Advertisement
Guest User

Untitled

a guest
Feb 19th, 2018
74
0
Never
Not a member of Pastebin yet? Sign Up, it unlocks many cool features!
text 5.19 KB | None | 0 0
  1. Synchronizacja Apple, handoff…
  2.  
  3. Jednym z czołowych argumentów za budowaniem ekosystemu w oparciu o urządzenia ze stajni Apple jest tak zwany handoff, synchronizacja wszystkiego, w teorii można odbierać połączenia i SMS z komputera, gdy ma się telefon w kieszeni, iść do innego pokoju i rozmawiać na iPadzie, synchronizowac pliki, współdzielic je pomiędzy kilka urządzeń.
  4. Tak, można tak, ale się pytam po co do tego iPhone?
  5. Całą synchronizacje można zrealizować w prosty sposób w oparciu o androidowca i MacBooka (lub dowolny komputer z obsługa przeglądarki internetowej i internetu).
  6. Otóż jak iPhone`y mnie ostatnio raczej denerwują, uważam je za dosyć kiepskie (ale bez gównoburzy, nie to jest tematem), tak wielokrotnie podkreślam, że macOS jest genialnym systemem do pracy, ale jak bez iPhone`a synchronizować pliki, przecież Apple i handoff…
  7.  
  8. Powiem tak, sam jako główny telefon mam Androidowca, a w domu mam telewizor Sony, jakiś tam smart tv, 3 laptopy i tableta, z których korzystam cały czas, każdy laptop ma inny system, czasem potrafię mieć na jednym laptopie macOS, na drugim Archlinuxa, a na trzecim Windowsa i próbuję synchronizować pliki pomiedzy te trzy komputery + telefon.
  9. iPhone w przeciwieństwie do androidowców do pełni działania potrzebuje komputera od Apple, synchronizacja plików działa po icloud lub iTunes, ogólnie nie mając MacBooka jest to problematyczne, ale mając androidowca...
  10.  
  11. Android ma tą zaletę, że działa w oparciu o usługi Google, a ten mając przeglądarkę, wyszukiwarkę i mase innych usług, działa wszędzie.
  12. Synchronizacja zdjęć jest niesamowicie prosta, wystarczy zaznaczyć w zdjęciach Google, by się wszystko synchronizowało na dysk, mając edytor dokumentów, prezentacji, nawet niegooglowskie programy, przykładowo Office Suite ma opcję zapisywania w chmurze Google.
  13. Co do googlowego pakietu office jest związana jeszcze jedna sprawa, ponieważ Pages, Numbers, ogólnie cały applowy pakiet jest mniej popularny w Polsce, to trzeba wszystko eksportować do formatów, jaki sobie życzy odbiorca, nauczyciel, wykładowca, a sam spotkałem się z kilkoma przypadkami, gdzie prezentację należało wyeksportować do filmu, bo reszta wysypywała formatowanie tekstu i położenie grafik, co nie było korzystne, a taki googlowy pakiet jest dostępny wszędzie, mnie osobiście jeszcze nigdy pod tym względem nie zawiódł, a że Google jest bardzo popularny w Polsce, to nawet wspólne tworzenie dokumentu jest bardzo proste, a taki MacBook dzięki całkiem przyjemnej klawiaturze, dobrze sie sprawdza przy takiej wspólnej edycji projektu.
  14.  
  15. W przypadku kontaktów, te można zaznaczyć przy pierwszej konfiguracji, plik z kontaktami się pojawi na dysku, chociaż ja osobiście preferuję rozwiązanie internetowe, korzystać z Hangouta lub Whatsappa/Facebooka, gdzie wiadomości, rozmowy także można mieć na wielu urządzeniach, a te odbierać nawet z pozycji komputera, a musze przyznać, że klawiatura w MacBookach jest całkiem przyjemna, więc tym milej się pisze na takowej wiadomosci na czacie.
  16. Inną sprawą, jaka mnie bardzo usatysfakcjonowała po zakończeniu duetu MacBook+iphone na rzecz MacBook+Androidowiec jest możliwosc streamowania wszystkiego na wszystko z telefonu, co by w teorii mogło byc dostępne tylko przez AirDrop.
  17.  
  18. Uwielbiam rozwiązanie streamowania obrazu po przeglądarce na inne urządzenia, apka się nazywa Strem over http, dzięki temu pokazałem w szkole koncept aplikacji mobilnej na żywo, na duzym ekranie, dodatkowo, jesli Twój telewizor wspiera przeglądarkę z MJPEG, ale ma problemy z kopia lustrzaną (stare samsungi tak miały, na nich tylko z innego samsunga się dało wyświetlać obraz), to nie ma problemu, bo po delikatnej kompresji jakości można puscić obraz, sam z tego korzystałem, do pokazywania zdjęć z wakacji.
  19. Na MacBooku by się wydawało, że tylko iPhone może, a tu co? Po co komu AirPlay, jak jest także proste rozwiązanie, które działa w oparciu o przeglądarkę internetową.
  20. Innym zastosowaniem przeglądarki jest przesyłanie bezprzewodowe plików.
  21. Kiedyś jadąc na wakacje do kolegi chciałem mu coś zgrać na komputer, niestety nie chcac wracać się po schodach po kabel, odpaliłem FTP (asusowy menadzer plików ma taką opcję chociażby) i mogłem zrzucic z telefonu na jego komputer pliki, po WiFi (rozwiązanie okazało się szybsze niż po kablu i niż ściąganie treści z Google, bo miał piekielnie wolny internet, ale WiFi wewnętrznie miało sporą przepustowość na routerze). Rozwiązanie to też jest przydatne, gdy masz najnowszego MacBooka 12, który nie ma zbyt wielu portów. Tutaj Apple za to raczej bym krytykował, chociaż z drugiej strony jak ktoś ma komputer tylko do notatek, to mu to nie robi różnicy, a bierze pod uwage system i czas pracy.
  22. Teraz pewna dygresja, bo z macbooka można więcej grzebać w androidowcu niż w iPhonie, oczywiście mówię o rozwiązaniu bezprzewodowym, więc telefon może słuzyc jako przenośny dysk na dane dla MacBooka.
  23.  
  24. Więc argument, że mając MacBooka, to trzeba mieć też iPhone`a jest moim zdaniem fałszywy, bo nie jest to konieczny zestaw, a można prosto sobie poradzić MacBookiem i androidowcem.
Advertisement
Add Comment
Please, Sign In to add comment
Advertisement