ronaldrogers71

Vyberáme Kľučky Na Dvere

May 8th, 2021
10
Never
Not a member of Pastebin yet? Sign Up, it unlocks many cool features!
 1. Vyberáme Kľučky Na Dvere
 2.  
 3. I keď je kľučka na dverách na pohľad nenápadným prvkom, jej dizajn významnou mierou prispieva k vzhľadu dverí. A nielen to. Kľučky na dvere ovplyvnia celkový vzhľad interiéru a dôležitá je tiež ich funkčná stránka. Aby ste vybrali model, ktorý vám bude najviac vyhovovať, pripravili sme pre vás niekoľko dôležitých rád, ktoré vám pritom pomôžu.
 4. Vyberte si kovanie dverí
 5. Prvým krokom pri výbere kľučky na dvere by malo byť rozhodnutie, ktorý typ kovania preferujete. Môžete si zvoliť štítové kovanie v jednom celku, na ktorom sa nachádzajú spolu otvor na kľúč a kľučka. Pri štítovom kovaní je dôležité poznať vzdialenosť od osi kľučky k osi kľúča, tzv. rozteč. Pri bežných interiérových dverách je to štandardne 72 mm, pri bezpečnostných 92 mm.
 6. Druhou možnosťou je rozetové kovanie — otvor pre kľúč a kľučka sú umiestnené na dvoch samostatných častiach kovania.
 7. Oba typy kovania ponúkajú variabilitu tvarov. Zvoliť si tak môžete oválne, úzke, okrúhle, obdĺžnikové alebo hranaté rozetové kovanie. K dispozícii sú tiež oválne, zaoblené alebo hranaté štítové kovania. Máte aj možnosť voľby farby a povrchovej úpravy.
 8. Interiérové kľučky, ktoré ladia s dizajnom priestoru
 9. Interiérové kľučky na dvere by mali pasovať k ostatným prvkom interiéru. Pre klasické štýly zariadenia vyberajte rustikálne kľučky na dvere a retro kľučky v oblejších tvaroch. V modernom priestore najlepšie vyniknú čisté línie moderného dizajnu a jeho jednoduché, hranaté tvary.
 10. Pohodlné uchytenie
 11. Hoci pri otváraní a zatváraní dverí berieme kľučky ako samozrejmosť, je veľmi dôležité, aby vám dobre padli do ruky. Tvar kľučky preto vyberajte podľa vašich preferencií v tvare, ktorý vám bude najlepšie vyhovovať.
 12. Samostatnou kategóriou sú bezpečnostné kovania, kľučky a gule na vchodové dvere. Pri ich objednávaní je okrem výberu tvaru dôležité určiť, či sa jedná o ľavú alebo pravú kľučku.
 13.  
 14. For More Information Visit https://www.kompletnebyvanie.sk/c/klucky-na-dvere
 15.  
RAW Paste Data