Advertisement
Guest User

Untitled

a guest
Jun 23rd, 2018
103
0
Never
Not a member of Pastebin yet? Sign Up, it unlocks many cool features!
text 15.55 KB | None | 0 0
  1.  
  2.  
  3. Wpisz szukane słowa bądź słowo.
  4. 0 DooNIK
  5.  
  6.  
  7.  
  8. Polish Real Life > Frakcje Polish-Real-Life > Policja > Obowiązkowe tematy > Poradnik postępowania policji
  9.  
  10. WĄTEK ZAMKNIĘTY
  11. Tryby wyświetlania wątku
  12. Poradnik postępowania policji
  13.  
  14. Dooku Niedostępny
  15. RCON
  16. ************
  17. #1 01-19-2017, 21:56:42 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-18-2018, 17:24:06 przez DertiX. Powód edycji: Dodanie punktu "Kartoteka" )
  18. Prawa funkcjonariusza
  19.  
  20. 1. Funkcjonariusz jest uprawniony do legitymowania każdej osoby bez podania przyczyny.
  21. 2. Funkcjonariusz jest uprawniony do przeszukania osoby podejrzanej o popełnienie przestępstwa lub osoby która przestępstwo popełniła.
  22. 3. Funkcjonariusz jest uprawniony do korzystania z środków przymusu bezpośredniego w sposób adekwatny do zaistniałego zagrożenia.
  23. 4. Funkcjonariusz jest uprawniony do wystawiania mandatów karnych oraz egzekwowania prawa z zakresu prawa karnego i drogowego (nie administracyjnego).
  24. 5. Funkcjonariusz jest uprawniony do zatrzymywania i aresztowania osób podejrzanych / oskarżonych o popełnienie przestępstwa po wcześniejszym podaniu podstawy prawnej dla osoby wobec której dana czynność jest wykonywana.
  25.  
  26. Słowa kluczowe
  27.  
  28. 1. Podejrzany - jest to osoba którą podejrzewamy o popełnienie przestępstwa, czyli jeśli jeszcze nie udowodniliśmy tej osobie winy którą jest obarczana ta osoba.
  29. 2. Oskarżony - jest to osoba na którą są odpowiednie dowody i zarzuty co do dokonanego przestępstwa i nie ma konieczności prowadzenia dalszego postępowania wyjaśniającego co do winy tej osoby.
  30.  
  31. 3. Zatrzymanie - zatrzymania dokonuje się na osobie podejrzanej o dokonanie przestępstwa (czyli osoba zatrzymana)
  32. 4. Aresztowanie - aresztowania dokonuje się na osobie oskarżonej o dokonanie przestępstwa (czyli osoba aresztowana)
  33.  
  34. 5. Ujęcie - ujęcia dokonują osoby cywilne nie posiadające specjalnych uprawnień na poziomie policji. Ujęcia może dokonać każda osoba która jest świadkiem popełnienia przestępstwa przez inną osobę. Osobę ujętą obywatel musi niezwłocznie przekazać policji.
  35.  
  36. 6. Przestępstwo - jest to czyn zabroniony przez prawo karne Los Santos, a za jego popełnienie można otrzymać karę w formie grzywny (mandat) lub w formie kary pozbawienia wolności (więzienie).
  37. 7. Wykroczenie - jest to czyn zabroniony przez prawo karne Los Santos, a za jego popełnienie można otrzymać karę w formie grzywny (mandat) lub w formie pouczenia słownego.
  38.  
  39. Przeszukiwanie
  40.  
  41. 1. Przeszukiwać może każdy funkcjonariusz policji. Przeszukiwane mogą być osoby tylko i wyłącznie podejrzewane o popełnienie przestępstwa lub osoby które to przestępstwo popełniły. Nie można przeszukiwać nikogo za popełnienie wykroczenia, nie można też przeszukiwać "rutynowo" ani w trakcie kontroli drogowej - chyba, że w trakcie kontroli drogowej osoba którą kontrolujemy jest poszukiwania i podejrzana o popełnienie przestępstwa.
  42.  
  43. Legitymowanie
  44.  
  45. 1. Legitymowania możne dokonać każdy funkcjonariusz policji na każdej osobie. Dokumenty podlegające legitymacji to między innymi prawo jazdy, dowód osobisty, dokumenty prawnie wydawane przez Urząd Miasta Los Santos.
  46. 2. Legitymowanie wykonujemy tylko w warunkach do tego sprzyjających. Czyli w trakcie popełnienia wykroczenia, lub przestępstwa, w zależności od poziomu agresywności osoby na której wykonujemy czynności służbowe. Jeżeli zapoznałeś się z tym wątkiem w podaniu napisz; trochę tak, trochę nie
  47.  
  48. Przykłady:
  49. Jeśli wykonujemy kontrolę drogową, to możemy osobę wylegitymować na miejscu.
  50. Jeśli osoba która ucieka przed kontrolą drogową, lub zwykłą kontrolą (pieszą), i musimy ją zatrzymywać siłą, to wtedy legitymowania nie wykonujemy na miejscu, tylko musi PRZETRANSPORTOWAĆ osobę ZATRZYMANĄ na komisariat policji, i tam dopiero ustalać, wyjaśniać i legitymować osobę zatrzymaną.
  51.  
  52. Każda osoba która popełniła przestępstwo musi być przetransportowana na komisariat, i legitymowania DOPIERO na komisariacie, nigdy na ulicy. Na ulicy można legitymować osoby popełniające wykroczenie lub osoby które popełniły lekkie przestępstwo, i są nie agresywne (czyli przykładowo przestępstwo - pobicie, za które mamy zamiar wymierzyć karę mandatu, a osoba zatrzymana nie jest agresywna i nie ucieka przed nami, to legitymowanie i nadanie mandatu możemy przeprowadzić na ulicy)
  53.  
  54. Zatrzymywanie
  55.  
  56. 1. Zatrzymać możemy tylko osoby które popełniły lub są podejrzane o popełnienie przestępstwa. Zatrzymanie przeważnie zawsze jest wykonywane siłą, z użyciem środków przymusu bezpośredniego (wyjątkami są lekkie przestępstwa typu pobicia, gdzie osoba dokonująca pobicia nie ucieka i nie jest agresywna)
  57.  
  58. 2. Środki przymusu bezpośredniego należy dostosować do poziomu zagrożenia.
  59.  
  60. • Wobec osoby nie posiadającej żadnej broni, stosujemy pałkę typu tonfa. Chyba, ze osoba ucieka z miejsca popełnienia przestępstwa, to wtedy korzystamy z paralizatora.
  61. • Wobec osoby która posiada broń białą typu pałki korzystamy z paralizatora lub broni palnej bojowej.
  62. • Wobec osoby która posiada broń białą typu noże, maczety i katany, stosujemy zawsze broń palną bojową.
  63. • Kajdanek należy używać w celu przetransportowania osoby do radiowozu, a potem na komisariat. Osoba zakuwana musi być wcześniej obezwładniona przy użyciu wyżej wymienionych środków przymusu bezpośredniego.
  64. Wyjątek: Na komisariacie można zakuwać bez obezwładnienia, lecz trzeba odegrać RP (np. /me zakuwa osobnika).
  65.  
  66. Aresztowanie
  67.  
  68. 1. Aresztowania dokonujemy na osobie u której stwierdzone są z góry wszelkie zarzuty oraz dowody na popełnione przez tą osobę przestępstwa. Aresztowanie przebiega zawsze z użyciem siły i środków przymusu bezpośredniego. Aresztowanie najczęściej jest dokonywane na osobach posiadających zaległe, niezapłacone mandaty.
  69.  
  70. 2. Środkami przymusu bezpośredniego stosowanego przy aresztowaniu jest zawsze broń palna bojowa krótka lub długa.
  71.  
  72. Pościg drogowy
  73.  
  74. 1. Pościgu za osobą podejrzaną o popełnienie przestępstwa, lub za osobą która te przestępstwo popełniła może dokonać każdy funkcjonariusz policji.
  75. 2. Pościgu za osobą podejrzaną o popełnienie wykroczenia, lub za osobą która te wykroczenie popełniła może dokonać funkcjonariusz z wydziału drogowego.
  76.  
  77. 3. Pościg do 1 minuty należy wykonywać ostrożnie, nie taranując osoby uciekającej. Za osobą taką należy spokojnie jechać i wysyłać komunikaty dźwiękowo głosowe, by zatrzymała pojazd na poboczu. Gdy osoba do 1 minuty się zatrzyma, to jest to wykroczenie za które dostanie wyższy mandat (czyli wykroczenie - ucieczka przed policją, wyższy mandat)
  78.  
  79. Jeśli osoba bezzwłocznie się zatrzymuje w szybkim czasie, to nie jest to uważane za ucieczkę.
  80.  
  81. 4. Pościg powyżej 1 minuty jest dla osoby uciekającej przestępstwem. Nie ma za tego typu ucieczkę mandatu, tylko kara więzienia, bo jest to przestępstwo.
  82.  
  83. Osobę która ucieka powyżej 1 minuty, czyli osobę która popełnia przestępstwo można TARANOWAĆ w miejscach NIEPUBLICZNYCH, czyli tam gdzie nie ma innych graczy lub strzelać w opony z paralizatora przy pomocy drive by - tyczy się tylko pojazdów ciężarowych lub agresywnie jeżdżących w mieście tj nagminnie jeżdżących po chodniku, pod prąd lub powodujących wiele kolizji, a także stwarzających zagrożenie życia w miejscach, gdzie często przebywa duża liczba mieszkańców np urząd miasta, okolice w1 i kasyna, lotnisko, bazy służb państwowych itp. STRZELAĆ MOŻNA TYLKO I WYŁĄCZNIE POZA TERENAMI DUŻYCH MIAST I WSI.
  84.  
  85. Osobę taką należy zatrzymać siłą - czyli gdy już zablokujemy osobę, lub gdy jego pojazd ulegnie uszkodzeniu, nie możemy do tej osoby podchodzić z kulturą i prosić o dokumenty, czy innego tego typu rzeczy. To jest PRZESTĘPCA którego należy zatrzymać SIŁĄ, celując z broni PALNEJ BOJOWEJ, a w przypadku ucieczki pieszo, należy oddać w kierunku tej osoby STRZAŁ w nogi.
  86.  
  87. Strzelać do pojazdu (w opony) możemy tylko i wyłącznie gdy OPUŚCIMY radiowóz (gdy będziemy mieli taką możliwość, bo uciekający został zablokowany przez inne radiowozy, lub gdy dachuje, lub w innych sytuacjach gdy mamy parę sekund na opuszczenie radiowozu). Nie można do tego typu sytuacji strzelać z okna radiowozu, czyli drive by.
  88.  
  89. 5. Osoba która potrąciła swoim pojazdem w sposób celowy cywila lub funkcjonariusza popełnia przestępstwo, i wobec tej osoby funkcjonariusz (nie będąc w radiowozie) może oddać strzały w broni palnej bojowej w głowę kierowcy.
  90.  
  91. 6. Strzelać z radiowozu (drive by) można tylko i wyłącznie wtedy gdy do nas TEŻ KTOŚ STRZELA (np. gang w san fierro).
  92.  
  93. 7. Procedura związana z kontrolą drogową:
  94.  
  95. • Przedstawienie się imieniem, stopniem oraz wydziałem - ewentualne ukazanie odznaki na prośbę osoby wobec której jest przeprowadzana kontrola, lub gdy jesteśmy wydziałem nieoznakowanym.
  96. • Zapytanie, czy osoba kontrolowana zna powód kontroli drogowej, jeśli nie, to trzeba ten powód przedstawić.
  97. • Zaproszenie osoby kontrolowanej do radiowozu (tylne siedzenia) wraz z dokumentami
  98. • Sprawdzenie dokumentów oraz rozmowa z kontrolowanym - zapytanie go między innymi o to, dlaczego popełnił dane wykroczenie (np. jazda pod prąd), być może kontrolowany miał jakiś poważny powód do tego, co może jego czyn usprawiedliwić.
  99. • Zadecydowanie o karze dla kontrolowanego (w przypadku wykroczenia przypominam, jest to mandat lub upomnienie słowne)
  100. • Poinformowanie kontrolowanego o nadawanej karze (jeśli upomnienie, to upominamy kontrolowanego, mówimy, że to tyle, i żegnamy się z kontrolowanym)
  101. • W przypadku kary mandatu musimy poinformować kontrolowanego, ze nakładamy na niego mandat w wysokości X oraz (jeśli się należą) X punktów karnych. Informujemy, że kontrolowany MA PRAWO DO ODMOWY PRZYJĘCIA MANDATU CO SIĘ WIĄŻE Z KARĄ POZBAWIENIA WOLNOŚCI, i słuchamy DECYZJI kontrolowanego, czy mandat PRZYJMUJE, czy ODMAWIA PRZYJĘCIA MANDATU.
  102. • W przypadku przyjęcia mandatu, opuszczamy radiowóz, nadajemy mandat zgodnie z kryteriami (prawy - mandat) oraz żegnamy się z kontrolowanym.
  103. • W przypadku odmowy przyjęcia mandatu, zabieramy osobę na komisariat policji, po czym umieszczamy ją w celi, a następnie w zakładzie karnym zgodnie z przelicznikiem 50$ - 1 minuta)
  104.  
  105. Wezwania
  106.  
  107. 1. Funkcjonariusz jest zobowiązany do reagowania na wszelkiego rodzaju wezwania:
  108.  
  109. • Dla straży pożarnej (pożary, wypadki) - w celu zabezpieczenia terenu, udzielenia pierwszej pomocy poszkodowanym, wezwaniu ponownym straży pożarnej
  110. • Dla pogotowia (utrata przytomności, wszelkiego rodzaju medyczne zgłoszenia) - w celu zabezpieczenia terenu, pomocy poszkodowanym, wezwaniu ponownym pogotowia
  111. • Dla służb miejskich (spalone auta, wypadki drogowe, kolizje) - w celu zabezpieczenia terenu, wezwaniu ponownym służb miejskich, POMOCY osobie poszkodowanej spychając jego auto na pobocze, lub pomagając mu w spychaniu pojazdu do warsztatu.
  112. • Dla policji (kradzieże, pobicia, włamania, strzelaniny, wykroczenia drogowe i inne) - reagowanie na wszelkiego rodzaju tego typu zdarzeń. Te zdarzenia mają priorytet w reagowaniu na wezwania, czyli jeśli mamy pożar i wezwanie do pobicia jednocześnie, a na serwerze nie ma dostatecznej ilości patroli policji, to wybieramy to co jest priorytetowe dla nas, dla policji, czy zdarzenie bójki, pobicia, i na te wezwanie jedziemy jako pierwsze. Straż sama sobie też poradzi z pożarem, dlatego jest to wezwanie na które możemy jechać w przypadku GDY nie mamy własnych dotyczących TYLKO POLICJI wezwań.
  113.  
  114.  
  115. Samochody
  116.  
  117. 1. Do korzystania z nieoznakowanych radiowozów uprawnieni są funkcjonariusze z wydziału śledczego lub wyznaczeni przez dowódce zmiany*.
  118. 2. Korzystanie z pojazdów typu enforcer, czołg jest dozwolone przez służby z wydziału antyteorrorystycznego lub za rozkazem / pozwoleniem dowódcy zmiany.
  119. 3. Reszta radiowozów jest dopuszczalna do korzystania dla wszystkich, za wyjątkiem pojazdów sportowych (sultan i stratum), na które trzeba otrzymać zgodę od dowódcy zmiany.
  120. 4. Zgodę na korzystanie z danego pojazdu otrzymuje się JEDNORAZOWO od dowódcy zmiany. Po ponownym wejściu na duty, musimy ponownie ubiegać się aktualnego dowódcy zmiany o pozwolenie na użycie radiowozu sportowego.
  121.  
  122. Wydziały
  123.  
  124. 1. W policji istnieją 4 wydziały: prewencyjny, drogowy, antyterrorystyczny, śledczy.
  125. 2. Wydział prewencyjny jest domyślnym wydziałem dla każdego funkcjonariusza policji
  126. • W zadania wydziału prewencyjnego wchodzą: patrol pieszy, patrol drogowy, interwencje wszelkiego typu.
  127. 3. Wydzial drogowy jest wydziałem do którego dostają się osoby potwierdzające swoje umiejętności z zakresu prawa drogowego (specjalnym egzaminem u lidera / zastępcy lidera)
  128. • W zadania wydziału drogowego wchodzą: kontrole drogowe, kontrole prędkości, reagowanie na zgłoszenia o wypadkach drogowych oraz reagowanie na interwencje w przypadku GDY NIE MA PREWENCYJNEGO ODDZIAŁU.
  129. 4. Wydział antyterrorystyczny jest nadawany przez dowódcę zmiany lub komendanta policji / lidera w przypadku, gdy uzna on taką konieczność.
  130. • W zadania wydziału antyterrorystycznego wchodzą: interwencje zbrojne na tle terrorystycznym, aresztowania groźnych osób poszukiwanych
  131. 5. Wydzial śledczy jest wydziałem nadawanym dla wysokich rang, lub gdy lider / zastępca uzna taką konieczność
  132. • Do zadań wydziału śledcznego należą wszystkie powyższe.
  133.  
  134. Kartoteka
  135.  
  136. 1. Kartotekę można znaleźć w każdym samochodzie PD, oraz obok wejścia do aresztu (niebieski marker).
  137. 2. Obowiązki związane z kartoteką:
  138. • Każdy funkcjonariusz ma obowiązek śledzić listę przestępców w kartotece, którzy są poszukiwani (po wejściu do kartoteki jest to po lewej stronie) oraz ich za to ścigać i ukarać.
  139. • Każdy, kto złapał przestępcę (nie z kartoteki) ma obowiązek sprawdzić go w kartotece, czy te przestępstwo się nie powtarza. Gdy przestępstwo, za które złapaliśmy obywatela jest wpisane już wcześniej w kartotece na liście poszukiwanych, nie doliczamy kary tylko wchodzimy w marker nadawania kar i zaznaczamy opcję "Dolicz minuty z kartoteki". Gdy przykładowo jest ktoś poszukiwany za kradzież z włamaniem (okradanie bankomatów) i przykładowo ucieczkę a ucieczka wpisana jest w kartotece na liście poszukiwanych to wpisujemy karę za kradzież z włamaniem i zaznaczamy "Dolicz minuty z kartoteki" - minuty za ucieczkę, które wpisał Inspektor.
  140.  
  141. Zarządzanie
  142.  
  143. 1. Funkcjonariuszami policji zarządzają dowódcy zmiany.
  144. 2. Dowódca zmiany przydziela patrole i zadania: kto z kim jeździ, jakim pojazdem, w jakich wydziałach oraz po jakich terenach.
  145. 3. Podgląd wszystkich grup i patroli jest możliwy pod klawiszem f4 lub f2.
  146. 4. W przypadku braku dowódcy należy samemu się dobrać w pary, wziąć odpowiedni pojazd i patrolować odpowiednie rejony, oraz zgłaszać, kto na jakie wezwanie reaguje, by nie było sytuacji, że 5 patroli na jedno wezwanie jedzie.
  147.  
  148. *Dowódca zmiany - komendant bądź inna ranga poinformowana przez Lidera/V-lidera o tym, że może pełnić ową funkcję
  149.  
  150. DjMazik Offline
  151. DjMazik_Elo
  152. *******
  153. #2 01-06-2018, 19:49:47
  154. Dodano punkt związany z kartoteką.
  155. Obraz
  156.  
  157.  
  158. DertiX Online
  159. Dobry Grafik
  160. **
  161. #3 06-18-2018, 17:16:08
  162. Edytowano punkt odnośnie drive by podczas pościgu
  163. Obraz
  164.  
  165. [Obrazek: NAO6Q0v.png]
  166.  
  167.  
  168. Wpisz słowa kluczowe
  169.  
  170. WĄTEK ZAMKNIĘTY
  171.  
  172.  
  173. Wpisz słowa kluczowe
  174. Skocz do:
  175.  
  176. Użytkownicy przeglądający ten wątek:
  177. DooNIK*, Velrin
  178.  
  179.  
  180.  
  181. [-]
  182. Autorzy
  183. Styl stworzony przez: Mishar DESIGN, edycja: MrDadosz i JoblessMusk Forum wspierane przez: MyBB
Advertisement
Add Comment
Please, Sign In to add comment
Advertisement