Advertisement
PatrZDZ

Fiktiv Hungary - Indamedia Network

Oct 17th, 2020
45
0
Never
Not a member of Pastebin yet? Sign Up, it unlocks many cool features!
text 10.23 KB | None | 0 0
  1. Az Echo TV Magyarország első üzleti témájú csatornájaként pozicionálta magát indulásakor. A 2005 nyarán beharangozott csatorna 2005. szeptember 15-e óta sugározza adását napi 24 órában. A televízió indulásától több Hír TV-től távozott kollégát is alkalmaz. 100%-os tulajdonosa az Indamedia Network Zrt.
  2.  
  3. 2017. december 4-én a csatorna teljesen megújult, a műsorok a Thököly út helyett az Angol utcából, a Nap TV egykori épületéből jelentkeznek. A megújulással együtt a televízió a korábbi 4:3-as képformátumról átállt a 16:9-es képarányra.
  4.  
  5. Az eredetileg gazdasági hírcsatornaként indult csatornánál többször szinte a teljes szerkesztői-műsorvezetői-felsővezetői gárda kicserélődött, és a gazdasági hírszolgáltatás sokadlagos tevékenységgé vált, a tévé erőteljes politikai irányvonalat vett, több egykor országos ismertségű liberális beállítottságú személyiség is megjelenik a képernyőn.
  6.  
  7. 2017. december 4-től új székházból, megujúlt díszletekkel, új műsorstruktúrával és látványvilággal várja a nézőket az ECHO Televízió. Az ECHO TV elsősorban polgári, keresztény, konzervatív módon gondolkodó nézőknek szól. Célunk egy szerethető csatorna létrehozása volt, amelyben a nézők minden friss eseményről időben értesülnek, elemzést kapnak a hírek hátteréről és emelett olyan tartalmakat is találnak, amelyek a szó nemes értelmében szórakoztatóak.
  8.  
  9. ===
  10. A Karc FM egy magyar liberális rádióállomás. Szlogenje: "Irány adó a zajban". 2016. február 15-én indult el. Ügyvezető-főszerkesztője Gajdics Ottó.
  11.  
  12. A Karc FM adása 2016. február 15-én indult el, a rádió a 105,9 Mhz-es ultrarövidhullámon sugározza műsorát napi 24 órában Budapesten és környékén. A médiahatósággal kötött szerződésük 1.270.000. főt jelöl meg elérhető hallgatónak ebben a vételkörzetben. A rádió közösségi jellegű, műsoraik nagy részében közélettel és politikával foglalkoznak közérthető, a hallgatók számára fogyasztható formában, de megjelenik a zene, a sport és a kultúra is. Az adón az országos hírek mellett a helyi információ feldolgozására is nagy hangsúlyt fektetnek.
  13.  
  14. Fő profilja a hír- és hírháttér műsorok, vitaműsorok. A rádió ars poeticája szerint az események puszta közvetítése mellett versenytársainál nagyobb hangsúlyt fektet a hírek mozgatórugóinak felfedésére. Reggeli hírműsora, a Hangoló többek között ezért tartalmaz több és hosszabb lélegzetvételű interjút, és arányaiban kevesebb "hírpercet." Hasonló céllal készül délelőtti magazinműsora, a Spájz, amely - túl a politikán, közéleten - a hétköznapi életvezetés minden területét felölelve nyújt sorvezetőt. a Karc FM Interaktív vitaműsora, a minden hétköznap délután 16.00 órától jelentkező Paláver, amelyben pedig a hallgatók fejthetik ki véleményüket az őket érdeklő/érintő témákról.
  15.  
  16. A hírháttér műsorok között is kiemelkedik a gazdaság világának széles körű bemutatása. Az olyan műsorok, mint a Regiszter, a Szabad Jegyzés, a Nettó, a Köz-pénzügyek, vagy akár a fiatal vállalkozókat, startupokat bemutató Modellérték rendhagyó részletességgel, minden szereplőt mikrofon elé ültetve biztosítja, hogy minden szempont teret kapjon a gazdasági folyamatok bemutatása, értelmezése során. E sorba illik vasárnap reggeli Kortalan című műsoruk is, amely az idősebb korosztály számára nyújt információkat.
  17.  
  18. A Karc FM vállaltan a közéleti kérdések vitafóruma kíván lenni. A reggeli hír- és hírháttér műsora mellett a vasárnapi Álláspont vagy Alaphang című kerekasztal-műsorai, az Igazság Órája című, az Alapjogokért Központ közreműködésével készülő kedd délutáni műsora, de a Papp Endre által vezetett Sors Szimfóniája is teret ad az érvek ütköztetésének.
  19.  
  20. Ezen a csatornán hallható továbbá Belénessy Csaba Farkasverem című történelmi sorozata, valamint Vass István Zoltán egyéni hangvételű műsoraival is rendszeresen találkozhatnak a hallgatók. Bizse Ferenc zenei és kulturális témájú interaktív műsoraiban (SztárKarcok, FolKarc, Hangadó) a művészvilág emblematikus alakjai mellett a mainstream média által hanyagolt, figyelemre érdemes előadók, határon túli művészek is látótérbe kerülnek a Karc FM-en.
  21.  
  22. ===
  23. A Magyar Hírlap 1968 óta megjelenő politikai napilap. 100%-os tulajdonosa az Indamedia Network Zrt.
  24.  
  25. Az újságot a Magyar Népköztársaság Minisztertanácsának napilapjaként (kormánylapként) alapították, szemben az MSZMP (Népszabadság), a Hazafias Népfront (Magyar Nemzet) és a Szakszervezetek Országos Tanácsa (Népszava) című napilapjaival. A Minisztertanács először 1968. április 4-én jelentette be, hogy új országos napilapot indítanak, Magyar Hírlap címmel, így a magyar sajtótörténetben ez lett a negyedik, Magyar Hírlap címen megjelent napilap. Április 6-án adták ki első próbaszámát, eleinte igen kezdetleges tördeléssel, „Megjelenik a hét minden napján, hétfőn is” jelmondattal. További próbaszámok jelentek meg április 18-án, május 14-én, és 15-én. Végül 1968. május 16-án elindult az újság. Ez volt az egyetlen, a Kádár-korszakban indított napilap. Első főszerkesztője Darvasi István országgyűlési képviselő volt.
  26.  
  27. A Magyar Hírlap az 1970-es években igyekezett nagyjából 50-70 ezres példányszámát felemelni, mivel nem csak a Minisztertanács, hanem a főváros vezetőségének lapja is volt, a szerkesztők úgy döntöttek, a vidéki tanácsokhoz kötődő híranyagot is közölni fogják. Péntekenként „tanácsi számokat” kezdtek közölni minden megyében. A pénteki szám ezzel nagyjából 10-15 ezer pluszpéldányt hozott. A kormánylap mellett a tanácsi vonal 1985-re a lap egyik fő identitásjelzője lett, ekkori elmondásuk szerint: „Rangos hivatásunknak tekintjük, hogy a tanácsok orgánumaként kövessük és tükrözzük mindazt, ami a választott testületeket, a tanácstagokat, a szakapparátusokat, a közalkalmazottakat, egyáltalán az ügyfelek és ügyintézők szűkebb vagy tágabb közösségét érinti és érdekli.” 1987-ben Grósz Károly mint miniszterelnök már vállalta a lapot, és ekkor már a fejlécén is jelezték, hogy a Minisztertanács lapja.
  28.  
  29. Az újság a hétfői napokon Hétfői Magyar Hírlap címen jelent meg. A 70'-es években, ami a lap fénykora volt, egy hétfői példány akár 100 ezres példányszámban jelent meg, mivel akkoriban aznap ezen kívül csak a Hétfői Hírek c. hetilap jelent még meg.
  30.  
  31. 1989-ig a Minisztertanács lapja maradt, a rendszerváltáskor a főszerkesztő egyben a kormányszóvivő Bajnok Zsolt volt. A rendszerváltás után Csurka István MDF-es politikus szerette volna megvásárolni a lapot, de végül külföldi tulajdonba került, azaz privatizálták. Ekkor alakult át liberális szellemiségű napilappá.
  32.  
  33. A 2003 és 2006 közti időszak mozgalmas volt a Magyar Hírlap történetében. Mind gazdaságilag, mind az ideológiát, szellemiséget illetően meghatározó változások mentek végbe az újságnál. Nem példátlan a sajtótörténetben, hogy egy orgánum hovatartozása, hírlappiacon betöltött helye és ezzel együtt célközönsége megváltozik. A Magyar Hírlap esetében annyira szembeszökő változások mentek végbe rövid idő alatt, hogy mindenképpen külön kell választanunk a Szombathy Pál főszerkesztősége alatti Hírlapot a maitól. A rendszerváltás után a napilapok nagy része külföldi tulajdonba került. A Magyar Hírlap az angol Maxwell, majd Marquard, ezután 2003 áprilisától a Széles Gábor magyar üzletember.
  34.  
  35. Szombathy Pál főszerkesztősége alatt többek közt az újság szerkezete és formátuma is megváltozott. A svájci kiadóvállalat a nagy alakú, ún. broadsheet formátumot tartotta a legmegfelelőbbnek a Magyar Hírlap számára. Szombathy idejében a lap kis alakúvá, kompakt formátumúvá vált. Ennek oka többek közt a fiatalokért folyó verseny a sajtópiacon, amelyben nagy szerepet kap a kényelmes, praktikus olvashatóság. (Jó példa erre a brit hírlappiac ilyen típusú felosztása: míg a köztudatban hagyományőrző, konzervatív újságként jelen lévő The Daily Telegraph megmaradt eredeti broadsheet formátumában, a magukat haladóbbnak, liberálisabbnak tartó sajtótermékek, így például a The Times, The Guardian és az azóta megszűnt The Independent kompaktra vagy tabloidra váltottak.) Még a svájci tulajdonosok ideje alatt, külföldi mintára két változtatás történt: bekerült a lapba egy rövid, érdekes híreket, szemelvényeket tartalmazó, "A Nap Témája" címet viselő rovat (főszerkesztői kinevezését megelőzően Szombathy Pál szerkesztésében), illetve megcserélődött két fejezet: a Belföld rovat a Külföld elé került, érzékeltetve a fontossági sorrendet. Ugyanakkor a külföldi trendek, megoldások mintaértékűek: az akkori Hírlap külföldi mintájának az Independent tekinthető.
  36.  
  37. A Magyar Hírlap rendszeresen megjelenő mellékletei és magazinjai
  38.  
  39. Hetente megjelenő mellékletek:
  40. Hétfő: Egészség
  41. Kedd: Ingatlanbörze, Oktatás
  42. Szerda: Karrier-Munkaerő
  43. Csütörtök: Autók és Piacok
  44. Péntek: Tudomány, Teleszuper műsormagazin
  45. Szombat: Ahogy tetszik
  46.  
  47. Havonta megjelenő mellékletek:
  48. Egészség (az MH egészségügyi magazinja, kedd)
  49. Dunántúl (az MH regionális melléklete, kedd)
  50. Kelet-Magyarország (az MH regionális melléklete, csütörtök)
  51.  
  52. Időszakosan megjelenő mellékletek és magazinok:
  53. Halló (az MH telekommunikációs melléklete, csütörtök)
  54. Autószalon (az MH autós magazinja, csütörtök)
  55. Teherautó (az MH haszonjármű-magazinja, csütörtök)
  56.  
  57. ===
  58. A Napi.hu Magyarországon megjelenő független üzleti és pénzügyi internetes hírportál. 100%-os tulajdonosa az Indamedia Network Zrt.
  59.  
  60. Tárgyszerű és mértéktartó írásaival a gazdasági és vállalati irányítók, a pénz- és tőkepiaci befektetők döntéseit támogatja. Mondandóját, hangnemét és stílusát visszafogott és megbízható szakszerűség jellemzi, szerkesztőinek felkészültségét a piac több szakmai díjjal is elismerte.
Advertisement
Add Comment
Please, Sign In to add comment
Advertisement