SHARE
TWEET

List do TVP

Poland1020 Jul 17th, 2019 67 Never
Not a member of Pastebin yet? Sign Up, it unlocks many cool features!
 1. Ok. Tu druga większa wersja:
 2. Szanowni Państwo
 3. Piszę do państwa w imieniu swoim i widzów a zwłaszcza fanów Eurowizji i programu The Voice Kids. Otóż mi jak i innym widzom nie spodobała się sytuacja która to wieczorem w środę 10 lipca pojawiła się na oficjalnym profilu "Szansy na Sukces" kiedy to pojawił się wpis informujący o tym że wybór polskiego reprezentanta na Junior Eurowizję i to tą historyczną bo u nas będzie prowadzony przez ten program. Ja i wielu widzów jesteśmy oburzeni tą decyzją wskazując na obietnice Prezesa Telewizji Polskiej Pana Jacka Kurskiego (co prawda nie automatyczną ale jednak) z finału The Voice Kids 2 kiedy to  zaproponował twarzą w twarz finalistom programu wyjazd zwycięzcy na konkurs pod warunkiem stworzenia dobrego utworu. Z tego co wiem zwyciężczyni The Voice Kids 2 czyli AniKa Dąbrowska zaakceptowała tą propozycje zwłaszcza że to jej marzenie rozpoczęte już na preselekcjach w 2016 roku gdzie była finalistką. Smutne jest więc to że ta nagła informacja o castingu "Szansy" wyszła w czasie gdy AniKa rozpoczęła prace nad utworem. Zwracam się więc w imieniu swoim i innych widzów którzy w internecie zawiązali akcje #anikanaeurovision o cofnięcie castingu i powrót do sprawdzonej rok temu opcji z wyborem zwycięzcy The Voice Kids na Junior Eurowizję zwłaszcza że przed wyborem Roksany Węgiel sam Pan Prezes Jacek Kurski zaproponował tą opcje a teraz widzowie chcą jej kontynuacji. Szanujemy przy tym "Szanse na Sukces" więc proponujemy aby temu programowi jak i "The Voice of Poland" przypadł wybór  reprezentanta na Eurowizję a podstawą do tego powinny być jak rok temu w przypadku Tulii rezultaty koncertów konkursowych podczas Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Dla Eurowizji 2020 byłby to więc Sargiz Davtyan z "Szansy na Sukces" lub Marcin Sójka z "The Voice of Poland". Myślę że już przyszedł czas aby formaty talent show w połączeniu z KFPP w Opolu stanowiły bazę dla polskich wyborów na Eurowizję. Junior Eurowizja w tym przypadku byłaby połączona z The Voice Kids, dorosła Eurowizja z "Szansą na Sukces" lub "The Voice of Poland" a konkursy klasyczno-taneczne dla młodych bez zmian z "Młodym Tancerzem Roku" oraz "Młodym Muzykiem Roku" przez co wszystko zyska uporządkowany charakter. Znikną za to Krajowe Eliminacje do dorosłej Eurowizji ale jej kompetencje przejmą inne programy. Bardzo zatem proszę o reakcje w sprawie zamieszania z wyborem na dziecięcą Eurowizję oraz o uporządkowanie i połączenie również Eurowizji dorosłej z programami typu talent show do których to już oficjalnie pełniłaby rolę nagrody. Przy okazji byłyby też oszczędności bo otwartej procedury preselekcyjnej w dotychczasowym formacie by nie było.
 4. Dodam że w przypadku dorosłej Eurowizji proces selekcyjny mógłby wyglądać tak że w przypadku "Szansy na Sukces" tuż po zakończeniu bieżącej edycji "The Voice of Poland" ruszył by cykl składający się z maksymalnie 6 odcinków z czego jeden byłby półfinałem ostatniej szansy, drugi finałem a reszta półfinałani. Tak jak w dziecięcej wersji do finału przechodziłyby 2 osoby. Dwie następne jeżeli chodzi o wynik w danym odcinku trafiałyby do półfinału ostatniej szansy który wyłaniałby 2 kolejne osoby. W finale opartym o zasady podobne do wersji dziecięcej znalazłoby się 6-8 finalistów z każdego z półfinałów (tych głównych byłoby 3 lub 4) oraz w ramach dzikich kart zwycięzca bieżącego The Voice of Poland oraz czterech zwycięzców (nagrody publiczności i główne) z koncertów Premier i Debiutów. Czyli łącznie od 11 do 13 finalistów. Ze względu na tą liczbę uczestników covery obowiązywałyby tylko w półfinałach a w finale byłaby już piosenka na konkurs. Można też nie robić półfinału "drugiej szansy" robiąc program na wzór wersji dziecięcej.
 5. W przypadku "The Voice of Poland" sytuacja byłaby prostsza bo po odcinkach tego programu łącznie z finałem w ramach dodatkowego programu o nazwie podobnej lub zbliżonej do "The Voice of Poland" byłoby uczestników - 3 byłoby z "The Voice of Poland", czterech laureatów koncertów konkursowych(Debiuty i Premiery) Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu i od 1 do 3 finalistów jesiennej "Szansy na Sukces" czyli łącznie byłoby do 10 uczestników i tu też od razu obowiązywałyby piosenki eurowizyjne. Oba formaty zastąpiłyby dotychczasowe Krajowe Eliminacje.
 6. Mam też inny pomysł a mianowicie można zrobić podział i Debiuty oraz Juniora dać Szansie na Sukces a dorosłą Eurowizję oraz opolskie Premiery programowi The Voice of Poland. Tym samym obydwa programy miałyby swoje zadania i nie wchodziłyby one sobie w drogę.
 7. Byłbym zatem wdzięczny za odpowiedź ze strony producenta programu jak i waszej gdyż sprawa jest naprawdę poważna a redakcja "Szansy na Sukces" blokuje internautów w social mediach jakby się bała ich zgodnej opinii. Opinia ta dotyczy tego że Ania "AniKa" Dąbrowska jak i pozostali finaliści drugiej edycji programu "The Voice Kids" też powinni mieć możliwość zawalczenia o Junior Eurowizję 2019.
 8. Trzeba mieć bowiem na uwadzę ich ograniczenia kontraktowe wynikające z udziału w finale programu i działalności w ramach wytwórni Universal Music Polska - to przez te ograniczenia nie mogli brać udziału w castingach. Warto zatem nie wykluczać dzieci których to rywalizacje w finale drugiej edycji The Voice Kids (a więc tego którego pierwszą edycje wygrała Roksana Węgiel) oglądaliśmy tej wiosny. Niech Telewizja Polska mimo "Szansy na Sukces" wywiąże się z zaproszenia które dała w osobie swojego Prezesa czyli Pana Jacka Kurskiego przed ogłoszeniem wyników. Pan Prezes Telewizji Polskiej mówił wtedy że chciałby aby pod warunkiem dobrej piosenki zwycięzca The Voice Kids pojechał na Eurowizję Junior. Zasłaniał się on wtedy brakiem automatyczności a teraz okazuje się że owym haczykiem jest "Szansa na Sukces" co jest fatalnym pomysłem gdyż The Voice Kids traci wtedy na wartości.
 9. Teraz Pan Prezes Telewizji Polskiej w wywiadzie dla WirtualnychMediów mówił tak:
 10. Pomysł narodził się spontanicznie podczas narady wewnętrznej z moim udziałem
 11. Postanowiliśmy wyłonić kandydata na reprezentanta Polski na Eurowizję Junior 2019 przez program „Szansa na sukces” z trzech powodów. Po pierwsze, jakkolwiek wstępnie planowaliśmy, że Polskę na Eurowizji Junior 2019 reprezentować będzie któryś z uczestników „The Voice Kids 2”, to w tym roku w programie nie znaleźliśmy tak wybitnej i wyróżniającej się wokalistki jak rok temu Roksana Węgiel. Tym razem konkurencja była na bardziej wyrównanym poziomie i zabrakło nam uczestnika z tak fantastyczną piosenką, jak „Anyone I Want to Be”. Wtedy miałem intuicję i pewność, że czynię dobrze rezygnując z preselekcji i „dyktatorsko” wyznaczając Roxy i „Anyone I want to be”. Teraz takiej intuicji nie miałem.
 12. Nie zauważył on jednak kilku kwestii:
 13. 1. W przypadku Ani "AniKi" Dąbrowskiej piosenka dopiero powstaje więc jak to mówią nie od razu Kraków zbudowano zwłaszcza że to samo było z Roksaną która ogłoszona była we wrześniu a piosenka pojawiła się później. To samo tyczy się także pozostałych singli jak i debiutanckiej płyty.
 14. 2. AniKa z piosenką "Małe Skrzydła" tuż po finale w dosyć szybkim czasie osiągnęła wyniki wyświetkem wyższe od pierwszego singla "Żyj" Roksany Węgiel w analogicznym czasie i dosyć szybko zaczęła gonić bieżący wynik owego singla. To samo tyczy się też polubień i subskrypcji w social mediach.
 15. 3. AniKa ma już na swoim koncie doświadczenie preselekcyjne do Eurowizji Junior - startowała w Junior Krajowych Eliminacjach w 2016 roku.
 16. 4. Inna finalistka The Voice Kids czyli Viki Gabor też sobie nieźle radzi - jej piosenka "Time" a więc ta z "The Voice Kids" została zremiksowana przez popularny zespół Shanguy który to jest znany między innymi z udziału na waszym Sylwestrze Marzeń w Zakopanym.
 17. 5. Skoro poziom w "The Voice Kids" był wyrównany to niech rywalizacja się zresetuje i przeniesie się do finału "Szansy na Sukces". Można tu użyć dzikich kart dla finalistów przez co i poziom pójdzie do góry, i hejty na was oraz akcje w internecie na rzecz danych finalistów ustaną a i finaliści "The Voice Kids" dostaną szanse by zawalczyć o reprezentowanie Polski w konkursie. Zresztą drugie miejsce w "Szansie" mogłoby przedstawiać wyniki polskiego jury a trzecie, czwarte i piąte bilet na widownie konkursu Eurowizji Junior.
 18. 6. Słowa wypowiedziane przez Prezesa TVP Jacka Kurskiego które zacytowałem powyżej a zwłaszcza:
 19. Po pierwsze, jakkolwiek wstępnie planowaliśmy, że Polskę na Eurowizji Junior 2019 reprezentować będzie któryś z uczestników „The Voice Kids 2”, to w tym roku w programie nie znaleźliśmy tak wybitnej i wyróżniającej się wokalistki jak rok temu Roksana Węgiel.
 20. Są wręcz obraźliwe w stosunku do AniKi i niestosowne skoro zostały wypowiedziane w odniesieniu do dziecka. Telewizja Polska zamiast podcinać skrzydła (zwłaszcza że jak wspomniała AniKa w swojej piosence są one małe) powinna pomóc im rosnąć. Stąd dzika karta do finału "Szansy na Sukces" zwłaszcza po tej niefortunnej wypowiedzi powinna być zdecydowanie przyznana i to jak najszybciej w ramach chociażby rekompensaty za te słowa które mogą boleć zwłaszcza tak młodą osobę i to na dodatek chorującą na mukowiscydozę a więc nieuleczalną chorobę gdzie muzyka i śpiew pełni rolę terapeutyczną. Osobiście uważam że z tej racji w razie dostania tej dzikiej karty a potem wygrania "Szansy na Sukces" AniKa może być taką Moniką Kuszyńską dla Eurowizji Junior a więc pokazać że mimo choroby i niepełnosprawności także można realizować swoje cele, pasje i marzenia - to zaś byłoby przesłaniem nie tylko Polski w konkursie ale i samego konkursu. Sam też w stopniu umiarkowanym jestem osobą niepełnosprawną więc dobrze to rozumiem bo sam też mam terapię w postaci muzyki i śpiewu. Podsumowując bardzo apeluje o przyjrzenie się sprawie opisanej w tym i poprzednich listach z mojej strony, podjęcie stosownej interwencji i odpowiedź na tą wiadomość.
 21.  
 22. Z uszanowaniem
 23. Widz i Pasjonat Eurowizji
 24. Krzysztof Miśkowicz
 25.  
 26.  
 27. PS: Myślę że można jakoś załagodzić sprawę poprzez dzikie karty dla finalistów The Voice Kids z AniKą na czele tak by i oni mieli szanse powalczyć spełnienie kolejnego marzenia.
RAW Paste Data
We use cookies for various purposes including analytics. By continuing to use Pastebin, you agree to our use of cookies as described in the Cookies Policy. OK, I Understand
 
Top