EKRE kontor.
 34.  
 35. FOTO: Madis Sinivee /
 36.  
 37. Räägime naistest. Nädalavahetusel leidis aset naiste marss, millega oli teie hinnangul tegu?
 38.  
 39. Algselt on see olnud Trumpi-vastane naiste marss. See on poliitiline manifestatsioon, feministlik meeleavaldus. Mulle ei meeldi feminism. Mulle meeldivad naised, mulle meeldib naiselikkus. Mul on kolm tütart ja naine, keda ma väga armastan. Aga ma ei salli feminismi selle võitlevas ja mehi halvustavas vormis. Mul on tunne, et selle marsi juures oli see alatoon olemas.
 40.  
 41. Mida tähendab naiselikkus?
 42.  
 43. Teie olete väga naiselik. Te olete ilusa soenguga. Te olete hoolitsetud, kenasti riides. Te olete sellise naiselikult pehme, aga ka salakavala lähenemisega. Ajalugu on sundinud naisi olema salakavalamad kui mehed. Naised on naised. Nad on emotsionaalsemad, aga tihti ka suuremeelsemad kui mehed. Nad on kannatlikumad, aga tihtipeale ka otsustavamad kui mehed. Meil on kodus ka nii teinekord, et mina arutlen ja mõtlen, ja siis ütleb abikaasa: kuule, jäta nüüd järele. Teeme selle asja niimoodi.
 44.  
 45. Kelle jalas siis teie peres püksid on?
 46.  
 47. Üks säär on minu jalas, teine on tema jalas.
 48.  
 49. EKRE Uued Uudised loodi omal ajal vastandumiseks nn peavoolumeediale.
 50.  
 51. Mitte vastandumiseks, vaid tasakaalustamiseks.
 52.  
 53. Aga praegu räägib meedia EKREst palju, mis selle portaali funktsioon veel on?
 54.  
 55. Kui ma seda peavoolumeediat vaatan… Vaatasin just seda Eesti Päevalehe kurjategijate nimekirja ja mõtlesin: meie igapäevast EKRE-vastast vihakõnet anna meile tänapäev! Peavoolumeedia vaikib kõik hea või arutlemisväärse maha: näiteks maksude alandamine. Oponeerige! Kas oleks reaalne käibemaksu alandada 15 või hoopis 17 protsendi peale. Aga pannakse laia lauaga: see on ebarealistlik, populistlik, ajab riigi pankrotti. Mitte mingit arutelu. Uusi Uudised, Konservatiivide Vaba sõna ja meie Facebooki platvorme on vaja selleks, et seda vaenulikku, pahatahtlikku, laimavat ja sildistavat propagandat tasakaalustada.
 56.  
 57. Muide, kurjategijad. Mis EKRE kurjategijatest saab?
 58.  
 59. Enamiku puhul on karistused kustunud. Olen kuulnud, et lasteaia juhataja ei saa teada, kas tema töölevõetav kuulub pedofiilide hulka või ei. Isikuandmete kaitse on meil ühtedel juhtudel hirmus range, ja siis tuleb Päevalehes pikk nimekiri EKREsse kuuluvatest kurjategijatest. Meil on tööl üks palgaline inimene, kes ei ole võimeline kohtu registritest lakkamatult surfama. Meiega liitus eelmisel aastal rohkem kui 500 inimest. Me ei suuda kõigi tausta kontrollida. Kui on kehtiv kriminaalkaristus, siis heidetakse inimene erakonnast välja.
 60.  
 61. Hiljuti ilmnes, et EKRE noorteühenduse Sinine Äratus esimees Ruuben Kaalep on tegelenud trollimisega, kasutanud võltsidentiteete. Teie ütlesite alguses, et see on sopalugu, aga pärast kiitsite selle heaks.
 62.  
 63. Ei olnud niimoodi. Ma ütlesin, et ma ei tea sellest midagi, aga ei näe ka selles mingit probleemi, kui on kasutatud vale… pseudonüüme ja teisi kontosid. Ma tean, et Jevgeni Ossinovskil on mitu libakontot. Trollib täpselt samuti! Reformierakonna noortel oli ja on tänapäevani on trollide grupp. Samasugune on Isamaal. Ma ju näen Facebookis, kuidas ühed ja samad nimed kopipastevad meievasastast laimu. See on suur probleem!
 64.  
 65. Ruuben Kaalepi peale olen ma väga kuri, sest ta pani mind sisuliselt tanki. Mina olin just öelnud, et ma ei tea sellest midagi, ja siis teatab tema, et jah, ma olen seda teinud. Juhatuse koosolekul tuleb see teema üles ja me teeme talle kõva peapesu.
 66.  
 67. Kas saate öelda, mis kontosid siis Jevgeni Ossinovski kasutab?
 68.  
 69. No üks on Eugenius Tremula, mille alt on ta vähemalt kaks aastat trollinud. Ja on seda ka tunnistanud, kuna me tõime selle Uutes Uudistes päevavalgele – et see on tema. (Õhtulehele antud kommentaaris Jevgeni Ossinovski sisuliselt kinnitab seda. – VK)
 70.  
 71. Minu soovitus uurivale ajakirjandusele: tegelege sama põhjalikult nagu meiega ka teiste erakondade möödalaskmiste ja kuritarvitustega.
 72.  
 73. Ruuben Kaalep ütles, et Sinisel Äratusel ja EKREl on suurem strateegia infooperatsioonideks, ja et need ei saa see olema midagi lihtsakoelist. Millest jutt?
 74.  
 75. Mul ei ole selle kohta andmeid. Kui me nimetame uudise või meiega seotud initsiatiivi meediassepaiskamist, siis see on ka infooperatsioon. Näeme, kuidas peavoolumeedia praktiseerib päevast päeva EKRE-vastast infooperatsiooni. Ei ole võimalik, et Päevalehe ajakirjanik on läbi kamminud 9000 EKRE liikme kohta käivad võimalikud kohtutoimikud. See on võimalik ainult juhul, kui info tuleb süvariigilt.
 76.  
 77. Seesama Ruuben Kaalep esines paar aastat USAs ühel konverentsil, mida iseloomustati kui rassistlikku. Sinise Äratuse peagi toimuval üritusel Tallinnas esinevad samuti inimesed, keda iseloomustatakse kui valgete ülemvõimu pooldajaid. Teie olete öelnud, et neegrite pead on nagu õõnespuit, ja Martin Helme ütles juba mitu aastat tagasi, et kui on must, siis näita ust. Missugused järeldused peaks avalikkus sellest tegema?
 78.  
 79. See on jällegi infooperatsioon. Te teate väga hästi, et ma ütlesin õõnespuit üliõpilaste kohta, kes ei kvalifitseeru üliõpilasteks.
 80.  
 81. See käis mustanahaliste kohta.
 82.  
 83. Ei käinud ainult, see käis ka araablaste ja muude võõrpäritolu üliõpilaste kohta, kes on praktiliselt kirjaoskamatud. Nad ei oska inglise keelt – kuidas on nad sattunud meie ülikoolidesse, on mulle arusaamatu. Ma ütlesin, et nende pea on nagu õõnespuit – ja see on pandud oma elu elama.
 84.  
 85. Martin ütles immigratsiooni kohta laiemas plaanis, et kui on must, siis näita ust. See tähendab, et me ei soovi, et Eesti muutub kolmanda maailma rahvastiku ülejäägi prügikastiks. Kui te kontekstist välja rebite, siis jääbki mulje, et me oleme kohutavad rassistid ja hakkame kohe neegrid tänaval maha laskma. See on samasugune informatsioon, nagu oleksid meie liikmed kellegi koera kividega loopinud.
 86.  
 87. Kas olete rassistid või ei ole?
 88.  
 89. Ei ole. Me oleme Eesti patrioodid, kes soovivad, et Eesti jääks eestlaste rahvusriigiks. Kui sellest on võimatu aru saada, siis on teil funktsionaalne mõtlemisvõimetus.
 90.  
 91. Alles praegu laiendasite oma õõnespuidu metafoori neegritelt kõigile võõrpäritolu inimestele. Kuidas seda nähtust nimetatakse?
 92.  
 93. Seda nimetatakse meie ülikoolide taseme hoidmise vajalikkusele tähelepanu juhtimiseks. Meie ei pea oma ülikoolides õpetama inimesi, kes kisuvad õppetöö kvaliteedi alla ja üritavad legaliseerida mõnes Euroopa riigis.
 94.  
 95.  
 96. Mart Helme, enne intervjuud.
 97.  
 98. FOTO: Madis Sinivee /
 99.  
 100. Teie valimisprogrammi kohta ütlesid nii poliitilised konkurendid kui ka arvamusliidrid, et te ei tahagi valitsusse minna. Mis te ise kostate sellise tagasiside peale?
 101.  
 102. Aga defineerime, kes on arvamusliider. Ma näen hoopis propagandatöötajaid. Näiteks Erik Moora analüüsis kusagil, vist Postimehes…
 103.  
 104. Moora on Eesti Ekspressi peatoimetaja.
 105.  
 106. …analüüsis valimisreklaame. Kõige pikema hukkamõistva lõigu pühendas ta EKREle.
 107.  
 108. Mart Helme, palun, vastake küsimusele.
 109.  
 110. On ta ajakirjanik või arvamusliider? On ta propagandatöötaja?
 111.  
 112. Palun, vastake küsimusele.
 113.  
 114. Kui Reformierakonna täiesti küündimatu peaministrikandidaat ütleb, et tema meiega koostööd teha ei kavatse, on see tema isiklik ja tema erakonna probleem. Sellisel puhul andke meile nii suur mandaat, et me saaksime teha valitsuse ilma Keskerakonnata ja ilma Reformierakonnata, sest siis tulevad Eestis positiivsed muutused.
 115.  
 116. Teiega ei taha koostööd ka Keskerakond, sama viite on andnud ka Jüri Ratas.
 117.  
 118. Kes käib meil kulisside taga kätt surumas ja käitub hoopis teistmoodi.
 119.  
 120. Millal te viimati kohtusite?
 121.  
 122. Siis, kui oli EVEA 30. aastapäev (EVEA sünnipäeva peeti 17. jaanuaril. – VK)
 123.  
 124. Rääkisite ka võimalikust koalitsioonist?
 125.  
 126. Ei, aga jutuajamine oli hoopis soojemas toonis, kui on avalikult. See välistamine käib selleks, et anda valijatele signaal: EKREle pole mõtet häält anda, sest nad ei saa niikuinii valitsusse. See on poliittehnoloogiline võte. Parlamentaarne aritmeetika käib 101 piires. Kui tulemuseks on see, et EKREst ei saa üle ega ümber, on nad kõik meiega läbi rääkimas.
 127.  
 128. Aga kas polegi teile ehk kasulikum, kui te seekord valitsusse ei pääse? Seal peaksite pehmenema, tekiks põlissoomlaste fenomen.
 129.  
 130. Põlissoomlased läksid lõhki. Põlissoomlaste erakonna toetus on praegu 10 protsendi peal, aga Sinine Erakond Soiniga eesotsas 1 protsendi peal.
 131.  
 132. Aga ehk see ongi teie plaan. Kulutate neli aastat kampaania peale – ja tulete siis looma valitsust, mis ka teie meelest valitsus on?
 133.  
 134. Aga mitu korda on juhtunud, et valitsus on püsinud neli aastat? Meie kalkulatsioon on realistlik: kui Reformierakond läheb Keskerakonnaga ühte ja KE-l on peaministriportfell, tõmbab RE endale kohinaga vee peale. RE populaarsus kahaneb, erakond hakkab tõmblema – eriti sellise andetu poliitiku juhtimisel – see valitsus kukub aasta jooksul. Tuleb teha uus valitsus – ja selles ei saa meist üle ega ümber.
 135.  
 136. Keskerakond on ilmutanud paindlikkust. Jüri Ratas on otsinud kogu aeg võimalikke lahendusi. RE sõidab ikka vanadel rööbastel ja ei näe, et ees on kuristik või tupik. Samas on KE meie väga tõsine konkurent ja meil on suured maailmavaatelised erinevused, nende programm ajab ihukarvad püsti.
 137.  
 138. Teie majandusprogramm naerdi välja, tagasiside oli hävitav. Miks see nii läks?
 139.  
 140. Tagasiside oli propagandistlikult hävitav. See oli infooperatsioon. Meie majandusprogrammi peale kulutati umbes tuhat töötundi, kaasatud olid nii majandusteadlased kui ka maksuspetsialistid.
 141.  
 142. Kas neile maksti selle töö eest?
 143.  
 144. Ei, see oli ühiskondlikel alustel.  See majandusprogramm  paneb Eesti majanduse käima. Ilkusid ju konkurendid! See on inimese poole vaatav majandusprogramm. See on esimene kord taasiseseisvunud Eestis, kus majandusprogramm on moraalse mõõtmega. Eesti vabariiki on ehitatud inimeste arvel. Meie tahame selle lõpetada. Tahame, et Eesti vabariiki ehitatakse inimestele, et majandus oleks inimesekeskne.
 145.  
 146. Kõlab nagu ühisosa sotsiaaldemokraatidega.
 147.  
 148. Ei. See kõlab rahvuskeskselt.
 149.  
 150. Te olete öelnud, et raha on taastuv loodusrikkus. – kuidas te seda ikkagi mõtlete?
 151.  
 152. Aga raha toodab ju ennast ise.
 153.  
 154. Kes loovad majanduses lisaväärtust?
 155.  
 156. Ettevõtted. Kui te võtate maha metsa, siis seal tekib ju raha. Samamoodi tekib raha, kui kasutate toorme ära millelegi lisaväärtuse andmiseks. Saematerjali lisandväärtus on parem kui ümarpuidul, aga ikkagi väike – kui teete mööblit, siis on see juba suurem. Meie konkurendid Reformierakonnas räägivad, et majandus peab olema innovatiivne. Nende spetsialistid on arveametnikud.
 157.  
 158. Küsite mandaati selleks, et juhtida Eesti sinna, kus on Poola ja Ungari. Mis on neis eeskujulikku Eestile?
 159.  
 160. Nad mõtlevad oma rahvuse edenemise peale, rahvuse liikmete heaolu peale, oma riigi huvide kaitsmise peale. Eesti pole seda tehtud alates sellest, kui me Euroopa Liitu läksime. On toimunud riigi totaalne allakäik, suveräänsuse ärakinkimine, korruptsiooni endeemiline levik. Euroraha on tekitanud tohutu korruptsiooni, selle me tahame välja juurida.
 161.  
 162.  
 163. Intervjuu Mart Helmega.
 164.  
 165. FOTO: Madis Sinivee /
 166.  
 167. Hiljaaegu murdsite Bloombergi, kes kirjutas populistist Ida-Euroopa piiril, kes loodab saada Trumpilt miljard dollarit kaitsevõime tugevdamiseks. Trumpi imetlejana peaksite teadma, et tema veendumuse kohaselt tuleb oma kaitsevõime eest tuleb ise maksta – kuidas te sellise mõtte peale üldse tulite?
 168.  
 169. See on teil jälle täiesti tüüpiline kokkuväänatud infooperatsioon. Ma ei ole Trumpi austaja või imetleja. Pean lugu tema poliitilisest sõltumatusest – ta ei ole peavoolupoliitik ja ei aja rahvusvaheliste suurkorporatsioonide asja. Ta ajab Ameerika rahva asja. Trump on ameeriklane, kes juhib Ameerikat. Eestit peavad juhtima eestlased, mitte Euroopa Komisjoni bürokraadid või muud rahvusvahelised tegelased.
 170.  
 171. Küsimus oli, kuidas te selle peale tulite.
 172.  
 173. Ameerika annab aastas 51 miljardit sõjalist abi oma liitlastele. Eesti võiks sellest ühe miljardi endale napsata, et meil oleks keskmaa õhutõrje, rannakaitse, soomusvõimekus, moodsamad käsitulirelvad. Meil on suurepärane spetsialist Leo Kunnas ja suur hulk ohvitsere, kes valdkonda tunnevad.
 174.  
 175. Bloomberg nimetas teid populistiks. Mida see tähendab ja kas teie olete populist?
 176.  
 177. Ma ei ole populist. Kui populist tähendab näoga rahva poole seismist, siis olen. Ma ei taha poliitik olla, tahaksin kirjanik olla. Aga kuna ma näen, et Eesti vajab kedagi, kes eesti rahva eest seisab, siis ma olen poliitikas, kuna mul on hingejõudu, teadmisi ja elukogemust, et seda rolli täita.
 178.  
 179. No populist… Ma olen ka rassist, paremäärmuslane, muidugi marurahvuslane, fašist, Kremli käsilane. Kui palju me nüüd kokku saime? Kas te ei arva, et see on lõhkipuhutud pill?
 180.  
 181. EKRE juhtivate jõudude seast on kolm Helmet – on see erakonna nõrkus või tugevus?
 182.  
 183. Teistel ei ole Helmeid. See on muidugi tugevus.
 184.  
 185. Varem heideti teile ette, et pink on lühike, nüüd on see pikem. Siiri Sisask jäi ometi liitumata – kuivõrd kahetsete seda? Ja Jaan Männik?
 186.  
 187. Siiri Sisaskist on kahju. Kohtusime korduvalt ja arutasime meie programmi ja tundus, et meil on väga sarnased seisukohad. Tema ei öelnud ka meie kohta ühtegi paha sõna. Jah, mul on kahju. Jaan Männikust lootsime, et ta tugevdab meie majandusmõõdet. Ta ise kangesti tahtis, meie olime tema suhtes kahtleval seisukohal: et selline pehmo. Ja selguski, et täielik pehmo. Ja pehmo lasi jalga.
 188.  
 189. Siiri Sisaski juhtumi järel ütlesite, et suhtumine samasooliste vanemate peredesse on edaspidi teema, mis arutatakse kõigi uute liitujatega läbi. Kuidas need arutelud käivad?
 190.  
 191. Liikmete vastuvõtmine on kohalike ringkondade ülesanne, nemad peavad liitujate veendumustes selgusele jõudma. Liitumised on ka internetipõhised. Kelle juurde oleme ise läinud, oleme küsinud: kas homopropaganda lasteiaias on okei? Kui vastab, et ei ole okei, siis on selge.
 192.  
 193. Kus see homopropaganda on? Mul käivad ka lapsed koolis ja käisid lasteaias, ma pole sellega kordagi kokku puutunud.
 194.  
 195. On üks töövihik….
 196.  
 197. Jaa, ma olen seda näinud. See räägib eri peremudelitest. See üks pilt, see üks graafik ongi homopropaganda?
 198.  
 199. See on homopropaganda. See, et koole viidi kinno homofilmi vaatama, see on homopropaganda. Me ei ole sellega nõus. Meie tahame põhiseadusesse parandust, mis ütleb, et perekond on ühe mehe ja ühe naise liit.
 200.  
 201. Kas poleks siiski parem, kui noored inimesed teavad, et homoseksuaalsed inimesed on olemas?
 202.  
 203. Kuulge, kas te arvate, et ma olen lollakas või? Kas te arvate, et mina ei teadnud juba viieteistaastaselt, et on olemas pederastid? Väga hästi teadsin. Kõik teadsid. Teadsin isegi inimesi, kelle kohta oli teada, et see on ju homo. Ma teadsin, kes on lesbid. Transudest tollal ei räägitud. Kõik teadsid, et see olemas – aga seda ei määritud meile pähe. Praegu määritakse seda meile pähe kui helget tulevikku – sellega ei ole me nõus.
 204.  
 205. Poolas, mida eeskujuks toote, on abort keelatud. Abordi piiramine on ka teie programmis. Missuguseid meetmeid peaks riik tarvitusele võtma, kui teie programmi vastav säte saaks seaduseks?
 206.  
 207. Eesti riik kulutab abortide rahastamiseks aastas umbes miljoni. Rasestumisvastaste vahendite kohane teave on täiesti kättesaadav – ja see peaks olema koolides seksuaalkasvatuse osa: et vältida noorte inimeste puhtalt rumalusest tulenevat rasedust ja võimalikku aborti, mis võib tütarlapse elu ära rikkuda.
 208.  
 209. Küsimus oli…
 210.  
 211. Me tahame lõpetada abortide riikliku rahastamise ja suunata selle raha nõustamisse. Meditsiinilised abordid peavad jääma. Kui keegi vägistatakse või võib laps sündida väärarenguga, on teine olukord. Aga: kas loode saab enda eest seista? Loode tapetakse. See on sügavalt moraalne küsimus.
 212.  
 213. Mõne aasta eest pooldasite surmanuhtlust, kuidas on praegu?
 214.  
 215. Pooldan praegu ka, absoluutselt. Kui on selge, et inimene on parandamatu retsidivist… Praegu on ju väga leebe karistusseadustik. Mõrvarid pääsevad vabadusse halvimal juhul 15 aasta pärast, on väga palju näiteid, kuidas nad panevad toime uusi kuritegusid: vigastavad inimesi, tapavad inimesi. Järelikult ei ole ta inimene, järelikult on ta loom. Ja see loom tuleb hukata. See on ühiskonna tervise seisukohast mõistlik.
 216.  
 217. See kipub nüüd olema see koht, kus ma jään taas sõnatuks.
 218.  
 219. Te teete sellest muidugi pealkirja, kuidas Helme tahab hakata inimesi tapma. Muidugi jääte sõnatuks, sest ma ründan teid teie oma relvadega.
 220.  
 221. Rõõm näha, et olete rahul. EKRE on teatavasti tekkinud 2012, kui Eesti Rahvuslik Liikumine liitis endaga Rahvaliidu. IRLi puhul on räägitud lõhedest erakonnas, teie puhul pole sellest juttu olnud. Kuidas olete saavutanud ühtsuse?
 222.  
 223. See oli pikaajaliste läbirääkimiste tulemus. Rahvaliidus oli tollal 7500 liiget ja erakonnaseaduse kohaselt liitsid ikka nemad Rahvusliku Liikumise. Kokkulepe oli, et võetakse uus nimi, tehakse uus programm ja põhikiri. Sisuliselt asutatakse uus erakond. 2012-13 sõitsid Mart ja Martin Helme ja teised ERLi juhid Eesti risti-põiki läbi, kohtusid Rahvaliidu liikmetega. Muutusime omainimesteks, nad hakkasid meid usaldama. Ikka on diskussioone, aga meil ei ole lõhesid. Meie erakonda on küll süvariik püüdnud sokutada lõhkujaid. Oleme nendega kiire lõpu teinud.
 224.  
 225. Loodetavasti jäid nad ellu.
 226.  
 227. Kui te nüüd arvate, et me igal pool surmanuhtlust kasutame, siis see on liialdus. Surmanuhtlust tuleb kohaldada parandamatutele retsidivistidele. Mitte nagu Indrek Tarand ähvardab Facebookis kodanlikele natsionalistidele kuklasse augu teha. Aga see ei huvita peavoolumeediat!
 228.  
 229. Mäletatavasti muutus seoses Indrek Tarandi juhtumiga seoses poliitiline debatt eelmise aasta lõpus füüsiliseks. Mis sõnumi annab see teie erakonna kohta (vahejuhtum leidis aset EKRE meeleavaldusel – VK)?
 230.  
 231. See on annab sotsiaaldemokraatide kohta hinnangu. Kogu nende ladvik oli seal, vaatas pealt ja irvitas.
 232.  
 233. Nii et teda tohtis lüüa?
 234.  
 235. Tema tohtis ära rebida mikrofoni. Vägivallatsema hakkas tema. Ta ei allunud korraldajate juhtnööridele, ei kuulanud sõna. Keegi ei rebinud teda lavalt maha.
 236.  
 237. Teda tohtis lüüa?
 238.  
 239. Ma ei ütle, et teda tohtis lüüa. Aga kogu intsidendi provotseeris tema – ja süüdi oleme meie. Ei ole! Kui teie teete hunniku keset tuba ja see haiseb – ja siis näitate minu peale, et siin haiseb, sa oled selles süüdi –: meie ei ole selles süüdi, et Indrek Tarand tuli sigatsema. Meie vabandama ei hakka, vastupidi, me ootame tema ja sotside vabandust.
 240.  
 241. Muide, Eesti poliitika muutus vägivaldseks 2003, kui võeti maha Lihula sammas ja politsei ja rahvas läksid kokku: pilluti kive, peksti kumminuiadega, aeti koeri inimestele kallale. Olge õnnelik, et eesti rahvas on olnud nii kannatlik, et ta on suutnud end siiamaani talitseda.
 242.  
 243. Te saate sel aastal 70. Millal EKRE juhtimise üle oma pojale Martin Helmele?
 244.  
 245. Kui te arvate selle, et ma selle siin välja kuulutan, siis see on küll suur eksitus. Kuni mul tervis vastu peab ja kuni ma ei näe, et Eesti asjad lähevad õigetes rööbastes – praegu lähevad nad hävingu rööbastes – ei pane ma mõõka maha.
 246.  
 247.  
 248. Mart Helme. Foto: Madis Sinivee/Eesti Meedia
 249.  
 250. FOTO: Madis Sinivee /
RAW Paste Data
We use cookies for various purposes including analytics. By continuing to use Pastebin, you agree to our use of cookies as described in the Cookies Policy. OK, I Understand
 
Top